Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 31 Sty 2018 00:26 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Ja zarezerwowałem przez Alamo.com. Paradoksalnie, nawet po założeniu konta Alamo Insider ceny były wyższe, podobnie z kodami rabatowymi.

Znalazłem corporate-code dla pracowników Lufthansy który dawał 20$ zniżki ale z adnotacją ze są dodatkowe T&C, wiec wolałem nie ryzykować.

Na Alamo.it cena była jakieś 30zł niższa, wiec różnica żadna a chociaż T&C i strona w zrozumiałym języku.

Podsumowując: FCAR na 21dni 663USD (w Alamo.it 528EUR).
EDIT: Nie zwróciłem uwagi na brak EP w rezerwacji przez Alamo.com.
To co mnie zdziwiło to brak konieczności podawania numeru karty przy rezerwacji.

BTW. Przez stronę Ryanaira w podobnej cenie był FCAR z National - ta sama grupa kapitałowa, ale podobno lepsze auta z tym ze pośrednik wymaga opłacenia rezerwacji w całości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#242 PostWysłany: 31 Sty 2018 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Enterprise tez nie pyta o karte przy rezerwacji. W Alamo mozna zrobic checkin online i podac wszystkie dane, by uniknac stania w kolejce.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:24 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
polecam check-in w alamo tak jak pisze @Aga_podrozniczka - zdecydowanie przyspiesza formalnosci przy odbiorze auta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:25 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 4
j.w.
chciałbym zapytać jaka klasa samochodu sprawdzi się najlepiej w tripie(cali, nevada, utah, arizona). Podróżujemy we dwóch. Dodam też, że aspekt ekonomiczny jest znaczący ;)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
SUV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:37 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Obojętnie jaki.... Taką trasę przejedziesz każdym samochodem. Weź jednak pod uwagę fakt, że większość tych tras to drogi autostradowe i mały samochód będzie wył przy wyższych prędkościach więc te odrzuć. Jak jedziecie we dwójkę to każda klasa będzie dobra oprócz economy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:48 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 4
czyli klasa compact/midsize da rade?
a co was skłania za wynajęciem Suva zamiast "sedana"? te odległości o dziwo nie są aż takie olbrzymie, a Suv pewnie spali trochę więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:52 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tak z ciekawości zapytam, które to samochody tak wyją przy 65-70 milach?

Każda klasa da sobie rady. Chyba, że chcesz robić off-roady. Kwestia wygody i przyzwyczajeń. Wyższe klasy beda miały lepsze wyposażenie np. tempomat, kamerę cofania, itp. Na to bym zwracał uwagę. Ze względów ekonomicznych lepiej unikać dużych limuzyn. SUV się może przydać tylko na nierównych szutrówkach (które z reguły zakazane w T&C).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 06 Lut 2018 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zgodnie z obietnica, opisuje wrazenia z Alamo na LAX.

Jak pisalam wczesniej, zrobilam online check-in i po wyjsciu z autobusu zaczelam szukac rzedu z kategoria Sporty. Okazalo sie, ze te samochody stoja tuz przy wysepkach z przystankami, a kluczyki do nich sa u obslugi. Pokazalam potwierdzenie "Skip the counter" i dostalam kluczyki. Do wyboru byly: Mustang Cabrio, Chevy Camaro, Dogde Challenger. Ja wzielam Camaro, bo chcialam go przetestowac jeszcze raz pod katem zakupu. Niestety okazalo sie, ze wypozyczalnie przeszly teraz na modele z silnikiem 2.3l, 4 cylindry z turbo. Szczerze nie polecam tej wersji, jesli ktos choc troche interesuje sie samochodami i lubi jezdzic. Auto ciagle dobrze sie prowadzi i trzyma sie w zakretach, ale silnik nie pasuje i brakuje mu kopa/mocy. Musialam go pilowac, zeby cos z niego wycisnac. Nie ma tez przyjemnego dzwieku, ktory oferowal model z silnikiem 3.6l. Takze Camaro z wypozyczalni juz nie wchodzi w gre dla mnie, chyba ze wersja SS z silnikiem 6.2l. Jest spora szansa, ze Mustangi z wypozyczalni tez sa z silnikami 2.3l.

W razie braku pozadanego modelu, wystarczy troche poczekac, bo co chwila podstawiaja nowe samochody. Za 2 dni z kategorii Sporty wyszlo 68 dolarow po znizce dla Insiders, wersja bez ubezpieczen, bo mam dodatkowe. Enterprise mialo takie same ceny.

Jakby ktos szukal fajnego miejsca z kretymi drogami, to polecam gory Santa Monica i gory nad Santa Barbara (Los Padres National Forest). Ja kierowalam sie na Knapp's Castle i w ten sposob zaliczylam bardzo malownicza droge zwana East Camino Cielo.

Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#250 PostWysłany: 06 Lut 2018 23:08 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Wypożyczałem Mustanga w Houston w 2016 i w Los Angeles w 2017 w Alamo.
Za każdym razem wersja 2.3 Turbo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 07 Lut 2018 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Ja pożyczałem w Sixt i były tylko mustangi z silnikiem 2.3 Ecoboost. Ale wcale się tym tak źle nie jeździło. Przyjemnego pomruku nie miał (aczkolwiek brzmiał zaskakująco... mocno jak na 2.3l) ale jak się odpaliło tryb sport i dynamicznie używało gazu to szedł naprawdę godnie mustanga, zresztą różnice w osiągach względem 5 litrowej V8 wcale nie są duże. Moim zdaniem to naprawdę dobrze Mustangowi wyszło. Chcesz to masz moc, za to na autostradach był cichy i oszczędny :) Za to o Camaro czytałem, że właśnie te słabe wersje ma bardzo ociężałe.

Może w wypożyczalniach o tym wiedzą, bo jako alternatywa dla Mustanga miałem do wyboru Camaro, ale SS czyli 6,2l. Ale jednak czerwonemu Mustangowi w cabrio się nie odmawia.

feliksamba napisał(a):
chciałbym zapytać jaka klasa samochodu sprawdzi się najlepiej w tripie(cali, nevada, utah, arizona). Podróżujemy we dwóch. Dodam też, że aspekt ekonomiczny jest znaczący ;)


Przejedziesz każdym autem. Jeśli planujecie górzyste parki narodowe (np. Yosemite, Zion, Sekwoje) to nie bierzcie małego autka (czyli economy), bo będzie się strasznie męczyło na podjazdach, a na zjazdach całkiem serio można w niektórych miejscach przegrzać hamulce w takim aucie. Poza tym trasę objedziecie każdym autem, moim zdaniem każdym w podobnym komforcie, skoro jesteście tylko w dwie osoby. Jedyne co to warto to porównać te auta i pomyśleć co ma lepszy stosunek jakość/cena. Bo większość kilometrów się robi tam autostradami, a na nich różnice w spalaniu są zazwyczaj bardzo małe, różnice w cenach zresztą też. Między mid-size, compact, compact SUV, full-size, a jakimś lekko sportowych (nie cabrio) to potrafi być często 10-20$ różnicy na tydzień. A różnica w satysfakcji może być spora.

Ja polecam sportowe cabrio, bo jednak przez otwarty dach dużo lepiej podziwia się przyrodę, góry, drzewa, wszystko. Poczuć wiatr we włosach na big sur czy wzgórzach hollywood o zachodzie słońca, to też jest duże WOW :) Także cabrio daje dużo fajnych wrażeń na standardowych trasach po zachodnim wybrzeżu i nie ma to nic wspólnego z lansem. Tylko niestety cena za cabrio jest już zazwyczaj dużo wyższa niż wcześniej wymienione.
Góra
 Profil Relacje PM off
John Tyree lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#252 PostWysłany: 07 Lut 2018 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Prokop też jeździł po USA Mustangiem 2.3 :twisted:
On mimo wszystko pali mniej niż V8 i podobno wcale tak źle nie jeździ.
Mustang, nie Prokop ;)

@Aga_podrozniczka
A jak ogólne wrażenia z Alamo, bo zdaje się pierwszy raz z nich korzystałaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 07 Lut 2018 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie szukam w tych samochodach "malo pali", tylko wrazen z jazdy ;-) Przypomnialo mi sie, ze bylo jeszcze jedno auto w kategorii Sporty, chyba Audi A3, nie zwrocilam uwagi, bo nie interestowalo mnie. Ja mialam Mustangi 3.7l w 2015 i 2016r. Camaro SS zamierzam przestestowac juz na angielskiej ziemi, tylko musze umowic sie.

Pierwszy raz korzystalam z Alamo w LAX, ale nie z Alamo w ogole. Zasada wyboru samochodu z placu jest taka sama jak na Heathrow w Europcar. Kazda wypozyczalnia, ktora nie robi problemow, nie ma kolejek i daje mi ok samochod, jest w porzadku. Najgorsza byla ta, ktora opisywalam rok temu, Advantage, az musialam sprawdzic, bo nie moglam przypomniec sobie nazwy. Hertz z tego co pamietam mial kioski do samoobslugi, ale nie chcialy dzialac z moja rezerwacja, w Budget mialam godzinna kolejke, bo byly swieta, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 07 Lut 2018 10:46 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
feliksamba napisał(a):
a co was skłania za wynajęciem Suva zamiast "sedana"? te odległości o dziwo nie są aż takie olbrzymie, a Suv pewnie spali trochę więcej.

Możliwość spania w SUV-ie, która to:
1. Pozwala zaoszczędzić na noclegach.
2. Pozwala spać w bardzo ciekawych miejscach (na krawędzi Wielkiego Kanionu czy z widokiem na Monument Valley), co jest moim zdaniem ważniejsze, niż w sumie niewielka oszczędność (mniej $ na spanie, więcej na auto).

Oczywiście nie w RAV4 tylko większym, chociaż po drobnych przeróbkach i w Ravce się da:



No ale ja tylko teoretyk jestem, wyjazd dopiero w sierpniu. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
feliksamba uważa post za pomocny.
 
      
#255 PostWysłany: 07 Lut 2018 11:07 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
kiew napisał(a):
Przejedziesz każdym autem. Jeśli planujecie górzyste parki narodowe (np. Yosemite, Zion, Sekwoje) to nie bierzcie małego autka (czyli economy), bo będzie się strasznie męczyło na podjazdach, a na zjazdach całkiem serio można w niektórych miejscach przegrzać hamulce w takim aucie...


Po to w znakomitej większości samochodów jest tryb pół-automatyczny z manualnym wyborem biegu, aby hamować skutecznie silnikiem. Zauważyłem jednak, że w USA mało kto stosuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 07 Lut 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
rattaman napisał(a):
Po to w znakomitej większości samochodów jest tryb pół-automatyczny z manualnym wyborem biegu, aby hamować skutecznie silnikiem. Zauważyłem jednak, że w USA mało kto stosuje.


Da się, ale nie w każdym automacie i też trzeba wiedzieć jak tego używać, bo automat trochę łatwiej w takiej sytuacji rozwalić niż manual. A po drugie mam na myśli zjazdy w których hamowanie silnikiem jest tylko drobnym wspomaganiem i częstego wciskania hamulca nie unikniesz.

Ale przede wszystkim skoro masz takie górskie plany to po co się męczyć w małym aucie i mieć z tyłu główy, że może nie dać rady? Kilka dolarów więcej i mamy w tym zakresie komfort.

Aga_podrozniczka napisał(a):
Ja mialam Mustangi 3.7l w 2015 i 2016r. Camaro SS zamierzam przestestowac juz na angielskiej ziemi, tylko musze umowic sie.


No właśnie ten model 3.7l został od 2017 ostatecznie zastąpiony przez 2.3 Ecoboost. Dzięki turbinie nic nie stracił na osiągach, a wręcz przeciwnie. Ma minimalnie więcej mocy, minimalnie mniej do 100km/h, a pali zauważalnie mniej, stąd taka zmiana w ofercie Forda. Jeśli byłaś zadowolona z Mustnaga 3.7 to będziesz też zadowolona z 2.3. Przynajmniej w wypożyczalni, tak normalnie w życiu to ja tam nie jestem fanem silników z turbo, jednak wolnossąca benzyna to sól motoryzacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 07 Lut 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ale 4 cylindry i turbo maja inna charakterystyke niz 6 cylindrow bez, nie wspominajac o dzwieku. Raczej bede unikac Mustangow w przyszlosci, chyba ze nie bedzie wyboru. Wole wziac cos z klasy Premium czy Luxury z duzym silnikiem. Ewentualnie pick up truck, skoro juz wiem, ze ubezpieczenie jednak obejmuje ten typ. Mam nadzieje poleciec w tym roku do LAX, na Hawaje i na Alaske, wiec cos tam potestuje.

Mam nadzieje, ze nasza dyskusja modelowa pomoze komus w wyborze samochodu na miejscu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 09 Lut 2018 17:31 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Interesująca ofert Sixt DE — choć nazywa się Florida Special, działa na terenie całych Stanów.
http://www.florida-specials.de/Sixt/Sixt.htm

Cytuj:
Unbegrenzte Meilen, Erweiterter Vollkasko- und Diebstahlsschutz ohne Selbstbeteiligung, Erhöhung der gesetzlichen Haftpflicht auf 1 Million US-$, Ein kostenloser zweiter Fahrer, Mindestalter 21 Jahre (statt 25 Jahre) ohne Aufpreis für die meisten Fahrzeuge, Alle Nebenkosten, wie Customer Facility Charge, Rental Surcharge, Konzessionsabgabe, Energy Surcharge und Kfz.-Zulassungsgebühr sowie Steuern

W skrócie zawiera: nieograniczona ilość km, poszerzone AC i ubezpieczenie przed kradzieżą (bez wkładu własnego), poszerzone OC, drugi kierowca bezpłatnie, min. wiek kierowcy obniżony do 21 lat (zamiast 25) bez dopłaty dla większości aut, wszystkie inne w/w koszty dodatkowe wliczone w cenę.

Przykładowe ceny:
Załącznik:
1127208.jpg
1127208.jpg [ 65.33 KiB | Obejrzany 1515 razy ]

Załącznik:
1127208 (1).jpg
1127208 (1).jpg [ 96.1 KiB | Obejrzany 1515 razy ]
Jak donoszą tutaj wg regulaminu i obsługi klienta oferta dostępna dla wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 10 Lut 2018 20:18 

Mam rezerwację w MIA na auto wypożyczone przez www.economycarrentals.com (ALAMO).

Niby pośrednik ma ubezpiecznie Third Party Liability (Liability Insurance for damages or injuries to any 3rd party outside the vehicle) do 1 mln USD ale nigdzie nie widzę konkretnie warunków.
Wiem że ALAMO proponuje swoje Supplement Liability Insurance.

Zastanawiam się czy dublować ubezpieczenia, i ile warte jest ubezpieczenie pośrednika w przypadku jakiegoś nieszczęścia?
Góra
 PM off  
      
#260 PostWysłany: 13 Lut 2018 11:06 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
M4R10 lepiej to sprawdź a ALAMO US, wypożyczalnia może nie uznać ubezpieczeń pośrednika i nie wynająć auta jak nie kupisz LIS/SLI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group