Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
szarik napisał(a):
I naprawdę jesteś tak dumna z tego postu że i tutaj go skopiowałaś? .


Ażeby pisać muszę obnosić się dumą?! Trochę dystansu, szarik;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 03 Paź 2018 10:58 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Dystansu do pogardy która tutaj się przelewa? No cóż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Paź 2018 11:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@elwirka
Faktycznie, rzygać się chce w czasie czytania Twojej twórczości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Paź 2018 11:39 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Ależ ten niepozorny wątek się rozrósł :)

Jak pisali wcześniej na ten kierunek za cały bagaż i portfel wystarczy. A jak ktoś chce brać ciuchy na cały wyjazd, to wtedy właśnie plecak 40l jak znalazł. Przecież to same krótkie rzeczy, nawet 1 sztuki z długim rękawem nie warto. No chyba, że ktoś do Tajlandii będzie futro z norek targał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 03 Paź 2018 11:43 

rdw napisał(a):
W związku z tym pojawia się zasadnicze pytanie - jaki bagaż doradzacie ze sobą zabrać?


Na Twoim miejscu za wszelką cenę spakowałbym się w podręczny. Oczywiście tylko plecak wchodzi w grę, chyba że podróżujesz "na Niemca" z tragarzem do noszenia maneli.
Kupiłbym sobie maksymalnie 3 pary szybkoschnących gaci (czyli bez dodatku bawełny). W zależności od budżetu możesz iść w profesjonalne rozwiązania (np. STOOR), albo w budżetowe (Decathlon). Ważne żeby były ze sztucznej tkaniny i miały dobre opinie w necie. Piszę 3 pary, ale w sumie wystarczą Ci dwie, a dodatkowo nauczysz się dyscypliny by codziennie prać. Pranie jest proste - ciepła woda + mydło, potem rozwieszasz na krześle i na rano masz. Jak nie wyschnie w nocy to wyschnie w ciągu dnia na tyłku. 80 lat temu kobiety w siódmym miesiącu ciąży pracowały normalnie w polu, a potem rodziły dzieci silniejsze od tych teraz, więc nie ma co się pieścić.
Gacie mamy załatwione, teraz skarpetki. Kup te:
https://www.decathlon.pl/skarpety-kipru ... 88454.html
i ewentualnie te:
https://www.decathlon.pl/skarpety-fitne ... 53155.html
a jak masz większy budżet to kup inne (coolmax na przykład). Unikaj bawełny, a nie bój się cienkiej wełny merino. Dobrze odprowadza wilgoć.

Koszulki kup sobie sportowe z poliestru. Tą:
https://www.decathlon.pl/koszulka-mh550 ... 92293.html (jest też w wersji z krótkim rękawem - sam używam)
albo inną, która nie ma w składzie bawełny. Pierzesz jak skarpety w mydle i wieszasz wieczorem. Po godzinie od powieszenia wykręć jeszcze raz bo w dolnych partiach po rozwieszeniu zbiera się woda i może kapać.
Góra
 PM off
Piotr Michalcewicz lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 03 Paź 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Chyba wiem skąd to pragnienie @rdw tachania walizy.

Tytułem wstępu.
Z dzieckiem jeździmy praktycznie odkąd skończył rok życia, Zawsze ten sam schemat: dwa plecaki dla rodziców i dziecko dostaje coś małego, dziecięcego, na plecy. Teraz jako prawie 11-to latek dzielnie nosi już "dorosły" plecak, ale...

... jak pierwszy raz jechał na zieloną szkołę, to poprosił, żeby go spakować w walizkę na kółkach. Dla mnie to był szok - zielona szkoła i walizka???, toż to totalny obciach wstyd i w ogóle!!!.
Ale jednak nie, synek wyjaśnił, że WSZYSCY jadą z walizkami, a plecak to obciach. Nie bardzo w to wierzyłem, ale OK. Kupiliśmy ładną, porządną kabinówkę i żeśmy go tam spakowali.

Teraz drugi szok - faktycznie, dzieciaki jadące na zieloną szkołę, czy potem na kolonie, wszystkie miały walizki lub torby na kółkach. Nie widziałem ani jednego plecaka turystycznego (nie liczę małych na picie i kanapkę do autobusu). Walizki, wypasione, czasem nawet równe wysokością z dzieciakiem.

Widać taka moda, której my stare podróżnicze plecakowe pryki już nie ogarniamy :o
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 03 Paź 2018 12:18 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Z tymi skarpetkami, to nie ma się co upierać. Dobre sandały trekkingowe i żadnych skarpet już nie trzeba :) Gorzej może być przy starcie lub powrocie. Kolega co razem ze mną leciał wykorzystał, że przy wyjeździe w kwietniu było u nas ponad 20 stopni i od razu poleciał na lekko w T-shircie, sandałach i krótkich spodenkach. Oczywiście na wyjazd nic długiego nie targał, a że lubi sandały, to także nie brał skarpet ani żadnego innego (cięższego obuwia). Na miejscu oczywiście nie było z tym problemu. Ale fest się zdziwił przy powrocie, który wypadał na "bezpieczny" pogodowo 3 maja. Komunikat w samolocie: "(...) Zbliżamy się do Warszawy. Temperatura powietrza -2 stopnie, pada śnieg (...)" :D :D :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 03 Paź 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Don_Bartoss ja nie jestem zwolennikiem syntetycznych ubran, np. z poliesteru czy poliamidu.
Polecam ubrania z wlokien bambusa, posiadajacych wlasciwosci anybakteryjne i termoregulacyjne. :)

@elwirka, @skie nie raz obserwowalem mlode dziewczyny podrozujace do tropiku z walizka na kolkach i niekoniecznie z fagasem. :D

Osobiscie podrozowalem z samyn plecakiem jak i z walizka, a zalezalo od rodzaju transportu, ciezaru bagazu oraz zabranych rzeczy, przykladowo na transport baterii czekolad i > 30 kg uzywanych rzeczy do rozdania czy tez delikatne prezenty plecak sie nie nadawal, za to plecaki sie sprawdzaly na plazy, lodkach oraz w gorach, jak np. wejscie na Kili. :)

Kolega @rdw rowniez wspominal o prezentach, nie wiadmo co zamierza zabrac, ale moga ulec uszkodzeniu w plecaku.
rdw napisał(a):
- lecę na okres Bożego Narodzenia a lecąc do Polski odwiedzam rodzinę więc na pewno chciałbym przywieźć im jakieś prezenty przed świętami i po powrocie z BKK w WAW na pewno dadzą mi jakieś prezenty do zabrania do Londynu

Bywalo i tak, ze polecialem z plecakiem, a wrocilem z walizka. :D
Na podroze sluzbowe i krotkie wypady weekendowe, gdzie mialem zapewniony hotel z transferem, zabieralem mala walizeczke na kolkach, ktora spokojnie sie miescila w schowkach nad glowami pasazerow. Zaleta bylo, ze nie musialem dzwigac, szczegolnie jak zrobilem wieksze zakupy np. w duty-free.
BTW nie jeden raz kupowalem na miejscu bielizne osobista, przybory do golenia, paste czy szczoteczke do zebow etc. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 03 Paź 2018 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
rdw napisał(a):
czy w Tajlandii aby dojść do kolejnego hotelu trzeba tachać ją po jakichś schodach, górach, piasku? Sądzę że nie, ale jak ktoś uważa inaczej, niech napisze.
Nie podważam argumentów dla podważania, po prostu mam wrażenie, że przekonywanie co do wielkiego plecaka to bardziej styl bycia, niż kwestia logistyczna


Zapewne do pewnego stopnia styl, w wiekszym stopniu wygoda a w najwiekszym dopasowanie do sposobu podróżowania i spędzania czasu. Przy pobycie "wyżejbudżetowym" i bardziej stacjnarnym walizki nie sa aż tak uciążliwe (mieszkasz w wypasionym hotelu, dostajesz się do niego z lotniska taksówką podjeżdżając pod same drzwi, walizy pomaga ci wtaszczyć boy czy kierowca nie tłuczesz się z nimi na co dzień).
Przy pobycie bardziej "lowcost" i częstym przemieszczaniu lokalnym transportem potrafią dać w kość albo uniemożliwić taki sposób podróżowania (np. na Seszelach nie zabierali do lokalnych busów z walizami odsyłając do taxi - z niewielkim plecakiem nie było problemu. W wielu krajach busy nie mają miejsca na bagaż, możesz go trzymać na kolanach czy pod nogami jeśli to mały plecak ale nie pozwolą ci zatarasowąć przejścia walizą. Na Sri Lance np. wykoleił się pociąg przed tym, którym jechaliśmy. Podstawili kolejny z drugiej strony ale trzeba było dojść do niego kilkaset metrów i wsiąść (mega wysoko bo wsiadanie z ziemi a nie z peronu.) Z niedużym plecakim nie było problemu ale do dziś pamiętam buraczkowy kolor twarzy Rosjanki ciągnącej po kolei trzy walizy po podkładach i tłuczniu i rozpacz w jej oczach jak zobaczyła na jakiej wysokości jest drabinka wagonu. (W końcu jej te walizy wciągnąłęm jakoś ale ledwo dałem radę i omal nie naruszyłem sobie kręgosłupa przy tym.) Gdy chcesz mieszkać w domku na plaży najczęściej musisz do niego po prostu po tej piaszczystej plaży dojść (i cena często spada wraz z długością dojścia) z plecakim - no problem nawet jak po drodze trzeba jakieś skałki minąć, ciągnąć tyle walizę po piachu - raczej odpada (chyba, że masz grubszy portfel wówczas zapłacisz krajowcom odpowiednio dużo i ci zataszczą albo podrzucą łódką). Również wyjazd w stylu "kazdego dnia śpię w innej miescowości a przemieszczając sie pomiędzy nimi wysiadam aby zwiedzić świątynię" raczej odpada z walizami. Tak, że można z grubsza uprościć, że chodzi o styl. Musisz się tylko zdecydować jaki jest twój. (Jaki chcesz żeby był).
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 07 Paź 2018 04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
elwirka napisał(a):
Dajcie chłopakowi spokój.

Zgadzam sie. Autor watku otrzymal tu tak wiele wpisow za i przeciw walizce, ze z pewnoscia uda mu sie podjac decyzje. I dobrze, jego wakacje, niech zdecyduje, co mu najbardziej odpowiada.
Moze ostatecznie poleci pierwsza klasa z 3 walizami pelnymi prezentow, wynajmie auto z kierowca i bedzie pral skarpety w umywalce w apartamencie 5* hotelu. Wolno mu.
Cytuj:
[...]na FejZbuku.

A to co - "jaki ten Facebook be i nie-trendy, ale konto mam i 20 razy na dzien sprawdzam, ile polubien ma nowe zdjecie z dziubkiem"?
Cytuj:
"Nic bardziej mnie nie cieszyło niż widok lachonów [...] Ot, taka darmowa rozrywka;-)"

Widac, ze duch w narodzie nie ginie. "Nie znam ludzi, ale skomentuje, skrytykuje, wytkne palcem, wysmieje ubior, dziwny wyglad, inny niz moj sposob spedzania wolnego czasu etc. A juz jak sie potknie, przewroci, uszkodzi bagaz, to uciecha na calego". Schadenfreude nie zna pojecia urlopu.
W dodatku okreslanie obcych kobiet "lachonami" naprawde nie przystoi nikomu na poziomie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Paź 2018 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przecież lachon to pojęcie kabaretowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 07 Paź 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@p.wl
Uwielbiam ludzi, którzy pouczają mnie jak i o czym powinnam pisać. Jakich słów wypada mi używać. I równających mnie do ich wyimaginowanego poziomu. Masz jeszcze jakieś dobre rady?!;-)
Wrzuciłam ten tekst, ażeby uzmysłowić autorowi tematu, iż walizka w Tajlandii nie będzie dobrym pomysłem. Tylko tyle. Bądź łaskaw powstrzymać więc swoje moralizatorskie zapędy. No chyba, że napisałam o tobie;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Paź 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
p.wl napisał(a):
"Nic bardziej mnie nie cieszyło niż widok lachonów [...] Ot, taka darmowa rozrywka;-)"
Widac, ze duch w narodzie nie ginie. "Nie znam ludzi, ale skomentuje, skrytykuje, wytkne palcem, wysmieje ubior, dziwny wyglad, inny niz moj sposob spedzania wolnego czasu etc. A juz jak sie potknie, przewroci, uszkodzi bagaz, to uciecha na calego". Schadenfreude nie zna pojecia urlopu.
W dodatku okreslanie obcych kobiet "lachonami" naprawde nie przystoi nikomu na poziomie.

Sorry za OFF-top, ale podobnie jak kolega @becek nie widze nic takiego zlego w pojeciu lachon, chociaz nie znalem tego okreslenia i musialem skonfrontowac ze slownikiem. :D
Kod:
Dziewczyna, laska, najczęściej używane w klubach, słowo lansowane w skeczu Kabaretu Moralnego niepokoju pt. "Lachonarium".
W zależności od środowisko może oznaczać dziewczynę: pustą, głupią i puszczalską lub ładną i obdarzoną świetną figurą.
Typowy ubiór to: miniówa, różowa lub biała koszulka, białe kozaczki itp.

Rownie dobrze mozna okreslic paniusia, damulka czy laleczka i tez mogloby brzmiec obrazliwe. ;)
Czy wszyscy jestesmy na codzien az tacy nad wyraz porzadni, ze musimy innych karcic i wytykac palcem??? 8-)
Sorry, ale mam watpliwosci.

Wracajac do tematu, tak jak wczesniej wspomnialem, widzialem nie raz turystow w zarowno z walizka jak i z plecakiem i nie tylko mlode dziewczyny.
Mysle, ze mozna przetestowac wczesniej np. podjechac na weekend nad morze czy w gory i sprobowac "przetachac" walizke po piachu czy nierownej, lesnej drodze. ;)
BTW ach te miniowy i biale kozaczki ..., plecak wyjatkowo nie pasuje i zawsze mozna pomoc, np. sliczne turystki z Kolumbii w NY. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 08 Lis 2018 16:32 

Rejestracja: 08 Lis 2018
Posty: 2
Zbanowany
eskie napisał(a):
Chyba wiem skąd to pragnienie @rdw tachania walizy.

Tytułem wstępu.
Z dzieckiem jeździmy praktycznie odkąd skończył rok życia, Zawsze ten sam schemat: dwa plecaki dla rodziców i dziecko dostaje coś małego, dziecięcego, na plecy. Teraz jako prawie 11-to latek dzielnie nosi już "dorosły" plecak, ale...

... jak pierwszy raz jechał na zieloną szkołę, to poprosił, żeby go spakować w walizkę na kółkach. Dla mnie to był szok - zielona szkoła i walizka???, toż to totalny obciach wstyd i w ogóle!!!.
Ale jednak nie, synek wyjaśnił, że WSZYSCY jadą z walizkami, a plecak to obciach. Nie bardzo w to wierzyłem, ale OK. Kupiliśmy ładną, porządną kabinówkę i żeśmy go tam spakowali.

Teraz drugi szok - faktycznie, dzieciaki jadące na zieloną szkołę, czy potem na kolonie, wszystkie miały walizki lub torby na kółkach. Nie widziałem ani jednego plecaka turystycznego (nie liczę małych na picie i kanapkę do autobusu). Walizki, wypasione, czasem nawet równe wysokością z dzieciakiem.

Widać taka moda, której my stare podróżnicze plecakowe pryki już nie ogarniamy :o


dokładnie taka moda. córa jechała na 4 dni i co druga miała waliche na kołach a poza tym większe od tej co ja zabieram na 2 tyg z zoną , ale to tylko rodzice... moja jest uczona od poczatku że zabiera sie potrzebne minimum
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:30 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Po zmianach polityki bagażowej Ryana i Wizz sklepy już się wyprzedają po fajnych cenach z ,,kabinówek". Jak ktoś potrzebuje to za pare chwil będą ceny mocno zachecajace do nabycia. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 08 Lis 2018 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
... jak pierwszy raz jechał na zieloną szkołę, to poprosił, żeby go spakować w walizkę na kółkach. Dla mnie to był szok - zielona szkoła i walizka???, toż to totalny obciach wstyd i w ogóle!!!.
Ale jednak nie, synek wyjaśnił, że WSZYSCY jadą z walizkami, a plecak to obciach. Nie bardzo w to wierzyłem, ale OK. Kupiliśmy ładną, porządną kabinówkę i żeśmy go tam spakowali.

Teraz drugi szok - faktycznie, dzieciaki jadące na zieloną szkołę, czy potem na kolonie, wszystkie miały walizki lub torby na kółkach. Nie widziałem ani jednego plecaka turystycznego (nie liczę małych na picie i kanapkę do autobusu). Walizki, wypasione, czasem nawet równe wysokością z dzieciakiem.

Widać taka moda, której my stare podróżnicze plecakowe pryki już nie ogarniamy :o


Niesamowite, za moich dzieciecych czasow jechac z taka walizka to byl niezly obciach i w CH do tej pory tak jest.
Prawdopodobnie im bardziej wypasiona walizka na kolkach tym lepiej swiadczy o zamoznosci rodzicow. :D
Jak to mowia w PL, pokaz sie...
Na szczescie dzieci w CH nie sa tak psute przez rodzicow i jezdza dalej z plecakami.
Ciekawe, nie tak dawno lecialem LOT-em z Wa-wy do Kijowa i widzialem grupe dzieci ukrainskich, wracali z Barcelony.
O dziwo mieli male, nawet okazale walizki na kolkach, a plecakow podroznych nie zauwazylem. :o
Jedna dziewczynka ubrana byla na rozowo i miala nawet rozowa walizeczke. :D
Wyglada na to, ze Ukraincy maja b. podobna mentalnosc do polskiej, czy tez moze byc odwrotnie.
Anyway, szok!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 09 Lis 2018 01:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: W co się spakować?
#57 PostWysłany: 09 Lis 2018 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Doszukujesz się zagmatwanych teorii a zazwyczaj proste odpowiedzi są poprawne. Dobry turystyczny plecak jest droższy od wyglądającej na wypasioną walizki na kółkach, którą można za grosze kupić w jakimś Tesco.
Plus - mam w domu ze sześć różnych walizek. I tylko dwa plecaki ale takie 70+ litra. Wiec nie będę dziecku na kilka dni kupował nowego mniejszego plecaka, który później trafi do szafy, skoro mogę dać którąś z posiadanych toreb. Tym bardziej do autobusu, gdzie walizka mniej ucierpi. Plecak to na wędrówki jakieś prędzej.
Przy okazji, w Norwegii bardzo popularne są wszelkiego rodzaju miękkie torby, zarówno jako kabinówki, jak i większe. Najczęściej maja paski do noszenia przez ramie lub jako plecak. Ale tutaj dużo rzeczy jest bardziej praktycznych niż eleganckich, przy czym najczęściej wysokiej jakości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Lis 2018 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BrunoJ, w CH jest akurat odwrotnie, plecaki turystyczne mozna kupic 2-3 x taniej niz walizki na kolkach, zreszta w niektorych firmach rozdaja nawet za darmo.
Sam nie raz rozdawalem i zawozilem do Afryki.
Btw nie kupuje sie dzieciom zaawansowanego, markowego sprzetu, tylko tanie, przecietne. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Lis 2018 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
cccc napisał(a):
Btw nie kupuje sie dzieciom zaawansowanego, markowego sprzetu, tylko tanie, przecietne. ;)

Oj tu się mylisz i to bardzo.

Moje dziecko chodzi do szkoły gdzie są mundurki, a rodzice są na takim już poziomie majątkowym, że nikomu niczego nie muszą udowadniać. Poza mundurkiem, dzieciaki są ubrane tak jak mówisz, przeciętnie i wygodnie.

Natomiast mam możliwość obserwować z zewnątrz, jak też mieć informacje z wewnątrz szkoły publicznej, do której chodzą, w dużej mierze, dzieci beneficjentów pomocy społecznej.
Co tam się dzieje!!!
Istna rewia markowej mody. Znajoma nauczycielka opowiada, że dzieciak nie ma wykupionych obiadów, głoduje, ale za to w najnowszych butach za 500 PLN. Dzieci mają tragedie osobiste, jak koledzy mają jakieś ciuchy markowe a on nie. A już na ostracyzm i wyśmiewanie zasługuje fakt jak się założy podróbkę i zostanie na tym przyłapany.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 09 Lis 2018 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@eskie tak jak wczesniej wspomnialem, ja nie mialem na mysli PL, ale zdaje sobie sprawe co sie dzieje w PL i jak jest mentalnosc. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group