Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#241 PostWysłany: 08 Maj 2019 12:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
patpul...za czasów ,,komuny" wszystkie newsy i polecenia lub ostrzeżenia przekazywano w kolejkach(b.długich) do sklepu mięsnego ,odzieżowego , obuwniczego lub jakiegokolwiek :lol: i były to zawsze ,,treściwe" i oczywiście trafione newsy. W obecnych czasach przekazuje się takie info w kolejkach do bramek :lol:
Czasy się zmieniają ale ludzie...nie.
Poprawiłeś mi humor i mocno rozbawiłeś :P
Myślenie obecnych młodych ludzi jest dla mnie ...niespodzianką. Bez obrazy oczywiście :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Azory
#242 PostWysłany: 08 Maj 2019 13:50 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Mam sporo dystansu szczególnie do siebie. Rozbawiłes mnie i za to ...dziękuję. :mrgreen: Młodzi ludzie (do 35) myslacy jak ludzie za ,,komuny" to dla mnie pewna niespodzianka i stąd te określenia. Masz już doświadczenie i ,,oczytanie" nawet na F4F i podejmujesz decyzje pod wpływem sobie nieznanych osób z kolejki? :P Oczywiście nie jesteś Januszem/Grażyną i takich osób nie chcesz spotykać na swojej drodze? :lol: Naiwne trochę myslenie czy przewartościowane EGO? Kto nie myśli tak jak ty to jest...?? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#243 PostWysłany: 08 Maj 2019 14:33 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 08 Maj 2019 15:32 --

Madera warta odwiedzin. :P A czytając poprzednie watki bardzo nabrałem ochoty na Azory :P

-- 08 Maj 2019 15:33 --

Ale to nie ,,kolejkowa" motywacja :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#244 PostWysłany: 08 Maj 2019 15:09 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Azory mają w porównaniu do Madery chyba ten plus, że jeszcze są dużo mniej turystyczne, Madera już przed ryśkiem była popularna, w najbliższym czasie postaram się wrzucić zdjęcia z Corvo i Flores by pokazać jak piękna jest tam natura, a te dwie wyspy chyba są najrzadziej odwiedzane na Azorach.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#245 PostWysłany: 09 Maj 2019 11:53 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
najrzadziej odwiedzane to są Graciosa i Santa Maria :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#246 PostWysłany: 09 Maj 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Biorąc pod uwagę duży festiwal muzyczny, który co roku odbywa się na Santa Marii (http://www.maredeagosto.com/), nie sądzę, by była ona najrzadziej odwiedzana ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#247 PostWysłany: 09 Maj 2019 13:18 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Z tego co czytałem to takie imprezy organizowane są na różnych wyspach.
Turystycznie to raczej nie generuje ruchu.
Wiesz Pearl Jam raczej tam nie wystąpi ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#248 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:10 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie posiadając auta na Flores zdecydowałem się na pieszą wędrówkę z miejscowości w której nocowałem i w której mieści się lotnisko - Santa Cruz do miejscowości kompletnie z drugiej strony wyspy - Faja Grande, w jej okolicy mieszczą się chyba 3 największe atrakcje wyspy Flores - cascata do poco do bacalhau,Poço Ribeira do Ferreiro oraz jeziorka przy Morro Alto and Pico do Se Natural Forest Reserve


Poziom trudności trasy jest powiedzmy średni: wyjście z Santa Cruz jest trochę pod górę, omijamy port lotniczy i idziemy niestety cały czas szosą, później jest dosyć płasko, obchodzimy wszystkie jeziora i od tej pory szlak jest już ala górski, najpierw pod górę a później ostro w dół przy takich widokach, że powiedzenie "szczęka opada" to jest mało, sami zobaczcie:


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Do Faja Grande można dojść myślę w 3 h, ale bez robienia zdjęć i długich postojów, w drugą stronę wracałem opcją łączoną: chód+ autostop


Image

Image

Image


Rozkład jazdy autobusów z Santa Cruz:

Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#249 PostWysłany: 14 Maj 2019 00:20 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Mam nadzieję, że moderacja się nie obrazi i zostawi mi posta bo nie chcę edytować powyższego gdyż wtedy nikt go nie zauważy, dla pasjonatów lotnictwa super sprawą na małych lotniskach jest spotting lądujacych i startujących tam dashów, szczególnie no Flores i Corvo wygląda to bardzo spektakularnie, Na Corvo jest super punkt na takim małym podwyższeniem gdzie samolot ląduje 20 metrów przed nami od wschodniej strony podejścia do lądowania, na zdjęciu po prawej widoczny jest próg pasa, jedyny minus jest taki, że tam podobno piloci podejmują decyzję o stronie lądowania w ostatnim momencie, mi zdarzyło się właśnie tak, że zapytałem na lotnisku od której strony będzie lądował no i czekam, po czym przemiła pani przyjechała po mnie autem i poinformowała oraz zawiozła na drugą bo decyzja została zmieniona :mrgreen:


Image


parę filmów, zwróćcie uwagę jak tam wieje, mnie przy jednym prawie zwiało i przepraszam za słowo na k





_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#250 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@neverstopexploring
Szanuję! Ja szedłem tą samą trasą z lotniska z plecakiem i sprzętem biwakowym (>15 kg) kwietniu, upał jak pieron, aż kilka kilometrów przed Faja Grande mnie podwiozła jakaś dziewczyna autem. Tak sama z siebie. Widoki iście przecudne, szczególnie potem jak się zjeżdża widząc te kilkadziesiąt wodospadów od góry. Potem chodziłem w górę rzek kompletnie poza szlakami, i szczerze - przy braku jakichkolwiek turystów, biją te najsłynniejsze na głowę. Chociaż i tak wodospady wpadające wprost do oceanu z kilkuset metrów w bazaltowych zatokach, widoczne płynąc wzdłuż wybrzeża, zrobiły chyba największe wrażenie.

Pozdrowienia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#251 PostWysłany: 07 Sie 2019 15:41 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Czesc :) Mam takie pytanie - pod koniec pazdziernika lece na 4 dni na Sao Miguel i kolejne 4 dni na Terceire - czy moglibyscie, na podstawie swoich doswiadczen, polecic najciekawsze miejsca na Terceirze, ktore moglibysmy zwiedzic? Zdaje sobie sprawe, ze 4 dni to moze byc sporo jak na te wyspe, wiec rozwazam rowniez wycieczke promem (jesli jest to mozliwe), na ktoras z sasiednich wysp - kazda rada mile widziana :) Oczywiscie wynajmiemy auto.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#252 PostWysłany: 07 Sie 2019 16:13 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Na pewno Angra - bardzo ładne miasto w tym park z punktem widokowym. Do tego Monte Brazil. zejdzie sporo czasu. Koniecznie trzeba pojechać do krateru wygaslego wulkanu Algar do Carvao. Tu jest jeden problem - komunikacja miejska tam nie dociera. Taksówki mają sztywną cenę 15€ OW. Przy braku auta warto się z kimś dogadać żeby zmniejszyć koszty. Praia da Vitoria zdecydowanie do odpuszczenia. Busem mozna dojechać do Serrety i tam przejść się szlakiem. Generalnie to dobrze mieć samochód na 1 dzien i objechac wyspe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#253 PostWysłany: 07 Sie 2019 16:53 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Wintermute napisał(a):
Na pewno Angra - bardzo ładne miasto w tym park z punktem widokowym. Do tego Monte Brazil. zejdzie sporo czasu. Koniecznie trzeba pojechać do krateru wygaslego wulkanu Algar do Carvao. Tu jest jeden problem - komunikacja miejska tam nie dociera. Taksówki mają sztywną cenę 15€ OW. Przy braku auta warto się z kimś dogadać żeby zmniejszyć koszty. Praia da Vitoria zdecydowanie do odpuszczenia. Busem mozna dojechać do Serrety i tam przejść się szlakiem. Generalnie to dobrze mieć samochód na 1 dzien i objechac wyspe.


Jasne, dzieki za wskazowki! Na pewno bede mial auto minimum 3 dni, wiec szukam kolejny alternatyw :) Jak wyglada kwestia polaczenia z innymi wyspami lub zwiazana z jakimis wycieczkami fakultatywnymi w Terceirze? Na Sao Miguel juz bylem wiec wiem czego sie spodziewac, ale kazda rada rowniez mile widziana ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#254 PostWysłany: 07 Sie 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Na Terceirze oprócz wspomnianych wcześniej miejsc polecam obie groty Algar do Carvão oraz Gruta Natal. Tylko trzeba sprawdzić wcześniej na stronie w jakie dni i w jakich godzinach są otwarte. Można kupić jeden bilet na obie jaskinie. A tak to jeszcze Furnas do Enxofre i punkt widokowy Miradouro da Serra do Cume. No i jak masz samochód to po drodze zawsze jakiś widoczek się znajdzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#255 PostWysłany: 08 Sie 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@warsawghoster Jak masz 4 dni do spędzenia na Terceirze to możesz też zajrzeć do Praia do Vitoria - miasto nie jest jakieś wybitne, ale też nie jest tragiczne. Taki azorski kurort, dość "żywy" nawet poza sezonem. Ma przyjemny ryneczek, kawałek promenady i plaży oraz kościoły Santa Cruz i Santo Cristo, a także kapliczki ku czci Ducha Świętego - jedna z bardziej kolorowych na Terceirze jest tu:
https://www.google.pl/maps/place/Imp%C3 ... 27.0633232
A z punktu widokowego na Monumento do Imaculado Coração de Maria można obserwować samoloty lądujące na lotnisku w Terceirze, również amerykańskie transportowce z pobliskiej bazy wojskowej.
Oczywiście Angra da Heroismo jest zdecydowanie ciekawsza, czy inne wspomniane wcześniej atrakcje przyrodnicze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#256 PostWysłany: 08 Sie 2019 11:14 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Cicha_Woda napisał(a):
@warsawghoster Jak masz 4 dni do spędzenia na Terceirze to możesz też zajrzeć do Praia do Vitoria - miasto nie jest jakieś wybitne, ale też nie jest tragiczne. Taki azorski kurort, dość "żywy" nawet poza sezonem. Ma przyjemny ryneczek, kawałek promenady i plaży oraz kościoły Santa Cruz i Santo Cristo, a także kapliczki ku czci Ducha Świętego - jedna z bardziej kolorowych na Terceirze jest tu:
https://www.google.pl/maps/place/Imp%C3 ... 27.0633232
A z punktu widokowego na Monumento do Imaculado Coração de Maria można obserwować samoloty lądujące na lotnisku w Terceirze, również amerykańskie transportowce z pobliskiej bazy wojskowej.
Oczywiście Angra da Heroismo jest zdecydowanie ciekawsza, czy inne wspomniane wcześniej atrakcje przyrodnicze :)



Jasne, dziekuje! A co z mozliwoscia transportu na inne wyspy? Istnieje taka opcja by zrobic np. 1-2 dniowke na innej wyspie? np. jakis prom? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#257 PostWysłany: 08 Sie 2019 11:14 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@warsawghoster Terceirę objedziesz samochodem w jeden dzień. Tutaj masz stronę ze szlakami na wyspie: http://trails.visitazores.com/en/trails-azores/terceira
Szału nie ma. Skoro najpierw będziesz na Sao Miguel to zapewne dotrzesz tam do Furnas. Po tym w Furnas do Enxofre to już w zasadzie nie będzie dla Ciebie nic ciekawego :-)
Sam zresztą zobaczysz bo to po drodze do Algar do Carvao.
Polecam relację: wzorem-sa-azory-czyli-o-udanym-odpoczynku,1506,79102#p631997
W zasadzie masz tu opisane wszystkie atrakcje
Promem za daleko na jednodniówkę. Nie wiem jak z kursowaniem w październiku.
Musisz sprawdzić na stronie.
Moim zdaniem to bez sensu. Wykorzystaj dobrze ten czas który masz na wyspie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#258 PostWysłany: 08 Sie 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
warsawghoster napisał(a):
Istnieje taka opcja by zrobic np. 1-2 dniowke na innej wyspie? np. jakis prom? :)

W październiku promy z Terceiry już nie kursują.
Opcja oczywiście istnieje, ale niekoniecznie będzie to tania opcja ;) Przeloty linia SATA na inne wyspy trwają krótko, więc jak je zgrasz czasowo to możesz wyskoczyć na inną wyspę. Tylko jest ryzyko, że z powodu silnego wiatru utkniesz na innej wyspie dłużej, niż zamierzasz. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza to polecam wyskoczyć na Pico albo na Faial, ale to tylko jako "zajawkę" dla zorientowania się w atrakcjach jednej z tych wysp, bo nie ma opcji by zobaczyć tam wszystko :(
A jeśli wylatujesz z Terceiry to może spełniasz warunki by przynajmniej lot powrotny SATA mieć gratis. Chociaż to jednocześnie zwiększa ryzyko w sytuacji nielotnej pogody. Więcej informacji jest w tym wątku:
azory-komunikacja-pomiedzy-wyspami,1419,61385?start=60

Edycja: Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#259 PostWysłany: 16 Sie 2019 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@Wintermute
Serio tak polecasz Angrę? To tylko miasto zatłoczone od niemieckich emerytów, bez ciekawszych atrakcji, łącznie z obrzydliwymi betonowymi blokami na skraju oceanu. Azory dla mnie to przyroda i cisza, a nie chaos i tandeta z najpopularniejszych miast na Kanarach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#260 PostWysłany: 16 Sie 2019 10:01 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Tak, serio polecam. I to bardzo. Chaosu, tandety i niemieckich emerytów nie zauważyłem. Betonowy hotel stoi i może jeszcze coś się znajdzie jak się człowiek skupi ale trzeba być marudzącym Polakiem żeby przesłoniły piękną starą część miasta wpisaną na listę UNESCO. W sumie to nie wiem gdzie Ty byłeś bo ja widziałem to:

Załączniki:
Angra.jpg
Angra.jpg [ 168.24 KiB | Obejrzany 3513 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group