Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:07 
Awatar użytkownika

Loty: 424
Kilometry: 477 823
platynowy
@becek - odpowiem Ci po co.

Po to, żeby przekazać @Cypel , że wzięcie pralki do bagażu podręcznego to nie jest żaden problem.

https://newatlas.com/the-scrubba-portab ... ine/21895/

Autorko Autorze tego wątku - to chyba Tobie też rozwiąże problem.

Ostatnio edytowany przez pabien, 02 Paź 2018 17:26, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
becek lubi ten post.

#22 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:19 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
pabien napisał(a):

Autorko tego wątku - to chyba Tobie też rozwiąże problem.

Jaka autorko?! Przecież to facet jest.
A wbrew stereotypom istnieją kobiety, które potrafią się spakować w bagaż podręczny na wyjazd w dowolne miejsce i na dowolną ilość czasu;-)
2 ludzi lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

@pabien fajna ta podróżna pralka, tylko te 3 dzbanki za to mogą zając dużo miejsca w plecaku :( i teoretycznie można by zamiast niej użyć równie dobrze torby z Biedry ;)
 Relacje PM off
pabien lubi ten post.

#24 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:33 
Awatar użytkownika

platynowy
@elwirka przeczytałem "chciałbym" jako "chciałabym" i dlatego autor zrobił mi się autorką, Zapewniam cię jednak, że nie było to z powodu planu wzięcia dwóch walizek. I nie mam najmniejszych wątpliwości, że kobiety potrafią radzić sobie z małym bagażem tak samo jak mężczyźni.
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#25 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:38 

Potwierdzam - dadzą radę. Przy czym, @pabien, chyba zgodzisz się ze mną, że nie chcemy oglądać kobiet dwa dni z rzędu w tym samym odzieniu :)
 PM off  

#26 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:44 
Awatar użytkownika

platynowy
-- 02 Paź 2018 17:39 --

@Japonka76 - zaraz po tym kiedy to znalazłem spróbowałem poszukać czegoś takiego na Ali, ale najpierw miałem problem problem bo wash bag to kosmetyczka.

Ale za to "portable washing mashine" daje kolejne ciekawe wyniki:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... ng+machine

Torba z biedronki chyba jednak jest za słaba i może być problem z odessaniem powietrza

-- 02 Paź 2018 17:44 --

@Don_Bartoss - ależ ja rekomenduję branie zmiany odzieży, oprócz tego ja siebie też nie lubię oglądać dwa dni w tym samym ubraniu.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:47 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
w zasadzie do tego dorobić ramiączka i mamy mały podręczny który przy okazji upierze to co jest w środku :idea: :idea: :idea:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.

#28 PostWysłany: 02 Paź 2018 17:51 
Awatar użytkownika

platynowy
A przy okazji możesz się potem pochwalić, że wyjechałeś spakowany nie w plecak, nie w walizkę tylko w pralkę

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 02 Paź 2018 20:41 
Awatar użytkownika

platynowy
@rdw, jesli nie zamierzasz zabrac turystycznej pralki i nie bedzie mozliwosci oddac ubran do prania to tak jak wczesniej wspominalem w moim poscie, mozesz wykorzystac wlasne rece. ;)

Manual z internetu, jak zrobic i wysuszyc pranie. :D
Kod:
1. Należy pamiętać żeby zapakować do walizki rzeczy lekkie, z szybko schnącego materiału. W ten sposób będziemy mieli pewność że pranie nie będzie schnąć dłuugo.
2. Warto robić pranie wieczorem/ na noc . Gdy wstaniemy, będziemy mieć gwarancję że ubrania będą suche. Dodatkowo można powiesić je przy kaloryferze .

Dalsze kroki będą już dotyczyć samego prania i suszenia : )

3. W wielu miejscach gdzie tymczasowo 'zamieszkujesz' nie ma pralek. Trzeba więc uprać rzeczy ręcznie.
Zatkaj zlew. Nalej do niego ciepłą wodę, lecz nie za gorącą żeby sie nie poparzyć! Dodaj mydło lub szampon, chyba że wzięłaś/wziąłeś z domu płyn do prania. Wymieszaj wodę w zlewie żeby rozpuścić szampon itd.

4. Wrzuć brudne ubrania. Zostaw na kilka minut żeby dobrze nasiąknęły. Następnie zacznij je ugniatać. Gdy plama jest nadal widoczna, weź mydło i trzyj nim o brudne miejsce. Możesz użyć do tego szczotkę jeśli masz pod ręką. Opłucz ubrania zimną wodą.
5. Dokładnie wyciśnij wodę. Na łóżku bądź podłodze rozłóż ręcznik. Połóż na nim upraną rzecz i zwiń. Gdy zrobisz już rulon, zacznij po nim chodzić, skakać itd. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru wody z mokrej odzieży.
6. Powieś ubranie w miejscu gdzie szybko wyschnie, np. na kaloryferze. Jeśli nie działa on, postaw krzesełko przy drzwiach i na nim powieś rzeczy.

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#30 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:03 
Awatar użytkownika

platynowy
rdw napisał(a):
Niech mnie ktoś pocieszy, że jednak leciał z dużą walizką, zostawiał ją w hotelach i nie miał przez to utrudnień w komunikacji... :roll:

Yep, chcialem zawiezc usmiech do Afryki (tutaj Rwanda) i nie zapomnialem o licznych prezentach, ale akurat zapomnialem zapakowac bielizne osobista. :D
Załącznik:
walizki.JPG

Problemu z transportem nie ma jak masz prywatnych kierowcow. ;)

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.

Ostatnio edytowany przez cccc, 02 Paź 2018 23:57, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:39 
Awatar użytkownika

srebrny
cccc napisał(a):
Manual z internetu, jak zrobic i wysuszyc pranie. :D

Odpadłem... i poczułem się bardzo staro. Czy teraz ludzie naprawdę potrzebują manuala jak założyć skarpetki?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#32 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:48 
Awatar użytkownika

srebrny
przeczytaj pierwszy post :roll:
cccc lubi ten post.

#33 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:50 
Awatar użytkownika

platynowy
@billy po pytaniach zadawanych na forum sam powinienes wywnioskowac, jak zaradny moze byc dzisiejszy czlowiek, nie wiadomo czy kiedykolwiek w zyciu podolal cos sobie uprac i wysuszyc. 8-)
Nawet najprostsze, banalne rzeczy moga okazac sie mocno skomplikowane. :D
Dlatego zamiescilem manual i zdjecie, aby kolega @rdw troche wyluzowal i nie zalamal sie przed wyjazdem.

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
 Relacje PM off
becek lubi ten post.

#34 PostWysłany: 03 Paź 2018 00:16 
Awatar użytkownika

srebrny
Pytania na forum kojarzyły mi się bardziej z wiedzą "specjalistyczną" nie codzienną. Rozumiem, że ktoś może pierwszy raz w życiu lecieć z przesiadką i nie wie czego się spodziewać ale nie wiedzieć jak skarpety uprać czy herbatę zrobić? Naprawdę poczułem się staro. Ja jestem z pokolenia, które w szkole uczono jak cerować skarpety i samodzielnie na ZPT różne inne rzeczy sobie zrobić. Nie mówiąc o tym czego uczyli cie w domu i sasiedztwie...
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 03 Paź 2018 01:39 

niebieski
Nie pytałem nikogo jak uprać cokolwiek ale dzięki za rady, skorzystam nie tylko ja 8-)
Ręcznie nigdy niczego nie prałem, w pralce - jako dorosły człowiek, robię to sam. Cerować też nie umiem. Rodzice takich rzeczy nie uczyli, bo od małego w domu była pralka, suszarka (pierwsza, sprowadzana w początku lat 90 z Włoch bo w Polsce takich wynalazków nie znali...).
Rozumiem, że pytania w wątku dla kogoś mogą wydawać się banalne. W takich wypadkach pomagam lub nie.
Ech, od kiedy serwis spauperyzował się, coraz częściej rzucenie tematu wywołuje zbędne dygresje, a szkoda, bo kiedyś to było milsze forum.

Wracając jednak do tematu - jeśli miałbym tachać naprawdę duży plecach na karku, to z uwagi na jego gabaryt, czy jest różnica między noszeniem go a chodzeniem z walizką i mniejszym plecakiem?
Taki wielki plecak też trzeba donieść do hotelu i zostawić (jak walizkę, na plażę czy całodniowy wyjazd to niepotrzebne), w transporcie tak samo trzeba go zdjąć z pleców (i tak samo zajmuje miejsce, jak walizka, więc nie rozumiem sugestii, że przy walizce problem rozwiąże prywatny kierowca).
Jedyna różnica i problem z walizką to prowadzenie jej po jakichś niefajnych nawierzchniach, ale czy w Tajlandii aby dojść do kolejnego hotelu trzeba tachać ją po jakichś schodach, górach, piasku? Sądzę że nie, ale jak ktoś uważa inaczej, niech napisze.
Nie podważam argumentów dla podważania, po prostu mam wrażenie, że przekonywanie co do wielkiego plecaka to bardziej styl bycia, niż kwestia logistyczna (jak wspomniałem, różnica między dotachaniem plecaka do hotelu a dociągnięciem walizki nie wydaje się duża, więc skąd ten nacisk, by nie brać do Tajlandii walizek :lol: ).
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 03 Paź 2018 03:08 
Awatar użytkownika

platynowy
rdw napisał(a):
Nie pytałem nikogo jak uprać cokolwiek ale dzięki za rady, skorzystam nie tylko ja 8-)
Ręcznie nigdy niczego nie prałem, w pralce - jako dorosły człowiek, robię to sam. Cerować też nie umiem. Rodzice takich rzeczy nie uczyli, bo od małego w domu była pralka, suszarka (pierwsza, sprowadzana w początku lat 90 z Włoch bo w Polsce takich wynalazków nie znali...).

Dlatego jesli nauczysz sie uprac samemu bez pralki to niezaleznie od mozliwosci oddania do pralni mozesz spokojnie zabrac max. 3 pary majtek, 3 pary skarpetek i 3-4 koszulki na 3 tyg. zamiast 30 par majtek, 30 par skarpetek i nie wiadomo ile koszulek. ;)
Mysle, ze jesli sa checi to nie ciezko sie nauczyc, nawet bez pomocy rodzicow. 8-)
Na wszelki wypadek umiescilem manual, gdyz po Twoim pierwszym poscie mialem wrazenie, ze nie masz doswiadczenia.

rdw napisał(a):
Wracając jednak do tematu - jeśli miałbym tachać naprawdę duży plecach na karku, to z uwagi na jego gabaryt, czy jest różnica między noszeniem go a chodzeniem z walizką i mniejszym plecakiem?

W zaleznosci w jakim terra sie poruszasz, a kraje jak Tajlandia to nie Japonia, gdzie prawie wszedzie masz mozliwosc przeciagnac walizke na kolkach po wygodnym terenie.
Tam gdzie bedzie piach, kamienie, wysokie schody, czy tez plaza, wejscie do lodki to plecak bedzie wlasciwsza opcja, wtedy lepiej dzwigac plecak niz walizke. ;)

rdw napisał(a):
Taki wielki plecak też trzeba donieść do hotelu i zostawić (jak walizkę, na plażę czy całodniowy wyjazd to niepotrzebne), w transporcie tak samo trzeba go zdjąć z pleców (i tak samo zajmuje miejsce, jak walizka, więc nie rozumiem sugestii, że przy walizce problem rozwiąże prywatny kierowca).

Zalezy co chcesz naladowac i jak zamierzasz przemieszczac sie z bagazem, jesli > 20kg i masz zagwarantowany transport, np. prywatny kierowca, czy tez gwarantowane transfery do hoteli to lepsza opcja moze okazac sie walizka na kolkach.
Zaleta prywatnego kierowcy jest to, ze Ci przedzwigia walizke, nawet 20-30kg na ramieniu po piachu, kamieniach, stromych schodach etc. -> wtedy wskazane sa dodatkowe napiwki. :D
Nastepnym razem sam wyrwie Ci z reki.

rdw napisał(a):
ale czy w Tajlandii aby dojść do kolejnego hotelu trzeba tachać ją po jakichś schodach, górach, piasku?

Zadajesz dziwne pytania, ale dam Ci dobra rade, zanim pobookujesz sobie hotele to sprawdz, czy tez zapytaj w jakim terenie sie znajduja. np. na wyspie, przy samej plazy, etc. 8-)

rdw napisał(a):
Nie podważam argumentów dla podważania, po prostu mam wrażenie, że przekonywanie co do wielkiego plecaka to bardziej styl bycia, niż kwestia logistyczna (jak wspomniałem, różnica między dotachaniem plecaka do hotelu a dociągnięciem walizki nie wydaje się duża, więc skąd ten nacisk, by nie brać do Tajlandii walizek :lol: ).

Zalety plecaka to nie tylko kwestia logistyczna. ;)
Kod:
1. mamy wolne obie ręce – to bardzo ułatwia przemieszczanie się, sprawdzanie nawigacji, picie napojów itd.
2. jest łatwiejszy w układaniu – w przeciwieństwie do plastikowej walizki nie ma konkretnego kształtu, łatwiej go chwycić, czy upchać w bagażniku
3. jest bardziej wytrzymały i może służyć za poduszkę – dobrym plecakiem można rzucać, można go zgniatać i nic nie powinno się z nim stać
4. kieszenie zewnętrzne – pozwalają na dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy w każdej chwili, bez otwierania całości i grzebania na ulicy w całym bagażu
5. można do niego doczepić dodatkowe rzeczy – do pasków, sznurków i ściągaczy można przyczepić wiele rzeczy np. napoje, statyw, ręczniki, a nawet suszyć pranie 😉
6. z plecakiem można samodzielnie podróżować na skuterze 🙂

Wady walizki:
1. dużą walizkę ciężko upchnąć w bagażniku
2. kółka i tak nie sprawdzą się w mieście ze względu na wysokie krawężniki i nierówną nawierzchnię, na wyspach tym bardziej
3. plastikowa walizka lubi pękać, gdy „zaopiekuje się nią” personel lotniska, obsługujący luk bagażowy
4. mniejsza mobilność, szczególnie w tłumie ludzi.
5. zdecydowanie bardziej kusi złodzieja.
http://www.tajlandia.org/jaki-plecak-wy ... -poradnik/

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
 Relacje PM off
rdw lubi ten post.

#37 PostWysłany: 03 Paź 2018 03:25 
Awatar użytkownika

złoty
pabien napisał(a):
@becek - odpowiem Ci po co.

Po to, żeby przekazać @Cypel , że wzięcie pralki do bagażu podręcznego to nie jest żaden problem.

https://newatlas.com/the-scrubba-portab ... ine/21895/

@pabien, zdecydowanie pomyliłeś adresata. Ten patent jest stary jak świat, nawet tu na forum był opisywany w wątku "Słodowy w podróży" a ta Twoja wersja to wersja dla bananowców ;)
Anonim3 napisał(a):
2) Mini-pralka na wyjeździe - duża torebka strunowa + woda + porcja płynu do prania zamknięta w takiej torebce albo pkt. 3.

3) Proszek do prania - mydełko hotelowe albo najtańsza kostka ze sklepu - zmiażdzone na proch nogą od krzesła, obcasem czy butem trekkingowym. Opcja deluxe: starte na tarce pożyczonej z hostelowej kuchni (tarkę po użyciu dokładnie umyć ;-) ).

pabien napisał(a):
-- 02 Paź 2018 17:39 --

@Japonka76 - zaraz po tym kiedy to znalazłem spróbowałem poszukać czegoś takiego na Ali, ale najpierw miałem problem problem bo wash bag to kosmetyczka.

Ale za to "portable washing mashine" daje kolejne ciekawe wyniki:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... ng+machine

Torba z biedronki chyba jednak jest za słaba i może być problem z odessaniem powietrza

Hint, worek wodoszczelny, waterproof bag, zatrzęsienie tego na ali po taniości i będziesz miał 2 w 1, pralkę i worek wodoszczelny.

@rdw chłopie coś się uparł na "wielki plecak"? My tu mówimy o plecaku zirka about 40 litrów (ok. 55 x 35 x 25 cm), który wymiarowo jest zbliżony do kabinówki i wadze ok. 10 kg. Walizka się może sprawdzić jak się mało przemieszczasz w cywilizowanych warunkach na trasie lotnisko-hotel.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 03 Paź 2018 06:40 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
Dajcie chłopakowi spokój. Popłynie na wyspy, to zrozumie dlaczego.
A żeby poprzeć to dowodem, to zamieszczę tu moje wspomnienia z Azji Południowo-Wschodniej opublikowane dawno temu na FejZbuku.

"Nic bardziej mnie nie cieszyło niż widok lachonów na przystani ciągnących pękate walizy po piachu. Takie drogie, markowe i w modnych kolorach. Walizki dwie. Jedna duża do której z powodzeniem wszedłby koń z kopytami. Druga mniejsza tzw. kabinówka. Na ramieniu torebeczka, na główce kapelutek, a w rączce lacie japonkami zwane. No więc idzie takie młode dziewczę, upocone na buraczano, walizy w piachu buksują. Ale ciągnie. Z mozołem. Za lalą podąża fagas pchając podobny zestaw. Nie wiem co w nim ma, pewnie butlę do nurkowania, bo nie wierzę, że facet może mieć tyle ubrań. No i tu zaczyna się najlepsze. W Azji uprawianie hop island czyli przemieszczania się z wyspy na wyspę co kilka dni, wymaga użycia łodzi. I nie są to luksusowe promy tylko zdezolowane krypy na 20-40 osób, które zabierają dwa razy więcej pasażerów niż powinny z ekonomicznych względów. Łodzie cumują na plaży. Trzeba zdjąć sandałki, wleźć do wody po kolana i zgrabnie wskoczyć na chyboczącą łódeczkę, nim kolejna fala zaleje ci dupsko. Z plecakiem trochę ciężko, ale jak najbardziej wykonalne. A teraz wyobraźcie sobie cizię, która oburącz trzyma walizkę nad głową. No bo jak opuści, to ubranka jej zamokną. No i trzyma ją i usiłuje wejść do łodzi, jednocześnie zerkając w tył, bo kabinówka na piasku została. Kończy się to tym, że panna zalana słoną wodą po pachy odpuszcza wsiadanie, bo w międzyczasie zgubiła lacie w odmętach. Z jej słodkich usteczek wydobywa się zdenerwowany pisk skierowany do narzeczonego. Fagas rzuca swe toboły i biegnie pomóc damie. No i ten sam teatrzyk. Koleś sapie, waliza nad głową. W końcu wyczuł odpowiedni moment i hycnął niczym zajączek na pokład. Łódź gibnęła, plastikowa waliza spadła z trzaskiem gubiąc niektóre elementy, a gość jak długi wyłożył się na dechach. Z brzegu dobiegło rozpaczliwe zawodzenie panny, bo walizki przecież drogie były. Przedstawienie trwa ku uciesze gawiedzi. Laska usiłuje podać kolejne bagaże facetowi na łodzi. Tu już idzie im lepiej, ale panna dalej kwiczy niczym zarzynana świnka, bo toboły, które czekały na plaży na swą kolej, były zbyt blisko i fala je nakryła. Kapelutek zdeformowany, w kabinówce chlupocze. Czarna rozpacz. Na dodatek cały swój dobytek para z walizkami rozłożyła na środku krypy, skutecznie blokując innym ludziom przejście. Ale zaprawieni w bojach backpackersi nie przejmują się takimi przeszkodami. Tu popchną, tam kopną, a tu podeptają walizę, bo miejsce na łodzi bezcenne. Na następną trzeba czekać nie wiadomo ile. Po przybiciu do brzegu wszyscy rzucają się do wyjścia tratując dobytek walizkowiczów. Niektórzy dlatego, że im się śpieszy, a niektórzy (jak ja) by z brzegu spokojnie obejrzeć, jak cizia będzie wysiadać. Ot, taka darmowa rozrywka;-)"
8 ludzi lubi ten post.

Temat postu: W co się spakować?
#39 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:06 

niebieski
I naprawdę jesteś tak dumna z tego postu że i tutaj go skopiowałaś? Dla tambylców (i w sumie dla mnie też) nie różniłaś się niczym od tych ‚lachonów z ogromnymi walizkami i ich fagasów’.
Nigdy nie myślałam że plecak aż tak potrafi poprawić samopoczucie :/
Z coraz większym zażenowaniem podczytuję to forum.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#40 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:26 
Awatar użytkownika

platynowy
To przestań podczytywać, chyba, że zażenowanie jest poszukiwanym przez Ciebie stanem emocjonalnym. Wtedy nie podczytuj tylko czytaj.
 Relacje PM off  

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości