Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#21 PostWysłany: 12 Mar 2012 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
To co się dostaje w paszporcie to promesa wizowa.Ostateczną decyzję podejmuje urzędnik na lotnisku.
I-94 i deklarację celną (niebieska dla Polaków) wypełnia się w samolocie.
Urzędnik podbija,wpisuje datę,której nie możesz przekroczyć.
Przy wylocie oddajesz I-94 urzędnikowi.
http://www.lot.com/dk/pl/web/newlot/inf ... engers-usa
Ile trwa procedura na lotnisku?To zależy od ilości podróżnych w kolejce.Tego się nie da przewidzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#22 PostWysłany: 12 Mar 2012 10:28 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Ostatnio w Chicago mialem ciekawa rozmowe z konsulem - po pierwsze nas samolot z londynu ladowal pozno w nocy wiec lotnisko doslownie bylo puste - chicago ord puste?!? Nie bylo zadnej kolejki do konsulow - podchodzilo sie z biegu wiec mieli czas na pogawedki (my nie bardzo bo spieszylismy sie na samolot do LA).

Pytal najpierw normalka o cel podrozy, z kim przylecialem - wskazalem dwie kolezanki stojace za mna(podchodzily oddzielnie) - no i sie zaczelo :-)) Ze jestem szczesciarz ze z takimi dziewczynami, czy ktoras to moja przyszla zona, zawolal je i dobre 15-20min sobie gawedzilismy - nawet o pogodzie w polsce, samochodach w europie, wszystko w totalnie naturalny sposob bez spiny - oczywiscie wszyscy dostalismy max tj 6mc w paszporcie i prywatnego ochroniarza z lotniska czytaj jakiegos pracownika ktory odprowadzil nas do nastepnego terminalu - pokazal bramke itd itd - super zaskoczenie :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#23 PostWysłany: 13 Mar 2012 12:10 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Ja z dziewczyną mamy rozmowę z konsulem w czwartek. Oby się udało :) Trzymać kciuki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#24 PostWysłany: 13 Mar 2012 21:54 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Rzygać mi się chce tymi wizami.
Dlaczego UE nie zrobi takiego czegoś dla USA???
Czym my jesteśmy gorsi od tych pamponii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#25 PostWysłany: 13 Mar 2012 22:04 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Ale czego UE nie zrobi dla USA?
BTW, co to są pamponie? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#26 PostWysłany: 13 Mar 2012 22:36 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
BuZZarD napisał(a):
Dlaczego UE nie zrobi takiego czegoś dla USA???


Bo UE nie ma wiz do USA. Tylko Polska:) (oraz bodajże rumunia i bułgaria)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#27 PostWysłany: 14 Mar 2012 00:01 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Cytuj:
Aby wjechać na terytorium państw strefy Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli jest ona wymagana. Muszą także spełniać następujące warunki:
uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadać środki wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego, do którego osoba ta ma zagwarantowany wjazd, albo być w stanie legalnie zdobyć wyżej wymienione środki;
nie mogą znajdować się na liście osób, którym odmówiono zgody na wjazd;
nie mogą być uznawani za osoby, które mogą naruszyć porządek publiczny, bezpieczeństwo lub stosunki międzynarodowe jednego z państw strefy Schengen.
Po przejściu kontroli granicznej, można swobodnie poruszać się po strefie Schengen.

Państwa Schengen wydają następujące rodzaje wiz Schengen, które uprawniają posiadacza do wjazdu oraz pobytu na terytorium Schengen:

wiza lotniskowa (A) – ważna tylko dla podróżujących samolotem, nie umożliwia posiadaczowi opuszczenia strefy tranzytowej lotniska
wiza krótkoterminowa (C) – umożliwia pobyt na terytorium Schengen do maksymalnie 90 dni, w ciągu 6 miesięcy od momentu pierwszego wjazdu.
Oprócz wiz jednolitych, kraje Schengen wydają długoterminowe wizy narodowe (D) oraz zezwolenia na pobyt.

Posiadacze zezwoleń na pobyt oraz wiz krajowych D wydanych przez jedno z państw Schengen mogą podróżować bezwizowo po strefie Schengen przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy w okresie półrocznym.

Z tym ,że wizy te otrzymać nie jest aż tak trudno a druga sprawa ,że zazwyczaj dostaje się ją bezpłatnie.
Masz wizę, wasz wjazd a nie widzi mi się jakiegoś celnika
Więc uważam ,że dobrym pomysłem było by wprowadzenie takich wiz tyle że płatnych dla obywateli USA.
Skoro oni takie narzucają takie nam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#28 PostWysłany: 14 Mar 2012 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Pacjonek napisał(a):
Więc uważam ,że dobrym pomysłem było by wprowadzenie takich wiz tyle że płatnych dla obywateli USA.
Skoro oni takie narzucają takie nam.

Zdajesz sobie mam nadzieję sprawę, że gdyby wszystkie kraje stosowały postulowaną przez Ciebie zasadę wzajemności w polityce wizowej mógłbyś bezwizowo / na wizę wydaną na lotnisku wjechać z polskim paszportem do góra kilkudziesięciu krajów na Świecie?
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#29 PostWysłany: 30 Mar 2012 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Od 13 kwietnia opłaty przy składaniu wniosków o wizy na przyjazd turystyczny, biznesowy, dziennikarski oraz na studia wyższe i wymianę naukową zostaną podniesione ze 140 do 160 dolarów.

zrodlo http://www.tvn24.pl/-1,1739960,0,1,wizy ... omosc.html
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#30 PostWysłany: 30 Mar 2012 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Po co oni wizę zniosą jak taką kasę robią na Polakach :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#31 PostWysłany: 27 Kwi 2012 14:05 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 8
Jak wyglada w praktyce rozmowa telefoniczna - ustalenie spotkania z konsulem?
Mozna samemu zaproponowac termin? Jaki mieliscie czas oczekiwania na rozmowe?
Korzystal ktos z opcji zaplacenia karta kredytowa za rozmowe (zamiast numeru 0700) ? Ma to sens, jest taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#32 PostWysłany: 27 Kwi 2012 14:39 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 8
Mateusz napisał(a):
Tak, można samemu zaproponować.
Czas oczekiwania kilka minut.


Mialem na mysli po ilu dniach od rozmowy telefonicznej mieliscie wizyte u konsula.
Ile realnie trzeba czekac - kilka dni, tygodni, miesiecy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#33 PostWysłany: 27 Kwi 2012 14:43 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Mi cała procedura w konsulacie zajęła równo 1h i 10 min od wejście do wyjścia. Zaproponowali rozmowe najwczesniej za 2 dni, ale umówiłem się za dwa tygodnie ze względu na ferie, bo wtedy mam więcej czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#34 PostWysłany: 28 Kwi 2012 00:30 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Niektórzy tu bzdury opowiadają, aż boli :mrgreen:

Według oficjalnych informacji, wizę dostaje 93-94% osób, które się o nią ubiegają. Z reguły jest to wiza na 10 lat.
Wystarczy lecieć tam TURYSTYCZNIE, nie ściemniać i gadać szczerze na miejscu - wtedy jest przyjemnie i bez spinki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#35 PostWysłany: 01 Maj 2012 15:38 

Rejestracja: 01 Maj 2012
Posty: 4
Przedwczoraj ubiegałem się o wizę , dlatego na gorąco powiem tak samo
wypełnienie wniosku jest banalne
wszystko macie krok po kroku na stronie oczywiście wniosek DC-160 wiza turystyczna. Póżniej zabawa ze zdjęciem - może wam znajomy zrobic na jansej ścianie w miare średnim aparatem a póżniej znajdujecie program na stronie konsulatu który docina wam zdjęcie do odpowiednich wymiarów. Tak oszczędzacie 30 zł na fotografach.

Kolejny krok to rozmowa z biurem konsulatu
ja dzwoniłem w czwartek spotkanie miałem w poniedziałek.
Pani grzecznie dopytuje się jaki najdogodniejszy termin jest dla nas.

Kolejna sprawa to przygotowane dokumenty czyli potwierdzenie złozenia podania Dc-160 , dostajemy owe na e-mail
póżniej kwit zapłaty za ubieganie sie o wizę -512zł na poczcie
banki biorą prowizje 7 zł. Kolejna sprawa to wniosek DHL czyli tam gdzie wyślą nam wizę.

Na koniec - większość ludzi dostaje wizę, ja miałem 4 minutową pogadankę z konsulem.
Także bez zmartwień !
_________________
Ty kreujesz rzeczywistość, a nie ona Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#36 PostWysłany: 16 Maj 2012 16:21 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 8
Na swiezo opisze swoje wrazenia/doswiadczenia. Moze sie komu przyda...

Zeby umowic sie na rozmowe z konsulem mozna dzwonic na 0700 lub placic karta kredytowa. Zaryzykowalem platnosc karta (22zl za 7min). W tym czasie udalo mi sie umowic rozmowe dla dwoch osob (aplikowalem z dziewczyna o wize turystyczna). Podobno nieznacznie go przekroczylem, ale nie zostalem rozlaczony. Podumowujac tak jest taniej niz dzwoniac na 0700. Najblizszy wolny termin dostalismy za kilka dni.

Pierwsze wrazenie w Krakowie negatywne - "pelen profesjonalizm" - Pan zbiera paszporty i potwierdzenia wypelnienia wniosku po drugiej stronie ulicy od ambasady. Ludzie stoja w oczekiwaniu niczym w kolejce za komuny :) Od Pana dostaje sie jakies numerki, ktore pozniej nie mialy zadnego znaczenia.
Telefon komorkowy nalezy zostawic przed wejsciem do ambasady. Podobno mozna w sasiednim pubie ... niektorzy sie zdziwili, nie ma w ambasadzie schowkow/depozytu.
Pozniej poszlo bardzo sprawnie. Kontrola jak na lotnisku. Pozniej zbieranie odciskow palcow. W tym miejscu poinformowalismy pania, ze chcemy isc razem na rozmowe, wiec obsluzyla nas jedno po drugim. Pozniej wzielismy wspolny numerek zeby czekac w kolejce na rozmowe. Kolejka posuwa sie bardzo sprawnie-obsluguje tam 4 konsulow. Slowo 'obluguje' akurat tu bardzo pasuje, bo wyglada to prawie jak na poczcie - stoi sie przy okienku i rozmawia. Rozmowy sa krotkie i nie zauwazylem zeby ktos wychodzil z paszportem, czyli wszystkim przyznano wize, nam rowniez :) Teraz czekamy na kuriera z paszportem.

Konsul rozpoczal rozmowe po polsku, ale zasugerowalismy, ze mozemy po angielsku rozmawiac. Pytania byly proste, niczym nie zaskakiwaly. Mam wrazenie, ze glownie chcial ocenic czy jestesmy wiarygodni, czy mowimy szczerze prawde. Jaki jest cel podrozy, czy bylismy juz kiedys w USA, czy jestesmy malzenstwem, czy mieszkamy razem, gdzie pracujemy, gdzie wczesniej pracowalismy i czy podrozowalismy juz.

Na koniec istotna kwestia. Nie nalezy sie martwic tym jesli ktos sie spozni na wyznaczona godzine. Przyszedl jakis facet spozniony o 2h i podal Panu na zewnatrz dokumenty bez zadnego problemu. Na jedna godzine umawiaja wiele osob.

Teraz czas na polowanie na lot :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#37 PostWysłany: 20 Cze 2012 21:25 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Ja byłem umówiony na 9:15. Po przyjściu pod Konsulat w Krakowie okazało się, że takich jak ja w kolejce było więcej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#38 PostWysłany: 13 Lip 2012 13:10 

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 29
Czy ktoś z was trafił na anglojezycznego urzednika? Mam tu na mysli ze nie umiał ani słowa po ppolsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#39 PostWysłany: 20 Lip 2012 09:51 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 8
Ja byłam z siostra w Ambasadzie w Warszawie na początku maja. Bardzo mili ludzie pracują w obsłudze, zapytałam się ich czy dużo osób nie dostaje wiz to powiedzieli, że teraz to już prawie każdy dostaje wize. Ogólnie jak byłyśmy tam to osób młodych czyli gdzies tak od 20-35 lat można było policzyć na palcach, za to osób starszych i emerytów było od groma. Nam się udało dostać wiże konsul zapytal się gdzie lecimy, kogo tam mamy, na jak dlugo ;ecimy, gdzie pracujemy co studiujemy na wszystko odpowiedziałysmy na koniec powiedzial że dostajemy wize na 10 lat i zyczy nam udanego wyjazdu. Ale powiem szczerze ze z 4 mlodym osobą odrzucili wizę, a rodzina, emeryta nie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#40 PostWysłany: 20 Lip 2012 10:11 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 376
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
Ja. Miła pani. Spytała się gdzie lecimy - odpowiedziałem (NY; east coast). Sama była z NY, więc pogadaliśmy troszkę o mieście. O to cały przebieg rozmowy.
Żadnych pytań dodatkowych o pracę, wykształcenie, stan majątkowy; ale to pewnie zależy od wieku aplikanta ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group