Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Sty 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Juz nie ma wiz do Kataru,
a wczesniej jak byly, to kupowalo sie je na miejscu na stanowisku kontroli paszportowej.
Teraz juz nie trzeba.

czy 4,5 godz wystarczy ?
hmm, liczac ze musisz wrocic powiedzmy na 1,5-1 godzine przed lotem, to zostaje 3 godz,
ale zanim wyjdziesz z lotniska, przejdziesz kontrole paszportowa, do ktorej czesto są kolejki, a celnikom arabom jak zawsze, sie nie spieszy, to tez na to trzeba policzyc godzine, czyli mamy 2.
Dojazd np w okolice Souq'u to powiedzmy ok 20 min, czyli w dwie strony ok 40 do godziny. Wiec zostaje Ci godzina tam na miejscu. W inne miejsca nie zdazysz pojechac.
Wiec decyzja nalezy do Ciebie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#42 PostWysłany: 23 Sty 2018 16:13 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 12
Loty: 37
Kilometry: 115 425
Z tymi kolejkami do odprawy to bym nie przesadzał, mnie wyjście z samolotu z dojazdem do miasta zajął niecałą godzinę wszystko zależy jak się przebiera nogami bo lotnisko jest dość spore ale puste.
Ja mając 4.5 h. nawet bym się nie zastanawiał tylko odrazy grzał w miasto :D Tylko przy takiej opcji lepiej wziąć taxi lub ubera żeby szybciej się dostać.
Kontrola na powrocie nie trwa długo, spokojnie będąc godzinę przed odlotem wystarczy nawet zdążysz sobie kupić coś na podróż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Mar 2018 08:37 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 4
Jeżeli lecimy Qatar Airways lub Emirates warto sprawdzić dodatkowe usługi - np. darmowe wizy, wycieczki lub nawet nocleg w hotelu. Generalnie się tym nie chwalą, a czasami jest to możliwe.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 22 Mar 2018 08:38, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 02 Kwi 2018 18:58 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Mała uwaga, aby wyjaśnić kwestie. Linie lotnicze QR nie rozdają same z siebie żadnych noclegów przy długich przesiadkach. Teoretycznie jest to możliwe, ale trzeba spelnić szereg warunków oraz posiadać bilet w odpowiedniej klasie rezerwacyjne. Bilety promo
( ktore zapewne posiada wiekszość) na 99% nie zostaną zakwalifikowane.

Można natomiast skorzystać z programu Discover Qatar ( opcja była ograniczona czasowo, nie wiem czy jeszcze dziala) i zabukować darmowy hotel podając nr biletu QR i mając odpowiednio dlugą przesiadke. Program działał dzięki współpracy QR oraz Katarskiego Ministerstwa Turystyki i nie jest tym samym, czym jest standardowy nocleg przyslugujący przy długiej przesiadce.

Program działał bardzo dobrze, korzystałem w zeszłym tyg.

Nie ma już darmowych wycieczek do miasta, koszt wycieczki to 40 QAR. Jeśli ktoś nie był w Doha moim zdaniem warto. Po wycieczce mozna zostać w centrum i wrocic później na lot.

Jeśli ktoś jedzie z lotniska do miasta i nie korzysta z autobusow sugeruje Ubera ( można zamowic korzystając z wifi i placic gotowka)
Taxi z automatu doliczaja oplate lotniskowa 25 QAR

Uber z lotnika na Souq ok 25-30 QAR, powrót podobnie. Całość bez problemów
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Kwi 2018 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Co do Ubera - czy pisząc, że można płacić gotówką, masz na myśli, że można "również", czy też, że można "tylko"? Jeśli można zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą podpiętą pod Ubera, to która opcja jest korzystniejsza?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Kwi 2018 20:20 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Mozna placic karta lub gotowka. Wybierasz opcje platnosci podczas zamawiania kursu. Gotowka jest o tyle wygodniejsza, ze unikasz pozniejszych ewentualnych problemow z aplikacja.
Zakladam, ze jesli wyskakujesz na 5h na miasto nie masz lokalnej karty sim z pakietem danych i wtedy robi sie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 03 Kwi 2018 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Faktycznie, umknął mi taki drobny szczegół, jak powrót na lotnisko i konieczność jego sfinansowania :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Kwi 2018 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
golab napisał(a):
Można natomiast skorzystać z programu Discover Qatar ( opcja była ograniczona czasowo, nie wiem czy jeszcze dziala)

Działa elegancko. Dzisiaj bukowałem 2 pokoje.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 03 Kwi 2018 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Na które się zdecydowałeś? W zasadzie nie przymierzałem się do tego rozwiązania, bo pobyt będziemy mieli dzienno-wieczorny (przylot do DOH o 16:00, wylot z DOH o 02:55, czyli ok. 11 h) i pierwotnie planowałem po prostu wyskoczyć na miasto, pozwiedzać i wrócić na lotnisko na tyle wcześnie, by skorzystać z prysznica i saloniku, ale skoro można mieć hotel za darmo, to czemu nie :D Można byłoby to potraktować jako miejsce do odsapnięcia, wzięcia prysznica bez czekania w kolejce na lotnisku, może jakiś basen... Zastanawiam się tylko, który hotel z tych, które są oferowane za free ma najdogodniejszą lokalizację?
EDIT: Jak oceniasz lokalizację Hilton (mam golda w HH)?

No i jeszcze jeden EDIT: teraz dopiero spojrzałem, że minimalny czas tranzytu wymagany do skorzystania z tej oferty to 12 h, a ja mam 11 h. Czy dobrze rozumiem, po wypełnieniu formularza rezerwacji i wysłaniu go, najprawdopodobniej dostanę prędzej, czy później wiadomość, że rezerwacja jest niemożliwa z uwagi na to, że warunek minimum 12 godzin w DOH nie jest spełniony? A może nie badają tego aż tak szczegółowo?

Już znalazłem - na FT są relacje osób, które miały czas tranzytu nawet krótszy, niż moje 11 h i skorzystały, choć są i takie, które dostały maila z anulowaniem rezerwacji. W sumie nie ma ryzyka - najwyżej anulują mi rezerwację i zrobimy tak, jak planowaliśmy pierwotnie, czyli bez korzystania z noclegu. Pytanie, który hotel wybrać na taki krótki pobyt kilkugodzinny pozostaje zatem aktualne :)
A może jakiś z darmowym transferem lotniskowym (Oryx Rotana, Radisson, Holiday Inn)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Kwi 2018 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Wziąłem holiday inn, bo blisko lotniska i suku i darmowy transfer z lotniska
W t&c jest zapis, że transit min. 12 h
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Kwi 2018 17:41 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Ja wybralem Souq Waqif Boutique. Obok medyny, super klimat jak z Alladyna.
Z tym darmowym busem to moze bedziecie mieli wiecej szczescia niz ja. Tez wyczytalem, ze ponoc hotel to posiada. Na lotnisku busa nie znalazlem, w informacji sprawdzili liste hoteli, ktore oferuja transport i jefnak nie bylo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Kwi 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ja bylem w Fraiser Suites Doha - blisko Corniche i Muzeum Sztuki Islamskiej. Maja free shutle z lotniska do hotelu o godzinach parzystych i na lotnisko o nieparzystych - tylko zeby z niego skorzystac trzeba do nich wczesniej napisac maila. Hotel byl spoko. W lodowce byly zimne napoje (za free).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Kwi 2018 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
golab napisał(a):
Ja wybralem Souq Waqif Boutique. Obok medyny, super klimat jak z Alladyna.

Potwierdzam, polozenie fenomenalne, ja dostalem zamiast normalnego pokoju suite. :)
Nie wiem tylko, czy ten hotel jest nadal oferowany.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 03 Kwi 2018 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Brzmi ciekawie, ale już tego hotelu chyba w ofercie nie ma, przynajmniej na interesującą mnie datę. Do wyboru jest 10 hoteli: Radisson Blu, Holiday Inn, Marriott Marquis, Oryx Rotana, Westin, Intercontinental, Hilton, Millenium Plaza, Millenium Hotel i Warwick.
Na razie się wstrzymam, bo do wyjazdu jeszcze daleko. A nóż ten Souq Waqif Boutique jeszcze się pojawi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Kwi 2018 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
cypel napisał(a):
golab napisał(a):
Można natomiast skorzystać z programu Discover Qatar ( opcja była ograniczona czasowo, nie wiem czy jeszcze dziala)

Działa elegancko. Dzisiaj bukowałem 2 pokoje.

Wczoraj dostałem od kozy maila. Anulacja, niespełniony warunek min. 12 h. Także tego, szybko podziałali :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Kwi 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A z jakim wyprzedzeniem w stosunku do lotu rezerwowałeś?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Kwi 2018 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Zirka, about miesiąc. Ciekawe czy jak bym machnął kilka dni przed lotem czy by skasowali. W warunkach z tego co pamiętam jest min. 4 dni przed lotem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 08 Kwi 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Ja właśnie w tym kierunku kombinuję ;)
Jeśli anulują - trudno, nic się nie stanie. Jeśli utrzymają - będzie miło z ich strony :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 10 Wrz 2018 19:01 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Z tym wyjściem z lotniska w Katarze to jednak nie jest tak kolorowo. Może miałem pecha i trafiłem na nieuprzejmego urzędnika, ale gdy ten podczas kontroli obejrzał moją kartę pokładową na kolejny lot, spojrzał na zegarek i stwierdził, że czas do kolejnego lotu to poniżej 8 godzin (było jakieś 7), a w takim czasie nie da się dojechać do centrum miasta i wrócić na lotnisko. Potem zawołał jakiegoś funkcjonariusza, żeby wyprowadził mnie do strefy transferowej i kazał mi nie dyskutować z jego decyzją. Trochę to dziwne, niby rząd Kataru wydaje sporo funduszy na promowanie turystyki, a tymczasem turysty nie chcą wpuścić do kraju. Także jak ktoś planuje zwiedzić Dohę w trakcie przesiadki, to niech weźmie pod uwagę, że istnieje realna szansa, że nie zostanie wypuszczony z lotniska. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Wrz 2018 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Eee... podczas jednego z ostatnich lotów miałem przesiadkę 4 godziny 50 minut. Wyszedłem bez żadnego problemu, poczekałem na autobus (trochę się czeka), pojechałem sobie do centrum miasta, zrobiłem małe zakupy, zjadłem, wróciłem, jeszcze trochę poczekałem na lot. To chyba przez urodę, bo jak inaczej wytłumaczyć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group