Fly4free.pl

Emirates: Jeśli pracownicy się nie zaszczepią, będą musieli wykonywać testy na własny koszt

emirates
Foto: Emirates

Linia Emirates poinformowała pracowników, że ci, którzy nie zdecydują się na szczepienie, będą musieli regularnie robić testy na koronawirusa. I zapłacą za nie z własnej kieszeni. Oczywiście nie dotyczy to osób, które nie mogą przyjąć szczepionki z ważnego powodu, np. ze względów medycznych.

Program szczepień w liniach Emirates trwa pełną parą. Zgodnie z zarządzeniem przewoźnika, cały personel pokładowy ma zostać zaszczepiony tak szybko jak to możliwe. Dla linii temat ten jest tak istotny, że postawił pracownikom ultimatum.

Szczepienia w Emirates ruszyły w styczniu i niemal od razu nabrały ekspresowego tempa. W dwa miesiące udało się bowiem zaszczepić 60 proc. załogi. Ale oczywiście są i takie osoby, które nie chcą się szczepić – i jak zapewnia linia – mają do tego pełne prawo. Będą jednak musieli się pogodzić z obostrzeniami, jeśli chcą wykonywać swoje obowiązki.

Od 15 marca wszyscy niezaszczepieni pracownicy Emirates będą musieli raz w tygodniu wykonać test na koronawirusa. Co istotne, każdy z nich musi robić to na własny koszt. I choć jednostkowa cena nie jest wysoka – ok. 40 USD za test, to w miesiącu robi się z tego już niemała suma. Linia podkreśliła bowiem, że wszyscy chętni mieli i mają szansę otrzymać swoje dawki szczepionki. Reszta musi być testowana, aby mogli zapewnić bezpieczeństwo pasażerom.

Niektóre kraje mogą w przyszłości różnicować kryteria wjazdy między tymi, którzy przyjęli szczepionkę, a tymi, którzy tego nie zrobili. Mając to na uwadze, posiadanie zaszczepionego personelu stało się niezbędne nie tylko z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa, ale także z powodów operacyjnych – czytamy w wiadomości, którą Emirates wysłał do swoich pracowników, cytowanej przez portal Simple Flying.

Oczywiście nowe zasady nie dotyczą osób, które z ważnego powodu nie mogą się zaszczepić, np. z powodu problemów zdrowotnych lub trwającego zakażenia koronawirusem. Wyjątek od reguły stanowią także ozdrowieńcy.

Emirates nie jest jedyną linią, która naciska na szczepienia wśród personelu. El Al i Etihad pochwaliły się, że zaszczepiły już swoich pracowników. W przypadku El Al informacja dotyczyła wszystkich zatrudnionych – od pilotów aż po ochronę i personel naziemny, a w przypadku Etihad – na razie tylko personelu pokładowego. Szczepienia idą ekspresowo także w Arkia Israeli Airlines i Israir.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »