Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Cze 2018 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Jeśli masz bilet z kontynentalnej Portugalii do Ponta Delgada to po przylocie do PDL możesz między 90 minut do 24h bezpłatnie polecieć dalej na inne wyspy.

W drodze powrotnej musisz pokazać bilet między PDL a kontynentem i ten bilet uprawnia Cię do darmowego przelotu z jednej z wysp do PDL.

Dla tego kolega pisał o triku z biletami.

Reasumując.
Bilet z kontynentu i na kontynent uprawnia Cię do odbioru bezpłatnego biletu na dalszą podróż na którąś z wysp z lotniska / na lotnisko / Jana Pawła II z zastrzeżeniem że nie może być ta przesiadka dłuższa niż 24h
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 05 Lip 2018 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jak zarezerwuje lot LIS-(PDL)-SMA i kolejny HRT-(PDL)-LIS to dostanę 4 kupony na loty do pohopkowania po Azorach?
Dwa za lot przychodzący i dwa za wychodzący.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lip 2018 09:57, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Lip 2018 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@mahalnet spróbuj wrzucić wszystkie interesujące Ciebie odcinki i daty (i te do kupienia i te teoretyczne z kuponów) w opcję multicity. Jeśli nie podbije ceny to możesz je od razu kupić. Jeśli cenę podbije to albo nie są spełnione warunki dostania kuponów (np. czas przesiadki), albo dostępność miejsc w ich ramach się skończyła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 05 Lip 2018 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Jeśli się kupuje bilety z Lizbony, Porto lub Funchal na Azory bezpośrednio na stronie SATA to można od razu kupić odcinki płatne i bezpłatne i mieć je na jednym bilecie, a cena nie wzrasta. Oczywiście wybierając odcinki, daty i przesiadki trzeba spełniać wymogi czasu przesiadek dla bezpłatnych odcinków. Działa to dobrze w trybie multi city. W trybie RT tylko czasami system wyszukuje inne kombinacje, niż loty bezpośrednie. Przy dobry ustawieniu punktów docelowych i dni tygodnia można mieć po dwie kilkunastogodzinne lub nawet dwudziestokilku godzinne przesiadki na różnych wyspach w każdą stronę w cenie ok. 90 euro (w niskim sezonie).
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 05 Lip 2018 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Próbowałem i nic. Ceny skaczą. Próbowałem też z innymi wyspami z takim samym skutkiem. Jeśli kuponów by było 4 to i tak wykorzystał bym 3 z nich. Jeden do transferu SMA-PDL i dwa przed wylotem PDL-PIX-HOR. Chyba że przekombinowalem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Chyba wiem w czym rzecz, wczoraj w nocy już tego nie skojarzyłam :? W przypadku kombinacji LIS-PDL-SMA odcinek PDL-SMA jest już dorzucany w gratisie przez linię. Kupowany osobno kosztuje on więcej, niż odcinek LIS-PDL. Przy odpowiednim czasie przesiadki odcinki LIS-PDL oraz wspomniany LIS-PDL-SMA kosztują tyle samo. I analogicznie jest w przypadku powrotu odcinek HOR-PDL jest gratisowy w ramach kombinacji HOR-PDL-LIS.
Poza tym w T&C jest zapis:
"1.5. Routings are limited to two flight coupons, except Corvo Island, in which an additional flight coupon will be allowed whenever there aren’t any daily connections."
I jeszcze ważne są punkty:
"1.6. The flight coupon corresponds to a one-way route (OW) to and from any aerodrome or airport in Azores, including transits and transfers [therefore, regardless of any change on the flight’s number], provided that the trip on this route takes place in a 24-hour period between the arrival of the firts flight and the departure of the last flight to your final destination.
1.7. The limit mentioned in the preceding paragraph is not applicable in cases where the 24-hour period cannot be met for reasons attributable to SATA."
może są inne wcześniejsze połączenia, dlatego obowiązuje limit 24 godzin, a twoje kombinacje go przekraczają?
Sama szukam optymalnych kombinacji lotów i niestety te najlepsze wypadają w niepasujące mi dni tygodnia :( Jeśli masz możliwość może w ten sposób pokombinuj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Lip 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
No właśnie ten odcinek LIS-PDL(5 godzin)-SMA jest za $. Na stronie SATA są linki do bookowania lotów. Osobno dla lotów przychodzących i wychodzących z Azorów. Czytałem Twój wpis w temacie komunikacji między wyspami (może zgłoszę modowi o przeniesienie naszej rozmowy tam?). Z tego co tutaj i na stronie sata wyczytałem to mając już przylot na Azory mogę wejść w zakładkę dla ekstra lotów np:https://encaminhamentos.sata.pt/en/Inter-Island-connecting-flights-inbound rezerwuję jeszcze jedną parę lotów (uwzględniając maks. 24 godzinną przesiadkę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Lip 2018 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@mahalnet Masz rację, że lepiej przenieść te kilka postów do tematu o komunikacji na Azorach.
W kwestii merytorycznej to ja na podstawie tej samej ceny za loty na odcinku LIS-PDL oraz na odcinkach LIS-PDL-SMA założyłam, że te bezpłatne bilety są już wliczone. A warunki T&C bezpłatnych biletów uwzględniają taką sytuację:
"1.10. The booking and the issuance of the routing transportation ticket will be refused if the conditions mentioned in the preceding paragraphs do not verify or/and if the transportation ticket to/from Azores already includes a free connecting flight."
Jednak to co napisałam to są tylko moje przypuszczenia i ciekawa jestem jak to faktycznie wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Lip 2018 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
A co mi tam. Zadzwonię i się podpytam po prostu.
Widzę że już zglosilaś przeniesienie. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 19 Sie 2018 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@tropikey, czy mógłbyś więcej napisać o tym się air pass? Czym różni się ta oferta od tej standardowej, w której można skorzystać z długich przesiadek na poszczególnych wyspach? Nadal nie jest to dla mnie jasne. Jeżeli jest jakaś różnica to i ile kosztuje owy 'pass'?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Sie 2018 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To są dwie odrębne od siebie, ale dające się połączyć oferty.

Pierwsza dotyczy zarezerwowania przez call centre pożądanej przez Ciebie liczby połączeń w ramach Azorów. Cena jest kalkulowana przez agenta w trakcie rozmowy, ale zawsze będzie to mniej, niż te same połączenia kupowane oddzielnie.

Ta druga - szeroko tu omówiona - dotyczy bezpłatnego transportu z PDL lub TER na inne lotniska Azorów, pod warunkiem, że:
1) przerwa między przylotem do PDL lub TER, a wylotem na inne lotnisko Azorów jest poniżej 24h,
2) lot do PDL lub TER jest z LIS, OPO lub FNC (mam nadzieję, że czegoś nie pominąłem) i jest to lot samodzielny, a więc, np. WAW-LIS-PDL odpada.
Analogicznie działa to w drugą stronę.

Jeśli zadzwonisz na call centre w celu zarezerwowania air pass'a, nie ma przeszkód, by dorzucić na poczatku lub końcu, albo w obie strony również taki bezpłatny przelot, o ile oczywiście spełniasz ww. wymogi.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 19 Sie 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Dzięki za ten post, przejrzalem wcześniej cały wątek ale zabrakło mi kilku informacji dot. Air passa, które teraz podałeś. Teraz pozostaje dzwonić na infolinię. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 31 Sie 2018 16:33 

Rejestracja: 31 Sie 2018
Posty: 6
a jak z np ewentualnym "wodnym stopem"? ktoś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 31 Sie 2018 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W Horcie (Faial) jest duża marina znana wśród żeglarzy. Kto wie, może dałoby radę załapać się tu na przerzut na inną wyspę?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Lut 2019 09:18 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
A wiecie czy mogę skorzystać z darmowego lotu tylko przy powrocie.
Chodzi mi o to, że ląduje na PDL siedzę tam kilka dni a lot powrotny mam z TER.

Czy mogę na mniej niż 24h przed odlotem na kontynent polecieć za free z PDL na TER ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Lut 2019 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Oczywiście, że tak. Nie ma obowiązku korzystania z tej możliwości i na przylocie na Azory i na wylocie ;) . Można skorzystać tylko w jedną stronę. Tylko ważne jest by odlot z Terceiry był do Portugalii kontynentalnej, a dopiero potem lot gdzieś dalej albo innymi liniami. Lot np. TAP-em z Terceiry do Warszawy z przesiadką w Lizbonie się nie kwalifikuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
manchild uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 01 Kwi 2019 00:30 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Na stronie saty pokazuje mi połączenie w dobrej cenie z Lizbony na Corvo, rozumiem ,że to połączenie jest gdzieś z przesiadką? Gdzie?

Kupując taki bilet mogę za free wybrać się np. na inną wyspę? Ale połączenie to za darmo musi się rozpocząć nie później niż 24h po moim przylocie na Corvo ,tak?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Mar 2021 07:41 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
aktualnie SATA Air Acores ma bardzo dobre ceny lotów; oczywiście kupowane przez OTA wychodzą sporo taniej; czy ktoś wie na ile w obecnej sytuacji SATA Air Acores jest elastyczne w zakresie zmiany rezerwacji bezpośrednio u nich przy zmianie lub anulowaniu lotów? czy da się u nich pozmieniać bilet kupowany przez OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Kwi 2021 22:40 

Rejestracja: 18 Sie 2020
Posty: 4
Cześć, jak wygląda dokładnie cała procedura z darmowymi biletami? Oni wysyłają na maila czy dopiero na lotnisku można odebrać? Planuje w najbliższym czasie wnioskować o darmowy bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Maj 2021 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
"1.5. Routings are limited to two flight coupons, except Corvo Island, in which an additional flight coupon will be allowed whenever there aren’t any daily connections." zgłębiał ktoś znaczenie tego zapisu? Na infolinii usłyszałem, że gdy mam przylot do PDL w sobotę a brak jest tego dnia lotów na CVU to nie przysługuje mi darmowy bilet gdyż najbliższy lot jest dopiero w poniedziałek a to przekracza zasadę max. 24 h. Przytoczony wyżej zapis z T&C wydaje się przeczyć takiemu stanowisku. Ktoś testował ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group