Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 989 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 01 Mar 2018 19:33 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
Wybieram się w maju do USA. Po nowym roku ceny podskoczyły w wypożyczalniach dość znacznie. Na dzień dzisiejszy atrakcyjne ceny są tylko u pośredników. Zastanawiam się nad holidayautos (wybrałem Alamo). Jak wygląda sprawa ubezpieczenia? Czy jeśli wezmę na holidayautos pełen pakiet to będzie to równoznaczne z pakietem od Alamo?. Czytałem, że Alamo nie uznaje czasem ubezpieczenia pośredników i proponuje dodatkowo jeszcze swoje. Miał ktoś do czynienia z holidayautos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#262 PostWysłany: 01 Mar 2018 20:50 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Loty: 107
Kilometry: 269 224
Ja zwykle rezerwuje przez bookingcar.eu i jeszcze nigdy się nie zawiodłem, ostatnio korzystam również z wyszukiwarki dostępnej na stronie Ryanair, korzystają z tego samego silnika co bookingcar.eu, a ostatnio są trochę tańsi.

Zawsze wykupuje dodatkowe ubezpieczenie, obie strony proponują ubezpieczenie udziału własnego w AXA, ale pamiętaj, że nie jest to ubezpieczenie wypożyczalni, więc jak będziesz odbierać auto, to będą wciskać swoje. Z ubezpieczeniem AXA wygląda sprawa tak, że na miejscu jeśli coś się stanie to udział własny potrącą z Twojej karty kredytowej, ale AXA Ci wszystko zwróci (na podstawie dokumentów, które AXA wymieni w załączniku do polisy).

Z Alamo korzystałem w Vegas (samochód zdawałem w LAX) i byłem bardzo zadowolony. Wkrótce wybieram się na Florydę i również zamówiłem samochody w ALAMO (dwa auto, bo mam też krótki wypad poza stany pomiędzy). Obecne rezerwacje zrobiłem przez Ryanair, a bezpośrednio na stronie ALAMO odprawiłem się on-line, więc rezerwacje obie są w systemie Alamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 05 Mar 2018 22:29 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 7
Loty: 54
Kilometry: 109 100
Witam,

Czy oprócz tego pakietu z Alamo trzeba coś jeszcze wykupić, żeby być w pełni ubezpieczonym?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-03-05 o 21.27.35.png
Zrzut ekranu 2018-03-05 o 21.27.35.png [ 71.91 KiB | Obejrzany 1533 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 05 Mar 2018 22:54 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Loty: 107
Kilometry: 269 224
Cytat ze strony Alamo:

Owner offers the following two (2) levels of CDW protection: *Maxi Waiver Saver- Owner will pay for all loss or damage to the Vehicle. *Waiver Saver 3000- Owner will pay the first $3,000 of loss or damage. Renter will pay for all loss or damage over $3,000.

Z Twojego zdjęcia nie wiem, która opcja została wybrana, ale zakładam, że ta druga (bo zwykle tak jest), więc osobiście odpowiadasz za szkody do 3000 USD, ponadto ubezpieczenie nie obejmuje szyb, opon, zgubionych kluczyków czy holowania.

Ja zawsze się ubezpieczam dodatkowo, by nie martwić się o te wszystkie wyłączenia, które wszystkie wypożyczalnie mają. Jak rezerwuje przez pośrednika (bookingcar.eu lub Ryanair) to można wykupić ubezpieczenie w AXA, ale czytałem na tym forum, że jest sporo innych ubezpieczeń, więc polecam się trochę wgłębić w temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 05 Mar 2018 23:54 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Kochani Starzy Wyjadacze (czy tam Wypożyczacze). ;)
Za ok. $950 udało mi się wynająć w Las Vegas na 17 dni w sierpniu takie cudo, jak na poniższym obrazku (Dodge Grand Caravan 2013 przerobiony na minikampera). Ma sypialnie na dachu, kuchenkę gazową, stół, zlew, lodówkę i inne takie.
Załącznik:
Jucy2.jpg
Jucy2.jpg [ 139.42 KiB | Obejrzany 1511 razy ]

Wynajmowałem przez turo.com i chyba się wstrzeliłem w jakąś dziwną promocję, bo policzyli mi $55 za noc, a standardowo jest $100 lub więcej.
Ewentualne dodatkowe koszty:
- ubezpieczenie: SLI (do miliona $, udział własny $1500) za $12/dobę oraz CDW (zawiera 2 x naprawa opony i 1 x szyby, udział własny $500) za $10 za dobę. Jeżeli nie dokupię rozszerzenia CDW to udział własny $1.500 i nie ma opon i szyb. Mam zamiar dokupić, co da ostatecznie $77 za dobę.

A to sobie raczej odpuszczę:
- wyposażenie kuchni za 115$ + tax
- pościel $50 + tax
- one way (do Oakland) za $175

W cenie jest 1.800 mil i $0,27 za każdą dodatkową - pewnie $100-$200 trzeba będzie jeszcze dopłacić.

Zamierzam tym zrobić objazdówkę (standardowo CA, UT, NV i AZ) śpiąc 70-80% na campingach, resztę hotele.
I tu pojawia się pytanie - czy to okazja, czy wtopa? :) Bo mam jeszcze 5 miesięcy, żeby ewentualnie zrezygnować...

Link do oferty z turo: https://turo.com/rentals/minivans/nv/la ... s=929ic4F_
Link do strony JUCY USA: https://www.jucyusa.com/
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 06 Mar 2018 02:02 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 7
Loty: 54
Kilometry: 109 100
lewykl napisał(a):
Cytat ze strony Alamo:

Owner offers the following two (2) levels of CDW protection: *Maxi Waiver Saver- Owner will pay for all loss or damage to the Vehicle. *Waiver Saver 3000- Owner will pay the first $3,000 of loss or damage. Renter will pay for all loss or damage over $3,000.

Z Twojego zdjęcia nie wiem, która opcja została wybrana, ale zakładam, że ta druga (bo zwykle tak jest), więc osobiście odpowiadasz za szkody do 3000 USD, ponadto ubezpieczenie nie obejmuje szyb, opon, zgubionych kluczyków czy holowania.

Ja zawsze się ubezpieczam dodatkowo, by nie martwić się o te wszystkie wyłączenia, które wszystkie wypożyczalnie mają. Jak rezerwuje przez pośrednika (bookingcar.eu lub Ryanair) to można wykupić ubezpieczenie w AXA, ale czytałem na tym forum, że jest sporo innych ubezpieczeń, więc polecam się trochę wgłębić w temat.


Rozumiem, że masz na myśli to dodatkowe ubezpieczenie w alamo? Ono jest kosztowne. 15 $ dziennie

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-03-06 o 00.58.32.png
Zrzut ekranu 2018-03-06 o 00.58.32.png [ 58.25 KiB | Obejrzany 1493 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 06 Mar 2018 08:42 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Loty: 107
Kilometry: 269 224
Poszukaj na stronach pośredników np: rentalcars lub bookingcar.eu albo na stronie Ryanair (ja korzystam z tych dwóch ostatnich i nigdy się nie zawiodłem).

Na stronie Alamo ceny są zwykle wyższe niż u pośredników, a korzystając z bookingar lub ryanair możesz wykupić dodatkowo ubezpieczenie w AXA (to jest Twoje prywatne ubezpieczenie, którego Alamo nie respektuje, jeśli coś się stanie to Alamo obciąży Twoją kartę kredytową do kwoty 3000 USD, a AXA Ci tą kasę zwróci).

Ubezpieczenie AXA obejmuje udział własny w szkodzie, opony, szyby oraz holowanie, a by mieć to wszystko w Alamo musisz do CDW dokupić oba dodatkowe ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:26 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@marcinsss
moim zdaniem tylko 1800 wliczonych mil pachnie malizną :)
te juicy widziałam teraz jak byłam w lutym/głownie na południu. więc na pewno takowa firma istnieje. Fajne rozwiązanie uważam.
o pośredniku nic nie wiem :(
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#269 PostWysłany: 08 Mar 2018 17:40 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@palomino
Myślę, że przekroczę mile o jakieś 400-500. Nie będzie to jakiś straszny koszt.
A, jak to nazwałaś, pośrednik, czyli turo.com to takie airbnb od samochodów. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 08 Mar 2018 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jucy jest bardzo znane w Australii i NZ, to ponoć dobry wynajem. Chyba dopiero ostatnio zaczęli działać w USA bo widziałem ich reklamy na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 09 Mar 2018 00:26 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
monroe napisał(a):
Chyba dopiero ostatnio zaczęli działać w USA...

Pierwszy filmik promocyjny z JUCY w LA jest z kwietnia 2012. :)

Ciekawy jestem Waszego zdania co do ceny. Na tą chwilę w takim na przykład Alamo (us, it czy uk) ciężko znaleźć normalnego SUV-a czy MiniVAN-a w tej cenie. JUCY mam za $77 z CDW i SLI za dzień w sierpniu i ten wydaje się być pod wieloma względami lepszy od normalnego (nieprzerobionego) MiniVAN-a czy SUV-a.
Z drugiej strony widzę ofertę Hertz gdzie jest Jeep Cherokee za 28 euro/dzień albo Dodge GC za 45 euro/dzień (oba z rozszerzonym ubezpieczeniem - koła, szyby itd).
I dlatego się waham...

A może jest jeszcze za wcześnie i te ceny jeszcze spadną?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 09 Mar 2018 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Napisałem "chyba" ;) Dopóki nie wybrałem się do Australii to w ogóle nie miałem pojęcia, że istnieją - tym bardziej w USA.

Ceny niestety nie spadną jeśli jedziesz w okresie lipiec-wrzesień. Testowałem to 2 lata temu i sprawdzałem bardzo często aż do wyjazdu w lipcu. Co ciekawe wystarczyło początek wynajmu wybrać ostatniego dnia czerwca, aby ceny były duże niższe niż przy identycznych parametrach od 1 lipca. Nie wiem jak teraz ale podejrzewam, że podobnie. W Nevadzie i Arizonie standardowy SUV (klasa Ford Explorer, Grand Cherokee, Hyundai Santa Fe) z Alamo kosztował nas w lipcu 2016 r. dokładnie $393 z pełnym ubezpieczeniem i dodatkowym kierowcą co daje $56 / dzień. Trzeba było pokombinować z różnymi kodami, które nie wiem czy dalej działają. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "Alamo LATAM specials" i spróbuj się pobawić wypełniając na stronie ALAMO zarówno "Coupon Code", "Contract ID" jak i "Product Code". Podpowiem, że nie zamykając przeglądarki i wybierając inną ofertę, wcześniejszy kod pozostaje i powinien połączyć zniżki.

Nie mam żadnego doświadczenia w wynajmie camperów czy tego typu ciekawych wynalazków więc nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#273 PostWysłany: 20 Mar 2018 12:03 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Loty: 50
Kilometry: 137 825
Hej,
Wybieram się na wycieczkę w lipcu i szukam auta wypożyczenie w LV zwrot w LA na 20 dni. Chciałbym w sumie najbardziej jakiegoś mustanga cabrio żeby w poczuć trochę wiatr we włosach :) Najtaniej póki co udało mi się znaleźć z SIXT za 4700 zł czy wg was to jest dobra cena ? szukałem przez rentalcars, ryanair, cal der mar, i bezpośrednio w wypożyczalniach.
Ogólnie też takie pytanie czy ktoś wypożyczał na tak długi okres takie auto i nim podróżował bo z informacji od koleżanki która jeździła mustangiem po florydzie po 2 dniach miała dość :)

A jeszcze chcę dodać że jest to wypożyczalnia FOX Rent a Car
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 20 Mar 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zalezy jakie masz oczekiwania od tego cabrio, ile osob, itp. Moze kolezanka na codzien jezdzi limuzyna, a Mustang byl dla niej niewygodny, za twardy czy za maly. Pamietaj, ze wiekszosc cabrio ma male bagazniki. Wybierasz z kategorii kabriolet czy specyficzny model - Mustang? Wez tez pod uwage temperatury w lipcu, cabrio moze wcale nie byc takie fajne.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 20 Mar 2018 23:26 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Loty: 50
Kilometry: 137 825
Jedziemy we dwóje z żona tylko, zdaję sobie sprawę że lipiec, upały itp itd ale po to mam dach żeby go zamykać a tylko w odpowiednich warunkach korzystać z udogodnienia cabrio : ). No na stronie jest Mustang. Ale to całe Fox Rental a Car ma bardzo kiepskie opinie i to mnie martwi. Brałem też pod uwage od nich doga challengera bądź changera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 23 Mar 2018 18:05 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Nie ma doga challengera :D Changera też nie :) No i to już nie kabriolety, więc wiatru we włosach nie poczujesz. No chyba, że wystawisz głowę za okno ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 24 Mar 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Mustang pewnie będzie mało komfortowy jeśli chodzi o pakowanie bagażów itp bo jest po prostu mały, ale frajda z jazdy jest niesamowita. Ja szukam aut tylko na kayak.com . Zawsze najtaniej. Polecam wypożyczalnie Alamo. Może chodziło Ci o Dodga Chargera ?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 24 Mar 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
kacperb napisał(a):
Jedziemy we dwóje z żona tylko, zdaję sobie sprawę że lipiec, upały itp itd ale po to mam dach żeby go zamykać a tylko w odpowiednich warunkach korzystać z udogodnienia cabrio : ). No na stronie jest Mustang. Ale to całe Fox Rental a Car ma bardzo kiepskie opinie i to mnie martwi. Brałem też pod uwage od nich doga challengera bądź changera.

Challenger ma wiekszy bagaznik, ale dostep do niego jest troche ograniczony, trzeba bardzo wysoko podnosic rzeczy, zeby je wlozyc do niego. Poza tym to taka duza, wygodna lodka. Ja trafilam niezle wyposazonego, ale to bylo w Kanadzie, w USA moze byc "golas".
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 25 Mar 2018 11:58 

Rejestracja: 18 Kwi 2013
Posty: 10
Hej!
To jeszcze ja chciałbym dopytać się i upewnić. Alamo USA - opcja ubezpieczenia z Extended Protection. Czy w tym zawiera się tzw. SLI?
Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 25 Mar 2018 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
@marcinsss

pod koniec zeszłego roku też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem i juz prawie zaklepałem podobne auto z https://www.escapecampervans.com/ ale ostatecznie po podliczeniu kosztów zdecydowaliśmy się na standardowe RV a konkretnie C25 Standard RV. Jutro odkopię mój notatnik gdzie mam całość kosztów i napiszę na forum jak to w naszym wypadku wyglądało. RV mieliśmy na 29 nicy i zrobiliśmy coś koło 5 tys km .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 989 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group