Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 03 Gru 2017 19:54 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Ja ostatnio chciałem anulować bilety do Ovdy i okazało się, że dostałem maila ze zmianą godziny wylotu. Po zalogowaniu na konto Wizz pojawiła się opcja anulowania biletu. WizzAir zwrócił 100% kosztów biletu + dorzucił dodatkowo 20% z całości, także było mi to bardzo na rękę. Niestety, ale taka sytuacja przydarzyła mi się pierwszy raz, więc nie wiem jak często pojawiają się takie przypadki.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#202 PostWysłany: 03 Gru 2017 23:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Eddyx195 napisał(a):
Dzieki za odpowiedz panowie, rozumiem ze nawet jeśli samolot będzie opóźniony o te przykładowe 30 min wtedy tez mogę starać się o zwrot kosztów? Jeszcze jedno pytanie skąd będę wiedział ze lot zostali załóżmy lekko opóźniony skoro nie będzie mnie na miejscu ?

Źle to zrozumiałeś.Zmiana rozkładu to nie to samo co opóźnienie .Jak nie lecisz opóźnienie cię nie ratuje.Chyba,że byłoby wiadomo,że powyżej 5 godzin już na starcie , to można zrezygnować i dostać zwrot za bilet.Zapoznaj się z polecanym wyżej tematem ,może kiedyś się przydać.W twoim przypadku szansa,że odzyskasz kasę jest jak wygrana w totka.Zastanów się czy chcesz zainwestować te 80zł ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:22 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 27
witajcie, mam pytanie: otóż jakiś czas temu kupiłam na jednej rezerwacji bilety dla 2 osób do Izraela i z powrotem. Ponieważ ze względu na aktualną sytuację tamże rozważam opcję zrezygnowania z wyjazdu w tym czasie, stąd moje zapytanie o to jakie faktyczne koszty poniosę jeśli zdecyduję się zwrócić te bilety? Czy przy tym zwrocie ma jakiekolwiek znaczenie fakt, że na stronie MSZ jest info z ostrzeżeniem, by nie podróżować do Izraela w związku z napiętą syt. polityczną? (kupiłam bilety przed ogłoszeniem decyzji przez Trumpa..)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:35 

@cukinia - ostrzeżenia MSZ to zwykłe "zalecenia", nie "zakazy". Nie jest to żadna podstawa do anulowania wykupionych wcześniej lotów, za które by przysługiwał pełny zwrot za bilety lub zwrot w kwocie większej niż "standardowo".

Podobne, a nawet dużo poważniejsze ostrzeżenia MSZ od kilku lat są ws. podróży do Egiptu, a mimo to mnóstwo ludzi lata w tamte strony
Góra
 PM off  
      
#205 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:03 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 27
ok, rozumiem, a czy ktoś wypowie się w temacie wysokości kwoty za anulowanie? na stronie wizz znalazłam info, że to 261 pln (60 E) - czy to koszty za całą rezerwację, czy potrącą jeszcze coś? No i czy zwrot otrzymam w gotówce czy na konto wizz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Za segment, za osobę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:24 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 27
ups! czyli w tym przypadku 4x261pln za całość? i nie ma znaczenia, że to na jednej rezerwacji??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@cukinia Na jaki ty zwrot liczysz ;) Jeśli do wylotu jest mniej niż 14 dni to koszt anulowania segmentu/odcinka wyniesie 80 E.Jeśli nie chcesz lecieć to pogódź się ze stratą kwoty wydanej na bilety i po prostu nie zgłoś się na lot.Nawet możesz się odprawić,bo gdyby jakimś cudem lot odwołali to odzyskasz kasę.Nie ma sensu anulować lotu,bo teoretycznie najczęściej trzeba by za to dopłacić ;) Na szczęście dopłat za nie skorzystanie z lotu w W6 nie stosują :)
Góra
 Profil Relacje PM off
cukinia lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:42 

Ostatecznie nic nie robić i czekać, 2-3 czy lata temu jak spadł pocisk w pobliżu lotniska w Tel Avivie sami proponowali możliwość anulacji (oby nic takiego się nie stało, a i sytuacja może tam się po kilku dniach się uspokoić)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 12 Gru 2017 19:22 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Czy ktoś może doradzić do kiedy muszę podjąć decyzje o anulacji lub akceptacji lotu który mam do Ovdy na 5 stycznia. Zmienili godziny wylotu miałem szczęście, dostałem już kilka e-mail przypominających o moich prawach. Na razie czekam i nasłuchuje wiadomości z Izraela. Nie wiem jak długo ile dni do wylotu mogę czekać .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 12 Gru 2017 20:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Lechito Nawet dzień przed lotem możesz zdecydować(3-4 godz też ostatecznie).Maile nadal będą ci wysyłać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Lechito uważa post za pomocny.
 
      
#212 PostWysłany: 13 Gru 2017 01:00 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Dzięki za odpowiedz Miriam. Przez święta zdecydujemy na spokojnie -jeszcze muszę z żoną po negocjować .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:52 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 1
witam
można anulować drugi lot w przypadku gdy, wizzair zmienił mi dni odlotu i przylotu pierwszego, a w ten sam dzień(po powrocie z pierwszego lotu) mam inny lot, także z wizzair.
Za pierwszy lot oczywiście mogą mi zwrócić kasę ale jak to się ma z drugim lotem. Przez tą zmianę nie opłaca mi się brać drugiego lotu, była to dla mnie wycieczka powiązana.
Wydaję mi się, że nie ma takiej możliwości ale może ktoś miał taki przypadek?

Pytanie dodatkowe. Te 120% zwrotu na konto wizzair, ma jakiś czas ważności do wykorzystania?
Czy jak płaciłem kartą kredytową, i z niej na przykład zbieram dodatkowe mile, oni dokonają zwrotu na kartę, to mile które już dostałem się jakoś anulują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:56 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Mnie się udało wyprosić zwrot za powrót do innego miasta, na którym nie było zmian (to była druga, odrębna rezerwacja). Czyli zmienił się wylot z Warszawy, co powodowało, że nie mogłem lecieć, więc powrót nie był mi potrzebny. Zaakceptowali takie wyjaśnienia po kilku mailach i dostałem zwrot 100% za tę drugą rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 07 Lut 2018 10:26 

Rejestracja: 07 Lut 2018
Posty: 1
Jako nowy członek forum witam wszystkich serdecznie. :D

Mam pytanie. Kupiłem rezerwację no lot w marcu dla czterech osób (ja, żona i córki). Niestety życie zweryfikowało plany i lecę sam. Za rezerwację zapłaciłem 215 funtów i wiem, że po odliczeniu opłat za skasowanie rezerwacji zostanie kwota, którą nie warto sobie głowy zaprzątać.
Czy mogę "olać" odprawę dla żony i córek i odprawić się sam? Czy potem na lotnisku będą jakieś problemy? Czy lepiej odprawić całą czwórkę i pojawić się samemu do lotu. Czy też będą jakieś problemy?
Pozdrawiam Artur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 07 Lut 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Możesz odprawić się sam. Możesz odprawić też wszystkich i mieć 3 miejsca dla siebie w samolocie :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 07 Lut 2018 10:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ja w takich sytuacjacjh odprawiam wszystkich liczac ze samolot sie spozni.... :D
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 07 Lut 2018 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tak. Nie. Tak. Nie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 07 Lut 2018 11:06 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@bercisko, @krasnal czy będą problemy to zależy gdzie lecisz, aczkolwiek nie nazwałbym tego problemem lecz dykomofortem.

Miałem taką sytuację dwa lata temu, meilowo pytałem się Wizz czy jest możliwość odwołania jednej z rezerwacji z powodu choroby mojej żony(byliśmy juz wszyscy odprawieni) jednak poradzono mi nic nie robić bo to nie ma sensu - bo i tak nie dostanę żadnego zwrotu itp.

Jakie było moje zdzwinie gdy po wejściu do samolotu, zapięciu pasów i ułożeniu się już wygodnie do snu(lot był w godzinach wieczornych) podszedł do mnie steward z urzędnikiem izrealskim i zostałem zaproszony na rozmowę. Nie trwało to długo, zasapany z kilka razy musiałem powiedzieć to samo(nie żona nie przyleciała, do Izraela, nie nie przyleciała, nie została w domu jest chora itp...), jakieś telefony i mogę wracać do samolotu na swoje miejsce.

Gdy szedłem korytarzem już w samolocie, z głośników wydobył się głos "boarding compleated" i ten wzrok współpasażerów jak na jakiegoś największego zbója. Jeszcze steward mi powiedział, że mogłem to zgłosic bo przez to mają opóźnienia, juz nie chiciało mi się tłumaczyć, że jego współpracownicy kazli mi nic nie robić...

Na twoim miejscu odprawiłbuym wszystkich tylko miej to na uwadze, że jednak jakieś 'problemy' mogą być.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:53 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1
Witajcie dla przestrogi dla Was chciałbym się podzielić swoimi przejściami z WizzAir (WA) i próbą odzyskania swoich pieniędzy.
W październiku 2017 kupiłem 3 bilety do Aten - planowany wylot w sobotę w połowie lipca. W lutym zorientowałem się, że WizzAir (WA) zmienił wylot z soboty na niedzielę. Ponieważ muszę być w Atenach w sobotę kupiłem nowy bilet w Ryanair a bilety kupione w WA postanowiłem zwrócić.
Następnym krokiem była próba zwrotu biletów i odzyskanie pieniędzy za bilety WA. Z jakiegoś powodu, może niepełna funkcjonalność strony przewoźnika w danym momencie lub może coś z moim kompem było nie tak ale próbowałem 5-6 razy zwrotu pieniędzy i nie zadziałało. Opcja zwrotu pieniędzy była widoczna ale nie działała, mogłem tyko zaakceptować wylot w niedzielę lub przekazać kasę na konto WA do ponownego zakupu biletów w WA. Wybrałem opcję przekazania środków na konto WA w nadziej, że sprawę uda się szybko rozwiązać ponieważ rezygnacja jest nie z mojej winy. Po 2 rozmowach z konsultantem WA (wydałem na te rozmowy ok 60-70 zł - ok 5 zł za min połączenia), który zapewnił mnie, że nie powinno być problemu ze zwrotem pieniędzy napisałem reklamację. W reklamacji opisałem całą historię ze zwrotem i koniecznością rezygnacji z lotu. Po wymianie kilku emaili z Panią z WA dowiedziałem się, że nie oddadzą mi pieniędzy. Mogę za swoje pieniądze na ich koncie kupić nowy bilet. Tak się składa, że liniami WA nie planuję lotów na najbliższej przyszłości może nawet na najbliższych latach wobec czego opcja +20% do wartości biletu jaką mi zaoferowali w żaden sposób mnie nie satysfakcjonuje zwłaszcza, że płaciłem kartą VISA (sprytnie z ich strony bo koszt biletu w EURO zamieniony na PLN wyszedł o 12% drożej niż miałem zapłacić wg przeliczenia kursu EURO/PLN. Na niekorzystny przelicznik machnąłem ręką dałem się w naciągnąć moja strata)
Środki na koncie WA są do wykorzystania przez czas nieokreślony ale muszę kupić bilet na siebie + osoby towarzyszące i lecieć gdzieś gdzie nie planuję podróży - jestem wkurzony na WA i z pewnością nikomu nie polecę tych linii lotniczych a zarazem ostrzegam że są to naciągacze.
Jak ktoś wie jak odzyskać pieniądze od nich będę wdzięczny za podpowiedź. Liczę, że nie zbankrutują do czasu aż wykorzystam swoje bilety.
Nie polecam linii WizzAir kontakt z nimi jest utrudniony, stosują chwyty poniżej pasa, w ogóle nie są elastyczni.
Z pewnością nigdy skorzystam z ich usług chyba, że będą jedyną linią lecącą do destynacji, której teraz nawet się nie domyślam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group