Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Przestałem się oszukiwać, że relacja kiedykolwiek powstanie. Jednak odczuwam potrzebę, aby napisać parę zdań o Tajwanie, który nie jest popularnym kierunkiem na forum.

W moim odczuciu Tajwan jest ugrzecznioną wersją Azji i będzie to znakomity kierunek:
• na pierwszy raz w Azji; Jest wystarczająco inny od Europy, aby poczuć lokalny klimat, a jednocześnie nie przytłacza hałasem, smrodem czy tonami śmieci.
• dla rodzin z dziećmi; Doskonałe zaplecze sanitarne, a choroby tropikalne praktycznie nie występują.
• dla par/grup, które stanowią dla siebie doskonałe towarzystwo; Natura wciąż zachwyca.
• dla zakochanych w Japonii lub Korei; to są akurat tylko podejrzenia (nie byłem, ani w Korei, ani w Japonii), choć wynikają z wielu rozmów z lokalsami i tym, że Tajwańczycy sami określają swój kraj jako mała Japonia.

Dla kogo Tajwan RACZEJ nie jest:
• dla osób ceniących Azję za jej dzikość i nieprzewidywalność; Wszystko jest ułożone i proste. Dosłownie parę razy musiałem się natrudzić, żeby gdzieś dotrzeć i raz pogoniła mnie sfora psów. Wszystko inne – jak w zegarku.
• dla samotnych podróżników lubiących kontakty z lokalami (zakładając brak znajomości chińskiego); Ludzie są zamknięci w sobie, a jeśli podróżują – to grupami. Wielu mówi po angielsku na podstawowym poziomie i wstydzą się mówić. Trochę jak Polacy. Z tym wyjątkiem, że my pijemy alkohol, oni herbatę z mlekiem (choć alkohol jest szeroko dostępny).

Czy zatem polecam kierunek? Jak najbardziej! Widoki zachwycają, jedzenie świetne, ludzi mili, a ceny przyzwoite!

Jeszcze jedna uwaga – wcześniej myślałem, że Tajwan jest mało turystycznym miejscem. BŁĄD. Turystów jest mnóstwo! Jednak są to turyści wewnętrzni: głównie z Chin; również sporo z Tajwanu, Korei i Japonii.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Mógłbyś podrzucić kilka pomysłów na widokowo-krajobrazowe miejsca? Rozważam Tajwan, jako jeden z przystanków RTW i chętnie zobaczyłbym, co polecają tam forumowicze :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@tropikey zdecydowanie Taroko National Park, ale oby w dobrą pogodę, bo inaczej widoki nie robią aż takiego wrażenia :) W trakcie RTW i lądowania w TPE dotrzesz tam pociągiem w kilka h.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2018 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Taroko jest spoko. W samum Taipei dodam wejście na Elephant Mountain, z którego IMO są lepsze widoki niż z Taipei 101. Do tego dowolny targ nocny, aby poczuć azjatycki klimat.
Nieco bliżej TPE, niż Taroko jest piękne miasto-duchów Jiufen. Zaraz obok znajduje się niewielki szczyt i zarazem świetny punkt widokowy - Mount Keelung. Do zrobienia autobusem, bądź skuterem w ciągu jednego dnia. Ogólnie całe wybrzeże, w kierunku na północy-wschód od Taipei jest super.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Kwi 2018 13:16 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
@tropikey, do tego Yehliu Geopark, poza skałkami takimi jak te:
Image

...warto się również przejść aż do końca półwyspu, ładne widoki na wybrzeże.
Z Taipei bezpśredni autobus 1815, ok 1:15h w jedną stronę, w samym parku koło 3h zwiedzania.

Taroko jest spoko, ale z Taipei to jest kawał drogi, 2 noclegi to wg. mnie rozsądne minimum (żeby mieć cały dzień w kanionie bez stresu). Pomaga manie samochodu, komunikacja publiczna w kanionie jest, ale na tyle rzadka że wymaga dodatkowego pre-planowania i samoogarnięcia.

W mojej opinii Jiufen jest za to pierwsze na liście "Miejsca, gdzie nie warto jechać". Wygląda świetnie z góry i na zdjęciach, ale z perspektywy pieszego to jest niesamowicie zatłoczona ulica handlowa dokładanie taka sama jak wszystkie inne, nieco betonowych domów dokładnie takich samych jak wszystkie inne, i MOŻE 2-3 ciekawe autentyczne zabytki które są jednak ciężkie do dostrzeżenia spod całego tego tłoku (mimo zwiedzania w dzień powszedni poza sezonem). Ja bym się nie zdecydował, jeżeli byłbym ograniczony czasowo, zamiast tego skupiłbym się na Tajpeju oraz naturze, czyli rzeczach które na Tajwanie zachwycają najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2018 10:06 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
To ja również dorzucę kilka słów od siebie na temat Tajwanu. Byliśmy na Tajwanie 2 tygodnie i jest to z pewnością bardzo fajne miejsce do odwiedzenia zarówno dla początkującego turysty jak i starych wyjadaczy. Tajwan posiada dobrą infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną, co czyni go fajną opcją nawet dla tych, którzy jadą pierwszy raz do Azji.
Mi z Tajwanem kojarzą się:
- Night markety, na które co wieczór trafialiśmy zupełnie przypadkiem spacerując po ulicach Taipei. Każdy z nich jest przy tym zupełnie inny, czasami to sieć ulic, czasami jedna ulica, na jednym znajdziecie tylko jedzenie na innych wszystko od ubrań po wyposażenie domu.
- Jak już wspomniane zostały Night Markety to trzeba powiedzieć, że jedzenie na Taiwanie jest pyszne i bardzo różnorodne, z łezką w oku wspominam Xiao Long Bao, bułki pieprzowe z wieprzowiną (pepperbun), grillowaną langustę czy też "kiełbaskę w kiełbasce",
- na osobną kategorię jedzenia zasługują tu również owoce, które są top of the top, doskonale dojrzałe i pyszne! Tajwan słynie z uprawy ananasów na południu wyspy, gdzie klimat jest cieplejszy i bardziej suchy. Rzeczywiście tajwańskie ananasy są doskonałe najlepsze jakie jadłem w życiu. Oprócz ananasów trzeba spróbować też cherimoyi, która nie bez powodu czasami jest nazywana najsmaczniejszym owocem świata.
- ciągle o tym jedzeniu więc warto też przypomnieć, że Tajwan ma piękną naturę, są miejsca must see jak Taroko, ale sam przejazd przez wyspę może robić wrażenie, góry porośnięte tropikalną bujną roślinnością, czy też klify schodzące prosto do morza z lazurową wodą robią wrażenie.
- Tajwan to też: gorące źródła, góry i tysiące świątyń! Na Tajwanie jest po prostu masa świątyń, niektóre malutkie upchnięte gdzieś pomiędzy budynkami mieszkalnymi inne dostojne wyrastające samodzielnie z otaczającego je krajobrazu.
- przy tym wszystkim należy pamiętać, że Tajwan to wysoko rozwinięty kraj, gdzie tradycja chińska przeplata się z nowoczesnymi technologiami i najnowszymi światowymi trendami, z jednej strony masa świątyń, zabytków, z drugiej drapacze chmur i centra handlowe z ekskluzywnymi markami, a tuż obok wzgórza gdzie można podziwiać panoramę miasta, przepiękne motyle i ptaki.
- nie można zapomnieć również o skuterach, których na Tajwanie jest podobno najwięcej na świecie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, jest to jednocześnie niesamowite i niesamowicie irytujące, bo skutery jeżdżą wszędzie, łącznie z night marketami przepychając się między ludźmi.

Żeby nie było tak kolorowo, to rozczarowujące dla mnie na Tajwanie było Kaohsiung, które jako duże miasto miało stosunkowo niewiele do zaoferowania turyście, nie jest to też zbyt ładne miasto, ale będąc tam trzeba odwiedzić: Lotus Pond oraz zobaczyć Fo Guang Shan i odwiedzić lokalne night markety.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Wrz 2018 21:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mam pytanie o bankomaty: znalazłem gdzieś w necie, że maksymalna wypłata to 20 000 TWD. Czy to norma dla wszystkich bankomatów czy zdarzają się takie z niższymi limitami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Gru 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Apocalipse napisał(a):
• dla samotnych podróżników lubiących kontakty z lokalami (zakładając brak znajomości chińskiego); Ludzie są zamknięci w sobie, a jeśli podróżują – to grupami. Wielu mówi po angielsku na podstawowym poziomie i wstydzą się mówić. Trochę jak Polacy. Z tym wyjątkiem, że my pijemy alkohol, oni herbatę z mlekiem (choć alkohol jest szeroko dostępny).

Ludzie sa zrelaxowani i wyjatkowo na luzie. :)
Zdziwilo mnie, ze niektorzy, szczegolnie starsze pokolenie zna japonski.
Warto nauczyc sie troche po chinsku, a po alkoholu to sie niezle rozkrecaja.
Nie wiem czemu, ale moj b. slabiutki chinski powodowal szczery usmiech i warto zaczac od mandrynskiego, kantonskiego to malo kto rozumial.
Nawet jeden starszy pan, ktory po wyrazie twarzy sie normalnie nie smial to potrafil buchnac smiechem.
A od sympatycznych Chineczek otrzymalem wiele komplementow, ze mam niby przyjemny i slodki akcent. :)
Zauwazylem, ze jestesmy bardziej egzotyczni niz one dla nas i za kare musialem nieraz pozowac do selfie.

W przypadkowej restauracji w Zuoying Lokasi zaprosili do stolu, czestowali jedzonkiem i alkoholem, a przy slynnym "ganbei" to nalezy pic ex, tak jak Poladcy czy Rosjanie wodke.
Zreszta "gon bay" tzn. sucha (pusta) szklaneczka.
Upili mnie, podobnie bylo na Biegunie, a nie lubie tak szybko wlewac alkoholu, szczegolnie wysoko %.

Apocalipse napisał(a):
• dla zakochanych w Japonii lub Korei; to są akurat tylko podejrzenia (nie byłem, ani w Korei, ani w Japonii), choć wynikają z wielu rozmów z lokalsami i tym, że Tajwańczycy sami określają swój kraj jako mała Japonia.

Bylem w Japonii i 2 x w Korei, ale Tajwan okreslilbym cos pomiedzy Japonia a HK. :)
Spotkalem kilka par, szczegolnie z Filipin, ktorzy wybrali sobie Taiwan na honeymoon.

Apocalipse napisał(a):
Jeszcze jedna uwaga – wcześniej myślałem, że Tajwan jest mało turystycznym miejscem. BŁĄD. Turystów jest mnóstwo! Jednak są to turyści wewnętrzni: głównie z Chin; również sporo z Tajwanu, Korei i Japonii.

Ja mialem wiecej szczescia, nie trafilem na sporo turystow i nie stalem w kolejkach, tak jak np. w HK.
Turystow z Chin bylo akurat malo, jeden z kierowcow mowil, ze w tym roku nie bylo duzo, nie tak jak w poprzednich latach. :)

NoolaN napisał(a):
- nie można zapomnieć również o skuterach, których na Tajwanie jest podobno najwięcej na świecie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, jest to jednocześnie niesamowite i niesamowicie irytujące, bo skutery jeżdżą wszędzie, łącznie z night marketami przepychając się między ludźmi.

Wydawalo mi sie, ze w porownaniu z Vietnamem ta ilosc skuterow na ulicach to pikus.
Jeden przypadkowo napotkany gosc sam zaoferowal, ze podwiezie i podwiozl mnie skuterem do swiatyni, chcialem zaplacic na sile, ale nie wzial nic. :)

Kraj jest ciekawy, doskonale zorganizowany i easy do ogarniecia.
Kuchnia jest kreatywna i wysmienita!
Btw byla to moja druga podroz i mam sentyment, gdyz moja pierwsza podroza poza Europe to byla Malezja, Singapur, HK i wlasnie Tajwan. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 25 Gru 2018 17:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Gru 2018 17:52 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Mnie Tajwan totalnie oczarował a miał byc tylko takim tam kilkudniowym stopoverem .
Co mnie oczarowało ? Przede wszystkim przepiękne krajobrazy ,ale i śliczne, małe, klimatyczne miasteczka .Dodatkowym atutem jest łatwość podróżowania- dobre drogi, super oznakowane, ludzie bardzo mili, pomocni
Z tego co ja widziałam, must see to Shifen,Ijufen ,Nanya Rock,klif Ching Shui,Taroko Park,Sun Moon Lake,Yehliu Park .
Dodatkowo wodospad Shifen,Golden waterfall,Houtong cat villge,Taipei
Relację z wyjazdu mogę wysłać na priva
Góra
 Profil Relacje PM off
kaya lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Gru 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kashpir napisał(a):
Mam pytanie o bankomaty: znalazłem gdzieś w necie, że maksymalna wypłata to 20 000 TWD. Czy to norma dla wszystkich bankomatów czy zdarzają się takie z niższymi limitami?


@Kashpir, normalnie max. wyplata w bankomatach to 20 000 TWD dziennie.
Mozna spokojnie wyplacac mniejsze kwoty, ja wyplacalem np. 10 000 TWD.
Raz probowalem wtypowac 6500 to wyskakiwal blad, ale 7000 przeszlo bez problemu.
Btw mozna rowniez wymienic gotowke w banku, ale potrzebny jest paszport albo kopia.
W bankomacie byl lepszy przelicznik, ale moj bank pobieral prowizje w wysokosci ok. 150 TWD.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2018 00:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja już po Tajwanie i też postaram się wrzucić trochę informacji, jak znajdę czas, żeby to pozbierać do kupy. A z bankomatem to nie chodziło mi o możliwość mniejszej wypłaty, bo ci z kartą USD Aliora po prostu szukają bankomatów, które ich nie ograniczają kwotowo (jedna darmowa wypłata w miesiącu, więc jeśli już to jak największa :) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Gru 2018 10:06 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
cccc napisał(a):
Wydawalo mi sie, ze w porownaniu z Vietnamem ta ilosc skuterow na ulicach to pikus.
Jeden przypadkowo napotkany gosc sam zaoferowal, ze podwiezie i podwiozl mnie skuterem do swiatyni, chcialem zaplacic na sile, ale nie wzial nic. :)


W Wietnamie jeszcze nie byłem (ale jest w planach) więc nie jestem w stanie porównać, ale też się zdziwiłem czytając o tym, że to Tajwan przoduje w ilości skuterów na głowę, bo te faktycznie kojarzyły mi się z Wietnamem. Jeśli to prawda i na Tajwanie skuterów jest relatywnie więcej, to prawdopodobnie infrastruktura robi swoje, oni przecież mają czasami specjalne drogi dla skuterów, wyznaczone miejsca na światłach, gdzie zatrzymują się skutery, więc kierowcy samochodów i piesi pewnie aż tak tego nie odczuwają jak w Wietnamie.

Jeśli chodzi o ludzi, to stwierdziliśmy wspólnie z narzeczoną, że Tajwańczycy są dużo bardziej sympatyczni niż Chińczycy z mainlandu. Są bardziej 'cywilizowani', nie drą się aż tak, nie widzą w turyście worka pieniędzy, traktowali nas normalnie. Większość była bardzo sympatyczna, np. truskawki Pani przy dworcu sprzedała nam po kosztach, wynajem samochodu też hotel nam ogarnął bez prowizji, więc bardzo pozytywnie wspominam Tajwan. Jak oglądaliśmy zdjęcia to na zdjęciach przy tym wyglądał najciekawiej ze wszystkich naszych podróży, chętnie tam wrócę.
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Gru 2018 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@NoolaN, wystarczy probowac przejsc przez ruchliwa ulice w Vietnamie i na Tajwanie, wtedy roznica jest mocno widoczna. :D
Ludzie na Tajwanie sa rzeczywiscie inni niz w Mainland, bardziej na luzie, uprzejmi, pomocni, usmiechnieci i potrafia stac grzecznie w kolejkach.
Jedno co maja wspolne to w toaletach podobnie charcza, jakby cos nie moglo im sie oderwac. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Hmm...
Czytam o Tajwanie od mniej więcej tygodnia, wcześniej ten kraj kojarzył mi się z samym Taipei i elektroniką ;) Byliśmy w Japonii (która podobała się nam na tyle, że odwiedziliśmy ją jeszcze na chwilę po raz drugi), Hong Kongu, Tajlandii i Singapurze (z miast w Azji dla mnie wygrywa nawet z Hong Kongiem) + Seul na 2 dni oraz Pekin na kilkanaście godzin jeśli chodzi o Azję. Dlatego zaczyna ciekawić nas ten kraj na ok. 10-dniowy wypad połączony z jakimś stopoverem w Szanghaju, który też chcemy zobaczyć.

Wiem, że lato to okres tajfunów (oficjalnie do końca września) jednak urlop w pracy pozwala nam na wyjazd tylko ewentualnie w drugiej połowie września delikatnie zahaczając o październik (powiedzmy, że między 20 września a 6 października). Pytanie czy to mimo wszystko w miarę "bezpieczny pogodowo" okres jeśli chodzi o podróżowanie po Tajwanie czy raczej dać sobie spokój i poszukać czegoś innego (chodzi nam od dawna po głowie Indonezja ale mnogość katastrof naturalnych w ubiegłym roku w tym kraju trochę zniechęca)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lut 2019 20:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Leciałem do Taipei przez Pekin na początku października - też liczyłem na to, że już po tajfunach, ale niestety po przylocie do Pekinu okazało się, że tego dnia wszystkie loty na Tajwan odwołane - tajfun. Nieplanowane 24h w Pekinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
@Kashpir
Dzięki, trochę mnie zmartwiłeś aczkolwiek w ubiegłym roku w Tajwan nie uderzył chyba żaden tajfun. Nie zmienia to jednak faktu, że loty faktycznie odwołane.
Trzeba będzie więc przemyśleć sprawę, w ubiegłym roku lądowałem na Hawajach dokładnie w dniu w którym miał uderzyć huragan Lane (przez chwilę 5. kategorii) ale na szczęście w ostatniej chwili osłabł. Nerwy jednak były...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Lut 2019 10:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ten tajfun szedł bodajże na Japonię i rzeczywiście do samego Tajwanu nie dotarł. Wystarczy jednak, że przechodzi obok wyspy i zagraża samolotom w trakcie lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lut 2019 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@monroe tu masz fajnie rozpisane włącznie z trackami, istotne tajfuny w 2018 roku https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Paci ... oon_season
a tu 2017 https://en.wikipedia.org/wiki/2017_Paci ... oon_season
polecam też śledzić tajwańską stronę odpowiednika naszego IMGW https://www.cwb.gov.tw/V7e/prevent/typhoon/ty.htm?
i http://www.metoc.navy.mil/jtwc/jtwc.html

byłem na Tajwanie w 2016 roku i kilka dni przed moim wyjazdem była niezła masakra viewtopic.php?p=823268#p823268, lotnisko w Tajpej zamknięte, obserwowałem na kamerach online żywioł, ale na szczęście nie pokrzyzowało mi to planów. Ale tajfuny niestety są tam powszechne i jak prześledzić kilka ostatnich lat to i w listopadzie i grudniu się zdarzają.
Załącznik:
tajfuny.jpg
tajfuny.jpg [ 35.41 KiB | Obejrzany 1703 razy ]

źródło: JTWC
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Lut 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Dzięki.
W takim razie albo przesuniemy urlopy na październik (powinno być już "bezpieczniej") albo jednak zrezygnujemy z Tajwanu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Lut 2019 12:12 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
A jak wyglądają ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group