Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#301 PostWysłany: 11 Kwi 2019 05:24 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jak zagospodarować 3 dni w Lizbonie? Same miasto jest ciekawe czy może wybrać się gdzieś poza? Z góry dziękuję za rady;)
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#302 PostWysłany: 11 Kwi 2019 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Na pewno pytasz o Lizbonę? Czy może o Helsinki? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#303 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:03 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Haha, do Helsinek też mi nie śpieszno ,ale aż tak tragiczne? Pytam czy 3 dni to nie za dużo na samą Lizbonę
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#304 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Nie, w Lizbonie i tydzień miałbyś co robić
Jeżdżę od kilkunastu lat praktycznie co roku (prywatnie i zawodowo) i nigdy mi się nie nudzi. Jedno z najpiękniejszych i najcudowniejszych miast na świecie dla mnie. Unikać tylko sezonu bo turyści zabijają to miasto.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#305 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cypel ,
a za miastem tez bywales? czy tylko sie kreciles miedzy Rossio a Bairro Alto?
jesli tak, to zajrzyj do dzialu 'inne', pierwszy post : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#306 PostWysłany: 20 Kwi 2019 01:59 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Długo trzeba czekać w kolejce aby zobaczyć wieżę Belem?

Jeśli doładowuję kartę w opcji zapping to w jakim okresie mogę z tych środków korzystać? Jest jakiś maksymalny czas czy po prostu do końca wykorzystania?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#307 PostWysłany: 20 Kwi 2019 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@neverstopexploring - na wejście do wieży Belem na oko trzeba czekać około godziny... potem, w środku, się czeka w kolejce do schodów i na dachu w kolejce do zejścia w dół, ale te wewnętrzne kolejki to kilka, góra kilkanaście minut
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#308 PostWysłany: 20 Kwi 2019 09:15 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
OK a do tej kawiarni Pasteis de Belem?



CO z tą metodą doładowania i korzystania z karty o którą pytałem ? Mogę doładować i kupić np 24 kwietnia i jeśli nie wykorzystam ponownie korzystać tydzień później?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#309 PostWysłany: 21 Kwi 2019 22:54 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Karta Viva Viagem jest warta chyba rok i przez tyle czasu można wykorzystać kasę doładowaną w opcji zapping. Potem możesz poprosić w punkcie obsługi o przeniesienie niewykorzystanego salda z już nieważnej karty na nową.

Co do tej kawiarni Pasteis de Belem, to nie wiem, bo nigdy nie byłem, nawet wtedy, jak mieszkałem pół roku w Lizbonie. Moim zdaniem to tourist trap, a dobre pasteis de nata możesz zjeść w każdej cukiernio-kawiarni na rogu, których w Lizbonie są tysiące.
Od niedawna zresztą można je też zjeść w Krakowie - polecam Cafe Lisboa na Dolnych Młynów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#310 PostWysłany: 21 Kwi 2019 23:00 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dokładnie, uwielbiam Cafe Lisboa w Krakowie, chcę się jedynie przejść do tej najsłynniejszej nie z racji dużej różnicy między tym smakołykiem a dlatego, że to rzekomo miejsce z którego pochodzi.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#311 PostWysłany: 21 Kwi 2019 23:06 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Proponuję zakup biletów do Wieży Belem online.
Byłem z wydrukowanymi biletami i ominelismy całą kolejkę zewnętrzną .
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#312 PostWysłany: 22 Kwi 2019 00:20 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A jak będzie gorsza pogoda bo Taka widzę jest prognozowana na wtorek to warto się wybrać do tego oceanarium?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#313 PostWysłany: 22 Kwi 2019 06:44 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@neverstopexploring, ale zazdroszczę Ci tej Lizbony :) Piękne, klimatyczne miasto. Ja osobiście mogę tam bywać przynajmniej raz na kwartał, tylko trochę daleko mam :)
Ta słynna kawiarnia w Belem-rano było zupełnie pustawo, ciastka dobre, kawa też. Kilka sal ładnie zdobionych. Warto wejść, ale robić specjalnie wyprawę, to pewnie nie ;) .

Proponuję porzucić przewodniki i zagłębić się w miasto, po prostu. Najlepiej rano, kiedy tłumy turystów jeszcze odsypiają ;) . Choć punkty widokowe, choćby kilka-obowiązkowo. Warto wjechać windą Santa Justa (bilet 24 h wystarczy, dodatkowo 2€ na samą górę). Jest kolejka,czasem nawet ok. 40 minut, ale widoki wynagrodzą. Podjedź też do Torre Vasco da Gama, i może skorzystasz z kolejki linowej (od 10 godz.). Wszędzie piękne kadry do podziwiani i zdjęć :)

I pomyśl o 1 dniu na Sintrę z Cabo da Rocha....
Pięknej podróży życzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#314 PostWysłany: 22 Kwi 2019 07:16 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
neverstopexploring napisał(a):
A jak będzie gorsza pogoda bo Taka widzę jest prognozowana na wtorek to warto się wybrać do tego oceanarium?



Oceanarium zdecydowanie polecam.
Szczególnie dla dzieci.
Ogromne rekiny i płaszczki w cylindryczny zbiorniku ,wokół którego się chodzi na kilku poziomach. To główną atrakcją, ale są i pingwiny itp itd
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#315 PostWysłany: 22 Kwi 2019 08:07 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Głos za Oceanarium. Świetne miejsce, zresztą cała okolica ciekawa. Co do pasteisów, to zawsze jest tam obłędna kolejka, ale szybko idzie, więc można sie skusić :D A, trzy dni na Lizbone to ledwo ledwo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#316 PostWysłany: 22 Kwi 2019 12:07 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Bardzo wszystkim dziękuję za polecenia:)
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#317 PostWysłany: 23 Kwi 2019 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
ewaolivka napisał(a):
Warto wjechać windą Santa Justa (bilet 24 h wystarczy, dodatkowo 2€ na samą górę). Jest kolejka,czasem nawet ok. 40 minut,

Teraz z racji tego, że jedna z 2 wind w Windzie Santa Justa jest remontowana to kolejki są dłuższe - ok. godziny stania w środku dnia w piątek w marcu. Nie wiem kiedy się ten remont skończy. Jednorazowo do windy wchodzi tylko 20 osób, a jeździ co 3-5 minut mniej więcej. I widoki świetne.
Obok windy z górnego poziomu można łatwo przejść do Convento do Carmo - bardzo klimatyczne miejsce - ruiny kościoła z zawalonym dachem po trzęsieniu ziemi z 1755 roku.
neverstopexploring napisał(a):
A jak będzie gorsza pogoda bo Taka widzę jest prognozowana na wtorek to warto się wybrać do tego oceanarium?

Do Oceanarium warto się wybrać - na mnie wrażenie wywarły zwłaszcza wydry morskie z wybrzeży Kalifornii oraz mała, ale interesująca ekspozycja płazów. Najciekawsze były "puste" teraria, bo oferowały zadanie "Znajdź mnie jeśli potrafisz" :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#318 PostWysłany: 05 Maj 2019 11:20 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Super miejscem do oglądania lądujących samolotów jest ten duży plac z ogromną , portugalską flagą:


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#319 PostWysłany: 05 Maj 2019 21:23 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
neverstopexploring napisał(a):
ten duży plac z ogromną , portugalską flagą:


Dla ułatwienia lokalizacji - to miejsce to sama góra Parque Eduardo VII, ciągnącego się w górę od Marques de Pombal. Dobre widoki nie tylko na samoloty.

Kawałek niżej, po wschodniej stronie parku (lewej patrząc od góry) jest Pavilhão Carlos Lopes, budynek zbudowany na ekspozycję światową na początku XX w., z bardzo ciekawymi dużymi azulejos. Przez lata był w ruinie, kilka lat temu został wyremontowany i przekazany do użytku Turismo de Lisboa.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#320 PostWysłany: 05 Maj 2019 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Czy ktoś z Was był w Lizbonie w ciągu ostatnich 2 lat i trafił na okres w którym jest bardzo mało turystów? Czy w tym cudownym ale zajechanym przez turystyczną stonkę mieście jest jeszcze coś takiego jak low season?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group