Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#261 PostWysłany: 08 Maj 2019 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 103 341
niebieski
To nie łapię się na Twoją definicję młodego człowieka, bo mam więcej, niż 35 ;-)
Cieszę się, że mogłem Cię rozbawić ;-) Nie mogłem podjąć decyzji na podstawie kolejki, bo na razie nie brałem Madery pod uwagę. Stąd kolejka nie miała żadnego wpływu. Ale interpretuj sobie, jak chcesz :-D EOT i sorry za OT.
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#262 PostWysłany: 08 Maj 2019 14:33 

srebrny
-- 08 Maj 2019 15:32 --

Madera warta odwiedzin. :P A czytając poprzednie watki bardzo nabrałem ochoty na Azory :P

-- 08 Maj 2019 15:33 --

Ale to nie ,,kolejkowa" motywacja :lol: :lol: :lol:
 Profil Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 08 Maj 2019 15:09 

niebieski
Azory mają w porównaniu do Madery chyba ten plus, że jeszcze są dużo mniej turystyczne, Madera już przed ryśkiem była popularna, w najbliższym czasie postaram się wrzucić zdjęcia z Corvo i Flores by pokazać jak piękna jest tam natura, a te dwie wyspy chyba są najrzadziej odwiedzane na Azorach.
2 ludzi lubi ten post.

#264 PostWysłany: 09 Maj 2019 11:53 

niebieski
najrzadziej odwiedzane to są Graciosa i Santa Maria :-)
 Profil Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 09 Maj 2019 12:51 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Biorąc pod uwagę duży festiwal muzyczny, który co roku odbywa się na Santa Marii (http://www.maredeagosto.com/), nie sądzę, by była ona najrzadziej odwiedzana ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 09 Maj 2019 13:18 

niebieski
Z tego co czytałem to takie imprezy organizowane są na różnych wyspach.
Turystycznie to raczej nie generuje ruchu.
Wiesz Pearl Jam raczej tam nie wystąpi ;-)
 Profil Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:10 

niebieski
Nie posiadając auta na Flores zdecydowałem się na pieszą wędrówkę z miejscowości w której nocowałem i w której mieści się lotnisko - Santa Cruz do miejscowości kompletnie z drugiej strony wyspy - Faja Grande, w jej okolicy mieszczą się chyba 3 największe atrakcje wyspy Flores - cascata do poco do bacalhau,Poço Ribeira do Ferreiro oraz jeziorka przy Morro Alto and Pico do Se Natural Forest Reserve

Poziom trudności trasy jest powiedzmy średni: wyjście z Santa Cruz jest trochę pod górę, omijamy port lotniczy i idziemy niestety cały czas szosą, później jest dosyć płasko, obchodzimy wszystkie jeziora i od tej pory szlak jest już ala górski, najpierw pod górę a później ostro w dół przy takich widokach, że powiedzenie "szczęka opada" to jest mało, sami zobaczcie:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Do Faja Grande można dojść myślę w 3 h, ale bez robienia zdjęć i długich postojów, w drugą stronę wracałem opcją łączoną: chód+ autostop

Image

Image

Image

Rozkład jazdy autobusów z Santa Cruz:

Image
7 ludzi lubi ten post.

#268 PostWysłany: 14 Maj 2019 00:20 

niebieski
Mam nadzieję, że moderacja się nie obrazi i zostawi mi posta bo nie chcę edytować powyższego gdyż wtedy nikt go nie zauważy, dla pasjonatów lotnictwa super sprawą na małych lotniskach jest spotting lądujacych i startujących tam dashów, szczególnie no Flores i Corvo wygląda to bardzo spektakularnie, Na Corvo jest super punkt na takim małym podwyższeniem gdzie samolot ląduje 20 metrów przed nami od wschodniej strony podejścia do lądowania, na zdjęciu po prawej widoczny jest próg pasa, jedyny minus jest taki, że tam podobno piloci podejmują decyzję o stronie lądowania w ostatnim momencie, mi zdarzyło się właśnie tak, że zapytałem na lotnisku od której strony będzie lądował no i czekam, po czym przemiła pani przyjechała po mnie autem i poinformowała oraz zawiozła na drugą bo decyzja została zmieniona :mrgreen:

Image

parę filmów, zwróćcie uwagę jak tam wieje, mnie przy jednym prawie zwiało i przepraszam za słowo na k

7 ludzi lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość