Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 27 Lip 2017 12:26 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 6
Loty: 58
Kilometry: 67 516
Jestem członkiem WDC, zarezerwowałem lot w dwie strony dla 5 osób na wrzesień. Dwie osoby mi się niestety wysypały i chciałbym anulować część rezerwacji. Jest to możliwe?
Jeżeli tak, to rozumiem, że normalnie obejmuje mnie opłata 261 zł za anulowanie lotu, co w tym przypadku dla lotu w 2 strony i 2 osób ta 4*261 zł opłaty?
Anulować da się poprzez Internet, czy trzeba do nich dzwonić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#182 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Nie ma potrzeby anulowania. Niech wszyscy się odprawią, a polecą 3.

Edit. Chociaż to samo jest parę postów wcześniej :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@mani To już taniej by cię wyszło podarować komuś bilety ,za zmianę danych jest trochę niższa cena 196 ​PLN/os/lot.Jeśli nie ma chętnych to tak jak pisze @dworkam.W taryfie basic nawet anulować samodzielnie nie masz możliwości,chyba,że masz wizz flex dokupione,ale nawet wtedy nie ma możliwości modyfikacji rezerwacji grupowych,jedynie anulacja całości i nowy zakup biletów na właściwą liczbę osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
mani uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 12 Wrz 2017 13:49 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 1
Witam, dołączę się do tematu. Mianowicie miałem zarezerwowany 2 osobowy lot WAWA-RZYM w obie strony, termin wylotu 20.09-26.09. Jednak uległem wypadkowi (pobyt w szpitalu), z tego powodu jestem unieruchomiony (problemy z nogą plus zwolnienie lekarskie do końca miesiąca).Bilety dla dwóch osób + 1 bagaż rejestrowany kosztowały nas 1047 zł. Z wspomnianego powodu nie jesteśmy w stanie wykorzystać lotu, sprawę zgłosiliśmy do Wizzair'a drogą mailową. Jako odpowiedź dostaliśmy:
Cytuj:
.... nie przewidują zwrotu kosztów biletu lub bezpłatnej zmiany rezerwacji w przypadku choroby pasażera. Na takie ewentualności polecamy klientom wykup dodatkowego ubezpieczenia.
Rezygnacja z rezerwacji jest płatna i wynosi 264 PLN od pasażera za lot. W przypadku powyższej rezerwacji opłata za rezygnację wynosi 52 pln.
Lub
Z listu wynika jednak, że jest to szczególny przypadek dotyczący problemów zdrowotnych, mogę zatem zaproponować kredyt na koncie Wizz za niewykorzystany bilet osoby chorej, w wysokości 50% czyli 164 pln. .


Rozumiem, ze jedyne opcję jakie są w tym przypadku to opłacenie 2x264 zł i zmiana terminu lotu lub otrzymanie zwrotu 164 zł do wykorzystania w późniejszym okresie ? Czy istnieją jakieś inne opcję ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 01 Paź 2017 07:21 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 1
Czy ktoś już anulował bilet Wizz plus? Czy potrącają jakąś kwotę? Jeśli mam flex to ta opłata jest bezzwrotna, ale w Wizz plus nie ma wyszczególnionej kwoty za flexa. Co jeśli za bilet płaciłem w euro? Zwrot pojawi się w euro czy zostanie przewalutowany? Przy zmianie daty dopłaca się różnice w cenie. A jeśli bilet jest tańszy - zwracają różnice na konto Wizz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 01 Paź 2017 10:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@kkrecik Zwrot też w euro,ale jak potem chcesz zapłacić w PLN to ci przeliczy.Jeśli zmieniasz na tańszy bilet ,raczej nie dostaniesz zwrotu,podobnie jak w Wizz flex.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 12 Paź 2017 14:24 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Mam pytanie, czy ktoś próbował sobie w WizzAir zamiast sprzedawać bilet/po prostu nie lecieć, dokupić opcję WizzFlex i zmienić daty lotu? Czy to może być opłacalne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 12 Paź 2017 14:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@MattKa Nikt nie próbował bo zwyczajnie nie jest to możliwe.Wizz Flex możesz dokupić jedynie na etapie rezerwacji,potem ta usługa nie jest dostępna. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
MattKa lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 13 Paź 2017 09:41 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Rozumiem, dzięki. Zmylił mnie cennik opłat, gdzie widnieje opcja "zakupu" WizzFlex. Ale faktycznie byłoby to bez sensu biorąc pod uwagę kolizję z pobieranymi od zmian opłatami :roll:
Zostaje nie stawić się na lot, co za chora sytuacja. Przecież gdyby bez jakichś głupich opłat zwracali chociaż 50%, to byłoby win win, a tak ja tracę i się zrażam do nich, a oni nie są w stanie zarobić jeszcze więcej :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 13 Paź 2017 10:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@MattKa Oni tam na swoje wyjdą ;) Tak to jest w liniach i nie tylko tych tanich-niższy koszt biletu=taryfa bezzwrotna(z małymi wyjątkami)Czasami może się zdażyć,że sami coś zmienią w rozkładzie lub odwołają lot,wtedy możesz dostać zwrot lub zmienić datę zg. z regulaminem bezpłatnie :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 27 Lis 2017 23:44 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 7
Pomocy. Kupiłam świetne loty do Legolandu. Niespodzianka dla dzieci. Na 17-20 marca, no okazuje się, że Legoland jest otwierany tydzien później...!!!!!
Co robić??
Zapłaciłam za 4 osoby ok.500 zł, zmiana lotu wychodzi ok. 2000 zł. Poczekać?
Czy realnie jest szansa na jakieś sensowne rozwiązanie? Czy po prostu pogodzić się, ze jestem narwana i pora za to zapłacić??
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 28 Lis 2017 00:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Pogodzić się. Lub liczyć na przesunięcie lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Alleks_fly lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 28 Lis 2017 00:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Raczej ta druga wersja ;)Chyba ,że sami postanowią coś zmienić w rozkładzie lub nastąpi wcześniejsze otwarcie legolandu.Inna opcja to ułożyć wycieczkę bez tej głównej atrakcji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Alleks_fly lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 03 Gru 2017 11:46 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 3
Witam niestety z powodów osobistych nie będę mógł skorzystać z usług Wizzara dlatego zastanawiam się nad anulowaniem biletu. Bilet mam wykupiony w dwie strony i zapłaciłem ogólnie 550 zł ( w pierwsza stronę kosztował okolo 480zl). Z tego co słyszałem to anulowanie biletu kosztuje 270zl ? To co mnie zastanawia to jak zostaną zwrocne pieniądze ( czy na konto bankowe bądź na stronę Wizz? będę zmuszony dopłacić te 270 czy oni odejmą ta kwotę od ceny biletu? ) i jeżeli anuluje bilet w jedna stronę to czy zostanie automatycznie anulowany bilet powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 03 Gru 2017 12:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@Eddyx195 Można anulować tylko w jedną stronę, ale przez ich infolinię,tylko jeśli do lotu mniej niż 14 dni to opłata większa, nie 60 a 80E.Dodatkowo chyba opłata manipulacyjna czyli ok.37zł też nie jest zwrotna, więc bardzo mało zostaje nawet z ceny 480 zł.Bardziej już ci się opłaca ew.zmiana terminu.Oczywiście ty decydujesz. ;)Koszty odliczą najpierw,potem reszta dla ciebie :)Może warto zaryzykować i liczyć na jakieś zmiany z ich strony co pozwala w całości odzyskać pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eddyx195 uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 03 Gru 2017 14:22 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 3
miriam napisał(a):
@Eddyx195 Można anulować tylko w jedną stronę, ale przez ich infolinię,tylko jeśli do lotu mniej niż 14 dni to opłata większa, nie 60 a 80E.Dodatkowo chyba opłata manipulacyjna czyli ok.37zł też nie jest zwrotna, więc bardzo mało zostaje nawet z ceny 480 zł.Bardziej już ci się opłaca ew.zmiana terminu.Oczywiście ty decydujesz. ;)Koszty odliczą najpierw,potem reszta dla ciebie :)Może warto zaryzykować i liczyć na jakieś zmiany z ich strony co pozwala w całości odzyskać pieniądze.



Dzieki za odpowiedz Miriam
Czyli wychodzi na to ze dostane jakieś 80 zł po anulowaniu tego biletu.. nie wiele ale zawsze coś hm.. nie planuje na dzień dzisiejszy wylotu wiec zmiana terminu odpada. Co masz na myśli pisząc o zmianach z ich strony poza tym ze np odwolaja lot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 03 Gru 2017 14:56 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Jeśli np. zmienią godziny lub dni lotu. Możesz wtedy zrezygnować z lotu "bezkarnie".
Góra
 Profil Relacje PM off
Eddyx195 uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 03 Gru 2017 14:58 

@Eddyx195 - czasami Wizzair zmienia godziny lotów. Czasami zmiana to tylko kwestia kilku/kilkunastu minut, czasem zdarza się, że w ogóle zmienia się dzień wylotu lub powrotu. Jeśli cokolwiek zmieni się w Twojej rezerwacji, masz prawo nie zgodzić się na zmiany, wówczas otrzymasz 100% zwrotu środków.

Póki nie musisz, to się nie śpiesz. Jeśli Ty anulujesz swoją rezerwację, wówczas gdy zmieni się cokolwiek w godzinach Twoich lotów, nie będziesz już miał szans na pełny zwrot.
Góra
 PM off
Eddyx195 uważa post za pomocny.
 
      
#199 PostWysłany: 03 Gru 2017 19:13 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 3
Dzieki za odpowiedz panowie, rozumiem ze nawet jeśli samolot będzie opóźniony o te przykładowe 30 min wtedy tez mogę starać się o zwrot kosztów? Jeszcze jedno pytanie skąd będę wiedział ze lot zostali załóżmy lekko opóźniony skoro nie będzie mnie na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 03 Gru 2017 19:26 

Niewiele wiesz to i towarzystwo namieszało ci w głowie
Czym innym jest przesunięcie ileś tam dni przed godziny lotu, a zgoła innym opóźnienie godziny odlotu
https://www.fly4free.pl/uniwersalny-por ... -pasazera/

Najlepiej anuluj i zapomnij
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group