Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 09 Sie 2018 17:59 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Sporo to rozjaśniło.

Największym problemem jaki miałem z Alamo.it to wątpliwości czy przypadkiem nie są to ceny wyłącznie dla mieszkańców Włoch. Aga_podrozniczka trochę utwierdziła mnie w tych wątpliwościach pokazując ceny dla poszczególnych opcji.

Aga_podrozniczka napisał(a):
wybierasz, ze jestes mieszkancem Wloch i najtansze auto wychodzi okolo 70 dolarow (na wloskiej stronie to samo auto wychodzi 60 euro)


To sugerowałoby, że faktycznie jest to uzależnione od kraju zamieszkania. Obawiam się, że jak przyjdzie co do czego i w Alamo zobaczą prawko z PL to będą problemy.

Spojrzałem jednak na https://www.alamo.it/informazioni-utili/stati-uniti/ i tu o kraju zamieszkania napisane jest wyłącznie w kontekście USA i Kanady:

"The prices applied on this site are not valid for customers residing in the USA and Canada. They are also not applicable to holders of driving licenses issued in the USA and Canada. By booking on this website you confirm that you are a resident outside of the USA and Canada and that you do not hold a driving license issued by these countries. By booking on this site, you accept the possibility of having your reservation refused at the time the machine is picked up in case a driving license issued in the USA or Canada is presented." <- Google Translate ;)

@monroe - rozumiem, że korzystałeś z Alamo.it i żadnych problemów nie było w kwestiach kraju zamieszkani i dodatkowych opłat, o których Alamo.it się nie rozpisuje aż tak jak Alamo.com?

monroe napisał(a):
Jeśli wybrałeś kraj rezydencji Polska to CDW jest zawsze w cenie na stronie alamo.com. Dlatego pytał o to @Oszukani


To mnie zaskakuje bo wybieram:

Image

ale po wybraniu samochodu i przejściu krok dalej mam:

Image

muszę oddzielnie wybierać CDW i EP.

monroe napisał(a):
Swoją drogą - czy ktoś tak próbował płacić Revolutem/Aliorem? Z mojego doświadczenia ostatnio - w Dallas dałem kobiecie 2 karty: kredytową (bo wymagana) oraz debetową Alior Kantoru. Zaznaczyłem, że chcę zapłacić kartą z Aliora a kredytowa jest tylko jako zabezpieczenie. Niestety ściągnęli mi kasę z kredytowej dlatego zastanawiam się czy następnym razem po prostu nie użyć TYLKO Revoluta, który oczywiście nie jest kredytówką? Powinna być taka możliwość przy "skip the counter" ale nie próbowałem


Podpinam się, to byłaby bardzo przydatna informacja. Parę postów wcześniej @Chan pisał:

Chan napisał(a):
Ja tak robiłem bez żadnego problemu.
W momencie odbioru auta podajesz kartę kredytową.
Jak zdajesz samochód mówisz, że chcesz zmienić kartę to płatności.
I albo idziesz do okienka albo bezpośrednio temu kto odbiera podajesz Revoluta.


Ale nie do końca to rozumiem. Oni nie pobierają od razu kwoty z kredytowej? Płatność jest dopiero przy zdawaniu? Czy automatycznie z kredytowej lecą tylko przy zaznaczeniu "skip the counter"?


Iiii czy ktoś korzystał z: https://latamspecials.alamo.com/traveling-to-usa/? Można je zastosować na alamo.com i np. Inclusive Rate daje prawie to samo co skorzystanie z Alamo.it. Ale czytałem, że to kody, których pochodzenie to Ameryka Łacińska (chyba Brazylia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#302 PostWysłany: 09 Sie 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jakies straszne ceny Ci wychodza, oczywiscie daty podrozy moga wplywac na stawki. Ale jak wpisze losowe 6 dni za tydzien na tej trasie, wybiore na alamo.com rezydent Polski, to wychodzi za ten sam typ samochodu:

Base Rate $350.85*
Sales Tax (10.0%) $22.23*
Cdw-allocated Inclusive Included
Airport Concession Fee 11.11 Pct (11.11%) Included
Customer Facility Charge 7.50/day Included
Tourism Commission Rec 3.50 Pct (3.5%) Included
Vehicle License Recovery Fee Included
Unlimited mileage Included
Total: $373.08*

Mieszkaniec Wloch dostaje stawke 10 dolarow wyzsza.

Zakldam tez, ze sprawdziles inne wyszukiwarki i firmy i nie upierasz sie koniecznie przy Alamo?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 09 Sie 2018 19:37 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Sprawdziłem również Dollar, Budget, Enterprise, ale słabo to wygląda.. Wczoraj była spora promocja Dollar'a (30%), ale niestety nie obejmowała wynajmu ze zwrotem w innym miejscu. Tam z tego co pamiętam była nawet wyższa kwota niż 985 dolców. Termin wynajmu mam 5-13.09.

Sprawdziłem raz jeszcze Alamo.it, wykorzystałem opcję z darmowym kierowcą (nie musiałem zatem wybierać opcji GOLD) i wyszło mi ostatecznie 444,59 USD (383,30 EUR).. Różnica względem Alamo.com jest kosmiczna! 444,59 vs 985?!

Dziwi mnie, że nie pytali o kraj zamieszkania, ale może to dopiero przy wynajmowaniu?

Wciąż mnie ta różnica zadziwia i zastanawiam się czy nie będzie problemu z prawkiem z PL.. ale na stronie nic nie znalazłem, że korzystać mogą tylko Włosi. No chyba, że to oczywista oczywistość ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 09 Sie 2018 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Nie widziałem informacji w jakim mieście wypożyczasz. Na szybko sprawdziłem podane przez ciebie daty, na wynajem w SFO auto Fullsize. Do podstawowej ceny dodałem jeszcze extended protection. Cena dużo niższa od tej, którą podałeś

Załącznik:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 33.76 KiB | Obejrzany 1063 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 09 Sie 2018 19:53 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Tak to wygląda datowo:

Pick-Up Location
Los Angeles International Airport
Inglewood, CA 90301 US

Return Location
Las Vegas McCarran International Airport
Las Vegas, NV 89119 US

Zwrot mam w innym mieście.

Poniżej na szybko sprawdzenie w wypożyczalniach:

Enterprise:

Image

Budget:

Image

Dollar:

Image

Alamo:

Image
Image

Nie wszędzie wybierałem ubezpieczenie, ale podstawa daje ogólne pojęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 09 Sie 2018 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Spróbuj przez inną przeglądarkę, może pomóc.
U mnie tak to wygląda

Załącznik:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 37.71 KiB | Obejrzany 1056 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dontik uważa post za pomocny.
 
      
#307 PostWysłany: 09 Sie 2018 21:47 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cytuj:
Chan napisał(a):
Ja tak robiłem bez żadnego problemu.
W momencie odbioru auta podajesz kartę kredytową.
Jak zdajesz samochód mówisz, że chcesz zmienić kartę to płatności.
I albo idziesz do okienka albo bezpośrednio temu kto odbiera podajesz Revoluta.


Ale nie do końca to rozumiem. Oni nie pobierają od razu kwoty z kredytowej? Płatność jest dopiero przy zdawaniu? Czy automatycznie z kredytowej lecą tylko przy zaznaczeniu "skip the counter"?


Sprawa wygląda tak:
1. W okienku w trakcie załatwiania formalności przed odbiorem samochodu. Podajesz kartę kredytową.
2. Na karcie kredytowej wypożyczalnia zakłada blokadę na kwotę wartości wynajmu
3. Po zdaniu samochodu wypożyczalnia automatycznie pobiera zablokowaną kwotę, chyba że:
podejdziesz do okienka i poprosisz o zmianę karty do płatności.
4. Wtedy podajesz Revoluta
5. Wypożyczalnia obciąża kartę Revolut
6. Wypożyczalnia zdejmuje blokadę z karty kredytowej z punktu 1. Po kilku dniach blokada znika z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#308 PostWysłany: 09 Sie 2018 23:44 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Oszukani napisał(a):
Spróbuj przez inną przeglądarkę, może pomóc.
U mnie tak to wygląda


Dzięki wielkie za uświadomienie, że coś z tymi cenami było nie tak! Ostatecznie nie chodziło o przeglądarkę, a o fakt, że próbowałem zrobić rezerwację przez konto założone na Alamo.com. Nie wiem do końca dlaczego miało to znaczenie, ale możliwe, że powodem była przynależność do Alamo Insiders? Być może przez to potraktowano mnie jak kogoś z USA, pomimo wyboru "Resident of Poland". Bez konta i z podaniem informacji o prawku itp. wszystko szło gładko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 09 Sie 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Dontik napisał(a):
@monroe - rozumiem, że korzystałeś z Alamo.it i żadnych problemów nie było w kwestiach kraju zamieszkani i dodatkowych opłat, o których Alamo.it się nie rozpisuje aż tak jak Alamo.com?


Nie było.

Dontik napisał(a):
Iiii czy ktoś korzystał z: https://latamspecials.alamo.com/traveling-to-usa/? Można je zastosować na alamo.com i np. Inclusive Rate daje prawie to samo co skorzystanie z Alamo.it. Ale czytałem, że to kody, których pochodzenie to Ameryka Łacińska (chyba Brazylia).


Ja korzystałem dwa razy 2 lata temu (Kalifornia i Nevada), można było bardzo fajnie obniżyć cenę (stosując 3 zniżki naraz - była taka opcja). Swego czasu były też kody na wszystko w cenie + bak paliwa gratis i bagażnik na narty za free :D ale uznałem, że to już przegięcie ;) Teraz LATAM Specials raczej nie działa jednak jeśli wybierzesz kraj rezydencji Polskę - kod MF1 jest niedostępny (nie wiem jak u Ciebie to wchodzi). To samo tyczy się oferty specjalnej dla Australijczyków, tej oferty nie da się w ogóle wykorzystać przez Polaka.

Trzeba pamiętać, że oferty typu LATAM Specials używamy na własną odpowiedzialność. Dopóki nic się nie stanie to wszystko gra ale nie mam pojęcia czy w przypadku kolizji i to jeszcze z Twojej winy Alamo nie uzna ubezpieczenia. Ja zaryzykowałem, moi znajomi również ale nie namawiam.

@Chan
Dzięki, nie wiedziałem, że trzeba się udać do biura po zdaniu samochodu, aby zmienić kartę. Teraz będę pamiętał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dontik lubi ten post.
Dontik uważa post za pomocny.
 
      
#310 PostWysłany: 10 Sie 2018 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dontik napisał(a):
Dzięki wielkie za uświadomienie, że coś z tymi cenami było nie tak! Ostatecznie nie chodziło o przeglądarkę, a o fakt, że próbowałem zrobić rezerwację przez konto założone na Alamo.com. Nie wiem do końca dlaczego miało to znaczenie, ale możliwe, że powodem była przynależność do Alamo Insiders? Być może przez to potraktowano mnie jak kogoś z USA, pomimo wyboru "Resident of Poland". Bez konta i z podaniem informacji o prawku itp. wszystko szło gładko.

Cieszymy sie, ze pomoglismy grupowo zaoszczedzic troche pieniedzy :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dontik lubi ten post.
Dontik uważa post za pomocny.
 
      
#311 PostWysłany: 10 Sie 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
1. Ceny dla Alamo insiders to jakaś pomyłka. Nie polecam w ogóle szukać ofert jako zalogowany użytkownik
2. Korzystałem w tym roku z Latam Special z darmowego upgrade - działało bez problemu, teraz raczej oferta jest słaba albo w ogóle nie działa
3. Płaciłem w Alamo Kartą Aliora, ale był zgrzyt - początkowo miało nie być depozytu, a ostatecznie okazało się, że chcieli 200$. Miałem więcej kasy na Aliorze, więc nie robiłem problemu.

Generalnie jak patrzę na swoją rezerwacje na wrzesień, to istnieje Alamo i długo, długo nic. Oferty pozostałych wypożyczalni to jakiś kosmos. W cenie mid suva w Alamo, nie ma nawet żadnego economy z grupy A w innych wypożyczalniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
mikuś napisał(a):
3. Płaciłem w Alamo Kartą Aliora, ale był zgrzyt - początkowo miało nie być depozytu, a ostatecznie okazało się, że chcieli 200$. Miałem więcej kasy na Aliorze, więc nie robiłem problemu.


Dawałeś kartę po oddaniu auta tak jak pisał @Chan ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie znałem tej opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:12 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Dzięki raz jeszcze za pomoc. W grupie siła. Parę stówek w kieszeni! Alamo Insiders to faktycznie lipa, kuszą 5%, ale podstawa to porażka.

@mikuś to prawda z tym, że Alamo ma szokująco przystępne ceny. Parę postów wyżej wstawiłem jak to wygląda dla innych wypożyczalni - kosmos! Porównywalem z Alamo Insiders..

Z innych tematow, czy w Alamo Los Angeles nie robią problemu w przypadku braku międzynarodowego prawa jazdy? Na stronie jest wspomniane, że "może" być potrzebne (niekoniecznie musi). Jest jakaś reguła czy to widzimisię obsługi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Nie jest potrzebne międzynarodowe, polskie bez problemu przejdzie. Oni mają takie książki z tłumaczeniami dokumentów z innych krajów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Dontik uważa post za pomocny.
 
      
#316 PostWysłany: 10 Sie 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Tak jak pisał @Szyn3k
A świeża dyskusja na ten temat tutaj:
viewtopic.php?f=35&p=1114169#p1114169

:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dontik lubi ten post.
Dontik uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 12 Sie 2018 21:52 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 4
Do wypożyczenia w LA w Alamo międzynarodowe prawo jazdy nie jest potrzebne i nawet nie chcą go oglądać - proszą wyłącznie o krajowe.

Jednakże międzynarodowe prawo jazdy należy mieć w przypadku spotkania z policją ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 12 Sie 2018 22:55 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Przejrzałam wszystkie wątki w tym temacie, ale mimo wszytko nadal mam pytanie:
- na stronie alamo.it samochod od 5-23 wrzesnia z LA, tam też oddanie, wychodzi mi 505 euro czyli jakies 2270zł. Z tego co rozumiem, jest to cena z CDW i EP
- na stronie rentalcars cena to 1840zł, z CDW. Rozumiem, że tam cena podawana jest bez EP, które można dokupić za 34zł za dzień i nazywa się to Ubezpieczenie extra dla USA?
Czy wykupujecie taką dodatkową ochronę czy zdajcie się na assistance zawarty w ubezpieczeniu podróżnym wykupionym na wyjazd?
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL uważa post za pomocny.
 
      
#319 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Qrak napisał(a):
Jednakże międzynarodowe prawo jazdy należy mieć w przypadku spotkania z policją ;)


Nieprawda. Zależy od stanu ale w większości wypadków NIE TRZEBA MIEĆ MPJ.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#320 PostWysłany: 13 Sie 2018 11:11 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Jeszcze jedno pytanie - pisaliście, że alamo czy rentalcars nie blokuje kwoty na karcie kredytowej, mi ściągneli widzę z karty już. Tak samo bylo 2 lata temu. Czy tylko ja mam taką sytuację?:)
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group