Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#81 PostWysłany: 30 Lis 2012 20:30 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Pytam bo mieszkam w UK. Do Polski jade na swieta na 10-12 dni. Myslalem zeby zamiast w londynie zalatwic to w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#82 PostWysłany: 30 Lis 2012 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
I my sprawę wiz mamy już za sobą. W okolicach wtorku będą do odbioru. Niestety muszę się pofatygować kawałek po ich odbiór. Jednak narzekać nie będę.
Trochę stresu było w konsulacie, że cały plan wycieczki i 1700zł (wizy + bilety + fuel) może pójść w błoto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#83 PostWysłany: 03 Gru 2012 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Washington napisał(a):
Jest kilka postów wcześniej - da się w 2 tyg wyrobić (dla mieszkańców Warszawy, priorytet ma zarówno drukowanie wiz jak i poza wwa "kurier" więcej zajmuje)
Rozmowa różnie - teoretycznie po polsku (ja taką miałem i taka powinna być), ale w sąsiednim okienku konsul nie radził sobie za dobrze w naszym języku ojczystym więc rozmowa była polsko-angielska - co dziwne, bo petent władał angielskim całkiem fluentnie, nie wiem więc czemu konsul nie przeszedł po prostu na angielski zamiast dalej próbować po polsku


Może się męczył bo procedury się trzymał, że ma być po polsku to będzie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#84 PostWysłany: 04 Gru 2012 20:06 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 2
hej
z wizą do USA naprawdę nie ma problemu. Wizy nie dostaną osoby:
- karane
- bezrobotne
- te, które złamały obostrzenia swojej poprzedniej wizy (zostały przyłapane na nielegalnej pracy w USA, nie wróciły w terminie).

Poza tym wystarczy przejść procedurę podaną na stronie Ambasady, wpłacić kwotę za rozpatrzenie podania i udać się na spotkanie:)
Samo spotkanie trwa chyba niecała minutę (moje tyle trwało). Dostałam 3 pytania:
- W jakim celu wybieram się do USA? (odp. chcę pozwiedzać i odwiedzić rodzinę)
- Na jak długo chcę pojechać? (odp. kilka miesięcy)
- Czym zajmuje się moja firma? (w podaniu wizowym wpisałam, że prowadzę własną firmę - odpowiedziałam zgodnie z prawdą).

I tyle! Piękna wiza przyszła do mnie kurierem dwa dni po spotkaniu!!

Więcej informacji (praktycznych, na temat taniego podróżowania po USA) jest na moim blogu https://travelike.wordpress.com/ - zapraszam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#85 PostWysłany: 06 Gru 2012 16:10 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Nasze doswiadczenia z wiza w ambasadzie US w Londynie (para studentow)
Wypelniony wniosek. Potem rozmowa przez tel(poniedzialek) i spotkanie umowione(sroda)
(cala masa innych terminow na najblizsze dni, ale tylko w godzinach porannych do godz 11)
W ambasadzie szybki wywiad.
-na ile
-po co
-ktory rok studiow
calosc 30s i approved :)

Uwagi:
Spotkanie mozna umowic tylko przez tel (£1.23/min, nasza rozmowa trwala ok 10min)
Jesli dostaniecie wize to na miejscu pobieraja oplate £14.80 za kuriera.
Pod nr 37 (100m od budynku) jest farmacja prowadzona przez Hindusow gdzie zlozycie do depozytu telefony, klucze itp ktorych nie mozna wniesc na teren ambasady - koszt £3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#86 PostWysłany: 06 Gru 2012 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
To tak w ramach uzupelnienia, przed dzwonieniem by aplikowac w wybranym konsulacie radze sprawdzic ile czeka sie na interview:
http://travel.state.gov/visa/temp/wait/wait_4638.html
W moim przypadku bylo to 3 tygodnie (Londyn), ale jak widac ruch w interesie ustal :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#87 PostWysłany: 08 Gru 2012 14:14 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
m3lm4k napisał(a):
To tak w ramach uzupelnienia, przed dzwonieniem by aplikowac w wybranym konsulacie radze sprawdzic ile czeka sie na interview:
http://travel.state.gov/visa/temp/wait/wait_4638.html
W moim przypadku bylo to 3 tygodnie (Londyn), ale jak widac ruch w interesie ustal :D

to jest ściema, ja wyrabiałem w Krakowie pare tygodni temu to pisało, że sie czeka 2 dni, zadzwoniłem i najblizszy termin był za 6. Wczoraj umawiała się moja dziewczyna, pisało 1 dzień, a realny najbliższy termin był za 7 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#88 PostWysłany: 08 Gru 2012 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Hmmm... ciekawe. Moze nie z wszystkich placowek dane sa rowno odswiezane (wtedy po co ta strona?), ale w moim wypadku akurat sprawdzilem na stronie po rozmowie telefonicznej i widnialo dokladnie 21 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#89 PostWysłany: 13 Gru 2012 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
witam

potwierdzam - wczoraj byłem na rozmowie w Warszawie. Kilka pytań - cel podróży, na ile, z kim, gdzie pracuję i ile czasu oraz gdzie już byłem. W sumie może 2-3 minuty bardzo sympatycznej rozmowy i wiza na 10 lat.

Mam tylko techniczne pytanie do Was - jak jest z jej odbiorem, czy samemu trzeba się dopytywać w TNT czy sami zadzwonią/napiszą, że przesyłka jest już do odbioru?

pozdrav
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#90 PostWysłany: 13 Gru 2012 11:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
hej Adriatyk, ile teraz kosztuje wiza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#91 PostWysłany: 13 Gru 2012 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
witaj
160 USD, co jakiś czas zmieniają przelicznik USD-PLN, do 2.12.2012 trzeba było przelać/ wpłacić 528 zł. Jak widzę, to teraz jest mniej, bo 512 zł...może USD poleci jeszcze w dół :).
pozdrav
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#92 PostWysłany: 13 Gru 2012 12:19 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
hej, bo w sumie wiecie no, zastanawiam sie czy jednak nie wyrobic sobie wizy, troche szkoda mi tych hawajow za 2000 pln czy
czasem sa oferty do poludniowej ameryki, ale przez te cale usa.
nie wiem czy to bylby dobry powod dla urzednikow emigracyjnych, na wize bez planu konkretnego przylotu i celu podrozy,
moze by bylo ok, bo wieki temu bylem w usa 3 razy, musze to przemyslec :-)
528 pln to tylko 52 pln/rocznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#93 PostWysłany: 30 Sty 2013 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Hej wypłniam właśnie wniosek o wizę i jestem w punkcie w którym nie wiem co zrobić.
Formularz chce żeby wpisac dane osoby lub miejsca które potwierdzi naszą tożsamość.
Nie mamy ani nikog na miejscu ani nie bookowaliśmy jeszcze hoteli co tam wpisywaliście ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#94 PostWysłany: 30 Sty 2013 16:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wpisz sobie adres dowolnego hotelu w miejscu do którego lecisz i w którym będziesz spędzać pierwszą noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#95 PostWysłany: 30 Sty 2013 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Pytalem o to konsultanta na linii i powiedzial, ze rownie dobrze mozna to pole olac (mialem wtedy zabukowany lot, ale szukalem zakwaterowania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#96 PostWysłany: 30 Sty 2013 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
m3lm4k napisał(a):
Pytalem o to konsultanta na linii i powiedzial, ze rownie dobrze mozna to pole olac (mialem wtedy zabukowany lot, ale szukalem zakwaterowania).

nie idzie olać tego pola trzeba wpisać osobę ale instytucję mogę sobie wpisac empire state bulding ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#97 PostWysłany: 30 Sty 2013 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Gaszpar napisał(a):
m3lm4k napisał(a):
Pytalem o to konsultanta na linii i powiedzial, ze rownie dobrze mozna to pole olac (mialem wtedy zabukowany lot, ale szukalem zakwaterowania).

nie idzie olać tego pola trzeba wpisać osobę ale instytucję mogę sobie wpisac empire state bulding ?

To mam inne rozwiazanie: Zarezerwuj sobie jakies miejsce do spania na booking z mozliwoscia darmowego anulowania. Wpisz to we wniosek, a po rozmowie wizowej mozesz znalezc cos lepszego i anulowac tamto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#98 PostWysłany: 30 Sty 2013 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Ja wypełniając wniosek wpisałem adres hotelu w którym miałem zamiar spać, ale rezerwację planowałem robić dopiero po otrzymaniu wizy. Dostałem wizę bez problemu, a koniec końców i tak wybrałem inny hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#99 PostWysłany: 30 Sty 2013 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Przejście przez ten formularz wizowy jest masakryczne ...
co zabieraliście na rozmowę? Potwierdzenie złożenia wniosku, opłaty, paszport aktualny i stary coś jeszcze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#100 PostWysłany: 30 Sty 2013 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
ja mam rozmowę jutro o 9 rano, zabieram jeszcze zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie z uczelni, że jestem studentem, do tego jeszcze plan podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group