Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - Tajladnia
#41 PostWysłany: 15 Kwi 2018 21:18 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 2
OMG :lol:

Za szybko przeczytane, nevermind.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#42 PostWysłany: 05 Maj 2018 19:37 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 6
Witam,

Być może ktoś przerabiał już taką sytuację i mógłby odpowiedzieć na pewne pytanie dotyczące generalnie polityki immigracyjnej w Tajlandii.

Otóż - na dłuższy czas wybieramy się z żoną do tego kraju i planujemy w związku z tym kupić bilet tylko w jedną stronę.
Tutaj pojawia się właśnie wątpliwość odnośnie możliwości wpuszczenia na terytorium Królestwa. Będę miał wizę non immigrant B więc w moim przypadku nie będzie problemu. Żona natomiast potrzebuje wizy zależnej, a tę o ile mi wiadomo można wyrobić dopiero na miejscu, gdy uzyskam już pozwolenie na pracę. Zakładając, że żona wjedzie bez wizy (na 30 dni) i na miejscu zajmiemy się wizą zależną, czy urzędnicy imigracyjni mogą robić jej problemy z wjazdem? Czy takie ewentualne problemy rozwiąże zakup jakiegoś dalszego taniego biletu do Singapuru/Malezji/itp.? Czy też spodziewając się, że wyrabianie wizy potrwać może dłużej lepiej po prostu załatwić jej wizę turystyczną na 60 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#43 PostWysłany: 03 Lip 2018 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
@kyoshi Myślę że powinieneś się o to zapytać w grupie Thai Visa Advice na Facebooku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#44 PostWysłany: 10 Lip 2018 09:10 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 6
Dzięki za sugestię!
Sprawa nieaktualna już - pomimo zapisów o wymaganym work permicie wiza typ O jest do dostania bez problemu w ambasadzie przy jednoczesnym wyrabianiu obu czyli B oraz O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#45 PostWysłany: 10 Lip 2018 09:50 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Jesli to w czyms pomoze.... Dwukrotnie wjezdzalam do Tajlandi na bilecie w jedna strone. Nie bylo zadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekjamajka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#46 PostWysłany: 10 Lip 2018 16:49 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 6
Dzięki - wiem, że najczęściej nie ma z tym żadnego kłopotu.
Mój problem polegał na tym, że w sytuacji gdy wjeżdżamy: ja na długoterminowej wizie, a żona bez, imigracja mogłaby zacząć drążyć w nieskończoność, a wolałbym oszczędzić tego mojej lepszej połówce.
Tak czy inaczej, teraz ni powinno być już kłopotów.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#47 PostWysłany: 17 Sie 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
TIT napisał(a):
Jesli to w czyms pomoze.... Dwukrotnie wjezdzalam do Tajlandi na bilecie w jedna strone. Nie bylo zadnego problemu.

A mnie nie chcieli wpuścić na pokład samolotu w Polsce dopóki nie pokazałam im jakiegoś dowodu wyjazdu z Tajlandii. Bo ponoć to linia lotnicza za nas odpowiada i jeśli nie zostaniemy wpuszczeni do Tajlandii z powodu braku dowodu na dalszą podróż, oni muszą nas "ewakuować" na własny koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#48 PostWysłany: 15 Lis 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Mam szybkie pytanie. Jeśli jadę do Tajlandii bez wizy np. na 28 dni, później wyjadę do Singapuru na 2-3 dni i wrócę do Tajlandii to znowu będę tam mógł być te 28 dni?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#49 PostWysłany: 15 Lis 2018 13:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak...
http://www.thaiembassy.com/thailand/vis ... laysia.php
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#50 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@Zeus Dzięki, ja to sprawdzam dla znajomych od rodziców. Są po 60-tce. Pytanie czy jak polecą na kilka dni do Malezji / Singapuru etc, pozwiedzają, czy będą mogli wrócić do Tajlandii bez odwiedzin w Ambasadzie Tajlandii w Malezji? Po prostu wsiądą w samolot i dostaną nową pieczątke po przylocie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#51 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ponad połowa imigrantów z zachodu (znany jako "expats") robi tak od wielu lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#52 PostWysłany: 20 Lis 2018 21:32 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Witam,

Lecę do Birmy i będę miec przesiadke w Bangkoku. Musze wyjsc z hali przylotow, odebrac bagaz i nadac go na nowo. I tutaj moje pytanie: czy moge to zrobic bez wizy tranzytowej? W sensie czy jesli przejde odprawe paszportowa po przylocie dostajac standardowe pieczatki w paszport upowazniajace do miesiecznego pobytu na terenie tego kraju to czy przy wylocie ktos moze sie przyczepic o to ze nie mam wizy tranzytowej. Pytanie nr 2: czy jesli przy wjezdzie ktos bedzie sie pytal ktorym lotem wracam to jesli wskaze lot za kilka godzin tego samego dnia to czy moge miec problem z powodu braku wizy tranzytowej? Sprawdzalam strone ambasady i teoretycznie powinnam ta wize miec, ale nie chce mi sie specjalnie tego w ambasadzie zalatwiac skoro do miesiaca mozna wjechac do Tajowni bez zadnych wiz.
Pytanie moze wyda sie niektorym nieco banalne ale wole sie upewnic jak to w praktyce dziala zanim oleje totalnie ta wize tranzytowa xd
Bede wdzieczna za wszelkie info;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#53 PostWysłany: 20 Lis 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Ami_Ami, mozesz wjechac w Tajlandii bez wizy i nikt sie nie przyczepi. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#54 PostWysłany: 22 Lis 2018 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
ledakar napisał(a):
Pytanie czy jak polecą na kilka dni do Malezji / Singapuru etc, pozwiedzają, czy będą mogli wrócić do Tajlandii bez odwiedzin w Ambasadzie Tajlandii w Malezji? Po prostu wsiądą w samolot i dostaną nową pieczątke po przylocie?


Tak, dopóki nie zaczną tego robić podejrzanie często, np. co miesiąc przez cały rok (co by sugerowało, że mieszkają w Tajlandii na stałe na granicy legalności), to nie ma z tym żadnego problemu. Ograniczenia są dopiero przy przekraczaniu granicy Tajlandii na drodze lądowej (lub morskiej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#55 PostWysłany: 24 Lis 2018 20:50 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
cccc napisał(a):
@Ami_Ami, mozesz wjechac w Tajlandii bez wizy i nikt sie nie przyczepi. :)


Dla spokoju zadzwoniłam do ambasady. Info moze przyda sie innym: mozna przekraczac granice Tajlandii droga lotnicza niezliczona ilosc razy w roku i do przesiadki nie potrzeba wizy. Nikt sie nie przyczepi o tranzyt, po prostu za kazdym razem dostanie sie pieczatki bez pytan o wize tranzytowa - info z ambasady z Warszawy z dnia 22.11.18.
Powiedziano mi ze schody zaczynaja sie przy przekraczaniu granicy droga ladowa, a w pozostalych przypadkach nie robia problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#56 PostWysłany: 26 Lis 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Ami_Ami napisał(a):
cccc napisał(a):
@Ami_Ami, mozesz wjechac w Tajlandii bez wizy i nikt sie nie przyczepi. :)


Powiedziano mi ze schody zaczynaja sie przy przekraczaniu granicy droga ladowa, a w pozostalych przypadkach nie robia problemow.


Te schody to po prostu ograniczona do dwóch liczba wjazdów w roku kalendarzowym (bez uprzednio załatwionej wizy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#57 PostWysłany: 02 Gru 2018 09:52 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 4
Ponieważ powyżej pojawił się wątek "na jak długo możemy wjechać do Tajlandii przekraczając granicę drogą lotniczą lub lądową" dzielę się świeżym doświadczeniem: wjezdzalam do Tajlandii kilkakrotnie w 2017 i 2018 roku. Przekraczając granicę , zarówno na lotnisku jak i na przejściu lądowym otrzymywałam pieczątkę na 30 dni (dzień wjazdu liczy się jako ten pierwszy dzień). Przy czym na granicy lądowej sprawdzano skrupulatnie ile razy już wjechałam do Tajlandii drogą lądową w bieżącym roku kalendarzowym (czyli od 1 stycznia do 31 grudnia). Celnicy nawet numeruja te pięczatki (cyfrą 1 w kółeczku, cyfrą 2 w kółeczku) żeby było im łatwiej kontrolować ilość tych wjazdów drogą lądową. A ponieważ ja też tego pilnowałam, to tak planowałam podróże żeby faktycznie tego limitu dwóch wjazdów drogą lądową nie przekroczyć. Nie wiem więc co trzeba zrobić by móc wjechać do Tajlandii lądem po raz trzeci w ciągu roku, ale uspokajam tych, którzy martwią się, że na granicy lądowej dostaną pieczątkę na krócej niż 30 dni. Ja za każdym razem dostałam na 30 dni, wjeżdżając z trzech różnych krajów (ostatnio wczoraj z Malezji).
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekjamajka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#58 PostWysłany: 17 Gru 2018 14:46 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Zeus napisał(a):
Ponad połowa imigrantów z zachodu (znany jako "expats") robi tak od wielu lat.


Z tego co czytam to można tak zrobić tylko dwa razy w roku. Natomiast jeden gość na YT robi tak już od ponad roku, jeżdzi jakimiś busikami do Kambodży albo Laosu i tam na miejscu mu to załatwiają miejscowi za opłatą. Więc jak to jest właściwie? Trzeba samolotem czy można w inny sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#59 PostWysłany: 17 Gru 2018 14:56 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Dwa razy w roku drogą lądową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#60 PostWysłany: 18 Gru 2018 14:41 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Są sposoby na większą ilość drogą lądową.

https://www.thaivisa.com/forum/topic/85 ... t-13657682
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group