Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 659 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
mogłeś siedzieć w domu - wyjazd za granicę to proszenie się o kłopoty :D
Czasem becek rozwalasz system :)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#442 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:52 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Gadu-777 napisał(a):
...Uwaga co uzywania kart zagranica ZAWSZE wymagam rozliczenia transakcji w walucie danego kraju a nie wg. waluty karty bardziej wierze w bank niz czytanie maczkiem pulapek na terminalu.
...

Ja uważam, że zawsze, to należy czytać co się klika. A walutę lokalną jako obciążenie faktycznie lepiej wybrać w wielu przypadkach, co zresztą tu opisywany potwierdził. Ale pamiętam również z tych wakacji propozycje przewalutowań w bankomatach w Chorwacji, oczywiście na złotówki, dla karty USD z Alior Kantor. Były kwoty od 0.59... PLN za kunę do 0.61...... Przy tej pierwszej, gdybym korzystał z karty PLN, pewnie bym się zgodził na przewalutowanie przez bankomat, bo kurs wydawał się OK. To były różne bankomaty, więc pewnie zależy to od operatora bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 20 Wrz 2016 18:25 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
marcin- napisał(a):
Nie rozumiem, wymagając też trzeba czytać komunikaty... (zdjęcia kilka postów wyżej).
Jedziesz do Niemiec, masz kartę w EUR i wybierasz to po lewej, tak?
A jak jedziesz do Niemiec z kartą PLN, to wybierasz opcję po prawej, czy o co chodziło?


... wybieram EUR (w niemczech obowiazuje EUR)
... wybieram EUR (w niemczech obowiazuje EUR)

Jak placisz karta przez terminal kasowy sprzedawca moze sie zapytac lub na padzie terminala musisz wybrac w jakiej walucie chcesz obciazenie karty lokalna waluta to przewalutowaniem zajmie sie Twoj bank (pewnie znasz zasady i prowizje - dla mnie bezpieczniej) lub obciazenie w walucie Twojej karty platniczej niby lepiej bo nie powinno byc prowizji od transakcji walutowych ale NIE WIESZ jaki kurs stosuje dany terminal czy jakie ma dodatkowe oplaty (niby wszystko masz na LCD pada ale kto by czytal na wakacjach jak co chwile cos place).

Na zdjeciu masz najprawdopodobniej wyplate waluty EUR z karty majacej walute PLN. Lewa strona do banku trafi obciazenie 20EUR i np. za trzy dni moze byc lepszy/gorszy kurs w Twoim banku plus prowizje za transakcje zagraniczne - Prawa strona bankomat wysle do banku obciazenie w PLN masz swiadomosc ile dokladnie PLN zejdzie z konta i nie powinno byc prowizji za transakcje walutowa tylko zazwyczaj jest to kurs niekozystny w porownaniu z bankiem wydawcy karty plus mozliwe jakies pulapki w stylu dodatkowe oplaty napisane maczkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 20 Wrz 2016 18:40 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Czyli w kraju EUR najbezpieczniej mieć kartę EUR (mBank, T-M UB itd.), wypłacać z bankomatu i płacić w sklepach gotówką.
Tak to rozumiem. Bez pułapek, informacji na terminalach, drobnych maczków itd. Right??

Czy może w bankomatach też są jaja (bankomaty banków a nie organizacji finansowych)? Ma się kartę w EUR, bankomat jest w Niemczech, a tam maczkiem: prowizja 50% + oddanie nerki? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 20 Wrz 2016 19:19 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Co kto woli. Na dziesiątki transakcji w krajach Eur czy poza, np w Chorwacji czy na Węgrzech, zdarzyła mi się jedna, gdzie rozliczenie do Alior Kantor USD przyszło w PLN. Mimo to dalej uważam, że jak można płacić kartą, to płacę, a z bankomatów biorę, żeby zapłacić tam gdzie się nie da kartą. Jak ktoś woli szukać ciągle bankomatu, to jego wola.

Poszło z fona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 20 Wrz 2016 19:39 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@Gadu-777

uściślę, że wypłacałem 20 euro kartą Alior Kantoru jak na załączonym zdjęciu. Cały czas wybierałem opcję po lewej stronie z fotek, które załączyłem wyżej. Jak widać na tych fotach bankomat rozpoznał kartę wydaną w Polsce i zaproponował "korzystne" przewalutowanie. Czytając wcześniej ten wątek i wątek o kartach Alioru wiedziałem, że nie chcę takich udogodnień. Dostałem 20 euro bez żadnych prowizji itd. Tyle ile było na koncie walutowym w EUR. Z postu @HanDanielZhao zrozumiałem, że on taką samą kartą wybierał pieniądze z bankomatu. No, ale musiałby się sam w tej sprawie wypowiedzieć.

Załączniki:
karta_euro.png
karta_euro.png [ 99.34 KiB | Obejrzany 5923 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 20 Wrz 2016 21:20 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@wersus79 : jesli TA karta ma walute EUR a wybierzesz opcje z prawej strony czyli PLN to bankomat zrobi przewalutowanie a pozniej Alior znowu zrobi przewalutowanie na EUR. Widocznie rozpoznaje kraj banku i walute danego kraju stad ta opcja z prawej mimo ze faktycznie masz EUR na karcie.

@marcin-: jesli w krajach gdzie obowiazuje EUR masz karte EUR to plac nia bez problemu tylko ZAWSZE wybieraj lub mow ze chcesz obciazenie w EUR jesli jest takie zapytanie unikniesz jakis dziwnych kursow a zdasz sie na swoj bank (nie przewidzialem przypadku karty Alior ze moze zostac rozpoznana jako PLN). Jesli chcesz poslugiwac sie karta w PLN to tez nie ma problemu tez ZAWSZE mowisz prosze obciazyc w EUR. Jesli jestes w kraju gdzie nie ma EUR to trzeba uwazac na karty w PLN bo moze byc podwojne przewalutowanie z waluty danego kraju na EUR lub USD i pozniej dopiero na PLN wiec tutaj moze byc lepiej mowic ze chcesz w PLN ale uwazac na kurs, karty w EUR wybieram znowu obciazenie w walucie danego kraju zdajac sie na przewalutowanie banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 21 Wrz 2016 09:12 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Dzięki raz jeszcze. Chyba zdecyduję się na Kantor Aliora, wyrobię kartę EUR do Unii i może jeszcze kartę USD do pozostałych krajów.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#449 PostWysłany: 21 Wrz 2016 10:02 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 15
To bardzo dobry pomysł. Mam tak samo i ciągle to sobię chwalę
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#450 PostWysłany: 22 Wrz 2016 22:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
wersus79 napisał(a):
@Gadu-777

Z postu @HanDanielZhao zrozumiałem, że on taką samą kartą wybierał pieniądze z bankomatu. No, ale musiałby się sam w tej sprawie wypowiedzieć.


Niby wszystko jest wporzadku, ale czuje sie jakbym był oszukany, bede w PL dopiero za 2 tyg. Zobaczymy co Bank sie wypowie na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 10 Gru 2016 23:44 

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 29
Hej, szukam pomocy w wyborze konta walutowego w USD. Na konto 2 razy do roku będą przelewane pieniądze z konta otworzonego w USA i potem zamieniane na PLN. Które konto będzie najlepsze? Z tego konta nie będzie przelewów w drugą stronę, płatności itp. ma służyć tylko do odebrania pieniędzy z USA i późniejszego przewalutowania na PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 11 Gru 2016 00:23 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@lukas-k, taniej będzie skorzystać np. z Transferwise - dostaniesz wtedy od razu PLN na polskie konto i unikniesz opłat banków pośredniczących za przelew SWIFT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 65
Kilometry: 174 980
Hej ;-)
Czytałem ten post konto-walutowe-w-polsce,181,6856?start=420#p818803
użytkownika marcin-
Mam taką samą 'potrzebę' . 1-2 razy w roku wyjazd do strefy EUR, tam zakupy kartą i wypłaty z bankomatu.

Przy Aliorze koncie walutowym, mBanku i smart Baku jest opłata.

Zastanawiam się, która karta najlepsza. a nie było tutaj żadnego wspominania o revolut.
revolut,181,93883

Dodatkowo słyszałem, że czasem bankomaty rozpoznają polską kartę i chcą przewalutować.
Co uważacie o karcie (wiem kosztuje 7E) Revolut?

Nie płacimy (do pewnej chociaż dla mnie wystarczającej kwoty) za wypłaty z bankomatów.
Rozliczamy się w EURO, wiec nie ma żadnego przewalutowania?
Co o tym sądzicie?
Wydaje mi się, że to najlepsza opcja..

Czy są jakieś zalety np. używania 'polskich' kart np. z Tmobile, Aliora smart banku, niż Revolut?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
xamrex: wszystko ładnie jeśli chodzi o revolut jednakże musisz zasilić jakoś to konto. Poza tym karta revolut jest rozoznawana jako karta z UK i czasem bankomaty proponują przeliczenie na GBP co nie jest atrakcyjne tak samo jak w przypadku karty polskiej. Ja uważam że najlepszy zespół to konto kantor-alior plus konto w eur w t-mobile usługi bankowe - płatności w EUR bezpośrednio, nielimitowane wypłaty z bankomatów za free. Koszt karta na 4 lata za 10zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:37 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
alior kantor ( może być bez karty ) + karta euro tmobile ( jest tylko opłata za wydanie )

do kantoru też możesz wziąć kartę, wystarczy że w ciągu 3 miesięcy zrobisz jedną transakcję i nie skasują Cię za jej wydanie

w tmobile konto fremium bez karty jest darmowe, ale jeśli wydajesz miesięcznie kartą minimum 500 PLN to warto wziąć premium z kartą i wpadnie 25 PLN cashbacku

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 65
Kilometry: 174 980
seal napisał(a):
xamrex: wszystko ładnie jeśli chodzi o revolut jednakże musisz zasilić jakoś to konto.

Ale jeśli mam alior kantor + karta euro tmobile
to też musze 'zasilić' konto.

Tu i tu muszę dokonać przewalutowania.
Z tym, żę przewalutowanie używając revolut CHYBA wychodzi taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:46 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
wymieniasz złotówki na euro w kantorze i przelewasz na konto w tmobile
to w zasadzie ten sam bank, kasa księguje się od razu nawet w weekendy

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 11 Sty 2017 23:23 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Płaciłam kartą euro mbanku już w kilku europejskich krajach strefy euro - bez problemu. Nigdy nie oferowano mi przewalutowania ze względu na pochodzenie karty. W UK płaciłam revolut też doładowaną euro - super kurs i również bez problemu [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 23 Lut 2017 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
kruczi napisał(a):
wymieniasz złotówki na euro w kantorze i przelewasz na konto w tmobile
to w zasadzie ten sam bank, kasa księguje się od razu nawet w weekendy

pozdrawiam


najkorzystniej jest wymienić na walutomat.pl, przelewasz do walutomatu złotówki, wypłacasz EUR bezpośrednio na konto kantora (ewentualnie t-mobile), a z kantora wypłacasz EUR na wyjazd w placówce Alior Banku, reszte chociażby przelewasz na T-mobile. W walutomacie w porównaniu z kantorem aliora spread i kursy są zdecydowanie lepsze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 24 Lut 2017 00:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
vistacash napisał(a):
W walutomacie w porównaniu z kantorem aliora spread i kursy są zdecydowanie lepsze ;)

Udowodnij. Z tego co widzę kurs sprzedaży EURO w Alior Kantor to teraz 4,316, a w walutomacie (po doliczeniu prowizji) 4,3155, więc szkoda zachodu z zakładaniem konta na walutomacie dla zysku wielkości 0,03%
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
pieerx uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 659 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group