Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#61 PostWysłany: 18 Gru 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
ar2ditu napisał(a):
Są sposoby na większą ilość drogą lądową.

https://www.thaivisa.com/forum/topic/85 ... t-13657682


A to ciekawe. Możesz przybliżyć może? Bo wątek ma ponad 70 stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#62 PostWysłany: 03 Wrz 2019 13:19 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Mam parę pytań odnośnie tego, jak sobie podróż wymyśliłem, jeśli ktoś byłby zorientowany z góry dziękuję za pomoc :)


Tak więc lece do Tajlandii, powrót po 34 dniach. W planach mam może lekko ponad tydzień w Tajlandii, potem Malezja, Wietnam i Indonezja.
Czy będą odemnie na granicy żądać jakiegoś potwierdzenia opuszczenia Tajlandii przed upływem 30 dni, a może stwierdzą, że skoro wylatuje za ponad 30 dni to potrzebna jest wiza?
Bez problemów wylecę z Polski?
Generalnie dobrze wiem, że przekraczając granicę chociażby z Malezją wpadnie kolejna wiza która rozwiąże problem, jednak wątpliwości narobił mi qatar, który zablokował mi odprawę onlinę ze względu na fakt, że wylatuje na długo i musi mnie odprawić ktoś na lotnisku. Sam nie wiem co o tym myśleć...


Ostatnio edytowany przez scorpion1077, 03 Wrz 2019 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#63 PostWysłany: 03 Wrz 2019 14:10 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Sprawa jest trochę zakręcona.
Powinieneś mieć dowód, że przed upływem dozwolonych 30 dni opuścisz terytoriom Tajlandii, czyli np. bilet lotniczy niekoniecznie tego samego przewoźnika, którym przyleciałeś. Podejrzewam jednak, że skoro o to pytasz to takiego biletu nie masz, a będziesz lądem przekraczał granicę Tajlandii z Malezją. W moim przekonaniu może to rodzić problemy w momencie wylotu z Polski.

Dla spokoju pewniej najprościej byłoby kupić bilet na Air Asia z BKK (o ile tam lądujesz) do np. Kuala Lumpur. To wydatek rzędu od 50 USD. Albo wyrobić wizę turystyczną 1 wjazdu (w drodze powrotnej nie potrzebujesz wizy) - to obecnie koszt 120 PLN.

Może zadzwonisz na infolinię Qataru z zapytaniem w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#64 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:02 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 7
Witam,
Planuję podróż z Birmy do Laosu przez Tajlandię. Przylot do Bangkoku, a następnie nocnym busem lub pociągiem do Wientian w Laosie, skąd po kilku dniach mam bilet powrotny do Polski. Czy potrzebuję wizę tranzytową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#65 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Może po prostu przeczytaj ten wątek? A jak to za trudne, to zajrzyj na stronę ambasady?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#66 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:35 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 7
Może źle zadałam pytanie - czy radzicie żebym wyrobiła wizę tranzytową? Bo przeczytałam cały wątek i co się dało w internecie i wychodzi na to, że potrzebuję. Ale wiele osób pisze, że przy wjeździe nie sprawdzają biletu powrotnego z Tajlandii to kusi żeby nie wyrabiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#67 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Generalnie nie sprawdzają, ale na wszelki wypadek kup sobie wcześniej bilet wyjazdowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#68 PostWysłany: 18 Sty 2020 02:04 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 7
Masz na myśli bilet wyjazdowy autobusowy z Tajlandii do Laosu?
Przepraszam, ale dla mnie te wszystkie regulacje są nie do końca jasne. Na polskiej stronie piszą o wizie tranzytowej, a na tajskiej, że ta wiza dotyczy tylko pewnych krajów. Na polskiej stronie mowa o biletach potwierdzających wyjazd z Tajlandii, a na tajskiej o wylocie, czyli w domyśle biletach lotniczych. Chyba im więcej się wczytuję tym mniej wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#69 PostWysłany: 18 Sty 2020 14:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
http://www.thaiembassy.org/warsaw/pl/se ... -Wiza.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#70 PostWysłany: 08 Cze 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Czy ktoś może polecić porządnego wizowego pośrednika, a najlepiej takiego specjalizującego się w wizach TEV i SMART?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#71 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:48 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Mam taką zagwozdkę ws. wizy. Pytam, bo na stronie MSZ nie ma w tej kwestii precyzyjnych informacji, natomiast do ambasady Tajlandii nie sposób się dodzwonić. Wybieram się do Tajlandii, mam bilet z Amsterdamu do Bangkoku i z powrotem. W międzyczasie chciałem wyskoczyć samolotem do Kambodży i potem wrócić do Tajlandii, ale nie wiem, czy będzie to możliwe bez ubiegania się o wizę wielokrotnego wjazdu. Niby polski MSZ informuje:
Cytuj:
W przypadku przekraczania granicy Tajlandii przejściem lądowym, z ruchu bezwizowego można skorzystać tylko dwukrotnie w ciągu roku. W praktyce służby egzekwują ten wymóg również wobec osób przylatujących do Tajlandii samolotem.

ale nie jestem pewny, czy przylatując sobie z Kambodży (a co za tym idzie drugi raz w ciągu roku wlatując do Tajlandii) podchodzę pod to, co MSZ opisuje słowami "w praktyce". Może ktoś miał podobną historię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#72 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@dajkamienia Przy wlatywaniu 2-4 razy w ciagu miesiaca do Tajlandii nikt o nic nie pytal.
MSZ nie raz wpowadza w blad i trzeba go traktowac z duza doza niepownosci i sprawdzac u zrodla w kraju docelowym.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#73 PostWysłany: 28 Sie 2022 17:09 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
Jeśli to kogoś zainteresuje to od października na visa exemption będzie można wjechać na 45 dni (zamiast dotychczasowych 30). Ma to obowiązywać póki co do końca marca 2023.
https://www.bangkokpost.com/thailand/ge ... st-tourism
https://www.timeout.com/news/youll-soon ... ree-082322
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#74 PostWysłany: 12 Paź 2022 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Z tego co widzę ze strony ambasady wniosek o wizę turystyczną TR należy złożyć osobiście po umówieniu się. Ale jak wygląda kwestia odbioru paszportu i wizy? Czy też tylko osobiście? Czy może w jakiś sposób to wysyłają jak kiedyś ambasada USA ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#75 PostWysłany: 12 Paź 2022 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@dziabulek do Turcji TR w wątku o Tajlandji TH?
A poważnie, to doprecyzuj pytanie, bo chaos jest....
Jest visa exemption dla PL do 30dni. A jak widać i do 45. Chyba że chcesz dłużej. Ale to mozna na miejscu ogarnac.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#76 PostWysłany: 12 Paź 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@jaco027 pytanie jest proste, czy wizę turystyczną wysyłają czy trzeba odebrać osobiście.
A skrót TR , i inne tematy masz w tym linku https://warsaw.thaiembassy.org/pl/publi ... 20d7698172
nie ma co szukać jakiejś Turcji w tym wątku itd. Potrzebuje wizy turystycznej na 60 dni i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#77 PostWysłany: 13 Paź 2022 06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@dziabulek Nie irytuj sie...to bylo pol zartem :-)
Ale ad meritum, nie latwiej/taniej jest to ogarnac na miejscu? Nawet na tym forum kilka osob opisywalo, ze przedluzalo juz 30 dniowa on-arrival juz podczas pobytu. A z drugiej strony, czy cos stoi na przeszkodzie, aby zrobic to jak "kazdy normalny 'expat' " w TH, czyli wyskoczyc na weeknd/dzien/zakupy do osciennego kraju? Na powrocie znowu masz +45dni. Procedute mozna powtorzyc nawet kilka razy. Moze byc taniej, szybciej i przyjemniej.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#78 PostWysłany: 13 Paź 2022 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@jaco027 o tym, że można ogarnąć na miejscu nie czytałem, także to nowa dla mnie informacja. Co do załatwienia tego w Warszawie to jedna z opcji, inną jest także wyjazd (choć wcale nie taką tanią jak się na pierwszy rzut oka wydaje).
Generalnie problem jest jeszcze jeden. W między czasie ze względu na covid mogą się zmienić różne przepisy i tutaj jest ryzyko owego wyjazdu do kraju ościennego. Np Tajlandia wprowadzi obowiązkowy PCR przy wjeździe, i od razu od ręki problem + dodatkowe koszta. Rozważamy różne opcje stąd moje pytanie o odbiór tej wizy w Warszawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#79 PostWysłany: 13 Paź 2022 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Poczytaj troche internety, visa run to standard w Azji Pd-Wsch. A Tajlandia tak sie szybko i od razu nie bedzie zamykac, oni byli prekursorem i maja inny kurs niz polowa otwartych krajow w rejonie. Przyklad cen RT w rejonie:

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-10-13 o 09.22.37.png
Zrzut ekranu 2022-10-13 o 09.22.37.png [ 231.27 KiB | Obejrzany 539 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#80 PostWysłany: 13 Paź 2022 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dziabulek a ile chcesz być na miejscu w Taj?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group