Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 486 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 31 Sty 2018 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zmieniam temat z taxi;międzylądowanie w Kantonie, 3 rano
jest kawiarnia, ja z kumplem poznanym w samolocie idziemy na latte
50 CNY ile to może być, przecież Chiny są tanie to pewnie niedużo :?:
i w ten oto sposób wypiłem najdroższą kawę w moim życiu, nawet Kopi luwak była tańsza :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#442 PostWysłany: 31 Sty 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
50 CNY ile to może być, przecież Chiny są tanie to pewnie niedużo :?:
i w ten oto sposób wypiłem najdroższą kawę w moim życiu, nawet Kopi luwak była tańsza :idea:

Pamietam, ze w hotelu w Shanghaju placilem za kieliszek wina wiecej niz w podobnych hotelach w CH. :D
Zawsze mozna wczesciej sobie przeliczyc i uwazaj na piekne i niewinne Studentki.
Ja moge sie pochwalic, ze w Pekinie wypilem najdrozsza herbatke na Swiecie, tyle ze dopiero po wielogodzinnym oprowadzaniu po miescie, opowiadaniu o Chinach i fajnie spedzonym czasie. :D
Moglem dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy.
Poczatkowa cena za herbatke byla b. wysoka, ale udalo sie znacznie zmniejszyc, kwestia wlasciwej negocjacji. :D
Pozdr. i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
oskiboski napisał(a):
W Bangkoku w drodze na Wat Pho spotkalismy pana który oczywiscie przypadkiem przechodził i przypadkiem na drzewie była mapka jak dojść do portu. Powiedział,że zaraz zamykają i nie zdążymy ale pokaże nam coś ciekawszego. Nawet bym się zastanawiał czy nie wracać do hostelu gdyby nie to,że dziewczyny z hostelu też go wczoraj spotkały :P

normalka, mi w BKK jakis koles powiedzial, ze dzisiaj
ogrody zamkniete, bo jest w nich Krol :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#444 PostWysłany: 01 Lut 2018 00:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tam zawsze jest zamknięte, więc w ramach rekompensaty akurat przejeżdżający rykszarz zawiezie do centrum handlowego.

Albo do pałącu nie można wejść w krótkich spodenkach, więc pożyczają (oczywiście za opłatą) sarongi, które w pałacu otrzymuje się za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 10 Gru 2018 17:10 

Rejestracja: 24 Wrz 2018
Posty: 3
Witam
Poniżej nowy sposób kieszonkowców w Atenach na okradzenie turystów- miejsce akcji Plac Syntagma bus stop x-93 (ten , który zawozi i przywozi na lotnisko) Sposób wygląda tak, że wylewają na kurtke na plecach jakąś brudzącą ciecz. Następnie podchodzi jakaś małolata i z troską mówi , ze masz pobrudzoną kurtkę wyciaga chusteczki i zaczyna wycieraćte plamy na plecach jednoczesnie pokazując zabrudzone chusteczkę.Po chwili dołacza jej wspólnik niby też z pomocą , za chwile dołacza jeszcze jeden z sugestią zdjęcia kurtki i jej wyczyszczenia.W sumie wyglądało, że działają w grupach 3-4 osobowych , jako pierwsza akcje zaczyna małolata na oko 17-18 lat.W moim przypadku było tak , że zorientowałem sie , ze cos nie teges i zapaliła sie czerwona lampka kiedy wokół mnie zaczeli robić sztuczny tłok.Jednoczesnie zobaczyłem kątem oka jak moja nerka , która nosiłem na pasie znika za plecami złodzieja.Wtedy zrobiłem szybką akcje wypłaciłem mu kopa.. poprawiłem kolanem... , rzuciłem gościa na mur i zabrałem nerkę , którą trzymał w łapie za plecami . Musze pochwalić szybką reakcje rodowitych Greków , którzy szybko doskoczyli i pomogli unieruchomić gościa.Próbowaliśmy wezwać policje, której normalnie jest tam setki w tych bocznych uliczkach (kto był na Syntagmie to potwierdzi), ale nici z tego.Za chwile podjechał mój bus na lotnisko, więc po zrewidowaniu pusciliśmy gostka wolno.Wnioski- kitrać kase i dokumenty przy sobie w różnych miejscach (najlepsza jest paszportówka na szyje schowana pod koszulą) taką miałem.- jeszcze lepiej, jak jest mozliwość zasejfować dokumenty i kase w hotelu, brać ze sobą ksero dokumentów i min. kasy. - nerka noszona na pasie w niej dokumenty i kasa to zaproszenie do złodzieja ( ja tam miałem tylko zapalniczke i papierosnice)- Ateny są zawalone pseudo uchodzcami ( młode byki z iphonami) należy wzmóc ostrozność. bezpiecznych podróży:)Bruno
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#446 PostWysłany: 10 Gru 2018 17:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Raczej nie przekręt Ateński, bo widziałem go w wielu miast (np. w Limie lub Barcelonie)
Bardziej to przekręt na brudną kurtkę
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#447 PostWysłany: 10 Gru 2018 17:30 

Rejestracja: 24 Wrz 2018
Posty: 3
ok, Zeus

Jako, że spotkało mnie to w Atenach nazwałem to atenskim przekretem
niech bedzie pełna nazwa "Atenski Przekret na Brudną Kurtkę" :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#448 PostWysłany: 10 Gru 2018 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
W Budapeszcie na moście łancuchowym (3 tyg temu - szwagier) - podchodzi dwóch typków pytając czy nie wiecie gdzie jest taka a taka knajpka - bardzo miło (ale widać od razu iż nie są Węgrami). Po chwili gadka szmatka, i historie o zapasach, sportach walki po czym człowiek dotyka Cie w pasie mówiąć "no i wiesz, mielismy taki podobny pas jak Twój" ....
sekunda, nie wiadomo jak, gość miał już portfel w rękach schowany za plecami,
jakikolwiek kontakt fizyczny - sprawdz kieszenie (w przypadku facetów)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#449 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
W podróży tylko cargo z dużymi kieszeniami, można zmieścić dużo, ciężko się tam dostać złodziejowi i nie jest to w zasięgu rąk bez zauważalnego schylenia się przez kieszonkowca.

Ewentualnie wszyć do środka dodatkowo wewnętrzne kieszenie. ;)

Na razie się sprawdza.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
*) uważać na "kieszonkowych" kieszonkowców - "pracujące" na swoich opiekunów kilkulatki...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#451 PostWysłany: 11 Gru 2018 10:34 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
brunoa napisał(a):
Witam
Poniżej nowy sposób kieszonkowców w Atenach na okradzenie turystów- miejsce akcji Plac Syntagma bus stop x-93 (ten , który zawozi i przywozi na lotnisko) Sposób wygląda tak, że wylewają na kurtke na plecach jakąś brudzącą ciecz. Następnie podchodzi jakaś małolata i z troską mówi , ze masz pobrudzoną kurtkę wyciaga chusteczki i zaczyna wycieraćte plamy na plecach jednoczesnie pokazując zabrudzone chusteczkę.Po chwili dołacza jej wspólnik niby też z pomocą , za chwile dołacza jeszcze jeden z sugestią zdjęcia kurtki i jej wyczyszczenia.W sumie wyglądało, że działają w grupach 3-4 osobowych , jako pierwsza akcje zaczyna małolata na oko 17-18 lat.W moim przypadku było tak , że zorientowałem sie , ze cos nie teges i zapaliła sie czerwona lampka kiedy wokół mnie zaczeli robić sztuczny tłok.Jednoczesnie zobaczyłem kątem oka jak moja nerka , która nosiłem na pasie znika za plecami złodzieja.Wtedy zrobiłem szybką akcje wypłaciłem mu kopa.. poprawiłem kolanem... , rzuciłem gościa na mur i zabrałem nerkę , którą trzymał w łapie za plecami . Musze pochwalić szybką reakcje rodowitych Greków , którzy szybko doskoczyli i pomogli unieruchomić gościa.Próbowaliśmy wezwać policje, której normalnie jest tam setki w tych bocznych uliczkach (kto był na Syntagmie to potwierdzi), ale nici z tego.Za chwile podjechał mój bus na lotnisko, więc po zrewidowaniu pusciliśmy gostka wolno.Wnioski- kitrać kase i dokumenty przy sobie w różnych miejscach (najlepsza jest paszportówka na szyje schowana pod koszulą) taką miałem.- jeszcze lepiej, jak jest mozliwość zasejfować dokumenty i kase w hotelu, brać ze sobą ksero dokumentów i min. kasy. - nerka noszona na pasie w niej dokumenty i kasa to zaproszenie do złodzieja ( ja tam miałem tylko zapalniczke i papierosnice)- Ateny są zawalone pseudo uchodzcami ( młode byki z iphonami) należy wzmóc ostrozność. bezpiecznych podróży:)Bruno


Ten numer w różnych wydaniach jest stary jak świat. Tu ekwador-kraj-do-ktorego-nie-warto-jechac,660,90133&start=40#p730172 kiedyś opisałem podobną scenę z Ekwadoru, a miało to miejsce w 2009 roku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#452 PostWysłany: 11 Gru 2018 12:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
dokladnie, to stary numer, wedlug znajomej Finki, bardzo popularny w Buenos Aires.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 30 Gru 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Miałem już dawno pisać ale teraz sobie dopiero przypomniałem.

O co chodzi z tym, że będąc pod fontanną Di Trevi rok temu było dużo chłopaków z DUŻYMI aparatami fotograficznymi wyglądającymi jak wręcz jak pusta w środku atrapa? Jak kojarzę chcieli robić zdjęcie ale niekoniecznie tym aparatem ale oferowali się jak jakaś para np. we dwoje się męczyła, to chcieli im wziąć aparat i zrobić, mogę się mylić, to jakiś wkręt? Próba zawinięcia aparatu?
Byłem trzy lata temu pod tą samą fontanną i tego nie było, w dodatku nigdzie w Rzymie poza di Trevi nie spotkałem się z tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 30 Gru 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Z postów wcześniejszych zrozumiałem, że w Atenach najlepiej nie chodzić z "kijkem" na telefon, a dokumenty nosić nie wiem.. w majtkach? Saszestki na szyi, dodatkowe, niewidoczne kieszenie? Tak źle tam już jest?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 30 Gru 2018 11:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Właśnie wróciłem z Aten. Cały i żywy. Po raz kolejny...

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 30 Gru 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
... ile telefonów jesteś do przodu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#457 PostWysłany: 30 Gru 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
DonCorrado napisał(a):
Miałem już dawno pisać ale teraz sobie dopiero przypomniałem.

O co chodzi z tym, że będąc pod fontanną Di Trevi rok temu było dużo chłopaków z DUŻYMI aparatami fotograficznymi wyglądającymi jak wręcz jak pusta w środku atrapa? Jak kojarzę chcieli robić zdjęcie ale niekoniecznie tym aparatem ale oferowali się jak jakaś para np. we dwoje się męczyła, to chcieli im wziąć aparat i zrobić, mogę się mylić, to jakiś wkręt? Próba zawinięcia aparatu?
Byłem trzy lata temu pod tą samą fontanną i tego nie było, w dodatku nigdzie w Rzymie poza di Trevi nie spotkałem się z tym.


Byłem w Rzymie 2 miesiące temu i faktycznie pod Di Trevi są tacy łebkowie ale wydaje mi się, że to naciągacze z tymi nowymi Polaroidami - walą ci fotkę i od razu masz gotowe za parę eurasów.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
#458 PostWysłany: 19 Lut 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Kumpel właśnie mi napisał, że w weekend został OKRADZIONY W BARCELONIE.

Mimo że miał świadomość że tam kradną. Wracał z rejonu Port Olympic do mieszkania AirBNB w stronę hotelu H10 Marina jakieś 1200 metrów.

Podbiegł od tyłu typ i szybkim mocnym chwytem wyrwał mu portfel z tylnej kieszeni spodni... razem z kieszenią i w długą.

Piszę ku przestrodze.

Na niekorzyść: Weekend, 2-3 w nocy. Kolega był lekko wstawiony bo wracał sam ze spotkania ze znajomymi. Choć trasa krótka. Portfel w tylnej kieszeni spodni.


Ostatnio edytowany przez kittycate 19 Lut 2019 21:02, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 19 Lut 2019 20:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Piszę ku przestrodze.

Kumpel przeczyta?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#460 PostWysłany: 19 Lut 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
kittycate napisał(a):
Portfel w tylnej kieszeni spodni.


Poważnie? Mógł jeszcze strzałkę na ubraniu mieć skierowaną na tą kieszeń... ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 486 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: fevlad oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group