Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 26 Mar 2018 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
Widziałem parę wcześniejszych pytań dotyczących wynajmu rv na zachodnim wybrzeżu ale jakoś nie mogłem się zebrać i opisać naszego wyjazdu. Skupię się na informacjach czysto praktycznych.

Od kogo wynajem: campertravelbookings.com ta oferta była dla nas najkorzystniejsza pod względem finansowym, pamiętam sporą różnice między nimi a np. motorhomerepublic lub cruiseamerica
Na ile : 27 dni w listopadzie
Gdzie: LA -> LA
Koszty:
Załącznik:
Komentarz do pliku: Koszty
camper.png
camper.png [ 8.66 KiB | Obejrzany 2009 razy ]


Tutaj mogę dodać że pełne ubezpieczenie było w cenie, extra 1205$ to nielimitowane kilometry oraz 189 $ za nie limitowane użycie generatora (wydaje mi się że było to zbędne ale nie jestem pewny ile godzin generator działał)

Był jeszcze depozyt w wysokości 500$ , zwrócony 3 dni po oddaniu rv.

Całość jak wyżej: 2,060.24$

Zrobiliśmy 4300 km , na paliwo wydaliśmy około 1100 $,

Spaliśmy przy drodze, na parkingach, polach, Walmartach itp lub w miejscach wyznaczonych, nigdy na zakazie bo naczytałem się że jest to kontrolowane. Na noclegi wydaliśmy 152 $ : Jalama beach camping 30$ , Zion 20$ , Las Vegas (circus circus) 20$, Dead Valley 12$, Big Sur 30$ , San Clemente 40$.

Jeżeli chodzi o ograniczenia to mam zapisane tak:
- wjazd na jedna plaże na Big Sur ( zakaz rv)
- objazdówka po Monument Valley ( zakaz rv, chodziliśmy na nogach, polecam)
- w Zion extra 7$ za przejazd mostem gdzie musieli dla nas zamknąć ruch za względu na gabaryty pojazdu

Całość kosztów rozłożyła się nam na 5 osób.
Samochód na początku wydaje się bardzo nie stabilny i podatny na każdy podmuch wiatru jednak podsumowując nie poruszaliśmy się wolniej niż osobówka, zawsze w graniach dopuszczalnego ograniczenia.

Od siebie dodać jeszcze mogę że sporo oszczędziliśmy na wyżywieniu dzięki częściej stołowaliśmy się w miejscach w których chcieliśmy a nie musieliśmy ;)

To chyba tyle, jak ktoś ma pytanie to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#282 PostWysłany: 27 Mar 2018 00:49 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Taki kamper, to już prawdziwy dom na kółkach, a ceny poza sezonem całkiem sympatyczne. Brałbym.
Niestety, w sierpniu cena x6 w stosunku do tego, co Ty płaciłeś. :(
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
marcinsss napisał(a):
Taki kamper, to już prawdziwy dom na kółkach, a ceny poza sezonem całkiem sympatyczne. Brałbym.
Niestety, w sierpniu cena x6 w stosunku do tego, co Ty płaciłeś. :(


jest spora różnica dlatego tak jak wyżej pisałeś może dobry rozwiązaniem będzie minivan/suv + namiot
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 23 Kwi 2018 18:36 

Rejestracja: 23 Kwi 2018
Posty: 1
Cześć


szukam SUVa do wynajęcia i najtaniej wychodzi mi przez carrentals/pl. Tylko nie jestem pewien, czy wykupując tam dodatkowy pakiet ubezpieczenia via rentalcover.com mam tam wszystkie możliwe ubezpieczenia wliczająć road assistance? Sporo czytałem o ubezpieczeniach i chciałbym mieć pewność że wykupie wszystkie najważniejsze pakiety wliczająć ubezpieczenie opon i szyb. A więc moje pytanie, czy tam już wszystko jest czy bede musiał wykupić dodatkowo przy wynajmie na miejscu?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 13 Maj 2018 01:00 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Wypożyczałem auto klasy Full Size z Alamo w LAX w drugiej połowie kwietnia.
Na parkingu po kilka sztuk Camry, Fusionow w roznych wersjach (Se, Titanium, Titanium AWD, Titanium Hybrid), jakies Nissany (Altima?) oraz kilka sztuk Dodge'a.
Bez problemu i kombinowania poszło kartą z Alior Kantoru.

Polecam wcześniej sprawdzić czy drogi którymi planujecie przejazd nie są płatne. Trochę się zdziwiłem w Orange County.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 18 Cze 2018 16:22 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 5
Japi_29 napisał(a):
Tutaj mogę dodać że pełne ubezpieczenie było w cenie, extra 1205$ to nielimitowane kilometry oraz 189 $ za nie limitowane użycie generatora (wydaje mi się że było to zbędne ale nie jestem pewny ile godzin generator działał)

Cześć, jakiego rodzaju generator był używany na taką odległość? Rozumiem coś z jakości.
Czy możesz nauczyć się modelu i marki? Dzięki
Jon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 18 Cze 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
@JonWalter generator prądotwórczy ,do wytworzenia stałego napiecia w kontaktach,zamontowany fabrycznie w camperze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 19 Cze 2018 17:05 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 5
Japi_29 napisał(a):
@JonWalter generator prądotwórczy ,do wytworzenia stałego napiecia w kontaktach,zamontowany fabrycznie w camperze

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 30 Cze 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Czy ktoś próbował w Alamo zapłacić za samochód Revoultem i dodatkowo dać kredytówkę jako zabezpieczenie czy jednak do wszystkiego musi być tylko 1 karta ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 30 Cze 2018 16:44 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Ja tak robiłem bez żadnego problemu.
W momencie odbioru auta podajesz kartę kredytową.
Jak zdajesz samochód mówisz, że chcesz zmienić kartę to płatności.
I albo idziesz do okienka albo bezpośrednio temu kto odbiera podajesz Revoluta.
Przetrenowane na Hawajach, Las Vegas, San Francisco, Los Angeles.
Nie tylko w Alamo ale też w Thrifty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 12 Lip 2018 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Economycarrentals w jaki sposób sprawdzić która firma wypożycza nam auto?

Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 137.27 KiB | Obejrzany 1186 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@dziabulek z tego co kojarzę to dopiero po rezerwacji dowiesz się kto wypożycza. Najlepiej chyba znaleźć taką z możliwością anulowania i próbować aż do znalezienia tej pożądanej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#293 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@dziabulek

Po kliknięciu "Book This Car" po prawo widzę niektóre wypożyczalnie (np. Alamo, Dollar), ale nie wiem na ile to jest wiarygodne. Po ocenach widać, że chyba powinno się zgadzać.

Przy okazji... czy ktoś może śledził ceny convertible i wie do jakiej kwoty można mniej więcej zejść? Na ECR wydaje mi się, że całkiem niezła cena - 290 EUR na 7 dni.

Załączniki:
ecr2.JPG
ecr2.JPG [ 20.71 KiB | Obejrzany 1170 razy ]
ecr1.JPG
ecr1.JPG [ 22.81 KiB | Obejrzany 1170 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 12 Lip 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
LAX, rezerwacja przez Europcar USD 174.20 za kabrio Beetle lub podobny (VW BEETLE or similar Standard (STAR)). W rzeczywistosci samochod z Advantage, po upgradzie do lepszego kabrio - Camaro, wyszlo za tydzien 279 dolarow, poza sezonem, ale wypozyczalnia jest kiepska, patrz moja recenzja z marca 2017. Samochod byl w porzadku, tylko 3tys mil na liczniku i mial miesiac.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#295 PostWysłany: 08 Sie 2018 18:59 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Hej

Szukałem info w temacie, ale poza poleceniami nie do końca dowiedziałem się tego czego chciałem. Chodzi o Alamo.it. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi łopatologicznie skąd bierze się różnica w cenie pomiędzy tą wersją a wersją US? W wersji US wychodzi mi 985 dolcow za auto, wszelkie opłaty (typu airport fee), CDW, EP i Roadside Assistance. A w It: 543 euro za to samo (nie ma aż tak dokladnej rozpiski opłat i podatków, ale sądzę, że jest analogicznie?) Domyślam sie, że wynika to z faktu, iż CDW i EP (SLI) są w cenie. Ale z jakiej racji w wersji US trzeba sobie je doliczać a w wersji It nie? Są jakieś korzyści z korzystania z US zamiast It? It jest zawsze honorowane? A może coś źle rozumiem :)

Mi już łeb niemal eksploduje od tego polowania na auto.

Drugie pytanie: kiedy najlepiej jest w ogóle zabierac się za rezerwacje auta? Jest jakas reguła? Na Alamo już niższa cena przeleciala mi koło nosa, było to 770 dolców. Załamałem się widząc 985, a licząc na zniżkę w stosunku do 770. Są jakieś szanse na mega zniżki na tydzień, dwa tygodnie przed?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 08 Sie 2018 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Zmieniłeś pole "residence" na Polskę lub inny kraj z UE? Standardowo wybrane jest US co mocno podbija cenę
Ja rezerwowałem już w styczniu na drugą połowę września i jak sprawdzam co jakiś czas Alamo to cena powoli idzie do góry, nie była niższa od tej mojej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 08 Sie 2018 22:03 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 15
Rzecz w tym, że tak. Zaznaczyłem check-box "Resident of Poland" i dostaje wspomniane 985 dolarów. Na It o to nie pytają, jedynie o wiek kierowcy. A różnica jest znacząca. Może jakiś expert wie co się za tym kryje?

Tego się obawiałem, ta podwyżka z 770 na 985 nie wróży dobrze..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 09 Sie 2018 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na amerykanskiej wersji strony Alamo.com mozesz przetestowac wszystkie opcje.
1. wybierasz, ze jestes US citizen i najtansze auto na 2 dni kosztuje 170 dolarow
2. wybierasz, ze jestes mieszkancem Wloch i najtansze auto wychodzi okolo 70 dolarow (na wloskiej stronie to samo auto wychodzi 60 euro), cena dla mieszkanca Polski 112 dolarow.

Wloska strona mowi, ze w cenie jest:
Basic rate EUR 60.94 1
Reduce. Respons. Complete damage (included)
Extended Protection (included)

Amerykanska strona o wynajmie dla mieszkanca Wloch:
Base Rate $73.13*
Sales Tax (10.0%) $1.09*
Cdw-allocated Inclusive Included
Ep-extended Protection Included
Airport Concession Fee 11.11 Pct (11.11%) Included
Customer Facility Charge 7.50/day Included
Tourism Commission Rec 3.50 Pct (3.5%) Included
Vehicle License Recovery Fee Included
Unlimited mileage Included
Total: $74.22*

AMerykanska strona o wynajmie dla mieszkanca Polski:
Base Rate $106.08*
Sales Tax (10.0%) $6.88*
Cdw-allocated Inclusive Included
Airport Concession Fee 11.11 Pct (11.11%) Included
Customer Facility Charge 7.50/day Included
Tourism Commission Rec 3.50 Pct (3.5%) Included
Vehicle License Recovery Fee Included
Unlimited mileage Included
Total: $112.96*

Ja bym brala na tej wloskiej, poki jest tanio. Ale porownaj dokladnie warunki wypozyczenia z amerykanska wersja (wybierajac mieszkanca Wloch). Rozumiem Twoj dylemat, bo to jest niezle pole minowe.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#299 PostWysłany: 09 Sie 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
A sprawdzłeś ile by wyszło przez ECR?
Mi u nich wyszło najtaniej, dodatkowo przy podglądzie rezerwacji na Alamo mam już CDW/EP wliczone, a myślałem, że EP będzie obsługiwane przez ECR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dontik uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 09 Sie 2018 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Dontik napisał(a):
Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi łopatologicznie skąd bierze się różnica w cenie pomiędzy tą wersją a wersją US?


Tego chyba nikt z nas nie wie i nie warto się nad tym zastanawiać, szkoda zachodu ;) Czasami jest taniej na stronie alamo.it a czasami na alamo.com. Ostatnio w Dallas dużo taniej było właśnie na włoskiej czy niemieckiej wersji strony a aktualnie na Hawajach o wiele bardziej opłaca się zarezerwować przez alamo.com bo włoska wersja strony jest dużo droższa. Nie ma raczej reguły.

Dontik napisał(a):
HejAle z jakiej racji w wersji US trzeba sobie je doliczać a w wersji It nie?


Jeśli wybrałeś kraj rezydencji Polska to CDW jest zawsze w cenie na stronie alamo.com. Dlatego pytał o to @Oszukani

Dontik napisał(a):
Są jakieś korzyści z korzystania z US zamiast It?


Z formalnego punktu widzenia bez znaczenia. Jeśli zarezerwujesz na innej niż amerykańska wersji strony Alamo, to Twoja rezerwacja jest od razu widoczna również na stronie alamo.com. Jedyna różnica - zmiana/odwołanie rezerwacji może nastąpić tylko na wersji strony na której zarezerwowałeś samochód. Można jednak na stronie alamo.com zrobić "chceck in" oraz podać nr karty kredytowej jeśli wybierzesz opcję "skip the counter". System obciąży Cię na kilka dni 1$ (preautoryzacja karty) po czym ściągnie całość z karty po wynajmie samochodu.

Swoją drogą - czy ktoś tak próbował płacić Revolutem/Aliorem? Z mojego doświadczenia ostatnio - w Dallas dałem kobiecie 2 karty: kredytową (bo wymagana) oraz debetową Alior Kantoru. Zaznaczyłem, że chcę zapłacić kartą z Aliora a kredytowa jest tylko jako zabezpieczenie. Niestety ściągnęli mi kasę z kredytowej dlatego zastanawiam się czy następnym razem po prostu nie użyć TYLKO Revoluta, który oczywiście nie jest kredytówką? Powinna być taka możliwość przy "skip the counter" ale nie próbowałem ;)

Dontik napisał(a):
It jest zawsze honorowane? A może coś źle rozumiem :)


Nie widzę powodu dla którego miałoby nie być.

Dontik napisał(a):
Mi już łeb niemal eksploduje od tego polowania na auto.


Zarezerwuj na wersji strony na której jest taniej i niczym się nie przejmuj. Jeśli na alamo.it wybierzesz u góry "Noleggio Auto USA" to w cenie oprócz ubezpieczeń CDW + EP będziesz miał również drugiego kierowcę w cenie. Na alamo.com w cenie tylko CDW aczkolwiek EP nie jest wymagane. Dodatkowy kierowca bodajże $15/dzień, Kalifornia i jeszcze kilka innych stanów - drugi kierowca i tak jest za darmo.

Dontik napisał(a):
Drugie pytanie: kiedy najlepiej jest w ogóle zabierac się za rezerwacje auta? Jest jakas reguła? Na Alamo już niższa cena przeleciala mi koło nosa, było to 770 dolców. Załamałem się widząc 985, a licząc na zniżkę w stosunku do 770. Są jakieś szanse na mega zniżki na tydzień, dwa tygodnie przed?


Kilka-kilkanaście dni przed Twoim terminem możesz skorzystać z last minute deals:
https://www.alamo.com/en_US/car-rental/ ... nding.html

Jeśli zarezerwujesz auto na stronie alamo.com np. teraz i przed Twoim wyjazdem okaże się, że cena spadła to nie ma problemu - albo edytujesz swoją aktualną rezerwację albo też kasujesz ją i po prostu zakładasz nową bez żadnych kosztów. Dlatego polecam zrobić rezerwację od razu a potem sprawdzać czy ceny spadły. Check in zrób przed samym wyjazdem (albo na miejscu).

Na alamo.com możesz pokombinować z tymi kodami - niektóre wchodzą tylko przy wynajmie powyżej m.in. 5 dni albo mają ograniczenia jeśli chodzi o okres wynajmu, trzeba próbować:

Coupon Code
AU2291VYT 1 car upgrade
AD2365FDN AOPA coupon $30 off contract
AD2823JAZ $25 Coupon
AD8698SDF $25 BJ's Coupon
AD3868JST $25 Off Specialty
Góra
 Profil Relacje PM off
steel33333 lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group