Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 989 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 13 Sie 2018 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Nie blokuje dodatkowej kaucji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#322 PostWysłany: 13 Sie 2018 21:53 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
Nie dodatkowej tylko kwotę, którą powinnam zapłacić za wynajem. Tak mam pokazane w historii transakcji, tak samo twierdzą w banku. Czy ja czegoś nie zrozumiałam czy pobrali mi pieniądze niepotrzebnie już na tym etapie?
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 13 Sie 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Tę kwotę, owszem, blokują wcześniej. Na pewno w rentalcars, nie wiem jak bezpośrednio. Że tak to nazwę - płatność z góry, a nie dopiero przy odbiorze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mufl26 uważa post za pomocny.
 
      
#324 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:10 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
Dzięki, o to mi chodziło:)
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W Alamo płatność jest po wynajmie. Podobno da się też zapłacić z góry z 5% rabatem ale podczas rezerwacji nigdzie nie było takiej opcji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Oszukani
Da się ale... trzeba rezerwować będąc zapisanym do Alamo Insiders. Sęk w tym, że - jak wiadomo - raczej nam się to nie opłaca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 06 Wrz 2018 14:03 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 30
Loty: 80
Kilometry: 77 974
Cześć,
Dużo w tym temacie już było, jednak mam tak potworny mętlik w głowie, a czas ucieka, dlatego postanowiłem bezpośrednio zwrócić się o pomoc. Z góry za nią serdecznie dziękuję.
Wybieram się w podróż poślubną z moją żoną. Potrzebujemy wynająć samochód w dniach od 25 września do 16 października. Najważniejszą dla nas kwestią jest pełne zabezpieczenie na wypadek jakichkolwiek zdarzeń losowych. Wiadomo, jak się coś stanie to można słono zapłacić... Jaki jest mój problem? Od ponad dwóch tygodni każdego dnia przeglądam wiele stron i już wszystko mi się miesza. Znalazłem dwie oferty w miarę dostępne dla nas cenowo. Chodzi o wypożyczalnie BUDGET oraz DOLLAR. Niestety kwestia zabezpieczenia jest strasznie niejasna moim zdaniem. Problem jest taki:

1) Na stronie USA wypożyczalni Budget pokazuje mi cenę wraz włączonymi ubezpieczeniami LDW oraz Third Party Liability. Dużo czytałem na ten temat i według informacji LDW obejmuje tylko uszkodzenia inne niż z drugim pojazdem. Tym zajmuje się ubezpieczenie CDW. Niestety na stronie Budget nie ma żadnej opcji wykupienia ubezpieczenia CDW. Co to oznacza? Że jest ono automatycznie włączone? Czy dopiero poznam jego cenę na miejscu?

2) Na stronie Dollar można osobno zakupić LDW. I jest podana cena. Natomiast poniżej jest dział "Protect your assets" i tam są opcje różnego wyboru zabezpieczeń. Nie ma jednak podanej ceny. Kiedy więc takie zabezpieczenie się wykupuje i ile ono może kosztować?
3) Czy te ubezpieczenia pokrywają w pełni szkody? Jak to wygląda? Jak się coś stanie dzwonię do wypożyczalni, zgłaszam i oni się tym zajmują czy najpierw wykładam z własnej kieszeni?

4) Czy te ubezpieczenia LDW obejmują także szyby, światła i opony?

5) rentalcars. Cena dużo mniejsza, natomiast niby jest pełne zabezpieczenie, które tylko nie obejmuje tam szyb, opon itp. Czy warto? Jak to wygląda w przypadku szkody?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Nie powiem, nie mogę spać przez to wszystko... A chciałbym, zeby wszystko się udało.

Załączniki:
fsdfsdf.jpg
fsdfsdf.jpg [ 135.48 KiB | Obejrzany 1370 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 10 Paź 2018 09:52 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Mam pytanie odnośnie rezerwacji w Alamo.
Chcę zarezerwować samochód na 2 tygodnie w LAX.

Na stronie alamo.com po wybraniu kraju zamieszkania jako PL wraz z ubezpieczeniem EP cena wynosi 780 EUR
Jeżeli wybiorę kraj zamieszkania jako włochy to cena wynosi 719 EUR
Natomiast bezpośrednio przez stronę alamo.it wychodzi 685 EUR

Pytanie:
Co w sytuacji, jeżeli zarezerwuję przez włoską stronę i coś się stanie? Czy nie będzie żadnych problemów, że moja karnacja jest bielsza niż typowego włocha? ;) ;)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 10 Paź 2018 11:09 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Pożyczałem przez Alamo.it chyba 3 razy. Nie ma problemu, przeczytaj tylko uważnie T&C. Kiedy pożyczałem, w ich T&C był tylko zapis, że rezerwacje nie będą uznawane dla rezydentów Kanady i USA. O innych krajach ani słowa. Dodatkowo na ich stronie wybierasz zdaje się kraj zamieszkania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cyryl99 uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 10 Paź 2018 12:00 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Robiłem tak ostatnio, nie ma żadnych problemów. Zobacz jeszcze fr, mi dawało jeszcze kilka euro mniej niż it.
Góra
 Profil Relacje PM off
cyryl99 uważa post za pomocny.
 
      
#331 PostWysłany: 10 Paź 2018 16:33 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Wiadomo, że zarezerwować się da. Tylko w razie jakiejś sytuacji czy nie będzie to powód do np. uznania ubezpieczenia?

Moze ktoś tak wynajmował i miał jakąś przygodę. Jak to wtedy wyglądało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 10 Paź 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2023
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
O co chodzi z tymi cenami Alamo w wersji fr i it? Mi wyskakuje albo dużo drożej albo nawet 3x drożej niż w wersji oryginalnej bez logowania i bez zaznaczenia opcji „rezydent USA”.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 10 Paź 2018 16:44 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Tylko w wersji oryginalnej dla obywateli PL w standardzie nie masz ubezpieczenia EP. jak je zaznaczysz to już nie jest tak rózowo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 10 Paź 2018 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jestem świeżo po temacie wypożyczenia auta z Alamo w LAX przez rentalcars. Generalnie wszystko sprawnie i w porządku. Kilka uwag tylko
1. Jeśli planujecie auto Full Size to możecie spokojnie brać Midsize, często zdarzają się auta o prawie identycznych "warunkach" wystarczy chwile poczekać. Nam z MID trafiła się KIA Optima z przebiegiem 4 tyś mil . W midsize zdarzają się nawet jakieś mini SUVy, ale od razu są zgarniane przez klientów na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Generalnie mają mały bagażnik, siedzieliśmy w fordzie (nie pamiętam modeli) fajny bo wysoki, z wbudowaną nawigacją, ale bagażnik na jedną walizkę.
2. Wymienialiśmy potem tą KIA bo okazało się, że coś cieknie, pewnie była to płyn z klimatyzacji ale woleliśmy dmuchać na zimne, w ramach wymiany dali nam upgrade właśnie na Full Size i generalnie wybór był mniejszy i ostatecznie mieliśmy auto bardzo zbliżone do Kia bo Nissan Altima. Ale w Ful size jest ewidentnie mało rezerwacji i mało się na placu dzieje. Nie dostawiają nowych aut, nikt nie zabiera.
3. Auta są czyste, ale dość powierzchownie, tzn umyte w środku czyste, ale np szyba wewnątrz była tak brudna , że pod słońce absolutnie nic nie było widać. Także przygotujcie się na ew samodzielne sprzątanie w niewielkim zakresie.
4. Z karty kredytowej jako depozyt pobrali 1$
5. Nie potrzeba kredytowej, możesz dać debetową pod warunkiem, że przedstawisz bilet wyjazdowy z USA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 10 Paź 2018 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2023
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
7Greg napisał(a):
Tylko w wersji oryginalnej dla obywateli PL w standardzie nie masz ubezpieczenia EP. jak je zaznaczysz to już nie jest tak rózowo ;)

Rozumiem, że w przypadku Alamo EP to jest odpowiednik OC, więc rzecz raczej konieczna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 11 Paź 2018 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@benedetti

Nie, upraszczając: CDW to ubezpieczenie od uszkodzeń Twojego samochodu a EP (Extended Protection) w Alamo to ubezpieczenie osób/majątku, którym szkodę wyrządziłeś.
Generalnie ważniejsze jest CDW, które jest w cenie jeśli wybierzesz kraj zamieszkania Polskę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 11 Paź 2018 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2023
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
-- 11 Paź 2018 00:21 --

Czy aby na pewno?
Takiego posta autorstwa @jerome znalazłem na forum.
„Jeśli chodzi o rekomendowane ubezpieczenia dla osób z PL, są dwa:

1. Potrzebujesz koniecznie Liability Insurance - z grubsza odpowiednik polskiego OC. Spotkałem się z nazwami: Liability Insurance Supplement (LIS), Supplemental Liability Insurance (SLI), Extended Protection (w Alamo). W Stanach każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie LI, ale obywatele USA często mają LI opłacone już gdzieś indziej (np. karta kredytowa). Ceny na stronie często są mniejsze, bo NIE zawierają tego ubezpieczenia.

Jeśli jest możliwość wpisania kraju pochodzenia, to wpisz PL. Powinnaś dostać wtedy cenę wraz z obowiązkowymi (i wystarczającym) ubezpieczeniami dla osób z danego kraju.

2. Warto mieć odpowiednik AC: CDW (Collision Damage Waiver), czasami zwane LDW (Loss Damage Waiver). Zabezpiecza przed poniesieniem kosztów związanych z naprawą samochodu (stłuczka, wypadek itp). Niektóre karty (np. wydany w Stanach Amex, niektóre Visa i MasterCard) zapewniają ubezpieczenie typu CDW/LDW. W Polsce kiedyś taką opcje miały chyba złote karty Citibanku. Teraz infolinia Citi "nic o tym nie wie" :) więc pewnie nie ma.

Reszta ubezpieczeń jest opcjonalna, typu "koła, szyby, zatrzaśnięcie kluczyka, dodatkowe AC, NNW itd". To już wedle własnego uznania i zaufania do kierowcy :) Zjeździłem 100k+ mil, pożyczałem 30+ razy auta w USA (najczęsciej Alamo i National Car). Jeździłem z CDW+SLI i nigdy nie było problemu (pomimo stłuczki (nie z mojej winy) oraz.. zatrzymywania za prędkość :( )”

Z info ze strony Alamo też rozumiem że CDW to raczej AC: https://www.alamo.com/en_US/car-rental- ... tions.html

No ale pewny nie jestem, dlatego pytam ?

Dzięki!

-- 11 Paź 2018 00:23 --

monroe napisał(a):
@benedetti

Nie, upraszczając: CDW to ubezpieczenie od uszkodzeń Twojego samochodu a EP (Extended Protection) w Alamo to ubezpieczenie osób/majątku, którym szkodę wyrządziłeś.
Generalnie ważniejsze jest CDW, które jest w cenie jeśli wybierzesz kraj zamieszkania Polskę.

No ok, to teraz po poprawce się zgodzę ? Czyli właśnie EP to takie jakby OC ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#338 PostWysłany: 11 Paź 2018 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
No tak można to ująć przy czym EP nie jest obowiązkowe w USA tak jak OC w Polsce. CDW za to jest bardziej jak AC w naszym kraju. Dlatego nie jest prawdą to co napisane powyżej, iż EP musisz wykupić (przynajmniej nie w stanach w których byłem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 11 Paź 2018 06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2023
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Tak. Tylko, że skutek braku tegoż właśnie może się okazać „tragiczny” ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#340 PostWysłany: 11 Paź 2018 08:44 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W niektórych stanach obowiązkowe LI ma bardzo niską maksymalną kworę. Dla przykładu w CA jest tylko 5000 USD na property damage. Oznacza to, że jeśli wjedziesz w dajmy na to w teslę, to oprócz reflektora, za resztę zapłacisz z własnej kieszeni. Nie wspomnę już o body injury liability. USA to kraj prawników i nawet błahe z pozoru problemy mogą drogo kosztowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 989 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group