Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 18 Wrz 2016 09:03 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Cześć!
Poczytałem trochę ten wątek i widzę, że polecane konta walutowe mają banki Smart, T-M, Alior, ale zanim się zagłębię i zacznę analizować tabelki mam pytanie.
Czy jeśli mam zamiar jeździć sporadycznie do krajów EUR (1-2 razy w roku) i wydawać góra po kilkaset euro, to czyotwieranie konta w EUR ma jakikolwiek sens?
Powiedzmy takie założenia (strzelam): za każdym razem kilka wypłat z bankomatu na sumę 200 euro, kilka płatności na sumę 200 euro. Czy to ma sens, czy różne opłaty (wypłata-bankomat, prowadzenie konta, karta itd.) sprawią, że lepiej wziąć te parę stówek w portfel, a jak zabraknie to zostaje karta Inteligo i wyjdzie na to samo.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#422 PostWysłany: 18 Wrz 2016 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
matematyki nie oszukasz :) Policz konkretne przypadki. ile dokładnie planujesz wypłat z bankomatu? o jakiej kwocie wymiany waluty myślisz? po jakim kursie kupujesz walute w kantorze internetowym w danym dniu vs kurs w kantorze powiedzmy stacjonarnym albo kurs w banku gdzie masz kartę jaki był danego dnia (ile bank ma prowizji - średnio doliczają ok 6% ale trzeba dokladnie sprawdzić w taryfie twojego banku). czy będziesz pamiętał żeby wcześniej przelać środki na konto w kantorze internetowym, żeby móc kupić walutę jak będziesz potrzebował... to wszystko ci pokaże czy warto :)

Wyslane z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 18 Wrz 2016 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Pytanie z pogranicza podróżowania i filozofii. Spróbuję odpowiedzieć.
Tak, ma to sens. W zasadzie na tym mógłbym skończyć. Przytoczę jednak kilka powodów, które pomogą podjąć decyzję niezdecydowanym.
1. Bezpieczeństwo. Zakładaj najlepsze, bądź przygotowany na najgorsze. Zakładamy, że ukradną Ci portfel. Strata 200-300 EUR jest dużo bardziej bolesna, niż np. 20 EUR i kawałka plastiku. Zwłaszcza warto to mieć na uwadze, gdy wybieramy się do miast, które są Mekką dla kieszonkowców.
2. Wygoda. Przed niemal każdym wyjazdem dostaję pytania od znajomych, ile zabrać pieniędzy. Moja odpowiedź, jest stale taka sama: ‘nie wiem, nie interesuje mnie, nie mam takiego problemu’. Po prostu na koncie walutowym posiadam odpowiednio wysoką kwotę z zabezpieczeniem jednorazowej wypłaty. Jeżeli jednak okaże się, że przed wyjazdem nie sprawdziłem konta (rutyna, robię się leniwy) to wymiana złotówek z dowolnym internetowym kantorem zajmuje mi ok. 15 minut i znów mam za co jeść :)
2. Wygoda. Nie musisz iść do bankomatu, a potem do kantoru.
3. Oszczędności. Nigdzie nie dostaniesz tak dobrych kursów jak w kantorach internetowych. Nawet u konika.

Minusy:
1. Prywatność – bank dokładnie wie gdzie jesteś i jakie masz wydatki.

Jeszcze kilka uwag na poziomie ogólnym:
1. Kartą Inteligo nie wyjdzie na to samo! Zapłacisz za każdą jednostkę waluty ok. 8-15% więcej, niż w kantorze internetowym.
2. Mimo wszystko warto mieć zapasową kartę. Ja zawsze mam główną kartę przy sobie i kartę złotówkową w ukrytej kieszeni na dnie plecaka. Dzięki temu w razie zgubienia/ kradzieży/ pochłonięcia przez bankomat zostaje mi jeszcze alternatywa (droga alternatywa, ale zawsze).
3. Równowartość ok. 20EUR zawsze trzymam schowane przy sobie. Na czarną godzinę.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
#424 PostWysłany: 18 Wrz 2016 09:46 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Rzeczywiście najlepiej przeliczyć. Ale wystarczy że dodatkowo kupujesz bilety lotnicze, hotele i inne zakupy na zagranicznych serwisach i już samo to sprawia że warto mieć kartę walutową. Tyle że trzeba wiedzieć jakie są warunki, bo często one są darmowe ale pod różnymi warunkami, np. tylko jedna darmowa wypłata z bankomatu w miesiącu itd. i można się naciąć. Ja sobie bardzo chwale i widzę spore oszczędności dzięki posiadaniu takiej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 18 Wrz 2016 10:01 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
@pawfazi
Nie no jasne, że nie oszukam, nigdy nie próbowałem ;-)
Myślałem, że jest prostszy sposób :D
Po prostu jak ktoś jeździ kilka razy w roku, za każdym razem wypłaca setki EUR i wszędzie płaci kartą to Inteligo w PLN mu nie będzie dobrze służyć :P, a ja chciałem skromnie wydawać hehe
No nic, do wylotu baaardzo daleko, może kiedyś z nudów policzę, a jak nie to kasa do portfela i wio :) Jeżdżąc np. na wschód jest prościej, bo tam przewalutowanie (a nawet dwa) będzie zawsze, więc PLN w kieszeń (np. na Ukrainie zawsze w kantorze lokalnym jest DUŻO korzystniej niż w PL) + szukać konta z jak najtańszą lub zerową prowizją za wypłatę z bankomatu. No ale to nie o tym temat.

Apocalipse napisał(a):
Pytanie z pogranicza podróżowania i filozofii.
:D Hehe masz rację, przegiąłem trochę, mea culpa
Dziękuję za rozpisanie się i kilka ciekawych uwag.

Apocalipse napisał(a):
Prywatność – bank dokładnie wie gdzie jesteś i jakie masz wydatki.
To akurat mnie lotto, tak jak rejestracja kart SIM ;)

Apocalipse napisał(a):
Kartą Inteligo nie wyjdzie na to samo!

To wiem, przekonałem się dawno temu na Ukrainie, chodziło mi o to, że summa summarum może wyjdzie to samo..., gdy np. tylko raz w roku wypłacę 200 EUR i raz zapłacę w sklepie 38,99 EUR, a w PL 60 zł za kartę. Nie rozwodzę się dalej, obaj wiemy o co chodzi

Apocalipse napisał(a):
Ja zawsze mam główną kartę przy sobie i kartę złotówkową w ukrytej kieszeni na dnie plecaka

Dobry pomysł

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Tyle starczy, pytanie uważam za zamknięte!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 18 Wrz 2016 18:33 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Otwieram nowe pytanie: jakie konto? :mrgreen: i wracam przygotowany :D

Założenia: 1-2 razy w roku wyjazd do strefy EUR, tam zakupy kartą i wypłaty z bankomatu. Przelewy są mi niepotrzebne. Zakup waluty w banku lub przelew z kantoru internetowego.
Obecnie mam Visę debetową Inteligo, więc MasterCard mógłby teraz być, ale nie obowiązkowo.

Co będzie najtańsze bez regularnego używania karty? Chciałbym ją odkładać do szuflady i zapominać do kolejnego wyjazdu. Żadne pensje na konto, żadne zakupy za min. 500 zł itd.

Przebrnąłem przez trochę TOiP i proszę potwierdzić, że to, co napisałem poniżej o kontach walutowych i kartach do nich jest prawidłowe (wyczytanie w TOiP, to forum, inne fora) oraz podpowiedzieć to, czego nie wiem:

Wspólne cechy poniższych kont:
- 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
- 0 zł za płatności kartą w kraju z walutą EUR

1). T-Mobile
====================
Ostatnio podrożało, ale chyba tylko Freemium (?), walutowe wygląda tak:

- OBOWIĄZEK posiadania konta PLN (??) - na forum pisał ktoś, że tak
- 10 zł za wydanie/wznowienie karty MasterCard - na ile? 4 lata ktoś pisał; z czego to wynika? w TOiP nie widzę tego
- 0 zł za używanie karty
- 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju (bez limitu wypłat)
- 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą (bez limitu wypłat)

2). Alior konto walutowe
==========================
Tu też zmiany, było 0 zł za pierwszą wypłatę za granicą oraz 9 zł za kolejne

- OBOWIĄZEK posiadania konta PLN (??) - nie znalazłem tego
- 10 zł za wydanie karty MC - ile jest ważna?
- 5 zł/m-c za używanie karty
- 0-5 zł za wypłaty z bankomatów w kraju (swoje+euronet+planetCash vs. obce)
- 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą (bez limitu wypłat)

3). Smart Bank
===============

Tu też były podwyżki, ale tylko ROR PLN (?)

- kiepskie kursy, chyba że w płatnej usłudze smart kursy
- OBOWIĄZEK posiadania konta PLN (??) - nie znalazłem tego
- 0 zł za wydanie karty Visa/V Pay - jeśli jest tylko jedna, a tak chcę - NA ILE KARTA?
- 0 zł za używanie karty - jeśli tylko jedna karta
- 1 EUR za wypłaty z bankomatów w kraju
- 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą (bez limitu wypłat)

4). mBank eMax walutowy
========================

- OBOWIĄZEK posiadania konta PLN eMax (??)
- 30 zł za wydanie karty na rok, potem też 30 zł/rok
- 0 zł za używanie karty
- 5 zł za wypłaty z bankomatów w kraju
- 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą (bez limitu wypłat)

POZDRO

PS. Wypłaty z bankomatów w kraju są niepotrzebne, jeśli kantor internetowy działa tak: wysyłam złotówki na konto np. cinkciarza, oni mi przelewają euro -> wycieczka -> wysyłam euro do cinkciarza (i tu już opłata), oni mi przelewają złotówki.
Inna opcja to wybrać prawie wszystko na lotnisku. Dobrze kombinuję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 18 Wrz 2016 19:30 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Na szybko, co do Aliora, to chyba pomieszałeś bank z kantorem walutowym. W Alior Kantor, karta jest wydawana bezpłatnie, jeżeli się dokona jednej transakcji w ciągu pół roku od wydania. I jedna wypłata z bankomatu jest gratis na miesiąc. Z kolei w mB nie trzeba raczej mieć eMax PLN, wystarczy eKonto. Natomiast kartę walutową wydają do eMaxa walutowego, który jest bezpłatny.

Poszło z fona


Ostatnio edytowany przez mrmrooz, 19 Wrz 2016 14:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wz111 lubi ten post.
 
      
#428 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:17 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Mam jedno ważne pytanie, dwa dni temu wyciągałem €450 z bankomatu w Mediolanie na lotnisko Bermago, karta mam z banku Alior waluta Euro, a jednak sie okazało ze pobrali ode mnie aż €520. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego tak wyszło, dlaczego został pobrany aż €70?

Załączniki:
image.jpeg
image.jpeg [ 16.65 KiB | Obejrzany 5270 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Było już wielokrotnie opisywane, bankomat rozpoznał polską kartę i zaproponował przeliczenie po swoim kursie. Musiałeś się na to zgodzić w trakcie wypłacania pieniędzy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:50 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
HanDanielZhao napisał(a):
Mam jedno ważne pytanie, dwa dni temu wyciągałem €450 z bankomatu w Mediolanie na lotnisko Bermago, karta mam z banku Alior waluta Euro, a jednak sie okazało ze pobrali ode mnie aż €520.

Jeżeli zrzuty są z tej transakcji, to wychodzi, że bankomat sprzedał Ci Euro po ok 4,8 PLN :-), 2159,1/450=4,7993. Zakładając kurs średni ok 4,3 - 4,35 - to narzut jest prawie 10%. A potem jeszcze bank przeliczył Ci PLN na Eur po kursie ok 4,15, czyli dołożył kolejne 5% (tylko).

Oprócz tego, że należy czytać co się klika, to dodatkowy wniosek jest taki, że lepiej wypłacić Eur w bankomacie za granicą, bez przewalutowania, nawet kartą do konta PLN. Wtedy koszty przewalutowania to ok 5%-6%, a nie 10%, jak przy przewalutowaniu przez bankomat. A najlepiej znać kurs mniej więcej i opłaty w swoim banku.


Ostatnio edytowany przez mrmrooz, 19 Wrz 2016 15:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:58 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@HanDanielZhao pamiętasz czy takie komunikaty miałeś przy wypłacie? Wypłacałem na Malcie taką samą kartą jak Ty. Czyli walutową Alior w euro. Z konta walutowego zeszło tyle euro ile miało zejść. Wybierałem opcje po lewej stronie ze screenów poniżej.

Załączniki:
2.JPG
2.JPG [ 95.03 KiB | Obejrzany 5260 razy ]
1.JPG
1.JPG [ 103.97 KiB | Obejrzany 5260 razy ]


Ostatnio edytowany przez wersus79 20 Wrz 2016 13:23, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 19 Wrz 2016 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
mrmrooz napisał(a):
Oprócz tego, że należy czytać co się klika, to dodatkowy wniosek jest taki, że lepiej wypłacić Eur w bankomacie za granicą kartą do konta PLN, przy kosztach przewalutowania ok 5%-6% niż mieć przewalutowanie na PLN do tej karty (i wtedy mieć 10% kosztów przewalutowania).
Niby to po Polsku, ale nie rozumiem.
marcin- napisał(a):
Otwieram nowe pytanie: jakie konto? :mrgreen: i wracam przygotowany :D (bardzo długą resztę wycięto)
Nie chce mi się rozbrajać tego na czynniki pierwsze, ale mogę polecić konto w t-mobile (mimo, że mi za to nie płacą). Minusem jest konieczność posiadania konta w złotówkach, ale jeżeli nie zamówisz karty złotówkowej to konto jest darmowe (z kartą musisz wydać 200 zł). Karta do konta walutowego kosztuje 10 zł na 4 lata (ważność) i poza tym nie ma żadnych dodatkowych opłat (na razie). Co do bezpieczeństwa banku to raczej nie ma się czego obawiać - nad wszystkim czuwa Alior i bankowy fundusz gwarancyjny.
Poza tym zastanów się czy przy tych operacjach nie warto zmienić konta w Inteligo na inne - nie wiem jak jest teraz, ale sam zamknąłem z 2 lata temu, bo warunki były słabe (płatne przelewy i darmowe wypłaty tylko z bankomatów pko).
marcin- napisał(a):
PS. Wypłaty z bankomatów w kraju są niepotrzebne, jeśli kantor internetowy działa tak: wysyłam złotówki na konto np. cinkciarza, oni mi przelewają euro -> wycieczka -> wysyłam euro do cinkciarza (i tu już opłata), oni mi przelewają złotówki.
Inna opcja to wybrać prawie wszystko na lotnisku. Dobrze kombinuję?
Tak. Dobrze kombinujesz.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 19 Wrz 2016 15:26 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Apocalipse napisał(a):
mrmrooz napisał(a):
Oprócz tego, że należy czytać co się klika, to dodatkowy wniosek jest taki, że lepiej wypłacić Eur w bankomacie za granicą kartą do konta PLN, przy kosztach przewalutowania ok 5%-6% niż mieć przewalutowanie na PLN do tej karty (i wtedy mieć 10% kosztów przewalutowania).
Niby to po Polsku, ale nie rozumiem.

Zakładam, że o czytaniu ze zrozumieniem zrozumiałeś :-)
Drugi wniosek dotyczy karty do konta zlotówkowego - że nawet w takim wypadku lepiej brać bez przewalutowania w bankomacie. Poprawiłem lekko mój post, mam nadzieję że jest jaśniej.



Poszło z fona
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#434 PostWysłany: 19 Wrz 2016 16:48 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
mrmrooz napisał(a):
Na szybko, co do Aliora, to chyba pomieszałeś bank z kantorem walutowym. W Alior Kantor, karta jest wydawana bezpłatnie, jeżeli się dokona jednej transakcji w ciągu pół roku od wydania. I jedna wypłata z bankomatu jest gratis na miesiąc. Z kolei w mB nie trzeba raczej mieć eMax PLN, wystarczy eKonto. Natomiast kartę walutową wydają do eMaxa walutowego, który jest bezpłatny.
Dzięki, rzucę okiem dokładniej i podzwonię najwyżej na infolinię. Trochę tego czytałem wczoraj i może mi się pokiełbasiło.

Apocalipse napisał(a):
Nie chce mi się rozbrajać tego na czynniki pierwsze, ale mogę polecić konto w t-mobile (mimo, że mi za to nie płacą). Minusem jest konieczność posiadania konta w złotówkach, ale jeżeli nie zamówisz karty złotówkowej to konto jest darmowe (z kartą musisz wydać 200 zł). Karta do konta walutowego kosztuje 10 zł na 4 lata (ważność) i poza tym nie ma żadnych dodatkowych opłat (na razie).
Dzięki za podpowiedzi. A skąd te 4 lata, bo nigdzie nie mogłem tego znaleźć?

Apocalipse napisał(a):
Poza tym zastanów się czy przy tych operacjach nie warto zmienić konta w Inteligo na inne - nie wiem jak jest teraz, ale sam zamknąłem z 2 lata temu, bo warunki były słabe (płatne przelewy i darmowe wypłaty tylko z bankomatów pko).
Jakich operacjach? Za granicą? W Polsce przelewy krajowe darmowe, bankomaty PKO BP i BZ WBK - mi wystarcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 19 Wrz 2016 17:56 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
marcin- napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi. A skąd te 4 lata, bo nigdzie nie mogłem tego znaleźć?

Z okresu ważności karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 20 Wrz 2016 08:34 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Rozumiem. Mam pytanie czy po tym wszystkim mogę jeszcze coś z tym zrobić czy z własnej głupoty muszę z bólem akceptować stratę?

-- 20 Wrz 2016 09:39 --

wersus79 napisał(a):
@HanDanielZhao pamiętasz czy takie komunikaty miałeś przy wypłacie? Wypłacałem na Malcie taka samą kartą jak Ty.


Wydaje mi sie ze było bardzo skomplikowane do zrozumienia co do opcji na bankomacie. Ale tez sie bardzo spieszyłem, bo mało czasu miałem, i niestety chyba jednak przewalutowalem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 20 Wrz 2016 09:13 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Bardzo dobra wypowiedz Apocalipse, popieram w calosci.
Uwaga co uzywania kart zagranica ZAWSZE wymagam rozliczenia transakcji w walucie danego kraju a nie wg. waluty karty bardziej wierze w bank niz czytanie maczkiem pulapek na terminalu.
Kiedys polski Carrefour po transakcji zrobionej karta w euro i rozliczeniu transakcji w euro naliczyl mi za zakupy wartosci 10EUR oplate manipulacyjna 6.70EUR ;))

Dwa tygodnie temu, juz nie udawalo mi sie znalesc bankomatu w tailandi ktory by nie pobieral prowizji 200thb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 20 Wrz 2016 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
HanDanielZhao napisał(a):
Rozumiem. Mam pytanie czy po tym wszystkim mogę jeszcze coś z tym zrobić czy z własnej głupoty muszę z bólem akceptować stratę?

Napisz reklamację do banku. Najlepiej z pozycji nieświadomego, wkurzonego klienta. Najprawdopodobniej nie uwzględnią, ale przy tak dużej kwocie warto spróbować.
Gadu-777 napisał(a):
Bardzo dobra wypowiedz Apocalipse, popieram w calosci.(....)Dwa tygodnie temu, juz nie udawalo mi sie znalesc bankomatu w tailandi ktory by nie pobieral prowizji 200thb.

Dzięki. Jak byłem w Tajlandii (ok. rok temu) to tylko City bank nie pobierał tej opłaty. A bankomaty miał bodajże 3. Tylko w Bangkoku. Znalazłem jeden :)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:20 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
@Gadu-777
Nie zrozumiałem o co Ci chodzi, pewnie z bycia zielonym jeszcze w tych sprawach...
Gadu-777 napisał(a):
ZAWSZE wymagam rozliczenia transakcji w walucie danego kraju a nie wg. waluty karty bardziej wierze w bank niz czytanie maczkiem pulapek na terminalu.
Nie rozumiem, wymagając też trzeba czytać komunikaty... (zdjęcia kilka postów wyżej).
Jedziesz do Niemiec, masz kartę w EUR i wybierasz to po lewej, tak?
A jak jedziesz do Niemiec z kartą PLN, to wybierasz opcję po prawej, czy o co chodziło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
akurat do Mediolanu można zabrać hajs żeby się nie bawić w bankomaty
to jest proszenie się samemu o kłopoty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group