Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lis 2018 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2874
niebieski
Troche OT robimy, ale kontunuując - dzieciakom najtanszych rzeczy też sie nie kupuje, bo dzieci wkładają często sporą dawkę destrukcji w użytkowane rzeczy, takie rzeczy jak torba to lepiej żeby były nieco solidniejsze, więc pewnie nie najtansze. Chyba że ktos lubi kupować dziecku na każdy wyjazd od nowa. Ja sie w każdym razie już nauczyłem i niektórych swoich walizek nigdy nie daje ;-)
W kwestie mentalności nie wnikam, ale miałem w domu sytuację że dziecko wstydziło się prostego telefonu, bo koleżeństwo z iphonami chodzi. Przy czym to akurat właśnie w takiej mundurkowej szkole co to rodzice niby nie muszą sobie niczego udowadniać. A inne dziecko, w innej szkole (liceum niby z tych lepszych) dzieciak nie chciał sie ubierać w przywiezione z zagranicy koszulki, bo generowało to niewłaściwe komentarze.
Ale trzeba być sprawiedliwym, tego typu zachowania występują w różnych krajach i różna jest percepcja takich zachowań. Śmiem twierdzić że wcale z tym nie odstajemy, ubolewam jedynie że jest zauważalna tendencja równania w dół, a nie w górę.

Co do pakowania się, Mi plecak kojarzy sie jednoznacznie z wyprawami gdzie zauważalną ilośc rzeczy tacha się ze sobą - wędrówki górskie, wszelkie wyprawy gdzie nie ma stacjonarnej bazy, spływy kajakowe itp. Jeśli jedziemy w jedno miejsce, to walizka/torba będzie zawsze wygodniejsza.
Ale potencjalnie ubiór też ma znaczenie. Jeśli ktoś lubi bardziej styl outdoorowy/treckingowy, to pewnie elegancka walizka nie będzie do końca pasować. A to ostatecznie wpływa na nasz wygląd, tak jak krawat czy spinka we włosach, można więc traktować walizkę/plecak jako część ubrania. To zostało trochę zaburzone, widac na lotniskach ludziów w gajerkach i wielkimi plekacami komputerowymi, chociaż można przypuszczać że to po prostu informatyk z konferencji albo spotkania z klientem wraca, bo generalnie to jest takie ubraniowe "fo-pa" ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi
Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn
#62 PostWysłany: 10 Lis 2018 04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Ale trzeba być sprawiedliwym, tego typu zachowania występują w różnych krajach i różna jest percepcja takich zachowań. Śmiem twierdzić że wcale z tym nie odstajemy, ubolewam jedynie że jest zauważalna tendencja równania w dół, a nie w górę.

Ciekawe, byl okres, ze wysylalem paczki do PL i jak poslalem miedzy innymi buty, to Feedback byl taki, ze dzieci w tych butach chodzic nie beda, bo nie sa markowe.
De facto, byly to buty marki Lowa, ktore w PL byly wtedy widocznie nieznane.
Jednak podobne buty w Burundi okazaly sie hitem i biedny czlowiek nie wiedzial jak ma dziekowac.
Byla to dla mnie niezla nauczka na przyszlosc. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 08 Lut 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Czy na lotnisku KBV jest punkt owijania bagażu w folię/stretch? Czy lepiej wziąć ze sobą wór transportowy, żeby zabezpieczyć plecak?
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Lut 2020 14:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22663
Wór. Po cholere płacić za plastik jednorazowy? Nie wspomnę o ekologi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Dzięki za radę. Trzeba będzie zacząć podróżować na rowerze lub pieszo, bo bardziej wstydzę się latać niż owinąć plecak folią.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Sty 2024 19:28 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 947
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Cześć, ktoś pisał. że trzyma brudne ubrania w plecaku w worku, a potem używa tego worka do prania (wlewa wodę do worka, trochę mydła, zamyka, potrząsa). Czy to jakiś specjalny worek, czy zwykła reklamówka / worek na śmieci? Nie mogę znaleźć tego wątku teraz...
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 24 Sty 2024 14:55 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 947
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Co do powyższego posta: został przeniesiony z innego wątku tutaj, nie mam schizofrenii jeszcze, żeby szukać wątku w wątku ;)

Trochę bez sensu, bo mam pytanie specyficzne, a wątek jest o walizkach, ale ok, moderator zawsze wie lepiej ;)

@pabien @cypel używacie jakichś konkretnych worków do tego prania? Jaka pojemność?

Przeglądałem allegro i zastanawiam się który wybrać, większość z nich jest reklamowana jako dry-bagi np. na kajaki, a jak bym chciał do specyficznego zastosowania - czyli nie musi być jakoś specjalnie pancerny, raczej lekki, tyle by się nie przebił.

Np
"Worek SPOKEY Dryset" - czy 8L wystarczy? :/
https://allegro.pl/oferta/worek-spokey- ... 3988100091

"Elbrus DRYBAG LIGHT 15L" - 15L brzmi lepiej, 70g
https://allegro.pl/oferta/worek-wodoodp ... 5015115495
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group