Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:06 

Rejestracja: 24 Sty 2011
Posty: 47
To trzeba w końcu przedstawiać bilety lotnicze czy nie?
No i dalej - jeśli kupuję bilet OW a słyszałem, że trzeba przedstawić bilet również na wylot z Indii to co w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#142 PostWysłany: 26 Lis 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Co ja się namęczyłam, żeby wpisać wszystkie kraje, które odwiedziłam w ciągu ostatnich 10 lat. A gdy chciałam przejść na kolejną stronę okazało się, że można podać maksimum 20;-) Tak że ten. Nie wysilajcie się na próżno.
@nowart biletu nigdzie nie wczytywałam, ale na lotnisku mogą od ciebie żądać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 29 Lis 2019 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Właśnie wróciłem z Indii, to mała uwaga, bo dotyczy sporej ilości turystów. To co dostajecie na maila to nie jest e-Visa. Było już wcześniej że trzeba wejść na stronę gdzie skladaliscie wniosek i ściągnąć pdf (dokument ze swoim zdjęciem). Na locie z Gdańska Pani przy Gate już zwróciła uwagę 2 os że nie mają e-Visy, więc biegali po terminalu żeby ktoś im pomógł z wydrukiem. Lepsze jaja były w stolicy, bo tam naliczylem 28os bez tego dokumentu, tylko z wydrukiem maila :) Też parę stąd :) Która pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 11 Sty 2020 19:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
może głupie pytanie, ale bardzo proszę o pomoc ;) - czy 30-dniowy termin podstawowej wizy turystycznej liczy się od momentu wydania wizy, czy od momentu przylotu na terytorium Indii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 11 Sty 2020 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Od przylotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 14 Sty 2020 18:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
joael napisał(a):
Właśnie wróciłem z Indii, to mała uwaga, bo dotyczy sporej ilości turystów. To co dostajecie na maila to nie jest e-Visa. Było już wcześniej że trzeba wejść na stronę gdzie skladaliscie wniosek i ściągnąć pdf (dokument ze swoim zdjęciem). Na locie z Gdańska Pani przy Gate już zwróciła uwagę 2 os że nie mają e-Visy, więc biegali po terminalu żeby ktoś im pomógł z wydrukiem. Lepsze jaja były w stolicy, bo tam naliczylem 28os bez tego dokumentu, tylko z wydrukiem maila :) Też parę stąd :) Która pozdrawiam!


Jak to się ma do informacji, właśnie z tego maila, który nazywa się ETA (Electronic Travel Authorization):
Cytuj:
Please carry a copy of this ETA at the time of your arrival in India.

Dokument ze zdjęciem to dokładnie taki sam dokument, jaki można złożyć, przez BSL, w Warszawie, w konsulacie, czyli, podanie o wizę.

Mail, który przychodzi zawiera numer ETA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 14 Sty 2020 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@joael ma rację. Należy mieć wydrukowany dokument ze zdjęciem z tej strony na której składa się wniosek. Nie wystarczy jak w innych krajach (Turcja, Sri Lanka), że mają to w bazie danych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 14 Sty 2020 19:19 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Teraz, znalazłem inny dokument, ETA, ze zdjęciem i dużym, jakby, QR kodem.
Dokument pojawił się po kliknięciu w przycisk "print status", na stronie wizowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 14 Sty 2020 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
To dokładnie ten.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 14 Sty 2020 22:11 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Teraz przebrnąłem przez cały temat i widzę, że już to było kilka razy opisane... Wcześniej sprawdziłem tylko dwie najnowsze.
Podam jeszcze kolejną informację o dobrej zmianie. Dostępne są już wszystkie możliwe e-wizy biznesowe, z ważnością roczną + multiple entry + możliwość pozostania na miejscu 180 dni, a po przekroczeniu 180 dni trzeba się w Indiach zarejestrować w odpowiednim urzędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 07 Mar 2020 17:25 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 13
Jak to jest z ceną e-wizy?
Od kwietnia do czerwca wyczytałem, że ma kosztować 10 USD. Dzisiaj po uzupełnieniu wniosku wyskoczyła informacja o cenie 25 USD. Podawałem datę przylotu kwietniową. Jakiś błąd, czy jednak decyduje data składania wniosku, a nie data przylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 07 Mar 2020 23:51 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Może decydować data złożenia wniosku, bo - o ile nic się nie zmieniło - e-wiza umożliwia przyjazd już od daty wydania (czyli wydana teraz umożliwiałaby przyjazd w marcu), a potem długość pobytu liczy się od dnia wjazdu.
Tak czy inaczej, w obecnych warunkach wstrzymałbym się z aplikowaniem o e-wizę z dużym wyprzedzeniem. Na stronie jest informacja, że trzeba to zrobić najpóźniej 4 dni przed wyjazdem, więc dodając pewny margines bezpieczeństwa można to spokojnie zrobić na tydzień, może 10 dni naprzód. Indie już wstrzymały wydawanie wiz obywatelom m.in. Włoch i obejmuje to anulowanie wcześniej wydanych e-wiz. Jeżeli sytuacja rozwinie się niepomyślnie, to za kilka tygodni Polska też może znaleźć się w podobnej sytuacji, a wtedy wątpię, żebyś dostał zwrot dokonanej wcześniej opłaty za anulowaną e-wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 08 Mar 2020 13:51 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Cena 25$, to chyba jakaś promocja?!?
Pamiętam, że ponad 200 zeta jakoś dwa lata temu płaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 08 Mar 2020 14:00 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Ceny sie zmienily. Teraz wiza kosztuje w zaleznosci od terminu pobytu 10 lub 25 dolarow
Tez placilam $80
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 08 Mar 2020 14:17 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jest jeszcze lepiej niż piszecie - wiza na 30 dni pobytu kosztuje $10 (w niskim sezonie, kwiecień do czerwca, ale wtedy trzeba być masochistą, żeby jechać do Indii :) ) albo $25 w pozostałych miesiącach. Roczna wielokrotna kosztuje $40, a pięcioletnia $80.
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/i ... _final.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#156 PostWysłany: 09 Mar 2020 19:52 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 13
meczko napisał(a):
Może decydować data złożenia wniosku, bo - o ile nic się nie zmieniło - e-wiza umożliwia przyjazd już od daty wydania (czyli wydana teraz umożliwiałaby przyjazd w marcu), a potem długość pobytu liczy się od dnia wjazdu.
Tak czy inaczej, w obecnych warunkach wstrzymałbym się z aplikowaniem o e-wizę z dużym wyprzedzeniem. Na stronie jest informacja, że trzeba to zrobić najpóźniej 4 dni przed wyjazdem, więc dodając pewny margines bezpieczeństwa można to spokojnie zrobić na tydzień, może 10 dni naprzód. Indie już wstrzymały wydawanie wiz obywatelom m.in. Włoch i obejmuje to anulowanie wcześniej wydanych e-wiz. Jeżeli sytuacja rozwinie się niepomyślnie, to za kilka tygodni Polska też może znaleźć się w podobnej sytuacji, a wtedy wątpię, żebyś dostał zwrot dokonanej wcześniej opłaty za anulowaną e-wizę.

Tak, niestety ;) Pomimo deklaracji przylotu w kwietniu otrzymałem wizę uprawniającą do przylotu w ciągu 30 dni od daty wydania. Na marginesie, to bardzo szybko to załatwili, niecała doba.

Biorę niestety pod uwagę ewentualność cofnięcia wiz, ale dla świętego spokoju biorę 2x 25 USD na klatę. Jak mi wyjazd padnie, to będę miał większe zmartwienia niż 50 dolarów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:42 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
@jj.suharsky, chyba szykuje się zawieszenie wszystkich indyjskich wiz turystycznych od 13 marca na razie do 15 kwietnia. Informacja na razie z rosyjskojęzycznego forum, ale dość wiarygodnego: https://www.indostan.guru/forum/2_26960_0.html
Strona źródłowa się nie chce otwierać, na https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html jest jeszcze mniej restrykcyjny komunikat, trzeba sprawdzić, czy za chwilę zaktualizują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 11 Mar 2020 22:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
https://pib.gov.in/PressReleseDetailm.aspx?PRID=1606056
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 13 Lip 2020 12:58 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Witam,
jak wygląda wyrabianie wiz do Indii w okresie obecnym? Czyli sytuacji covid-19.
Na stronie www nie można składać wniosku o e-vise. Lot mam w styczniu 2021r.
Wize juz powoli by trzeba wyrabiac. Ktoś może jakieś wskazówki podać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 13 Lip 2020 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
mathew77 napisał(a):
Lot mam w styczniu 2021r.
Wize juz powoli by trzeba wyrabiac.


Ale wiesz, że mamy lipiec 2020??;-)
A o wizę możesz aplikować najwcześniej m-c przed wylotem....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group