Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 26 Kwi 2017 16:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Lepiej Kantor Alior (https://kantor.aliorbank.pl/), a nie konto walutowe w Aliorze (https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-walutowe.html).
Kantor Alior ma lepsze kursy i obsługę gotówkową w oddziałach Alior Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#482 PostWysłany: 27 Kwi 2017 14:16 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Mhm założyłem potwierdziłem przelewem i czekam od 8:00 na maila, którego rzekomo miałem dostać z hasłem. Czuję, że jednak coś jest nie tak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 27 Kwi 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Ale co ma być nie tak? Jak wszystko zrobiłeś poprawnie to dostaniesz... najpewniej jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 27 Kwi 2017 14:51 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Pisali, że konto się zakłada do 10 minut...ale może to dotyczy klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 27 Kwi 2017 15:22 

tomeko12 napisał(a):
Lepiej Kantor Alior (https://kantor.aliorbank.pl/), a nie konto walutowe w Aliorze (https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-walutowe.html).
Kantor Alior ma lepsze kursy i obsługę gotówkową w oddziałach Alior Banku.



+ co najważniejsze karta w prowadzeniu za darmo o ile się spełni warunek jednej choćby drobnej wykonanej nią transakcji bezgotówkowej
Góra
 PM off  
      
#486 PostWysłany: 05 Maj 2017 09:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Czyli tak reasumując, najlepsza opcja w Tajlandii/Kambodży to:

1)kantor alior bank, wymieniam tam PLN na USD i wypłacam bezpłatnie w placówce banku (nawet nie wyrabiając karty walutowej).
2)aby uniknąć trzymania dużej gotówki, to wyrabiam mastercarda na rachunku w EUR, również w kantorze aliora i płacę kartą za noclegi i w sklepach + ewentualne wypłaty z bankomatów.
Rozumiem, że tańszego połączenia ze względnym bezpieczeństwem nie ma, tak?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 05 Maj 2017 10:13 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Płać w Kambodży i Tajlandii kartą w USD. Unikniesz trzech przewalutowań (będzie jedno).

Operacja wykonana kartą płatniczą rozliczana jest z datą otrzymania operacji do rozliczenia przez Bank. Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu kart płatniczych ze znakiem Mastercard:

1) wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na walutę rachunku (jeżeli inna niż EUR) po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia operacji,
2) wykonane w walucie USD są przeliczane w Banku na walutę rachunku (jeżeli inna niż USD) po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia operacji,
3) wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na walutę rachunku (jeżeli inna niż GBP) po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia operacji,
4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank.
W przypadku transakcji w tajskich bahtach sugerowane jest wykonywanie transakcji kartą do rachunku prowadzonego w USD, nie w EUR. Pozwala to na ograniczenie przewalutowań. W przypadku realizacji transakcji kartą wydaną do rachunku w dolarach amerykańskich (USD) dojdzie do jednego przewalutowania z ringgitów malezyjskich na dolary amerykańskie po kursie MasterCarda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 05 Maj 2017 10:20 

I tylko Kartą przypisaną do konta w Alior Kantorze, ta tylko jest pod warunkiem 1 drobnej transakcji na 6 miesięcy za darmo, przy koncie walutowym w Aliorze są opłaty z tytułu korzystania czy posiadania karty (czego doświadczyłem na początku przygody)
Góra
 PM off  
      
#489 PostWysłany: 05 Maj 2017 10:59 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
No ale nie ma to żadnego znaczenia dla przewalutowań, że kantor alior wydaje mastercardy, a nie visy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:17 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Nie za bardzo rozumiem pytanie. Kwestia przewalutowania nie zależy od organizacji płatniczej, a od zasad ustalonych przez bank. Tak jak pisał @d-t-x, płać kartą USD, wtedy przewalutowania z egzotycznych walut do USD masz po kursie MasterCarda bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Marcin Kasierski: dodatkowo jeśli chcesz mieć bezpłatne (ze strony banku, bo no w Tajlandii i tak bankomat obciąży Cię opłatą) wypłaty z bankomatów (więcej niż jedną w miesiącu bo tyle daje alior kantor) warto rozważyć konta walutowe w EUR i USD w T-Mobile Usługi Bankowe (dawny Alior Sync). Przelewy z kantoru są darmowe i natychmiastowe. Karta do każdego z tych kont kosztuje 10 PLN jednorazowo za wydanie. Karta ważna 4 lata. Zasady przewalutowań takie same jak dla kart Kantoru czyli zgodnie z postem @‌d-t-x‌. Ja sobie bardzo to chwalę - robię wymianę w Kantorze i od razu z przelewem na konto w T-Mobile UB i używam tamtych kart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 13 Maj 2017 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Czy na polskim rynku bankowym istnieje karta USD, która wydawana jest od reki ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 13 Maj 2017 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 24 704
@mikuś ,

Tak. Karta banku T-mobile.
Zero opłat jedynie 10 zł za wydanie karty.
Jestem bardzo zadowolona.


.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Maj 2017 13:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
#494 PostWysłany: 14 Maj 2017 11:53 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Karta T-Mobile UB nie jest wydawana od ręki, bo ten bank nie ma oddziałów, tylko "placówki" sprzedażowe... Alior Bank wydaje w placówkach karty walutowe niespersonalizowane od ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 14 Maj 2017 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
T-Mobile także wydaje karty niespersonalizowane od ręki w salonach które mają punkty usług bankowych.

Wysłane z mojego PRO 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 07 Cze 2017 14:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
"ING wprowadza kartę wielowalutową. Jest inna niż u konkurencji"...

https://www.cashless.pl/wiadomosci/kart ... onkurencji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 13 Cze 2017 15:44 

Rejestracja: 27 Wrz 2011
Posty: 26
Mam taką rozkminę:
czy może ktoś z forumowiczów zakładał bądź rozważał otworzenie konta za granicą ? Właśnie naszła mnie refleksja czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie w sytuacji stale rosnących opłat, prowizji etc.
(Ciągle się nie pogodziłam z faktem przjęcięcia BPH przez Aliora :( )
Raczej wykluczyłabym osoby które na stałe pracują za granicą - konto z reguly jest tańsze jak wpływa na niego jakaś kwota co miesiąc.
Ktoś może rozważał taką opcję?
Ja sprawdzałam w Hiszpanii i niestety bez kontraktu o pracę/bezrobocia/wpływów z emerytury ciężko jest w ogóle otworzyć konto, a już na pewno nie bez opłat. Chyba że coś przeoczyłam.
Podobno w Holandii zawsze jest jakaś opłata za prowadzenie konta, ale sama nie sprawdzałam, więc pewności nie mam.
Interesuje mnie też opcja wpłaty gotówki za granicą. Czy jakikolwiek bank pl posiada taką opcję?
Zapraszam do dyskusji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 13 Cze 2017 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Myślę, że warto byłoby wydzielić to do osobnego wątku, bo to jednak odmienne zagadnienie, niż konto walutowe w Polsce.

Sam myślałem o tym (zupełnie teoretycznie), gdy widziałem oferty dot. bonusowych mil za założenie określonego konta. Ale nie mam żadnego doświadczenia.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Agat2005 lubi ten post.
 
      
#499 PostWysłany: 13 Cze 2017 16:12 

Rejestracja: 27 Wrz 2011
Posty: 26
założyłam nowy wątek, admina prosiłabym o usunięcie posta, bądź poinstruowanie jak to się robi, bo nie widzę w opcjach niestety :(
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#500 PostWysłany: 14 Cze 2017 08:24 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Agat2005 napisał(a):
Mam taką rozkminę:
czy może ktoś z forumowiczów zakładał bądź rozważał otworzenie konta za granicą ? Właśnie naszła mnie refleksja czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie w sytuacji stale rosnących opłat, prowizji etc.
(Ciągle się nie pogodziłam z faktem przjęcięcia BPH przez Aliora :( )
Raczej wykluczyłabym osoby które na stałe pracują za granicą - konto z reguly jest tańsze jak wpływa na niego jakaś kwota co miesiąc.
Ktoś może rozważał taką opcję?
Ja sprawdzałam w Hiszpanii i niestety bez kontraktu o pracę/bezrobocia/wpływów z emerytury ciężko jest w ogóle otworzyć konto, a już na pewno nie bez opłat. Chyba że coś przeoczyłam.
Podobno w Holandii zawsze jest jakaś opłata za prowadzenie konta, ale sama nie sprawdzałam, więc pewności nie mam.
Interesuje mnie też opcja wpłaty gotówki za granicą. Czy jakikolwiek bank pl posiada taką opcję?
Zapraszam do dyskusji :)

Przy takich dylematach trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę, że bankowość w Polsce jest zdecydowanie najlepsza i najtańsza w całej Europie. Do tego po prostu bajecznie prosta. W Polsce przelewem można otworzyć konto w 10 minut, zapomnij o czymś takim za granicą. Tak jak już wspomniałaś w niektórych krajach nie otworzysz konta nie mając stałych dochodów, tak jest w Czechach, Włoszech, Austrii, nie jestem pewien czy czasem i nie w Niemczech i UK. W UK do tego chyba trzeba mieć meldunek. O tym, że ichniejsze systemy są absurdalnie zapóźnione względem Polski to też mówić nie trzeba,

Co do prowizji i opłat to w Polsce w porównaniu do zagranicznych banków i tak są albo śmiesznie niskie, albo można je w łatwy sposób ominąć, więc nie demonizowałbym pod tym względem. Ogólnie ja na Twoim miejscu nie zakładałbym konta za granicą mając do dyspozycji tak rewelacyjny i łatwy system bankowy w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group