Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lis 2011 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
wpadło mi dziś w oko:
http://indywidualni.bzwbk.pl/oferty-spe ... _3112_2011

wiadomo... czasem może się przydać,
wrzucam na forum, bo razem szybciej rozgryziemy gdzie są haczyki

Bank BZ WBK

na start rzucają slogany ;)
- 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta w euro, funtach lub dolarach
- 0 zł za całodobowy dostęp do konta przez Internet, telefon i SMS-
- 0 zł za wydanie pierwszej karty MasterCard do konta walutowego za pierwszy rok używania
- Unikasz kosztownego przewalutowania
Transakcje dokonane w walucie konta kartą walutową MasterCard BZWBK wydaną do konta walutowego są rozliczane bezpośrednio z konta, bez przewalutowań
Na przykład jeśli otworzysz konto walutowe w funtach brytyjskich unikniesz przewalutowania transakcji realizowanych w tej walucie (przy użyciu karty wydanej do konta )- zarówno zakupów jak i wypłat gotówki z bankomatów w Wielkiej Brytanii oraz zakupów przez Internet w funtach brytyjskich
- Bez zobowiązań - Nie wymagamy stałych, minimalnych wpływów na konto

ew. z jakich kont walutowych korzystacie, które mają sens, a nie zdzierają za wszystko
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Lis 2011 18:26 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Ja od paru lat mam rachunek walutowy w aliorze. Jedyna opłata to 5zł miesięcznie za wypukłą kartę (przez pierwszy rok chyba nie płaciłem nic). A tak to wszystko za darmo. Bardzo przydatne, robię sporo zakupów zagranicą, w internecie albo na wyjazdach, więc oszczędność na przewalutowaniu istotna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lis 2011 19:21 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
watek nieco zwiazany z niniejszym: >> Karta kredytowa/debetowa dla podróżnika
jesli wczesniej nie widzieliscie
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lis 2011 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Abcn napisał(a):
watek nieco zwiazany z niniejszym: >> Karta kredytowa/debetowa dla podróżnika
jesli wczesniej nie widzieliscie


Dzięki, faktycznie przeoczyłam ten wątek jakoś
Tematy oczywiście ściśle powiązane, chociaż mi zależy bardziej na koncie niż karcie, ale jak wiadomo, nie zawsze da się rozdzielić,
więc możemy przerzucić się z tym wątkiem pod wyżej wskazany
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2011 22:39 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
polecam konto walutowe w bzwbk - jedyny koszt to wspomniana oplata roczna za karte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2011 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
gwzd napisał(a):
polecam konto walutowe w bzwbk - jedyny koszt to wspomniana oplata roczna za karte.

A gdzie w koncu kontynuujemy watek, bo mam do dodania troche na ten temat jako, ze ostatnio sporo sie tym zajmowalem.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2011 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
jeśli o samym koncie to możemy tutaj, bo mnie interesują głównie przelewy wchodząco/wychodzące, SEPA, SWIFT etc,
jeśli większość dotyczy karty to się przenosimy,

mi jest bez różnicy gdzie ;)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lis 2011 23:21 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Blackall napisał(a):
... gdzie w koncu kontynuujemy watek, bo mam do dodania troche na ten temat jako, ze ostatnio sporo sie tym zajmowalem.. ;)

proponuję dopisywać w tym wątku,
a potem go doszyjemy do tamtego starszego
?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2011 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
anyway, zacznijmy od poczatku.
Podróżujemy = potrzebujemy pieniedzy w walucie innej niz PLN, najczesciej EUR. Wozic ze soba niebezpiecznie, wyplacac z bankomatu - bez sensu, bo podwójne przewalutowanie etc. Potrzebujemy wiec karty, za którą opłaty są jak najniższe, przy okazji powiązaną z kontem również darmowym/z tanimi przelewami etc.

Tu pojawia sie problem z BZWBK. Konto jest wypas - sam mam we wszystkich dostepnych walutach. Przydaje sie do wymiany walut online (walutomat, kantory internetowe), bo przelewy wewnatrz banku sa za free i w tygodniu natychmiastowe. Karta płatna, co mozna przezyc, ale nie przezyje opłat za wypłate kasy z bankomatu. Przyzwyczailem sie, ze mam za granica za free i koniec (wypłacając jeszcze z przewalutowaniem z rachunku w PLN w mBanku).

Co mamy dalej - a własnie mbank, ale w EUR. Oplata za karte porównywalna do BZWBK, ale nie ma żadnych opłat za wypłaty kasy z bankomatu. Fajnie, ale jest jeden problem - w porównaniu z konkurencja, do mbanku nie przyjde sobie np z kasą i nie wplace/wyplace jej w placówce. Ponoc od 500€ mozna w multibanku za bodajze 9PLN, ale po co przeplacac i lokowac gotowke w coz, z czego nie wyciagne pieniedzy kiedy bede chcial (tak jak w BZWBK - ide do banku i po prostu wplacam, ile chce, kiedy chce)

Jak widac przydaloby sie pewien konsensus pomiedzy jednym bankiem, a drugim. Tu z pomoca przychodzi AliorBank. Konto walutowe w Aliorze jest za free (karta wiem ze sie nie oplaca). Dlatego najtaniej jest wplacic kase do Aliora i wykonac przelew SEPA z Aliora do mBanku (SHA). Opłata 5PLN, a przelewamy np 100, 200 czy wiecej EUR (zaleznie od potrzeby) i mamy je w mBanku, dzieki czemu wyplacimy za granica za free. Dodatkowo atutem aliora jest chyba najlepsza mozliwa lokata w EUR (2.5%, aczkolwiek da sie z niej wycisnac 3.33%). Nawet w przypadku zerwania (180 dni) dostaniemy zawsze polowe odsetek. Niby nieduzo, ale zawsze cos nam wpadnie przy wiekszych kwotach.

Czyli w skrócie - do wymiany pieniedzy uzywam glownie BZWBK (powiedzmy trzymam tam ok 20% środków w EUR), do płatności i wypłat karte z mBanku (20% środków), do 'ładowania' tej karty - przelew z Aliora (60% środków ze wzgledu na lokaty).
Oczywiscie caly czas mowimy o kontach walutowych, wiec przewalutowania nas nie dotycza ;)

Jak ktos nie lubi kombinowac i lubi placic bodajze 1.5€ za wyplate kasy z bankomatu to BZWBK faktycznie najwygodniejszy.


Ostatnio edytowany przez Blackall, 19 Lis 2011 00:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2011 00:14 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
sylwia_pl napisał(a):
mnie interesują głównie przelewy wchodząco/wychodzące, SEPA, SWIFT etc


w takim razie polecam mbank - ma bodaj najnizsze prowizje za wychodzace przelewy walutowe (0,25%, min. 20 pln). pod tym wzgledem bzwbk jest o wiele drozszy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2011 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
gwzd napisał(a):
w takim razie polecam mbank - ma bodaj najnizsze prowizje za wychodzace przelewy walutowe (0,25%, min. 20 pln). pod tym wzgledem bzwbk jest o wiele drozszy

20zł to dużo

Ja obecnie mając konto w złotówkach w Credite Agricole (d. Lukas) płacę 5 zł za SEPA (niezależnie od kwoty) + niestety spread walutowy raczej niekorzystny :/
Co ciekawe SWIFT'y przychodzące w układzie odbiorca/nadawca (czyli koszt przelewu dzielony na pół między obie strony) mam zawsze 0zł.
Niestety mój bank nie wypuszcza SWIFTów, tylko SEPA, chociaż to i tak postęp bo rok temu nie mieli nic... ;)

Muszę przemyśleć to co napisał Blackall i posprawdzać, która opcja będzie najbardziej korzystna dla mnie.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2011 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
gwzd napisał(a):
sylwia_pl napisał(a):
mnie interesują głównie przelewy wchodząco/wychodzące, SEPA, SWIFT etc


w takim razie polecam mbank - ma bodaj najnizsze prowizje za wychodzace przelewy walutowe (0,25%, min. 20 pln). pod tym wzgledem bzwbk jest o wiele drozszy


sylwia_pl napisał(a):
gwzd napisał(a):
w takim razie polecam mbank - ma bodaj najnizsze prowizje za wychodzace przelewy walutowe (0,25%, min. 20 pln). pod tym wzgledem bzwbk jest o wiele drozszy

20zł to dużo

ja obecnie mając konto w złotówkach w Credite Agricole (d. Lukas) płacę 5 zł za SEPA (niezależnie od kwoty) + niestety spread walutowy raczej niekorzystny :/
co ciekawe SWIFT'y przychodzące w układzie odbiorca/nadawca (czyli koszt przelewu dzielony na pół między obie strony) mam zawsze 0zł.
Niestety mój bank nie wypuszcza SWIFTów, tylko SEPA, chociaż to i tak postęp bo rok temu nie mieli nic... ;)

muszę przemyśleć to co napisał Blackall i posprawdzać, która opcja będzie najbardziej korzystna dla mnie

przemysl przemysl, bo oba wasze rozwiazania sa drozsze niz zaproponowane przeze mnie :)
z mbanku nie ma sensu robic przelewów (za to otrzymanie 0PLN), natomiast z jakiegokolwiek banku w PLN nie ma sensu przelewac na konto w EUR (nawet majac SEPA za 5PLN, lepiej wymienic w walutomacie czy w kantorach internetowych i przelewac bezposrednio w EUR)

generalnie jak ktos znajdzie lepszy sposob (wpłata/wyplata w oddziale za free, wylata z bankomatu za free) to bardzo chetnie postawie piwo bo ja szukalem i nic ciekawszego nie znalazlem (choc skupialem sie raczej na bardziej znanych bankach, zwlaszcza tych, gdzie mam konto)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lis 2011 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Naprawdę podziwiam, że macie ochotę i czas na zakupy w walutomatach, kantorach, przelewanie między kontami itp.
Ja uparcie obstaję przy swoim sprawdzonym wielokrotnie rozwiązaniu, czyli konto złotówkowe z Polbanku z kartą VISA ELECTRON.
Nie zarabiam w Euro, funtach itp. - więc niepotrzebne mi konta walutowe - w którymś momencie muszę i tak zapłacić za przewalutowanie ze złotówek.

Przed podróżą przelewam tam z MBANKU np. 10000., pieniądze biorę w docelowej walucie z bankomatu w kraju przebywania - przewalutowanie bezpośrednie po kursie VISA (kurs równy lub czasem nawet lepszy od średniego kursu z walutomat.pl): http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... _rates.jsp

Koszty - konto kosztuje 6 zł miesięcznie - ta kwota szybko się niweluje dzięki oprocentowaniu zlokowanych pieniędzy (chyba 5,55% przy kwotach 500-20000 zł).
Niektóre bilety można kupić kartą Visa Electron w necie, wtedy nie ma ŻADNYCH dodatkowych kosztów przewalutowania.
Za wybranie gotówki z bankomatu za granicą jest opłata 10 zł - staram się więc wybrać jeden raz tyle, ile przewiduję wydać. Jeśli wybiorę za mało i zabraknie mniej niż 300 zł, wybieram je kartą Mbanku (powyżej 300 zł już jest taniej z Polbanku pomimo opłaty 10 zł)
W stosunku do kursu średniego przepłacam więc 10 zł razy ilość wybrań gotówki - nie ma ich zbyt wiele a do tego oprocentowanie na koncie zmniejsza tę kwotę.

Do zakupu biletów w necie używam KK Polbanku - przewalutowanie po kursie Visa, brak dodatkowych opłat.

Nie muszę robić planów, kiedy i gdzie kupić walutę - jadę, biorę lokalną kasę i używam wakacji.
Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2011 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
jobi napisał(a):
Nie muszę robić planów, kiedy i gdzie kupić walutę - jadę, biorę lokalną kasę i używam wakacji.
Polecam.

Kazdy lubi co innego, ja kupuje walute gdy jest tania i dzieki temu teraz płacąc za granica ciagle przeliczam wszystko wg EUR = 3.9-4PLN ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lis 2011 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Blackall napisał(a):
jobi napisał(a):
Nie muszę robić planów, kiedy i gdzie kupić walutę - jadę, biorę lokalną kasę i używam wakacji.
Polecam.

Kazdy lubi co innego, ja kupuje walute gdy jest tania i dzieki temu teraz płacąc za granica ciagle przeliczam wszystko wg EUR = 3.9-4PLN ;)


Zgoda pod warunkiem, że umiesz przewidzieć, kiedy jest tania - taka zdolność faktycznie inne ma potrzeby...
Gdybym ja wiedział, kiedy kupować i sprzedawać waluty, pewnie nie latałbym już tanimi liniami, nie szukał na forum okazji ;-)

A bardziej serio - no mnie po prostu nie stać, żeby np. latem zamrozić większą kwotę w walucie obcej a potem korzystać długimi miesiącami z taniego Euro.
Tym bardziej, że w chwili robienia takiej lokaty nie wiem, czy zarobię, czy stracę.
Masz rację, Jeśli Ciebie na to stać, to potrzeby masz inne.
Mam jednak wrażenie, że większość odwiedzających to forum raczej lokat nie robi - choć na pewno są i tacy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2011 14:26 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Blackall - twoje rozwiązanie jest dobre, ale niestety nie sprawdza się przy USD - mBank nie ma karty do emax w USA. Dlatego pytanie.

Szukam konta w USD z kartą w USD. Konto będę zasilał przelewem internetowym z internetowego kantoru. Środki będę wypłacał kartą za granicą.

Cel: jak najniższy koszt, ideał:

- prowadzenie konta 0 zł
- prowadzenie karty 0 zł
- wypłaty z bankomatu 0 zł.

Pomysły?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Gru 2011 16:59 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Karty USD w Polsce ma Alior i BZWBK (te znam), choć obydwa są płatne.
Inną opcją jest sprawdzenie Citibanku i tego co twierdzą tutaj: http://www.online.citibank.pl/p/platnos ... D=10001059
"Jeśli podczas pobytu za granicą chcesz wypłacać gotówkę bezpośrednio z konta walutowego, przed wyjazdem złóż dyspozycję zmiany podpięcia karty. Wówczas, w przypadku wypłat dolarów, funtów oraz franków szwajcarskich z bankomatów sieci Citi również nie dochodzi do przeliczeń walutowych. [...]
Wyjątek stanowią transakcje wypłat gotówki z bankomatów Citi (bankomaty, których transakcje rozliczane są przez Citishare Corp.), dla których walutą rozliczeniową jest USD."
Nie korzystałem, nie wiem czy i jak to działa.
Dobrym rozwiązaniem na wszystkie waluty jest Polbank i jego przeliczanie walut na PLN po kursie Visy lub Mastercard bez żadnych prowizji. Sam mam debetówkę i kredytówkę u nich i intensywnie z nich korzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Gru 2011 17:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
mm0512 napisał(a):
Dobrym rozwiązaniem na wszystkie waluty jest Polbank i jego przeliczanie walut na PLN po kursie Visy lub Mastercard bez żadnych prowizji. Sam mam debetówkę i kredytówkę u nich i intensywnie z nich korzystam.

Potwierdzam - za to właśnie uwielbiam Polbank. Dodatkowo karta MasterCard T-Mobile daje cashback 1%.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Gru 2011 17:09 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Polbank nie spelnia w zaden sposob kryteriow, ktore opisalem. Potrzebuje konta walutowego. Dzieki takiemu moge kupic walute, po okreslonym przeze mnie kursie, a nie zdawac sie na kurs z dnia transakcji.

Na rozwiazanie od Citi popatrze, dziekuje za trop.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Gru 2011 17:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Subkonto Citi $ (odpowiednio Ł) jest wprawdzie darmowe i daje wygode w postaci jednej karty debetowej, ktorą się przepina via net (ewentualnie telefon) miedzy PLN/EURO/$/Ł ale - jak dla mnie - ma jedna zasadnicza wade - inaczej niz wprzypadku subkonta euro, z subkonta dolarowego nie można realizować transakcji rozliczanych bezposrednio w dolarach ani via net, ani przez platnosci w sklepach, hotelach itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group