Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza - Tajlandia
#1 PostWysłany: 10 Lip 2015 22:43 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Witam,

We wrześniu lecę do Nowej Zelandii i przy okazji mam dwie przesiadki w Bangkoku jedną 12 godzinną oraz jedną 7-8 godzinną. Moj pytanie brzmi, czy jeżeli chcę zwiedzić Bangkok przy pierwszej przesiadce (12 godzinnej) to muszę zaopatrzeć się w wizę tranzytową ponieważ tak jakby będę 2 razy przylatywał i wylatywał z Tajladnii czy wystarczy paszport ponieważ w czasie drugiej przesiadki zostanę raczej na lotnisku.

Ps. Dodatkowe pytanie: Czy potrzebuję wizy do Austarlii jeżeli moje przesiadki wynoszą (3 godziny / 6 godzin) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#2 PostWysłany: 10 Lip 2015 23:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jaką wizę tranzytową?;) Do Tajlandii nie potrzebujesz wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2016 19:22 

Rejestracja: 16 Maj 2015
Posty: 11
Cześć,

Planuję wypad do Azji (Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Indonzja)
Wylot z Warszawy do Hanoi (przesiadka w Doha 8 godzin i 19 godzinna przesiadka w Bangkoku )
Jak już wylądujemy w Wietnamie to chcemy tam spędzić 6 dni kierując się do Kambodży (w Kambodży 5 dni) i z Kambodży chcemy wjechać do Tajlandii żeby z Bangkoku polecieć na Bali.

I teraz moje pytanie o wizę w Tajlandii byłem już tam i wiem że Polacy dostają wizę turystyczną bezpłatnie i bez problemu.
Ale jak to będzie wyglądało jeśli mam przesiadkę w Bkk i nie chce siedzieć na lotnisku przez 19 godzin tylko chce skoczyć na Khaosan i później wrócić na lotnisko skąd polecę do Wietnamu. ALE za 11-13 dni planuję znów wjechać do Tajlandii tym razem drogą lądową i spędzić tam 2-3 dni. Da rade zrobić taki manewr czy mogą mnie nie wpuścić???

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Kwi 2016 19:53 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Da radę. Z tym, że na lotnisku dostajesz 30 dni a na przejściu lądowym 15 dni.
Oczywiście dobrze by było mieć ze sobą wszystkie karteczki (immigration) podstemplowane, bo w paszporcie to chyba nie da rady nie mieć stempla :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Kwi 2016 20:08 

Rejestracja: 16 Maj 2015
Posty: 11
Aha :)

Ale jak to będzie wyglądało od strony "technicznej"?


Symulując... Ląduje w 1 grudnia w Bkk o 19.00 chce wyjść z lotniska - podstempują wjazd 1 stycznia a kiedy wrócę po 19 godzinach zeby polecieć dalej podstęplują mi wyjazd z tajlandii 2 stycznia. Czyli jak bede ok 14 stycznia wjezdzał drogą lądową od strony Kambodży poprostu znowu mi wbiją wjazd 14 stycznia a po 3 dniach 17 stycznia wbiją wyjazd I TYLE???

Nie ma ograniczeń i można sobie do Tajlandii przyjeżdżać co kilka dni i wyjeżdżać????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2016 20:21 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Nie ma żadnych ograniczeń we wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu. Bardzo dużo turystów wyjeżdża z Tajlandii do Kambodży na kilka dni (Angkor Wat) i wraca z powrotem do Tajlandii. Jedyne co ostatnio zrobili to ograniczyli ważność wizy "lądowej" do 15 dni, właśnie po to, żeby sztucznie nie przedłużać sobie ważności wizy bardzo tanim kosztem - tłumaczyli to bezpieczeństwem (było o tym na forum).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2017 15:51 

Rejestracja: 22 Lut 2016
Posty: 10
Czy przylatując na lotnisko w Bangkoku stempel na 30 dni dostaje się bez problemu czy trzeba udokumentować swój wyjazd z Tajlandii? Konkretniej - czy w przypadku gdy w Tajlandii chcemy być +/- tydzień a później przejechać do Malezji, po miesiącu wrócić do Tajlandii od strony Kambodży to musimy się o tą wizę starać czy dostaniemy na lotnisku stempel na 30 dni bez żadnych pytań, a potem na granicy na kolejne 15?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sty 2017 15:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Bez problemu i bez pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#9 PostWysłany: 11 Lut 2017 07:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Czy ktos ostatnio (najlepiej w 2017 roku, bo od 1 stycznia sa nowe przepisy) przerabial ladowy visa run? Teoretycznie teraz mozna ladem robic visa run 2 razy na rok kalendarzowy dostajac 2 razy po +30 dni na wizie turystycznej. Pisze teoretycznie, bo tajskie przepisy a zycie, to 2 rozne sprawy. Pytanie, czy ktos badal temat na wlasnej skorze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#10 PostWysłany: 11 Lut 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Masz gdzies jakis link do tego o czym piszesz ? o tych zmianach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#11 PostWysłany: 17 Lut 2017 15:56 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dobra, sprawdziłem. Działa tak jak pisałem wyżej, nowa 30-dniówka w paszporcie, koszt 500 THB, jednodniówka w Birmie w bonusie (plus mała kontrabanda na pokrycie kosztów ;)). Taki "visa run" (lądowy) można zrobić 2 razy w roku kalendarzowym.

Linka nie odszukam, bo wertowałem mnóstwo stron rządowych i nie pamiętam, na której z nich były informacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#12 PostWysłany: 18 Lut 2017 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
A jak to ma sie do podrozy lotniskowej ? cos z tym sie zmienilo? czy tylko na piechotkę jak sie wchodzi to takie zasady są ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#13 PostWysłany: 19 Lut 2017 06:27 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 2
phantomek napisał(a):
A jak to ma sie do podrozy lotniskowej ? cos z tym sie zmienilo? czy tylko na piechotkę jak sie wchodzi to takie zasady są ? :)


Nowe zasady obowiązują wyłącznie dla przejść granicznych lądowych. Na lotniskach nic się nie zmieniło. Tzn. teoretycznie tylko 3 razy 30 dni w ciągu roku, ale to nie jest przestrzegane na lotniczych przejściach granicznych.
Jak będziesz miał zastęplowany cały paszport pieczątkami tajskimi co miesiąc to może ...

Link do lądowych zasad obowiązujących od 31/12/2016: http://www.thaiembassy.no/wordpress/blog/revision-of-the-visa-exemption-scheme-regulation/

Do 31/07/2017 jednorazowe wizy turystyczne (SETV) są wystawiane bez opłat (http://www.bangkokpost.com/news/general/1194480/visa-incentives-extended-to-woo-tourists), więc skoro darmowe to wziąłem w Phnom Penh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#14 PostWysłany: 06 Mar 2017 01:01 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 35
czy może ktoś na 100% potwierdzić, czy jadąc z Siem Reap do Bangkoku drogą lądową, na granicy bez problemów otrzymuje się wizę tajską na 15 dni?

dziękuję z góry za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#15 PostWysłany: 06 Mar 2017 01:13 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Tak, potwierdzam

Załączniki:
IMG_0489.PNG
IMG_0489.PNG [ 166.88 KiB | Obejrzany 5292 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
adamgrzyb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#16 PostWysłany: 06 Mar 2017 03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
adamgrzyb napisał(a):
czy może ktoś na 100% potwierdzić, czy jadąc z Siem Reap do Bangkoku drogą lądową, na granicy bez problemów otrzymuje się wizę tajską na 15 dni?

dziękuję z góry za pomoc.

Jechalem z Siem Reap do Bangkoku droga ladowa w 2014 i dostalem pieczatke, upowazniajaca na 15 dni pobytu.
Sprawdzilem wlasnie w paszporcie. ;) Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#17 PostWysłany: 06 Mar 2017 04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Czy w takim razie ta informacja: http://www.fly4free.pl/tajlandia-przest ... -kambodza/
jest już nie aktualna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#18 PostWysłany: 06 Mar 2017 04:29 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Ona nigdy nie była aktualna.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamgrzyb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#19 PostWysłany: 06 Mar 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
MaciekM napisał(a):
Czy w takim razie ta informacja: http://www.fly4free.pl/tajlandia-przest ... -kambodza/
jest już nie aktualna?

Dokladnie, w necie jest nieststy wiele bzdurnych i niesprawdzonych informacji. ;)

Tutaj aktualne informacje z Ambasady w Wa-wie:
Kod:
Informujemy, że od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie / Konsulacie Generalnym Królestwa Tajlandii.
http://www.thaiembassy.org/warsaw/pl/services/69321-Wiza.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
adamgrzyb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#20 PostWysłany: 06 Mar 2017 09:31 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 35
dziękuję Wam za odpowiedź, w piątek lecę do Wietnamu a potem Kambodża i Tajlandia, na post fly4free z 2015 r. o problemach wizowych na przejściu granicznym Tajlandii i Kambodży trafiłem przez przypadek wczoraj wieczorem i trochę mnie to zaniepokoiło.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotralek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group