Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do USA
#1 PostWysłany: 21 Gru 2010 08:11 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
Mam pytanie, ponieważ w tym roku planuje wylot do Syrii (dokładnie do Damaszku), na okres ok. tygodnia w celach turystycznych, to czy to prawda że mogę mieć problemy z późniejszym dostaniem wizy do Stanów Zjednoczonych posiadając w paszporcie wizę wydaną przez Ambasadę Syrii ? gdyż Syria według USA jest krajem popierającym terroryzm.
Dzięki za wszelaką pomoc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2 PostWysłany: 21 Gru 2010 10:02 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Prawda. Dlatgo do krajów typu Izrael, USA czy Liban, Syria itp jezdzic na innych paszportach ;) Czyli najlepszą opcją jest polecieć do Syrii i Libanu na zakończenie ważności starego paszportu a po zmianie na nowy można starać się o wizę do US czy polecieć do Izraela. Osobiście ze względu na proces wizowy w ogóle nie biorę na razie pod uwagę wyjazdu do US ale w ale w dalekich planach mam zarówno Syrię, Liban jak i Izrael ;) Na szczęście paszport niedługo będzie mi się kończyć.

Gwoli jasności mając pieczątki syryjskie lub libańskie możesz mieć problemy z wjazdem do USA i Izraela i na odwrót.
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3 PostWysłany: 21 Gru 2010 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
osiek napisał(a):
Prawda. Dlatgo do krajów typu Izrael, USA czy Liban, Syria itp jezdzic na innych paszportach ;) Czyli najlepszą opcją jest polecieć do Syrii i Libanu na zakończenie ważności starego paszportu a po zmianie na nowy można starać się o wizę do US czy polecieć do Izraela.
Wypełniając wniosek wizowy do USA musisz wymienić wszystkie kraje, w których byłeś bodajże przez ostatnie 10 lat. Oczywiście może się komuś "zapomnieć" ;), ale zawsze jest to jakieś ryzyko...
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#4 PostWysłany: 21 Gru 2010 12:55 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Można też zgubić paszport i wyrobić sobie nowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#5 PostWysłany: 21 Gru 2010 19:00 

Rejestracja: 14 Paź 2010
Posty: 34
Stemple:Libanu,Syrii,Libii,Iranu,Pakistanu,Afganistanu,Sudanu,KoreiPn mogą zainteresować Immigration,ale nie muszą.Ewentualnie pada pytanie o cel pobytu i ok.Nikt nie przechodzi szkolenia Al-Kaidy w tydzień czy dwa,to oczywiste nawet dla Immi.Dlatego zdarza im się interesować długimi wizytami,acz bez przesady.Syria i Liban to turystyczne destynacje,jezdzi tam też niemało Amerykanów(nb polecam!).
Izrael z ww stempelkami to z reguły dodatkowa gadka typu:po co,kto,kiedy itp.po czym wpuszczają.Upierdliwe ale niegrożne.
Prawdziwy problem istnieje w drugą stronę!Syryjczycy i Libańczycy(+kilka in.) NIE WPUSZCZAJĄ z pieczątkami z Izraela.Cwaniaki szukają nawet stempli lądowych przekroczeń egipskich/jordańskich z/do Izraela,jeśli ktoś wziął isr stamp na kartoniku i teoretycznie paszport jest czysty!
Rozwiązania są dwa:
1.)można mieć legalnie 2 paszporty.O drugi występujemy do MSW,KOSZT 260pln+2xwyjazd do Wwy.Sens tylko w wypadku częstych podróży(biznesowych?) na Bliski Wschód.
2.)wystąpić o nowy paszport motywując wymianę niemożnością wjazdu do np.Libanu.Placi się tylko 120pln bez kary za zgubienie.Działa bez problemu,moja żona wymieniała kilka miesięcy temu.Potem wizytowała Stany z wjazdami do Iranu i Libanu/Syrii w nowym,a us visa w starym nieważnym paszporcie.Nikt nawet nie zapytał.Trzeba tylko pamiętać żeby w starym nie przedziurkowali wizy,ot co!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#6 PostWysłany: 22 Gru 2010 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
No to teraz podstawowe pytanie - jeśli tak łatwo ominąć ten problem - to po co są tego typu sprawdzania ? :)
Przecież jeżeli terrorysta rzeczywiście będzie chciał się dostać w dany teren to się dostanie łatwiej niż szary obywatel który po prostu zwiedza.

"Ależ głupi Ci Rzymianie" (jak by to Obelix powiedział)... ehmmm Amerykanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#7 PostWysłany: 22 Gru 2010 20:20 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Sulik no cóż.. Czy ktoś powiedział że USA to kraj oparty na inteligentnych rozwiązaniach. Tam chyba jest jeszcze więcej bezsensu niż u nas. Zabezpieczają się na wszelki wypadek, skłamiesz we wniosku a przypadkiem to wyjdzie będą mieli czyste sumienie że Ci odmówią wizy. I będzie to odmowa z winy petenta. ;)

PS Obeliks był bardzo mądrym Galem.. i miał rację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#8 PostWysłany: 22 Gru 2010 20:43 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Cóż, tak naprawdę Amerykanie tylko tracą na tym, że wymagają od nas wiz, a przez to utrudniają wjazd do kraju. Myślę, że gdyby nie było wiz, to zdecydowanie więcej turystów zdecydowałoby się na wyjazd do USA. Dopóki nie zniosą wiz, ja nie dam im zarobić. Jest mnóstwo innych krajów, które nie robią takich problemów obcokrajowcom...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza - USA
#9 PostWysłany: 25 Lut 2012 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Odebrałem nowy paszport.
Chciałbym Was zapytac czy ktos niedawno przechodzil procedure uzyskania wizy USA?
Czy nadal jest duzy odsetek odmów etc?

Do dokumentów paszportowych wprowadzono informację, iż na terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, w którym nie ma polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego, obywatel polski może skorzystać z ochrony dyplomatycznej i konsularnej każdego z pozostałych państw członkowskich UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#10 PostWysłany: 25 Lut 2012 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
ja jeszcze nie przechodziłem, ale również mam zamiar się ubiegać i od kilku dni prześledziłem wiele wątków na różnych forach i wychodzi na to, że: dostać wizę to nie problem, główne powody odrzucenia wniosków to błędnie wypisany wniosek lub jeśli np ktoś z bliskiej rodziny wyjechał i nie wrócił... . Jeśli nie masz tego problemu, a także wypiszesz wniosek poprawnie to powinieneś dostać bez problemu. Zauważyłem, że są firmy, które pomagają wypisać wnioski za opłatą (około 300zł) jednak po zapoznaniu się z tematem sądzę, że bez sensu wydawać taką kasę, bo pomoc możesz uzyskać za darmo na wielu forach od życzliwych ludzi, którym już udało się uzyskać wizę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#11 PostWysłany: 25 Lut 2012 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Tez czytam watki dotyczacego tego tematu:

Wiele osób np. zabiera z soba PIT roczny, akty wlasnosci mieszkania innych nieruchomosci, wyciagi bankowe.
Zabieraja z soba cala dokumentacje odbytych podrozy. Jest sens to wszystko przygotowywac? czy to tylko science-fiction osob ktore ubiegaly sie o wize i teraz opisuja przebieg w necie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#12 PostWysłany: 25 Lut 2012 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Niby można wziąć, ale pod żadnym pozorem nie wyciągać jeśli konsul nie poprosi o to. Ale co wziąć to różnie, kolega wziął tylko wydruk stanu konta (20 000zł), inny kolega brał historię z 3 lat. . . Oboje dostali wizę. Ale ludzie różnie piszą, nigdzie nie ma napisane co wziąć i po co, napisane jest tylko, że trzeba udokumentować silny związek z krajem... Jest wiele przypadków, że ktoś posiadał prężnie działającą firmę, dwa samochody, mieszkanie i nie mało na koncie a odmówili... . W większości przypadków jednak nikt o nic nie prosi i kończy się krótką rozmową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#13 PostWysłany: 25 Lut 2012 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
Otrzymać wize to naprawdę nie problem wystarczy wejść na stron ę ambasady i wypełnić tak jak oni każą oraz zabrać dokumenty o które proszą..

Jesli spełniasz ich obostrzenia dostajesz wizę.

Odsetek ujemny jest duży bo ludzie nie czytaja co od nich chce i ich odrzucają .


Jak masz pytania co do wypełniania wiz pisz PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#14 PostWysłany: 25 Lut 2012 19:26 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Ostatnio czytałem ,że jest duża szansa zdjęcia wiz Polakom, tj. głosują nad tym (przypominam że Polska jest jedynym obok Rumunii i Bułgarii krajem UE, który potrzebuje zezwolenia na wjazd do USA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#15 PostWysłany: 25 Lut 2012 19:34 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Osobiście wizą bym się nie przejmował. Jak mówi kolega andachiel jak spełniasz wymagania to dostaniesz naklejkę do paszportu.

Większym problemem jest widzimisię oficera na granicy :evil:
Mam dwoje znajomych, którzy będąc całkiem normalnymi osobami (stała praca, mieszkanie) zostali zawróceni z granicy.
Co, więcej przyczyną podaną jednemu z nich było to, że miał fałszywą wizę w paszporcie :shock:
Co dziwne skończyło się na nocy w celi na lotnisku i odesłaniu do kraju (zero konsekwencji później).

Z drugiej strony pozostałe klikanaście podróży innych osób(w tym mnie) odbyło się bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#16 PostWysłany: 25 Lut 2012 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
wzieli napisał(a):
Osobiście wizą bym się nie przejmował. Jak mówi kolega andachiel jak spełniasz wymagania to dostaniesz naklejkę do paszportu.

Większym problemem jest widzimisię oficera na granicy :evil:
Mam dwoje znajomych, którzy będąc całkiem normalnymi osobami (stała praca, mieszkanie) zostali zawróceni z granicy.
Co, więcej przyczyną podaną jednemu z nich było to, że miał fałszywą wizę w paszporcie :shock:
Co dziwne skończyło się na nocy w celi na lotnisku i odesłaniu do kraju (zero konsekwencji później).

Z drugiej strony pozostałe klikanaście podróży innych osób(w tym mnie) odbyło się bez problemu.



Słuszna uwaga !

Wize dostać od miłego pana konsula to naprawdę żaden problem < trzeba wypełnić tak jak piszą na stronie i zabrać dokumenty o których również mowa i po problemie > przez brak umiejętności czytania ze zrozumieniem mamy tyle odmów

Bałbym się celników USA o których również słyszałem wiele ciekawych rzeczy takich jak zawracania na lotnisku i inne przeboje . No ale mimo to się nie przejmuj tyle polaków tam lata i jakoś żyją.


I taka kolejna rada . Przede wszystkim o być sobą i nie udawać kogoś innego . Bo w USA nie lubią pozerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#17 PostWysłany: 26 Lut 2012 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
to ja mam takie pytanie, dajmy na to, że dostaje wizę, lecę i Panu na lotnisku się nie podobam... Wtedy mam iść kupić sobie bilet za kilka tysięcy i lecieć spowrotem czy jak to jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#18 PostWysłany: 07 Mar 2012 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Pacjonek napisał(a):
Ostatnio czytałem ,że jest duża szansa zdjęcia wiz Polakom, tj. głosują nad tym (przypominam że Polska jest jedynym obok Rumunii i Bułgarii krajem UE, który potrzebuje zezwolenia na wjazd do USA).


Zapomnijmy :?

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w- ... nId,443166
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#19 PostWysłany: 08 Mar 2012 10:47 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Dlatego ja wczoraj złożyłem już podanie o wizę B-2 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#20 PostWysłany: 12 Mar 2012 09:14 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Kilka dni temu otrzymałem wize turystyczną, a wraz z nią przypięta do paszportu jest karteczka: "Ta wiza nie gwarantuje wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jeżeli kiedykolwiek przekroczyli państwo czas pobytu w USA, określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94, ryzykują Państwo niewpuszczenie do USA oraz zatrzymanie/aresztowanie." W stanach jeszcze nie byłem więc "czasu pobytu" nie miałem okazji przekroczyć :D . Mam pytanie odnośnie tego formularza I-94, czy to ja go wypełniam czy urzędnik na lotnisku? Czy mam go ze sobą zabrać z lotniska i przy ewentualnych kontrolach np. policji muszę to pokazać. Jak długo trwają te procedury imigracyjne na lotnisku w usa, bo najprawdopodobniej będę miał przesiadkę i chciałbym wiedzieć ile czasu muszę sobie zapewnić na te procedury. Zakładam, że będę musiał wyjść za strefę "tranzyt".

i
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group