Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#3421 PostWysłany: 14 Wrz 2018 09:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Może w takim razie po przeczytaniu ostatnich wpisów o działalności Booking patrzyłem zbyt optymistycznie na zaistniałe sytuacje ale było to spowodowane tym , że przez 10 lat rezerwacji na ich stronie nic zdrożnego mnie nie spotkało. Mam nadzieję , że za szybko nie zmienię o nich zdania :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#3422 PostWysłany: 14 Wrz 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
To ja jeszcze tylko dorzucę swoje trzy grosze w kwestii opinii o obiekcie. Booking je zwyczajnie cenzuruje :( I nie chodzi tu o wycinanie niekulturalnych i obraźliwych opisów. Zwykłe merytoryczne wypunktowanie co jest nierzetelnego w obiekcie też jest usuwane. A zostawiane są pozytywne fragmenty i jakieś negatywne drobiazgi lub opinie sugerujące mocno sfochowanego klienta :evil: Zdjęć potwierdzających fakty nie ma gdzie wysłać, bo przy mailowej korespondencji nie można się doprosić o taki adres bookinga, który by przyjmował załączniki graficzne. Widać, że im po prostu nie zależy na publikowaniu precyzyjnych opisów. I to, że jakiś nocleg jest tani nie jest wytłumaczeniem. Przykładowo, na pewno są osoby, które w zamian za niską cenę zdecydują się na pokój bez okna. Jednak portal taki jak Booking powinien dać swoim klientom możliwość wyboru czy chcą wziąć najtańszy pokój, czy jednak wolą dopłacić by mieć to okno. Oczywiście na Bookingu jest też wiele bardzo dobrych ofert, również w korzystnych cenach, ale to raczej zasługa rzetelności samych hotelarzy, którzy np. publikują bardzo dużo zdjęć swojego pensjonatu/hotelu, a nie portalu :?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3423 PostWysłany: 14 Wrz 2018 11:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przedostatnia moja recenzja apartamentu któremu przyznałem 10 czekała na publikacje ponad 2 tygodnie. Zatem to może jakies ich problemy techniczne? :oops: Znowu mysle pozytywnie :lol: Przed chwilką sprawdzałem ceny hoteli w Palma de Mallorca na wybrany mój termin i porównałem te same hotele na stronie Hotels.com wskazane przez cccc. Niestety różnią się cenach znacznie od 20-35 nawet euro za noc na korzyśc Booking. Fakt , Hotels.com daje darmowy 10 nocleg rezerwacyjny ale cena powoduje , że przestaje przynajmniej dla mnie być atrakcyjna. Prawdopodobnie w USA ceny mogą być całkowicie korzystniejsze dla Hotels.com ale tego już nie sprawdzałem :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3424 PostWysłany: 14 Wrz 2018 11:49 

By przyśpieszyć warto przez np. Trivago (straszną kasę wydają na reklamy, to trzeba korzystać ;) ), po chwili wiesz gdzie jest najtaniej (jakieś 90% na booking)

Osobna kwestia to sprawdzanie bezpośrednio na stronie danego wybranego hotelu, ale to rzadko się za granicą sprawdza
Góra
 PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3425 PostWysłany: 14 Wrz 2018 11:50 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
To ja jeszcze tylko dorzucę swoje trzy grosze w kwestii opinii o obiekcie. Booking je zwyczajnie cenzuruje :( I nie chodzi tu o wycinanie niekulturalnych i obraźliwych opisów. Zwykłe merytoryczne wypunktowanie co jest nierzetelnego w obiekcie też jest usuwane. A zostawiane są pozytywne fragmenty i jakieś negatywne drobiazgi lub opinie sugerujące mocno sfochowanego klienta :evil: Zdjęć potwierdzających fakty nie ma gdzie wysłać, bo przy mailowej korespondencji nie można się doprosić o taki adres bookinga, który by przyjmował załączniki graficzne. Widać, że im po prostu nie zależy na publikowaniu precyzyjnych opisów. I to, że jakiś nocleg jest tani nie jest wytłumaczeniem. Przykładowo, na pewno są osoby, które w zamian za niską cenę zdecydują się na pokój bez okna. Jednak portal taki jak Booking powinien dać swoim klientom możliwość wyboru czy chcą wziąć najtańszy pokój, czy jednak wolą dopłacić by mieć to okno. Oczywiście na Bookingu jest też wiele bardzo dobrych ofert, również w korzystnych cenach, ale to raczej zasługa rzetelności samych hotelarzy, którzy np. publikują bardzo dużo zdjęć swojego pensjonatu/hotelu, a nie portalu :?


A ja sie akurat pod tym wzgledem pozytywnie zaskoczylem. Wrzucilem jedna mocno negatywna recenzje i ku mojemu zaskoczeniu Booking opublikowal ja w calosci.
Choch generalnie sie zgodze, oceny hoteli sa tu mocno zawyzone.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3426 PostWysłany: 14 Wrz 2018 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@HandSome z tym ocenzurowaniem recenzji to sprawa sprzed kilku miesięcy - ciągnęła się chyba przez dwa, aż odpuściłyśmy. Najlepsze jest to, że nawet nie chciałyśmy nic od Bookingu dostać, a zależało nam tylko by wymusili na obiekcie zgodne ze stanem faktycznym publikowani oferty :?: Widać, że istotniejsze jest by kasa z prowizji się zgadzała, a nie zadowolony klient :( Ja korzystam i z Bookingu i z Hotels.com i z tymi cenami to jest różnie. Wiele zależy od miejsca, ale też od sezonu i wyprzedzenia z jakim się rezerwuje noclegi. Przykładowo w Portugalii to Hotels.com ma lepsze ceny w większej liczbie obiektów. Oczywiście najlepiej jest sprawdzić interesujący nas obiekt u różnych pośredników i jeszcze bezpośrednio u samego hotelarza, jeśli jest taka możliwość :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3427 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
HandSome napisał(a):
Przed chwilką sprawdzałem ceny hoteli w Palma de Mallorca na wybrany mój termin i porównałem te same hotele na stronie Hotels.com wskazane przez cccc. Niestety różnią się cenach znacznie od 20-35 nawet euro za noc na korzyśc Booking. Fakt , Hotels.com daje darmowy 10 nocleg rezerwacyjny ale cena powoduje , że przestaje przynajmniej dla mnie być atrakcyjna. Prawdopodobnie w USA ceny mogą być całkowicie korzystniejsze dla Hotels.com ale tego już nie sprawdzałem :P


@HandSome, nalezy rowniez porownac co w danej cenie jest oferowane, np. hotels.com oferuje w tej samej kategorii dodatkowo "Spa access", a booking.com niestety nie, poza tym warto porownac oplaty na miejscu jak hotel czy resort fee, ktore moga sie niestety roznic. ;)

BTW interesujacy jest "profesjonalizm" booking.com, gdzie w korespondencji z suportem nie bylo imienia i nazwiska osoby odpowiedzialnej za korespondencje. :mrgreen:

Kod:
........................................................................

If you require further assistance, please do not hesitate to contact us.

We wish you an enjoyable stay at JW Marriott Essex House New York.

Kind regards,
Booking.com Customer Service Team
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3428 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
To jeszcze zwrócę uwagę na samo wspomniane przez @gorny77 Trivago. Warto dokładnej obejrzeć proponowane oferty, bo teraz ta oferta z największą czcionką nie zawsze jest tą najtańszą, jak to było kiedyś :shock: A Booking się na Trivago mocno promuje.
Załącznik:
trivago.JPG
trivago.JPG [ 65.34 KiB | Obejrzany 1207 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3429 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 14 Wrz 2018 13:18 --

Przeleciałem tylko na szybko ceny a nie szczegóły więc spokojnie mogło mi wiele ,,uciec" :lol: :lol: :lol: Zrobiłem już opłaconą rezerwację do Albuferii i szkoda , że nie sprawdzałem za radą Cichej Wody Portugalii na tym portalu :oops: :oops: :oops:

-- 14 Wrz 2018 13:23 --

cccc...jak te ,,spa access" jest w towarzystwie dwój fajniutkich Azjatek to mogę nawet przepłacić...a niech tam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#3430 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:29 

Cicha_Woda napisał(a):
To jeszcze zwrócę uwagę na samo wspomniane przez @gorny77 Trivago. Warto dokładnej obejrzeć proponowane oferty, bo teraz ta oferta z największą czcionką nie zawsze jest tą najtańszą, jak to było kiedyś :shock: A Booking się na Trivago mocno promuje.
Załącznik:
trivago.JPG


Na przykładzie podanego hotelu to ja już nie wiem kogo promuje Trivago :)

Po kliknięciu w więcej ofert najtańszy pokój jest na Amoma.com, Hotels com jest 3
Góra
 PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3431 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
By przyśpieszyć warto przez np. Trivago (straszną kasę wydają na reklamy, to trzeba korzystać ;) ), po chwili wiesz gdzie jest najtaniej (jakieś 90% na booking)


Rzucilem tak z ciekawosci na chybil trafil w Trivago i posortowalem wg. ceny. ;)
Załącznik:
Trivago.JPG
Trivago.JPG [ 125.95 KiB | Obejrzany 1232 razy ]

Zauwazmy prosze, ze booking.com podaje cene niby konkurencyjna 497 CHF, ktora sie absolutnie nie zgadza, gdyz po wciscnieciu klawisza booking.com otrzymuje 435 CHF netto bez podatkow (tax):
Załącznik:
Booking_excluded_tax.JPG
Booking_excluded_tax.JPG [ 39.92 KiB | Obejrzany 1101 razy ]

Jesli doliczymy podatki, ktore u hotels.com (501 CHF) sa juz wliczone:

Tax US$66.23 + City tax US$3.50 -> US$69.73, skonwertujemy z USD do CHF to otrzymamy 67.42 CHF:
Załącznik:
USD_2_CHF.JPG
USD_2_CHF.JPG [ 14.22 KiB | Obejrzany 1101 razy ]


A wiec cena u booking.com: 435 CHF (netto) + 67.42 CHF (tax) = 502.42 CHF, czyli cena wyzsza o 1.42 CHF niz u hotels.com.

Jak widac na tym prostym przykladzie booking.com nie jest najtanszym portalem, a poza tym oszukuje, gdyz nie pokazuje cen zgodnych z rzeczywistoscia!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 14 Wrz 2018 22:03, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3432 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:37 

Bo jak spojrzeć ze zrozumieniem Booking potrafi dostosować cenę do innych ofert, by.....była najtańsza z oferowanych :!: 8-)

Ale też jak pisałem wyżej warto wejść w szczegóły czyli "niuanse" wszystkich ofert
Góra
 PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3433 PostWysłany: 14 Wrz 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@cccc no i sam widzisz, że w drugiej ofercie od góry oferta z Hostelworld opiewa na 103 franki, a najbardziej w oczy rzuca się ta z boku akurat z Bookinga za 109 franków ;) Kiedyś zawsze na Trivago najpierw w oczy rzucała się ta najtańsza opcja, a teraz już nie zawsze tak jest i po prostu warto mieć tego świadomość :D
Anonymous napisał(a):
Po kliknięciu w więcej ofert najtańszy pokój jest na Amoma.com, Hotels com jest 3

i tu widać czyja oferta pierwsza wpada w oko ;) skoro oferta tańsza jest gorzej widoczna z boku, a by się dokopać do najtańszych ofert to trzeba jeszcze trochę poklikać :?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3434 PostWysłany: 14 Wrz 2018 15:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Trochę jak ceneo, które na górze wyrzuca oferty "najlepsze", co oczywiście nie zawsze oznacza najtańsze. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#3435 PostWysłany: 14 Wrz 2018 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
@cccc no i sam widzisz, że w drugiej ofercie od góry oferta z Hostelworld opiewa na 103 franki, a najbardziej w oczy rzuca się ta z boku akurat z Bookinga za 109 franków ;) Kiedyś zawsze na Trivago najpierw w oczy rzucała się ta najtańsza opcja, a teraz już nie zawsze tak jest i po prostu warto mieć tego świadomość :D

Zgadza sie, ale trzeba miec rowniez swiadomosc, ze wyswietlane ceny booking.com w trivago nie zawsze pokrywaja sie z rzeczywistoscia -> post #3432. 8-)
Kto wie, moze booking.com placi Trivago niezla kase za ten bledny mechanizm, aby wywindowac booking.com jako niby "najtanszy" portal? ;)
To jest miedzy innymi powod, dlaczego od lat nie korzystam z Trivago.
Pozdrawiam i milego weekendu
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#3436 PostWysłany: 19 Wrz 2018 19:53 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Szybkie pytanie: jak sprawdzić, jaką kartą potwierdziłem rezerwację? Nie mogę się do tego dokopać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3437 PostWysłany: 19 Wrz 2018 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@d-t-x w rezerwacji jest opcja zaktualizuj dane karty. Jak w nią wejdziesz to pojawia się rodzaj karty (graficznie np. logo Master Card) oraz 4 ostatnie numery użytej karty. Oczywiście nie trzeba aktualizować danych ;)
Załącznik:
Dane karty.jpg
Dane karty.jpg [ 94.19 KiB | Obejrzany 916 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#3438 PostWysłany: 19 Wrz 2018 20:22 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dzięki! O to chodziło. Tak mi się wydawało, że gdzieś się kiedyś do tego dokopałem, ale teraz nie byłem w stanie znaleźć tej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3439 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
hmmmm przed chwila próbowano mnie [oszukać]...
rozważałem żeby skoczyć na parę dni do Bukaresztu i poklikałem sobie możliwości noclegowe, znalazłem 5 nocy za 7 zeta

oki, myślę nawet jak nie pojadę to żadna strata..
ale podczas robienia rezerwacji jeden szczegół wzrok mój przykuł

czy ktoś miał taki przypadek i ma doświadczenie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ciekawe ile osób nie doczytało...
P.S. 1
widzę ze tam to standard , prawie każda oferta ma taki zapis, Rumuni :arrow:

Załączniki:
2018-09-20 10_07_00-Window.jpg
2018-09-20 10_07_00-Window.jpg [ 38.31 KiB | Obejrzany 823 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Wrz 2018 19:46, edytowano w sumie 1 raz
zmiana jednego słówka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#3440 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Sposób na niższą prowizję dla booking.com?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group