Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 01 Gru 2016 18:18 

Rejestracja: 01 Gru 2016
Posty: 3
O to mi właśnie chodziło. Wielkie dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 02 Gru 2016 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
miriam napisał(a):
@‌Arek Molares‌.A zastanawiałeś się czy nie lepiej zapytać w sądzie czy nie uwzględnili by takiego przypadku jako powód przełożenia terminu ,jak jesteś w stanie wykazać,że rezerwacja była robiona dawno i niestety jest bezzwrotna.


Miałam taką sytuację. Twój urlop w pracy i wyjazd jest wystarczającym powodem, by rozprawę przesunięto. Ale musisz to zgłosić do sądu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 07 Mar 2017 10:39 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 5
Dzień dobry,
Szanowni.

Mam pytanie.

Zakupiłem z małżonką 2 loty w sierpniu 2016 w WizzAir. Jeden był teraz (marzec 2017), jeden będzie we wrześniu.
Dowiedzieliśmy się kilkanaście dni temu, że małżonka jest w ciąży. Zagrożonej dodam.

W związku z tym, nie może latać. Napisałem, jako członek WizzAir Discount Club zgłoszenie (przed wylotem), że z powodu choroby, nie możemy wziąć udziału w lotach.
Poprosiłem o zwrot na moje konto Wizz. Na innym temacie, wyczytałem, że z powodu choroby, mogą mi zwrócić 100% ceny biletu lub nawet 120% na konto Wizz.
Właśnie się ze mną skontaktowali i zaproponowali zwrot na konto 50%.

Moje pytanie:Jak sądzicie, próbować jeszcze raz reklamować, czy zgodzić się na te 50%? To, że jestem ich częstym klientem, chyba im nie imponuje :-).

Dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 07 Mar 2017 10:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌Misiakus‌ Zasadnicze pytanie, czy dołączyłeś zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do odbycia podróży?Jeśli tak to powinni zwrócić całość a nawet 120% na konto Wizz,jeśli nie to jest to gest dobrej woli z ich strony te 50%.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiakus lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 07 Mar 2017 11:06 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź.

Nie, jeszcze nie dostarczyłem, ponieważ nie miałem gdzie go załączyć. Dzisiaj mamy kolejne USG i spotkanie z ginekologiem i będziemy mogli mieć "świeżutkie" zaświadczenie.

W wiadomości od WizzAir, zaproponowali mi 50% zwrot na konto, właśnie po przesłaniu zaświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 07 Mar 2017 11:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌Misiakus‌ Lepiej na tym zaświadczeniu mieć datę przed datą anulowanego wylotu.Dziwne ,że zaproponowali tylko 50% może uznali,że tylko żona ma "usprawiedliwienie" a ty jako sprawca zostajesz "ukarany" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 07 Mar 2017 11:27 

Rzeczowo, a nie dla pisania by napisać, bo ma się szansę bycia w ciąży:
- jak zwrócą to maksymalnie 100% kwoty rezerwacji zapewne w pkt na koncie myWizz
- wazne jest uzyskanie zaświadczenia lekarskiego z wpisem, ze przez caly wymieniony okres ciąży jest ona np. zagrozona i wymaga pasażerka stałej opieki pasażera z rezerwacji, co wyklucza i jego podróż
Reklamacji nie składa się na wariata, trzeba sie przygotować tj. Wiedziec jakie mamy papiery, bo o nie poproszą
A i najważniejsze, co już tu wielokrotnie napisano: sama ciąża to NIE choroba
Góra
 PM off
michcioj lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 07 Mar 2017 11:55 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 5
Miriam, Goriny77 -> dziękuję.

Sama ciąża nie jest oczywiście chorobą. Zaś pobyt na SOR i stałe przyjmowanie leków, już tak :-)

Wychodzimy z założenia, że to tylko pieniądze i nawet jak przepadną, to trudno. Bardziej teraz martwiliśmy się o dziecko niż o wylot, dlatego coś mnie olśniło, gdy tylko dowiedzieliśmy się, że nie możemy lecieć.

Właśnie rozmawiałem z żonką. Dzisiaj będzie jedno USG, potem drugie USG, a samego gina przenieśli jej za tydzień, bo wtedy jej prowadząca będzie mogła się spotkać.

Zobaczymy. Dzięki za pomoc. Czekam na zaświadczenie od gina, ale najważniejszy jest teraz mały/mała.

-- 07 Mar 2017 10:58 --

Tak się teraz zastanawiam, bo mamy 13TC, czy styczniowy lot do Brukseli nie zaszkodził mojej lubej, ale to kwestia lekarza, nie moja :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 07 Mar 2017 12:04 

Szczerze, masz napisane co masz robic i w wolnej chwili tym sie zajmij, szczegóły co i jak co najwyzej w reklamacji czy wniosku o zwrot
Góra
 PM off  
      
#130 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 5
Mam do zwrotu od Wizzaira kilkadziesiąt EUR. Wizz zaproponował mi zwrot na konto Wizzair albo przelew na wskazany rachunek bankowy.
Czy ktoś próbował już zwrotu na rachunek?
Mam rachunek w kantorze Alior prowadzony w EUR, który chciałbym wykorzystać do tego celu.
Czy WIZZ pokrywa koszty przelewu (OUR) czy obciąża nimi odbiorcę (BEN lub SHA)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 23 Mar 2017 09:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zazwyczaj koszty przelewu pokrywa robiący przelew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:17 

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 2
Hej,

mam pytanie na które nie ma precyzyjnej odpowiedzi na stronie WIZZ i też tutaj nieznalezłem jednoznacznie:
-Jeśli odwołuję lot Do 14 dni przed odlotem to muszę zapłaćić 266PLN za REZERWACJĘ czy za LOT?

Pytam ponieważ mam 4 loty na jednej rezerwacji (dla 2 osób w dwie strony) i zastanawiam się czy przy anulowaniu muszę zapłacić tylko 266PLN czy 1064PLN (266*4)?

Dodatkowo, czy są jakieś dodatkowe opłaty "ukryte"? Typu manipulacyjne itp, o których oni nie wspominają na stronie?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

Pozdrawiam
Igor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Za lot każdej jednej osoby, czyli 1064PLN.

Taniej będzie po prostu zapomnieć o tej rezerwacji, nic się z nią nie stanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ihor_123 uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:25 

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 2
Koszt był ~1800PLN, więc jednak coś tam zostanie :)

Ale dzięki za podpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A... no chyba że tak - zazwyczaj tutaj kupują tańsze loty, więc koszt anulacji przewyższa koszt biletów, ale u Ciebie zasadne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 06 Kwi 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Witajcie,
Na stronie WIZZAir mam informację, że mój lot został zmieniony i mogę ubiegać się o zwrot. Klikając przycisk refund oferują 120 % na konto WIZZAir lub przelew:
Cytuj:
If you want to receive a refund via bank transfer or to the card used during the booking process, please refer to point three of the schedule change notification e-mail.


Nie otrzymałem żadnego maila i nie wiem jak ubiegać się o ten zwrot. Ktoś wie, co robić by odzyskać forsę? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 06 Kwi 2017 11:47 

Dzwonisz na bezpłatny specjalny numer do takich spraw: nr. tel. (22)1284905
Góra
 PM off
kazudoki lubi ten post.
kazudoki uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 06 Kwi 2017 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Dzięki. Cholera wielki plus dla Wizzair. Sprawa załatwiona w 30 sekund.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 06 Kwi 2017 12:39 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
AndyXC napisał(a):
Mam do zwrotu od Wizzaira kilkadziesiąt EUR. Wizz zaproponował mi zwrot na konto Wizzair albo przelew na wskazany rachunek bankowy.
Czy ktoś próbował już zwrotu na rachunek?
Mam rachunek w kantorze Alior prowadzony w EUR, który chciałbym wykorzystać do tego celu.
Czy WIZZ pokrywa koszty przelewu (OUR) czy obciąża nimi odbiorcę (BEN lub SHA)?

Przelewy w EUR robi się w SEPA (chyba nikt nie używa do tego SWIFT), więc nie ma problemu z opłatami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 10 Kwi 2017 13:14 

Rejestracja: 10 Kwi 2017
Posty: 2
Z powodów rodzinnych nie jestem w stanie polecieć i chciałbym anulować moją rezerwację. Na jednej rezerwacji mam bilety tam i z powrotem. Pierwszy bilet kosztował mnie 439 zł natomiast powrotny 199zł.
Czy mogę anulować tylko bilet w jedną stronę (439-263=173zł - zawsze jakiś zwrot) czy muszę zrobić to dla obu (zostanie mi wtedy tylko 113zł)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: girlie oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group