Fly4free.pl

Europejsko-afrykańska wycieczka. Hiszpania, Maroko i Włochy w jednej podróży z Krakowa za 158 PLN

158 PLN
marrakesz
Foto: Olena-Z / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Chcielibyście odwiedzić dwa kontynenty w nieco ponad tydzień? W takim razie wybierzcie się do Barcelony, Marrakeszu i Neapolu. Wszystko w trakcie jednego wyjazdu za nieco ponad stówkę.

Wasza wycieczka rozpocznie się 6 grudnia, kiedy to z Krakowa polecicie do Barcelony. W Katalonii zostaniecie do 9 grudnia, po czym udacie się do Marrakeszu. 12 grudnia skierujecie się do Neapolu. Powrót do Polski zaplanowany jest na 15 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Zwróćcie uwagę, że niższa cena dotyczy członków Wizz Discount Club. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny. Jeśli nie wiecie jak się spakować, przeczytajcie nasz poradnik. Z pewnością wam pomoże!

Termin podróży: 6–15 grudnia
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Barcelona 6 grudnia
Barcelona – Marrakesz 9 grudnia
Marrakesz – Neapol 12 grudnia
Neapol – Kraków 15 grudnia

Hotel od 243 PLN/noc/2 osoby

W Barcelonie rekomenduję wam noclegi w 3* hotelu Chic & Basic Velvet. Obiekt jest świetnie zlokalizowany – od La Rambli będzie was dzielić kilkanaście minut spaceru. Ponadto będziecie mieli dostęp do darmowego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Marrakeszu polecam zakwaterowanie w 5* hotelu Riad Viva. Obiekt wykończony jest w lokalnym stylu i nawiązuje do marokańskiej kultury. W cenie zawarto śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Neapolu zatrzymajcie się w 3* hotelu Bella Napoli, który położony jest bezpośrednio przy dworcu centralnym. W obiekcie znajdziecie darmowe kosmetyki, szybki internet Wi-Fi i otrzymacie bezpłatne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę do Hiszpanii, Maroka i Włoch?

W stolicy Katalonii obowiązkowym punktem jest spacer najbardziej znaną ulicą – La Ramblą. Warto odpocząć w parku Güell, który został zaprojektowany przez samego Gaudiego. Polecam wam wejść na wzgórze Montjuic, z którego rozpościera się piękny widok na Barcelonę. Nie możecie pominąć wizyty w Sagrada Familia.

W Marrakeszu odwiedźcie zabytkową część miasta, która od 2001 roku wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Polecam też zobaczyć zabytki związane z lokalną kulturą – XII-wieczny Meczet Księgarzy oraz zespół pałacowy Bahia Palace. Zgłodnieliście? W takim razie wybierzcie się na arabski bazar, który mieści się na placu Dżami al-Fana.

W Neapolu interesująca z pewnością będzie wizyta w katakumbach neapolitańskich. Jeśli lubicie historię, powinniście odwiedzić zamki znajdujące się w mieście: Castel Nuovo, Castel Sant’ Elmo i Palazzo Reale di Napoli. W pobliżu miasta warto zobaczyć wulkan Wezuwiusz oraz starożytne miasto Pompeje.

Foto: Valery-Egorov / Shutterstock
zachod slonca w marrakeszu
Foto: Matej Kastelic / Shutterstock
Foto: Romas_Photo / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Aktualnie wjazd do Maroka możliwy jest dla osób zaszczepionych lub osób, które posiadają negatywny wynik testu PCR (wykonanego max. 72h przed wylotem)
  • Sprawdźcie dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »