Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 06 Gru 2018 22:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ale to nie znaczy, że wychodzisz z lotniska jak po locie krajowym ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#522 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Nie ma żadnych wiz https://www.qatarairways.com/en/press-r ... untri.html
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 08 Gru 2018 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wiz dla obywateli PL nie ma, ale sie trzeba przebic przez kolejki do kontroli paszportowej, aby otrzymac pieczatke wjazdowa, a te czasami sa spore i urzednicy swoim zwyczajem wcale sie nie spiesza, albo obslugiwane sa tylko 2 okienka, bez wzgledu na dlugosc kolejek. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 11 Gru 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Właśnie pojawiła się możliwość bookowania bezpłatnie hoteli w ramach programu Plus Qatar na początek 2019. Co prawda nie znalazłem informacji o tym na stronie, cały czas podają stare zakresy dat, ale kalendarz zawiera już daty do konca kwietnia 2019.

https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

Wybór hoteli jest mniejszy niż na ten rok. Wybrałem interesującą mnie datę, pojawiły się cztery hotele do wyboru: Radisson Blu Hotel Doha, InterContinental DohaThe City, Marriott Marquis City Center Doha Hotel i Souq Waqif boutique Hotels. Potwierdzenie przyszło od razu mailem, więc liczę, że rezerwacja zadziała.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#525 PostWysłany: 11 Gru 2018 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@amphi to, że dostałeś potwierdzenie (automat wysyła) nie znaczy, że masz na 100% hotel. Oni to i tak weryfikują czy spełnia się wymagania.
Mój przypadek z tego roku viewtopic.php?p=1069543#p1069543
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 11 Gru 2018 15:45 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
-- 11 Gru 2018 15:41 --

amphi napisał(a):
Właśnie pojawiła się możliwość bookowania bezpłatnie hoteli w ramach programu Plus Qatar na początek 2019. Co prawda nie znalazłem informacji o tym na stronie, cały czas podają stare zakresy dat, ale kalendarz zawiera już daty do konca kwietnia 2019.

https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

Wybór hoteli jest mniejszy niż na ten rok. Wybrałem interesującą mnie datę, pojawiły się cztery hotele do wyboru: Radisson Blu Hotel Doha, InterContinental DohaThe City, Marriott Marquis City Center Doha Hotel i Souq Waqif boutique Hotels. Potwierdzenie przyszło od razu mailem, więc liczę, że rezerwacja zadziała.



Świetne info, poszedłem od razu w ślad za Tobą i sprawdziłem czy i u mnie tak to zadziała, i faktycznie otrzymałem natychmiastowe potwierdzenie w takiej postaci:
Thank you
Your booking reference with us is QQxxxx39.

Your reservation is confirmed.
Bezpośrednio na stronie, oraz w dodatkowym e-mail.

0 USD TOTAL COST.
Faktycznie w załączonych w pdf warunkach jest napisane, że w przypadku w którym nie spełnimy warunków rezerwacja zostanie automatycznie anulowana, wszystkie warunki raczej spełniam niemniej jednak tam też jest info ,że obowiązuje w podróży do dn. 31.12 no , ale zobaczymy może będą brali to pod uwagę , że na następny kwartał już otworzyli listę hoteli i kalendarz. dam znać :)

-- 11 Gru 2018 15:45 --

info uzupełniające , mamy 20h w Katarze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:43 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
również zamierzam skorzystać z darmowego hotelu w 2019, warunki raczej spełniam (przesiadka 18h), natomiast bilet kupiony w najtańszej taryfie Economy Promo, mam nadzieję że też przejdzie. Pytanie który najlepiej wybrać ?
Jeśli chodzi o lokalizację to ten ostatni wydaje się najlepszy "Souq Waqif boutique Hotels", tylko nie wiadomo do końca który akurat dostaniemy, a jest ich 9. Czy system przydziela losowo któryś z tych 9 czy zawsze ten sam ?

Czy ktoś zdecydował się na ten powyższy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pawel5432, hotel sam wybierasz, mialem Waqif boutique Hotels i polecam. :)
Wada bylo, ze bez darmowego transferu z/do lotniska.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel5432 uważa post za pomocny.
 
      
#529 PostWysłany: 11 Gru 2018 20:01 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
-- 11 Gru 2018 19:59 --

Paweł, hotelu generalnie nie przydziela się w tej ofercie losowo, sam masz możliwość wyboru z dostępnych, 9 było i jest na bieżący rok, wg. strony na okres przynajmniej u mnie na początku marca na powrocie do kraju dostępnych są 4 jak wspomniał powyżej Amphi. Economy promo z tego co wiem przechodzi i u mnie póki co z automatu przyszło potwierdzenie, natomiast z tego co się ja orientuje w qatar nie przejdzie oferta ze skyscana i innych pośredników, wtedy chyba Twój bilet zaczyna się na inny nr. Tu w warunkach opisane jest, że jeżeli Twój bilet,a w zasadzie jego nr (eticket) zaczyna się na 157 to jest git. Co do wyboru ja blady jestem w tym bo nie doświadczałem, ale z tego co analizowałem to właśnie the City i Marriott są najbliżej (proszę mnie poprawić jeśli się myle) i tu też moje pytanie do innych kolegów i koleżanek. Z rozpędu jakoś zarezerowaliśmy Marriotta i nie spostrzegłem, że dostępny jest jeszcze intercontinental the city. nie jest to dla mnie bolączka jednak to i tak ukłon w naszą stronę bo darmowe spanie w przyzwoitych warunkach za darmo, ale jednak podoba nam się ten the city bardziej czy ktoś zmieniał otrzymaną rezerwacje na inny hotel? w warunkach to nie jest opisane, ale też nie widzę w manage booking takiej opcji. nie jest to nic pilnego, ale jak się da.. to czemu nie ;) pozdrawiam.

-- 11 Gru 2018 20:01 --

a i wg. warunków na ten moment żaden z hoteli nie zapewnia w ramach stayover darmowego śniadania oraz transferu. Ale z tego co wiem to nie jest wielkim i mega drogim problemem dostać się z Hamad i do Hamad.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel5432 uważa post za pomocny.
 
      
#530 PostWysłany: 11 Gru 2018 20:58 

Rejestracja: 28 Lis 2018
Posty: 20
A jeśli chce się skorzystać z hoteli w obie strony po jednej nocy. To będzie on darmowy czy płatny 100$ ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 11 Gru 2018 21:04 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
jeżeli na jednej rezerwacji, a więc na jednym numerze eticket, to tylko w jedną stronę będzie on darmowy. Wg warunków opisanych w regulaminie przynajmniej, ponieważ rezerwacji dokonuje się w oparciu o ten właśnie nr i można wykorzystać go tylko jednorazowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 11 Gru 2018 21:17 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Dzięki za odpowiedzi.
U mnie tak samo na stronie discoverqatar są 4 hotele do wyboru, ale jak sobie klikniesz "More details" przy tym Souq Waqif boutique Hotels to w opisie możesz przeczytać:
"These luxury five-star hotels – Al Mirqab, Arumaila, Al Najada, Al Jasra, Al Bidda, Al Jomrok, Musheireb, Najd and Bismillah - are located across the Souq Waqif area in the heart of Doha"

@cccc jak to dokładnie wygląda ? czy jest jedna recepcja i dostajesz pokój w którymś z powyższych, czy sam wybierasz który Ci pasuje i tam idziesz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 12 Gru 2018 05:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pawel5432 napisał(a):
@cccc jak to dokładnie wygląda ? czy jest jedna recepcja i dostajesz pokój w którymś z powyższych, czy sam wybierasz który Ci pasuje i tam idziesz ?

W recepcji byla sympatyczna Pani z Kenii i za niewielka doplata otrzymalem suite. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 12 Gru 2018 14:27, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 12 Gru 2018 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
cypel napisał(a):
@amphi to, że dostałeś potwierdzenie (automat wysyła) nie znaczy, że masz na 100% hotel. Oni to i tak weryfikują czy spełnia się wymagania.
Mój przypadek z tego roku viewtopic.php?p=1069543#p1069543


@cypel zgadzam się. Ja spełniam warunki programu, problemem są niejasne daty. Mam nadzieję, że z mojego postu wynika, że sytuacja nie jest zupełnie oczywista, bo w kalendarzu pojawiły się nowe dni, a Terms & Conditions jest po staremu. Czyli równie dobrze, mógł ktoś popełnić błąd updatując stronę. Raczej wątpię i wydaje się bardziej prawdopodobne, że program będzie przedłużony, ale nawet gdyby nie był, to mając to potwierdzenie zawsze istnieje jakaś szansa uznania rezerwacji. Nie próbując nie ma się nic.
Odnosząc się do innych postów: wg T&C nie ma znaczenia rodzaj taryfy biletu (promo jest ok), natomiast ważne, żeby numer biletu zaczynał się od 157-. Dodatkowo stopover musi wynosić minimum 12h.

Z ostatniej chwili: doszły dodatkowe hotele: The Westin Doha Hotel And Spa i Millennium Hotel Doha. Moim zdaniem to dobra wiadomość, bo może pokazywać, że to żaden błąd, tylko oferta jest dopiero przygotowana i dlatego jeszcze nie została ogłoszona.

Warto zwrócić uwagę, że jedynym hotelem z tych aktualnych, który ma darmowy transfer na/z lotnisko jest Radisson Blu Hotel Doha (shuttle bus), ale jego lokalizacja jest mocno taka sobie. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na Souq Waqif Boutique Hotels, ze względu na lokalizację właśnie.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#535 PostWysłany: 12 Gru 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@amphi my też wybraliśmy ten hotel, co najlepsze na jednym bilecie udało mi się zarezerwować dwa pokoje dla 4 osób, z ceną 0$ :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:18 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
-- 12 Gru 2018 16:17 --

Tak btw, zapytałem Qatar czy istnieje możliwość zmiany bookingu na hotel w ramach +Qatar, otrzymałem odpowiedź następującą:
Dear Piotr ,



Greetings from Discover Qatar



Thank you for your email

Kindly be informed that as per terms and conditions confirmed bookings are non-changeable , nonrefundable and non-amendable .

Should you have any queries, please do not hesitate to contact us.

Thank you.

Tak więc jak jesteście na etapie wyboru hotelu, to zastanówcie się dobrze podwójnie :)

Pzdr.

-- 12 Gru 2018 16:18 --

a więc chyba i dodatkowe przesłanie w kierunku uznania, iż na 2019 już opcja działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Piotrek77 rowniez probowalem zmienic, ale nie przeszlo. ;)

Kod:
You can’t change the hotel because the ticket can be used only once and modification isn’t allowed.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 12 Gru 2018 22:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:54 

Rejestracja: 28 Lis 2018
Posty: 20
Piotrek77 napisał(a):
jeżeli na jednej rezerwacji, a więc na jednym numerze eticket, to tylko w jedną stronę będzie on darmowy. Wg warunków opisanych w regulaminie przynajmniej, ponieważ rezerwacji dokonuje się w oparciu o ten właśnie nr i można wykorzystać go tylko jednorazowo.


No, ale jak lecą dwie osoby to mają 2 bilety=2 numery
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:32 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
@slawek309 no i już chciałem się wychylić, że jeżeli kupujesz bilet na parę to masz wspólny nr rezerwacji i biletu, a faktycznie są 2 osobne numery biletu mimo wspólnej rezerwacji i jej numeru. I tu logicznie mozna byłoby uznać, że próba podjęcia noclegu w jednym kierunku i nastepnie w drugim miala by swoje uzasadnienie, ale jest jeden punkt w warunkach, ktory wskazuje na fakt, ze nie jest to takie jednak oczywiste, a mianowicie jego brzmienie prezentuje się tak:

"The +Qatar offer is only valid for a maximum of one booking per E-ticket number. NB. Conjunction ticketsare considered part of the one original ticket."

Ale też tak samo nie jest oczywiste to ,że nie można posłużyć się w jedną stronę jednym nr biletu, a potem drugim i niemniej poruszyłeś ciekawe zagadnienie, ale uważam osobiście że jest tak, że robiąc rezerwacje i wpisując dane na discover qatar, system widzi z jakim nr rezerwacji jest powiązany nr na obu biletach i widząc, że podróż jest w jedną i w drugą stronę ( bo w jedną pewnie nie bookowałeś osobno z racji cen) nie pchnie drugiej rezerwacji mimo innego nr biletu na podstawie tego samego nr rezerwacji.

Chyba, ze masz 2 osobne rezerwacje i dwie osobne transakcje platnicze, ale wtedy pewnie booking jest tylko dla osoby więc raczej nic to nie da.

Oczywiście proszę wybaczyć jezeli nie mam racji, to tylko moje sugestie i przemyslena.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:36 

Rejestracja: 28 Lis 2018
Posty: 20
Tzn. rezerwacja jest jedna ale w jedną stronę ekonomiczna, a z powrotem biznes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group