Fly4free.pl

Nie otrzymałeś wizy do USA? Linia lotnicza zwróci za bilet!

Foto: AIR FORCE ONE, Flickr.com
Za każdym razem gdy tylko pojawi się okazja tanich lotów do USA, powraca temat wiz. Jedni rezygnują z zakupu ze względu na koszt jej wyrobienia, inni z chęcią by zarezerwowali przelot, tylko boją się, że nie otrzymają wizy. W takim przypadku stracą pieniądze i za bilet, i opłatę za wyrobienie wizy.

Niektóre linie lotnicze oferują zwrot kwoty za bilet w przypadku, gdy nie otrzymamy tzw. promesy, pozwalającej na wjazd na teren Stanów Zjednoczonych.

Liniami w których warunki biletu pozwalają na otrzymacie zwrotu za bilet są: Air Berlin, Air Canada, Austrian Airlines, PLL LOT, Lufthansa, SAS, Swiss Airlines oraz Ukraine International Airlines.

Postanowiliśmy zbadać temat u źródła, na infolinii PLL LOT. Dowiedzieliśmy się, że jeżeli warunki taryfy posiadają podobny zapis do tego poniżej:

BEFORE DEPARTURE CANCELLATIONS PERMITTED FOR CANCEL/REFUND.
NOTE – APPLIES IN CASE OF VISA REFUSAL.FULL REFUND 3
DAYS PRIOR TO DEPARTURE FOR UNUSED TICKET IN CASE OF VISA REFUSAL
. OFFICIAL REFUSAL CONFIRMATION REQUIRED.VISA REFUSAL.

to nieważne, gdzie zakupimy bilet czy to na oficjalnej stronie przewoźnika, czy poprzez stronę pośredniczącą w sprzedaży biletów. W przypadku nieotrzymania wizy dostaniemy zwrot kosztów za bilet lotniczy. Jedynym warunkiem otrzymania takiego zwrotu jest przedstawienie dokumentu z ambasady o nieprzyznaniu nam wizy.

Warunki taryf na loty do USA możecie sobie sami sprawdzić korzystając ze strony matrix.itasoftware.com. Wystarczy wyszukać interesujące nas połączenie w odpowiadającym nam terminie, a następnie należy kliknąć w przycisk rules.

rules

reunf

Za informację dziękujemy czytelnikowi krasnal.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ciekawa informacja. Kudos do krasnala. Skoro temat wiz, to teraz czekam na wpis jakiegoś Prawdziwego Polaka-Patrioty, który napisze, że nie poleci dopóki nie zniosą wiz, bo nie będzie robił łaski jakiemuś konsulowi :D
kamwad, 22 stycznia 2016, 10:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
czemu raz piszecie o promesie wizy, a potem już o wizie ? to co wystawia ambasada w Warszawie to tylko promesa wizy i równie dobrze, jak np. celnik ma zły dzień, może cię nie wpuścić do stanów już po przylocie.
jemjam, 22 stycznia 2016, 10:10 | odpowiedz
jemjamczemu raz piszecie o promesie wizy, a potem już o wizie ? to co wystawia ambasada w Warszawie to tylko promesa wizy i równie dobrze, jak np. celnik ma zły dzień, może cię nie wpuścić do stanów już po przylocie.
No ale wtedy to bez łaski muszą cię zabrać do domu :))))
mm, 22 stycznia 2016, 10:15 | odpowiedz
nie bede latał. nie bede robił laski jakiemuś konsulowi.
Prawdziwy Polak-Patriota, 22 stycznia 2016, 10:20 | odpowiedz
wow, odkryliście zaginioną atlantydę ! Ten wpis w warunkach anulacji jest co najmniej od 10 lat.
mmm, 22 stycznia 2016, 10:23 | odpowiedz
kamwadCiekawa informacja. Kudos do krasnala.Skoro temat wiz, to teraz czekam na wpis jakiegoś Prawdziwego Polaka-Patrioty, który napisze, że nie poleci dopóki nie zniosą wiz, bo nie będzie robił łaski jakiemuś konsulowi ?
ależ niech mają wizy, normalna sprawa, ale nie za tę cenę i nie na tych warunkach - bo efekt jest taki jak napisałeś (choć ja określiłbym to odwrotnie), że to konsul robi Ci łaskę, że w ogóle za parę stówek zechcę z Tobą pogadać, a i tak mogą pogonić Cię na granicy bo jakiś "rodowity" Amerykanin odpowiedzialny za odprawę celną na miejscu będzie mieć gorszy dzień. jest tyle ciekawych miejsc na świecie do zobaczenia, że oczekiwanie na zniesienie wiz w ogóle mnie nie boli :)
citizendog, 22 stycznia 2016, 10:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Prażę popcorn i czekam na komentarze
Mozart, 22 stycznia 2016, 10:33 | odpowiedz
Przez lata odkładałam temat wiz bo zwyczajnie nie chciało mi sie jechać do stolicy, tracić czas (8 godzin w 1 stronę), pieniądze i w sumie do końca nie wiedząc czy wizę się takową otrzyma. Ale pewnego dnia już obiecałam dziecku i zabukowaliśmy bilety. Wykupiłam ubezp. od kosztów rezygnacji (na wsz wypadek odmowy) ok 200zł (3 osoby) i wreszcie się zebraliśmy. Nocna jazda do stolicy, stanie 4 godziny ponad by po minucie dostać promesę. Ale koszty uważam ogromne na rodzinę: liczyli USD po 4,20zl wiec za 3 wizy 2000zł+ dojazd+kurier+jakies jedzenie wiadomo......a szkoda,że tak jest bo w końcu wiele osób chetnie polecialoby sobie nawet na krótko zwyczajnie wydać tam pieniadze.....Ale się nie kupuje biletów ww linii to warto sie ubezpieczyć, wizy raczej wszyscy dostają o ile mają konkretne plany i dobrą pracę w Polsce, ale jednak komfort z ubezpieczeniem jest....
Elegantka, 22 stycznia 2016, 10:56 | odpowiedz
o jeżu, a Wy znowu o tej "promesie".
buy1, 22 stycznia 2016, 11:04 | odpowiedz
ElegantkaPrzez lata odkładałam temat wiz bo zwyczajnie nie chciało mi sie jechać do stolicy, tracić czas (8 godzin w 1 stronę), pieniądze i w sumie do końca nie wiedząc czy wizę się takową otrzyma. Ale pewnego dnia już obiecałam dziecku i zabukowaliśmy bilety. Wykupiłam ubezp. od kosztów rezygnacji (na wsz wypadek odmowy) ok 200zł (3 osoby) i wreszcie się zebraliśmy. Nocna jazda do stolicy, stanie 4 godziny ponad by po minucie dostać promesę. Ale koszty uważam ogromne na rodzinę: liczyli USD po 4,20zl wiec za 3 wizy 2000zł+ dojazd+kurier+jakies jedzenie wiadomo……a szkoda,że tak jest bo w końcu wiele osób chetnie polecialoby sobie nawet na krótko zwyczajnie wydać tam pieniadze…..Ale się nie kupuje biletów ww linii to warto sie ubezpieczyć, wizy raczej wszyscy dostają o ile mają konkretne plany i dobrą pracę w Polsce, ale jednak komfort z ubezpieczeniem jest….
Te ubezpieczenie o ktorem piszesz to jedna wielka sciema. I tak znajda kruczek i punkt, zeby nie zwrocic ci pieniedzy z powodu rezygnacji. Zadnych dodatkowych ubezpieczen sie nie kupuje. Chyba ze zdrowotne.
Janek, 22 stycznia 2016, 11:04 | odpowiedz
Jestem ciekaw kiedy ludzie w końcu nauczą się poprawnie pisać nazwę Swiss-a xd
Swiss, 22 stycznia 2016, 11:07 | odpowiedz
akurat w przypadku tych linni tani bilet to żart..
demonja, 22 stycznia 2016, 11:11 | odpowiedz
Pawle, "nie" z rzeczownikami pisze się razem... Czyli "nieotrzymania" oraz "nieprzyznania".
korekta, 22 stycznia 2016, 11:24 | odpowiedz
demonjaakurat w przypadku tych linni tani bilet to żart..
Serio? http://www.fly4free.pl/hit-tanie-loty-do-nowego-jorku-z-europy-od-580-pln/ http://www.fly4free.pl/tanie-loty-do-nowego-jorku-2/ http://www.fly4free.pl/tanie-loty-usa-nowy-jork/
Paweł Iwanczenko, 22 stycznia 2016, 11:25 | odpowiedz
citizendog
kamwadCiekawa informacja. Kudos do krasnala.Skoro temat wiz, to teraz czekam na wpis jakiegoś Prawdziwego Polaka-Patrioty, który napisze, że nie poleci dopóki nie zniosą wiz, bo nie będzie robił łaski jakiemuś konsulowi ?
ależ niech mają wizy, normalna sprawa, ale nie za tę cenę i nie na tych warunkach – bo efekt jest taki jak napisałeś (choć ja określiłbym to odwrotnie), że to konsul robi Ci łaskę, że w ogóle za parę stówek zechcę z Tobą pogadać, a i tak mogą pogonić Cię na granicy bo jakiś „rodowity” Amerykanin odpowiedzialny za odprawę celną na miejscu będzie mieć gorszy dzień. jest tyle ciekawych miejsc na świecie do zobaczenia, że oczekiwanie na zniesienie wiz w ogóle mnie nie boli
Mam wrażenie że kolega specjalnie nie użył polskich znaków ;-) Bynajmniej nie chodziło mu o łaskę.
xmatix969, 22 stycznia 2016, 11:29 | odpowiedz
Dzięki za informację, właśnie jest promocja na bilety w PLL Lot na loty do Nowego Jorku, a ja oczekuję dopiero na spotkanie w sprawie przyznania wizy.
agata, 22 stycznia 2016, 11:38 | odpowiedz
Niech się cisną z tą wizą. Na świecie jest 200 innych krajów do zwiedzania. Jankesy traktują nas jak trzeci świat, na równi z Afgańczykami i innymi takimi - kij im w oko! Dziwię się, że w ogóle ktokolwiek z Polski tam się pcha na siłę...
Polak, 22 stycznia 2016, 11:55 | odpowiedz
PolakNiech się cisną z tą wizą. Na świecie jest 200 innych krajów do zwiedzania. Jankesy traktują nas jak trzeci świat, na równi z Afgańczykami i innymi takimi – kij im w oko! Dziwię się, że w ogóle ktokolwiek z Polski tam się pcha na siłę…
Całe szczęście, że są te wizy i oby pozostały na zawsze. Jest to bowiem znakomita wstępna selekcja wąsatych przepoconych cebuloków Januszy z kielniami i wiertarkami, którzy marzą o American Dream hehe przy zdzieraniu azbestu w NYC.
Janusz, 22 stycznia 2016, 12:07 | odpowiedz
Nie moge sie doczekac jak zniosa wizy:) Dopiero zancza sie dramaty, bo wtedy bedziecie zawracani z lotniska w USA a nie z ambasady:) Deportacja lub cofka kosztuje zazwyczaj w granicach 2500USD-4000USD. A ja ciesze sie ze sa wizy. Bez kitu, 600 zl na 10 lat to nie jest wydatek nie wiadomo jaki.a a spory odsiew januszy i cebuli jest wrecz skazny. Zal neistety tych, ktorzy cierpia za rodziny czy ciotki, co przesiedzialy wizy, ale zandarm swiata sie nie patyczkuje jak widac. Kambodza 80 dolarow za wize za miesiac to prawdziwy raj, co nie?:))
fsd22, 22 stycznia 2016, 12:14 | odpowiedz
citizendog
kamwadCiekawa informacja. Kudos do krasnala.Skoro temat wiz, to teraz czekam na wpis jakiegoś Prawdziwego Polaka-Patrioty, który napisze, że nie poleci dopóki nie zniosą wiz, bo nie będzie robił łaski jakiemuś konsulowi ?
ależ niech mają wizy, normalna sprawa, ale nie za tę cenę i nie na tych warunkach – bo efekt jest taki jak napisałeś (choć ja określiłbym to odwrotnie), że to konsul robi Ci łaskę, że w ogóle za parę stówek zechcę z Tobą pogadać, a i tak mogą pogonić Cię na granicy bo jakiś „rodowity” Amerykanin odpowiedzialny za odprawę celną na miejscu będzie mieć gorszy dzień. jest tyle ciekawych miejsc na świecie do zobaczenia, że oczekiwanie na zniesienie wiz w ogóle mnie nie boli
wiza jest wazna 10 lat. jak ją bedziesz mial to nie bedziesz za zniesieniem wiz.t
asdfasdf, 22 stycznia 2016, 12:56 | odpowiedz
fsd22Nie moge sie doczekac jak zniosa wizy:) Dopiero zancza sie dramaty, bo wtedy bedziecie zawracani z lotniska w USA a nie z ambasady:) Deportacja lub cofka kosztuje zazwyczaj w granicach 2500USD-4000USD. A ja ciesze sie ze sa wizy. Bez kitu, 600 zl na 10 lat to nie jest wydatek nie wiadomo jaki.a a spory odsiew januszy i cebuli jest wrecz skazny. Zal neistety tych, ktorzy cierpia za rodziny czy ciotki, co przesiedzialy wizy, ale zandarm swiata sie nie patyczkuje jak widac. Kambodza 80 dolarow za wize za miesiac to prawdziwy raj, co nie?:))
Jak dla mnie to nie chodzi o stosunek ceny do długości pobytu jeśli chodzi o wizę, a o jej dostępność. Jeśli zachcę spędzić tydzień w Kambodży to po prostu kupuję bilet i lecę, a na miejscu za opłatą (obojętnie jak wysoką) dostaję wizę. Niech sobie Amerykanie biorą te 600 zł nawet za wizę miesięczną, byleby całość działała podobnie do VOA.
jaro, 22 stycznia 2016, 13:13 | odpowiedz
jaro
fsd22Nie moge sie doczekac jak zniosa wizy:) Dopiero zancza sie dramaty, bo wtedy bedziecie zawracani z lotniska w USA a nie z ambasady:) Deportacja lub cofka kosztuje zazwyczaj w granicach 2500USD-4000USD. A ja ciesze sie ze sa wizy. Bez kitu, 600 zl na 10 lat to nie jest wydatek nie wiadomo jaki.a a spory odsiew januszy i cebuli jest wrecz skazny. Zal neistety tych, ktorzy cierpia za rodziny czy ciotki, co przesiedzialy wizy, ale zandarm swiata sie nie patyczkuje jak widac. Kambodza 80 dolarow za wize za miesiac to prawdziwy raj, co nie?:))
Jak dla mnie to nie chodzi o stosunek ceny do długości pobytu jeśli chodzi o wizę, a o jej dostępność. Jeśli zachcę spędzić tydzień w Kambodży to po prostu kupuję bilet i lecę, a na miejscu za opłatą (obojętnie jak wysoką) dostaję wizę. Niech sobie Amerykanie biorą te 600 zł nawet za wizę miesięczną, byleby całość działała podobnie do VOA.
Z jakiego sufitu ta kwota za wizę do Kambodży? ?????
mono01, 22 stycznia 2016, 14:00 | odpowiedz
Kambodza 80 dolarow za wize za miesiac to prawdziwy raj, co nie?:)
I po co siejesz panikę? Wiza do Kambodży "on arrival" kosztuje 20 USD !
bsadsasa, 22 stycznia 2016, 15:35 | odpowiedz
A nie wiecie jak jest z British Airways?
buzujka, 22 stycznia 2016, 17:40 | odpowiedz
Paweł Iwanczenko
Razem to można iść na piwo a słowa piszemy łącznie :)
Daniel, 22 stycznia 2016, 17:46 | odpowiedz
Nie ma po co w ogóle jeździć do tych bandytów, którzy najpierw rozwalili cały Bliski Wschód, a teraz na nas sprowadzają związane z tym nieszczęścia. Mam nadzieję, że Chińczycy dadzą w kość tej godnej pożałowania bandzie przy okazji nadchodzącego kryzysu i przejadą się po nich tak, jak oni po reszcie świata w 2008.
Cyrus, 22 stycznia 2016, 18:02 | odpowiedz
Najgorzej jak kupicie dla rodziny 4 osób i jedna nie dostanie. Lub tylko jena dostanie.niezła lipa pamiętaj o tym
Ewa, 22 stycznia 2016, 20:32 | odpowiedz
Wczoraj wyrabialem wizę w Krakowie. Gdyby nie była to podróż sluzbowa nigdy nie zgodzilbym się na takie traktowanie. 1,5 godziny stałem w przed konsulatem w zimie i śniegu. Dla niezorientowanych konsulat w Krk obsługuje na ulicy przed budynkiem. Dramat!
Elo.krk, 22 stycznia 2016, 20:53 | odpowiedz
Mega nieprofesjonalny artykuł... Autor nie wie jaka jest różnica między wizą a promesą! To co dostaje się w ambasadzie czy konsulacie to promesa, a wizę wbija się na przejściu granicznym już w USA. To, że mamy promesę na 10 lat, nie oznacza, że tyle możemy w Stanach siedzieć! Bo do tej promesy mogą nam wbić wizę np. na miesiąc albo nie wbić nic i cofnąć do Polski. Zależy od humoru osoby wbijającejnnam wizę w USA. Nieładnie pisać artykuły nie zgłębiając podstaw tematu...
amerykanistka, 22 stycznia 2016, 21:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
amerykanistkaMega nieprofesjonalny artykuł… Autor nie wie jaka jest różnica między wizą a promesą! To co dostaje się w ambasadzie czy konsulacie to promesa, a wizę wbija się na przejściu granicznym już w USA. To, że mamy promesę na 10 lat, nie oznacza, że tyle możemy w Stanach siedzieć! Bo do tej promesy mogą nam wbić wizę np. na miesiąc albo nie wbić nic i cofnąć do Polski. Zależy od humoru osoby wbijającejnnam wizę w USA. Nieładnie pisać artykuły nie zgłębiając podstaw tematu…
Mogłabyś podać jakąś amerykańską podstawę prawną, że to co dostaje się w ambasadzie czy konsulacie to promesa, a nie wiza? ;-)
Grzegorz40, 22 stycznia 2016, 21:17 | odpowiedz
Avatar użytkownika
buzujkaA nie wiecie jak jest z British Airways?
Całkiem nieźle
pifko, 23 stycznia 2016, 0:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Daniel
Paweł Iwanczenko
Razem to można iść na piwo a słowa piszemy łącznie
chyba, że kupujesz łacznie dwa piwa
pifko, 23 stycznia 2016, 0:11 | odpowiedz
ElegantkaPrzez lata odkładałam temat wiz bo zwyczajnie nie chciało mi sie jechać do stolicy, tracić czas (8 godzin w 1 stronę), pieniądze i w sumie do końca nie wiedząc czy wizę się takową otrzyma. Ale pewnego dnia już obiecałam dziecku i zabukowaliśmy bilety. Wykupiłam ubezp. od kosztów rezygnacji (na wsz wypadek odmowy) ok 200zł (3 osoby) i wreszcie się zebraliśmy. Nocna jazda do stolicy, stanie 4 godziny ponad by po minucie dostać promesę. Ale koszty uważam ogromne na rodzinę: liczyli USD po 4,20zl wiec za 3 wizy 2000zł+ dojazd+kurier+jakies jedzenie wiadomo……a szkoda,że tak jest bo w końcu wiele osób chetnie polecialoby sobie nawet na krótko zwyczajnie wydać tam pieniadze…..Ale się nie kupuje biletów ww linii to warto sie ubezpieczyć, wizy raczej wszyscy dostają o ile mają konkretne plany i dobrą pracę w Polsce, ale jednak komfort z ubezpieczeniem jest….
Nie wszyscy dostaja. W większości dostają studenci, jeśli masz rodzine i pracujesz na etacie. Mi odmówiono kilkukrotnie mimo ze miałam bardzo dobrze działająca firme, kilkanaście tysięcy USD na wyjazd i wykupiona w stanach trzy tygodniowa wycieczkę. Oświadczono mi ze nie mam żadnych związków z krajem i ze zbyt obrotna jestem i pewnie bede chciała tam zostać pracowac. Koleś nie wpadł na to jakim cudem chciałabym robic na szmacie za 300$ w tygodniu jak zarabiam o wiele wiecej.
Evek, 23 stycznia 2016, 10:14 | odpowiedz
bsadsasa
Kambodza 80 dolarow za wize za miesiac to prawdziwy raj, co nie?:)
I po co siejesz panikę? Wiza do Kambodży „on arrival” kosztuje 20 USD !
Już 30 USD od 2014 ale to i tak nie 80 :)
Kuba, 23 stycznia 2016, 11:35 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Prawdziwy Polak-Patriotanie bede latał. nie bede robił laski jakiemuś konsulowi.
A co to kogoś obchodzi, czy będziesz czy nie będziesz latał?
m55, 23 stycznia 2016, 12:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
amerykanistkaMega nieprofesjonalny artykuł… Autor nie wie jaka jest różnica między wizą a promesą! To co dostaje się w ambasadzie czy konsulacie to promesa, a wizę wbija się na przejściu granicznym już w USA. To, że mamy promesę na 10 lat, nie oznacza, że tyle możemy w Stanach siedzieć! Bo do tej promesy mogą nam wbić wizę np. na miesiąc albo nie wbić nic i cofnąć do Polski. Zależy od humoru osoby wbijającejnnam wizę w USA. Nieładnie pisać artykuły nie zgłębiając podstaw tematu…
Ja mam w paszporcie wielokrotną wizę ważną 10 lat, anie żadną promesę. Oczywiście urzędnik imigracyjny za każdym razem decyduje czy wpuścić taką osobę, czy nie. Zupełnie tak samo jest w Polsce i innych krajach. Jeśli jakiś Nigeryjczyk przyjedzie do Polski z polską wizą to wcale nie znaczy, że obligatoryjnie zostanie wpuszczony. Za każdym razem polski urzędnik na granicy decyduje, czy go wpuścić.
m55, 23 stycznia 2016, 12:50 | odpowiedz
laski czy łaski?
rocco, 23 stycznia 2016, 13:14 | odpowiedz
popatrz, jak to malutka kreseczka zmienia sens wypowiedzi. Taka malutka kreseczka w literce "L". Bo słowo Łaska BEZ kreseczki znaczy cos zupełnie innego...
Mnietek, 25 stycznia 2016, 8:27 | odpowiedz
Ja bym poleciał, bo uważam USA za przepiękny i ciekawy kraj (ale nie ogromne miasta), tylko jak mam po raz trzeci wydać kasę na wizę i teraz to już 600zł, to ciągle to odkładam, bo mi szkoda zwyczajnie, tym bardziej, że Amerykanie nie muszą mieć wizy do Polski, a sami w takich przypadkach stosują "zasadę wzajemności"... Nigdy nie zrozumiem, dlaczego Polska nie może się od innych uczyć ...
ZoZo, 25 stycznia 2016, 11:32 | odpowiedz
A co w sytylacji kiedy lecielam do USA przez berlin zostalismy deportowani i bilet przebukowany dostalismy tylko do berlina a z berlina do krakowa usunieto nam lot ??
Kalina, 10 maja 2016, 11:39 | odpowiedz
Prawdziwy Polak-Patriota nie bede latał. nie bede robił laski jakiemuś konsulowi.
biedactwo, idz do Biedronki i kup bilet na komunikacje miejska bo to jedyny bilet na jaki Cie stac
raf, 20 lipca 2016, 0:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »