Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 05 Gru 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Siemion nazwa i adres hotelu wystarczy, chyba ze hotel nalezy do Ciebie. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#122 PostWysłany: 05 Gru 2018 14:21 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@cccc - tak należy ;) więc dobrze wpisałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 05 Gru 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Spoko, przejdzie. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 08 Gru 2018 07:44 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@cccc
Szybko poszło, złożyłem wniosek około południa i eVisa była dostępna po około 15 godzinach.

Następnego dnia składałem jeszcze jeden wniosek dla mojej żony. Tutaj też poszło szybko ale eVisa drukowała się z błędami i niekompletnie tzn. brak było nagłówka, logo, a zdjęcie aplikantki umieszczone było na czcionce z informacjami. Problem opisałem na podanego e-mail'a supportu, odpowiedź przyszła po ok. 10 godzinach. Problem naprawiony ... także pozostało czekać na wyjazd ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 08 Gru 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Supi, rzeczywiscie szybko i udanej wyprawy! :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 20 Gru 2018 19:27 

Składałem wniosek o e-wize 2 dni temu i po dokonaniu opłaty mogłem sobie od razu wydrukować formularz wizy. Dzisiaj na meila przyszła zgoda a w niej kilka zastanawiających mnie opisów.
Po pierwsze ,czy ten formularz wizy co dostałem 2 dni temu mam sobie wydrukować i jeszcze raz nakleić na niego zdięcie i podpisać ???
Po drugie ,nie rozumie sensu zdania i nie wiem jak to ma się do rzeczywistości -Applicant must carry YELLOW FEVER VACCINATION CARD if arriving from yellow fever affected countries.Please visit here

coś mam zrobić jeszcze ,a może coś pominąłem?
Góra
 PM off  
      
#127 PostWysłany: 20 Gru 2018 19:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Powinieneś mieć teraz możliwość ściągnąć jeszcze raz PDF przyznanej wizy - albo bezpośrednio z maila, albo po zalogowaniu się na profil, już nie pamiętam dokładnie. Ten PDF trzeba wydrukować.
Co do yellow fever, to dotyczy tylko osób, które niedawno podróżowały do krajów z zagrożeniem żółtą febrą (część Afryki subsaharyjskiej i chyba też kawałek Ameryki Południowej). Jeżeli nie byłeś tam w ostatnim czasie i lecisz do Indii z Europy, to możesz to zignorować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 20 Gru 2018 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Anonymous napisał(a):
Składałem wniosek o e-wize 2 dni temu i po dokonaniu opłaty mogłem sobie od razu wydrukować formularz wizy. Dzisiaj na meila przyszła zgoda a w niej kilka zastanawiających mnie opisów.
Po pierwsze ,czy ten formularz wizy co dostałem 2 dni temu mam sobie wydrukować i jeszcze raz nakleić na niego zdięcie i podpisać ???
Po drugie ,nie rozumie sensu zdania i nie wiem jak to ma się do rzeczywistości -Applicant must carry YELLOW FEVER VACCINATION CARD if arriving from yellow fever affected countries.Please visit here

coś mam zrobić jeszcze ,a może coś pominąłem?

Co do formularza - wejdź na stronkę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html, wybierz "Visa Status", wpisz odpowiednie dane i kliknij "Check Status". Wyświetli Ci się stronka z Twoim formularzem i poniżej kliknij "Print Status" - ściągnie Ci się PDF z potwierdzeniem i zdjęciem i to należy wydrukować i zabrać ze sobą.
Co do drugiego pytania, tak jak wyżej napisano - jeśli przylatujesz z kraju niezagrożonego żółtą febrą, to możesz to zignorować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 20 Gru 2018 22:57 

W jednym i drugim PDF który ściagam ,tym zaraz po opłaceniu wizy i tym co napisał @maciek89 wpisując dane wyswietla się gotowa do druku ta sama e-wiza właśnie z przedwczoraj kiedy dokonywałem płatności. Wydaje mi się ,że system generuje formularz od razu po opłacie, a zgoda na wizę to osobna sprawa.
Tak czy inaczej wydrukowałem ją ,ale dalej nie wiem czy mam naklejać zdięcie 2x2" tak jak jest tam zaznaczone, skoro na podstawie tego wydruku i tak dostanę pieczątkę do paszportu. Co dzieje się po przylocie z tym wydrukowanym formularzem?

Ps. wszystko wyjaśnione , jest tak jak napisał @maciek89 e-wiza w pdf jest do druku, a poprzedni wydruk ten co trzeba wkleić zdięcie to sam nie wiem czemu się ściągał.
Góra
 PM off  
      
#130 PostWysłany: 21 Gru 2018 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@andrzejdz, po zalogowaniu powinienes widziec status, ze wiza zostala przyznana i drukujesz Twoja e-vsa z QR codem.
Zdjecia juz nigdzie nie wklejasz. ;)
Pozdr. i udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 11 Sty 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Chcę lecieć na dwa tygodnie do Indii. W trakcie tych dwóch tygodni planuję wyskoczyć na tydzień na Srilankę. Jakiej wizy potrzebuję? Czy e-visa może być wykorzystana na dwa wjazdy? Czy też muszę kupić jakąś specjalną double entry vizę? A może muszę mieć dwie wizy i płacić dwa razy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 11 Sty 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
E- wiza jest ważna na 2 wjazdy w ciągu 60 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 15 Sty 2019 10:43 

Rejestracja: 15 Sty 2019
Posty: 1
Dzień dobry,
nie mam na wizie wpisanego drugiego imienia, czy myślicie że to będzie problem na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: viza
#134 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:17 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Biko napisał(a):
Tylko te obecne ceny za.................. wizy :twisted:
https://www.blsindiavisa-poland.com/visafees.php

Płaciłem 2 tygodnie temu 80$ plus kilka procent haraczu za double entry - nie ma możliwości obecnie (chyba...) single'a - cena do akceptacji pod warunkiem braku korzystani z pośredników i wizyty stricte turystycznej.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 20 Sty 2019 18:31 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Monikea napisał(a):
Dzień dobry,
nie mam na wizie wpisanego drugiego imienia, czy myślicie że to będzie problem na granicy?


@Monikea Nie. Najważniejszy jest numer paszportu i nazwisko.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:07 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy wyrabiał ktoś ostatnio wizę w Ambasadzie/BLS i może potwierdzić że standardowo wydawane są teraz wizy multiple entry 5 letnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 02 Wrz 2019 14:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Kolejne zmiany na lepsze z wizami indyjskimi - e-Tourist visa przez internet jest teraz dostępna nawet na 5 lat i do tego staniała. Są teraz 3 opcje:
- na 30 dni, dwukrotny wjazd, za $25 albo $10 od kwietnia do czerwca (najgorsze miesiące)
- roczna, wielokrotny wjazd, za $40
- 5-letnia, wielokrotny wjazd, za $80.
Każdy pobyt na podstawie wizy wielokrotnego wjazdu nie może przekroczyć 90 dni.
Szczegóły i wyrabianie wiz przez stronę: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Bye bye, BLS, you will be hardly missed ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 19 Paź 2019 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Mam może głupie pytanie. Lecę do Indii LOTem. Do wniosku trzeba dołączyć bilet po angielsku.
Skąd go wziąć skoro LOT wystawił bilet po polsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 20 Paź 2019 23:32 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Do e-wizy trzeba dołączać bilet? Robiłem dwa razy, ostatnio 2 lata temu, i trzeba było tylko załączyć plik ze zdjęciem. Teraz sprawdziłem na stronie https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html (Instructions for applicant) i dalej nic nie piszą o bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:28 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 9
W tym miesiącu robiłem e-wizę. Potrzebne było tylko zdjęcie w jpg i skan paszportu w pdf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group