Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 972 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:35 

@tok4r, zastanawiam się czy zamiast Ao Nang nie lepiej od razu zatrzymać się na Railay - wydaje mi się, że tam jest trochę ładniej. Z Railay polecam zrobić wycieczkę 5 island. Na Ko Phi Phi odradzam lokowanie się w centralnej części wyspy od strony Loh Dalum Beach (nocą może tam być ciężko o spokojny sen :D )

Zgadzam się też z przedmówcami - trzeba będzie obserwować pogodę.
 Relacje PM off  

#862 PostWysłany: 21 Sie 2018 15:34 

Hej. Zacząłem planować nasz wyjazd do Tajlandii i narazie wygląda to tak:

15.01 Lądujemy w BKK ok 13. Tego dnia spacer w okolicach naszego hotelu
16.01 Wat Arun, Wat Pho, Wielki Pałac Królewski i wieczorem Khaosan Road
17.01 Ayutthaya. Po zwiedzaniu Ayutthayi transport do Kanchanburi
18.01 Elephants world albo Elephants Haven
19.01 Park narodowy Erewan, Powrót do Bangkoku. (I tu teraz mam pytanie, otóż planuje się przemieścić do Khao Sok i zastanawiam się nad nocnym pociągiem do Surat Thani albo samolotem dnia następnego wcześnie rano. Nie ukrywam, że bardziej pasuje pociąg, ale po całym dniu atrakcji przydałby się prysznic a nie wiem jak to wyglada w Bkk jest szansa gdzieś znaleźć takie miejsce gdzie moglibyśmy się wykąpać? )
20.01 khao sok
21.01 khao sok
22.01 khao sok 》Ao Nang
23.01 Ao Nang (Railey)
24.01 Ao Nang (Hong island)
25.01 Ao Nang (jakiś trening w głąb lądu)
26.01 Ao Nang 》PhiPhi
27.01 PhiPhi
28.01 ?
29.01 ?
30.01 powrót o 8.30 do domu

Co myślicie? Jakieś rady dla mnie? Dodam, że lecimy w 4 osoby po ok 30 lat. Powiem, że na te ostatnie 2 dni kusi mnie Singapur tylko trochę mało czasu... Może udało by się gdzieś urwać dzień i skoczyć tam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
Magdalena Palutek lubi ten post.

#863 PostWysłany: 23 Sie 2018 22:57 

-- 23 Sie 2018 22:53 --

bong napisał(a):

Plan jest fajny ale bez SIN, SIN to przynajmniej 3-4 dni.
BKK jak najbardziej must to see.
Ao Nang jest bardzo dobrym miejscem na (dalsze) wycieczki.
Pomyśl na wycieczką na Similany.
Phi Phi to taka Ibiza albo Majorka, ale mimo wszystko polecam na krótki wypad.
Kho Sok nie byłem ale w tym terminie powinno być OK.
a

-- 23 Sie 2018 22:57 --

arkus napisał(a):
bong napisał(a):

Plan jest fajny ale bez SIN, SIN to przynajmniej 3-4 dni.
BKK jak najbardziej must to see.
Ao Nang jest bardzo dobrym miejscem na (dalsze) wycieczki.
Pomyśl na wycieczką na Similany.
Phi Phi to taka Ibiza albo Majorka, ale mimo wszystko polecam na krótki wypad.
Kho Sok nie byłem ale w tym terminie powinno być OK.
a

BKK nie zrobisz w jeden dzień. Zapomnij
 Relacje PM off
Magdalena Palutek lubi ten post.

#864 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:13 

Witajcie,
Tajlandia - jedno z moich must see póki zdrowie dopisuje. Zakładam że taniej jest samemu sobie taką podóż zorganizować, niż opierać się o biuro podróży. Problem jest taki, że nie mam najmniejszego doświadczenia w samodzielnym organizowaniu takich wyjazdów :? Czytam tutaj i widzę że Wy jesteście expertami :D
Chciałabym poleciec do Bangkoku ok połowy grudnia lub w lutym. Fajnie by było poleżeć na tajskiej plaży, ale i tez coś zobaczyć. Czasu nie będzie wiele, ok 12 dni. Co Wy na to? Od czego zacząć przygotowania? Jak znaleźć fajne ceny biletów? etc.
Pomóżcie proszę postawić pierwsze kroki :)
 Relacje PM off  

#865 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 125 903
platynowy
Cześć,

zacznij tutaj:

jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-3,8,57900

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off  

#866 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:02 

Czesc,
dziekuję! :D
 Relacje PM off  

#867 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:39 

srebrny
bong napisał(a):
planuje się przemieścić do Khao Sok i zastanawiam się nad nocnym pociągiem do Surat Thani albo samolotem dnia następnego wcześnie rano. Nie ukrywam, że bardziej pasuje pociąg, ale po całym dniu atrakcji przydałby się prysznic a nie wiem jak to wyglada w Bkk

Jechałem nocnym pociągiem z Bangkoku do Surat Thani (i dalej łączonym transportem - autobus plus prom - na Samui) - ciekawa przygoda i alternatywa dla samolotu. Wagon sypialny, wygoda bez szału, no ale to pociąg a nie hotel.

Zapytaj w miejscu gdzie spędzasz poprzednią noc, pewnie pozwolą Wam zostawić bagaże do wieczora co stwarza okazję przy ich odbieraniu - w moim przypadku banknot 100THB załatwił szybki prysznic dla pięciu osób :)
 Relacje PM off  

#868 PostWysłany: 27 Sie 2018 22:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Mam straszny mętlik w głowie :)
I w sumie nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze. Pierwszy raz w Tajlandii, zależy mi po prostu na poplażowaniu, dobrym jedzeniu i w miarę spokoju. Imprezowi nie jesteśmy. Nie chcemy też zbyt wiele czasu tracić na przemieszczanie się między poszczególnymi miejscami.
Trip pomiędzy 7 a 20 listopada.

7-9 listopada BKK, później ewakuacja gdzieś- no właśnie - gdzie? Bo im więcej czytam, tym bardziej nie ogarniam tego chaosu. Na pewno 19 listopada wieczorem z powrotem BKK, bo 20 rano lot do PL.
Krabi/Phi Phi /Phuket? czy może Kho Samui i Phangan?

A czy w ogóle ktoś ogarniał żeglowanie tam na miejscu ?

#869 PostWysłany: 02 Wrz 2018 18:24 

Również mam mętlik w głowie . Ląduje w BKK 25 lutego,gdzie planuję spędzić kilka dni,a dokładnie do 28 lutego,a może jeden dzień dłużej.
Później jednak pojawia problem ,bo nie mam pojęcia jak ugryźć resztę pobytu,czyli pozostałe 2 tygodnie .
Chciałbym pojechać na kilka dni w okolice Chiang Mai ,oraz na południe ,w okolice Khao Sok , Krabi. Interesuje mnie również krótki pobyt w Kambodży. Nie dłużej niż 3 dni na zobaczenie Angkor Wat .
Samolotem nie byłoby problemu ,ale to
droższa opcja ,jak i chciałbym doswiadczyć podróży pociągiem .
Nie ukrywam ,że chciałbym również poleżeć na plaży przez kilka dni .
Czy ktoś przerabiał podobną wyprawę ,w 3 tygodnie ?
 Relacje PM off  

#870 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Loty: 146
Kilometry: 275 407
@Boowates Przeczytaj kilka stron tego tematu a na pewno znajdziesz jakieś przykładowe plany na 3 tygodnie....

#871 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 208 534
niebieski
@Akna jak byłem pierwszy raz w Tajlandii wybrałem Phangan + jedna noc na Nang Yuan. Nie żałowałem ani chwili spędzonej na Phangan. Świetna wyspa, z pewnością znajdziecie luz, spokój i genialny klimat. Polecam plaże Haad Yao lub Haad Salad. Obie są naprawdę bardzo fajne, puste. Taka kwintesencja tajskiego raju. Byłem też po drugiej stronie, na Krabi i Lancie. Pomimo pięknych widoków w okolicach Krabi, wolę jednak Phangan.
Akna lubi ten post.

#872 PostWysłany: 04 Wrz 2018 08:07 
Awatar użytkownika

niebieski
@dziabulek wystraszyłam się niestety listopadowej pogody w tamtej okolicy, inaczej pewnie bym tam wylądowała
Generalnie padło na kółeczko
9.11 Lot na Phuket
10.11-13.11 Phuket
13-15 Chyba Phi Phi
15-19 Ao Nang ? czy też może coś innego na Krabi ?

#873 PostWysłany: 04 Wrz 2018 11:26 

Witam planuje podróż do Tajlandii
12.01 powrót koło 24.01.
Lot Wawy do Bangkoku , planuje 3 dni zwiedzania w samym mieście. Pozostają mi kolejne 3-4 dni na zwiedzanie .
Co warto zobaczyć w okolicy nie oddalając się za bardzo od miasta , gdyż ostanie 5 dni chciałem spędzić na relaksie na wyspie KOH SAMET , czytałem że jest rajska , nie znajduje się daleko i mogę spokojnie dojechać tam busem za 30$ za parę.
Czy polecacie tę wyspę czy proponujecie coś innego (np Koh Chang.)
 Relacje PM off  

#874 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 208 534
niebieski
@Akna
Ao Nang jest dobrą bazą wypadową na wycieczki, m.in na Phi Phi na którym już będziesz. Jeśli natomiast chodzi o wypoczynek to plaża jest słaba i raczej nie zachęca do pobytu, a samo miasteczko dość duże i głośne. Jesli chcesz poplażować to obok jest Railay na którym już warunki do plażowania i wypoczynku są o niebo lepsze, do tego fajne widoki na skały.
2 ludzi lubi ten post.

#875 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:03 

witam prosze o ocene i korekte jeśli źle kombinuje
12-14.01 przylot o 4.00 rano zakwaterowanie Bangkok Dang Derm Hotel 2 noce zwiedzanie
14.01 rano Z BKK do pattaya transport bus itp tam 2 dni
14.01 Zwiedzanie Pattaya (The Sanctuary Of Truth Pattaya Floating Market, Walking Street)
15.01 Z pattaya na wyspe Koh Lan Ko Phai ??? plaze itp
16.01 Wylot Z Pattaya do Phuket 100 zł osoba ok 10:25
16.01 od 14 w Phuket zwiedzanie miasta itp
17.01 Phuket Elephant Jungle Sanctuary Phuket
18.01 z Phuket na KO PHI Phi leh
18.01-23.01 na wyspie hotel
23.01 z KO Phi Phi powrotem do Phuket
23.01 Lot do BKK ok 100 zł osoba 23.01 co godzine lot
23.01 po południu zakwaterowanie w Hotelu w BKK na jedna noc
24.01 jeszcze raz BKK zakupy itp , wylot 21.00
 Relacje PM off  

#876 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:06 

DO usunięcia
 Relacje PM off  

#877 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Loty: 40
Kilometry: 118 431
Witam,
będę w Tajlandii 11 dni i mam je tak zaplanowane:
1. Przylot poranny na Phuket, aklimatyzacja, plaża, kokosy itd
2. Wyjazd rano z Phuket do Khao Sok, treking, słonie, nocka
3. Khao Sok, kayaking/rafting, po południu do Phuket, przyjazd wieczorem, nocka na Phuket
4. Rano wycieczka na Phi Phi, snorkeling, zwiedzanie, Maya Bay, nocleg
5. - 9. Phi Phi -> Ko Ngai (noclegi), Ko Kradan (noclegi), Ko Muuk Emerald Cave (wycieczka) -> Phuket. Jak tutaj sensownie rozdzielić cztery nocki? Ile czasu potrzeba aby wrócić spowrotem na Phuket (pół dnia?)? Czy cztery nocki to nie za długo/krótko?
10. Phuket, Phang Nga wycieczka
11. Wylot z Phuket

Pewnie sporo osób było w tych okolicach. Co sądzicie o powyższym planie? Może zamiast 4 nocek na Ngai/Kradan przedłużyć sobie pobyt na Phi Phi i tam poszukać wycieczek? Czy na Ngai/Kradan są też opcje na jakieś ciekawe wycieczki typu snorkeling/inne wysepki? Zastanawia mnie też transport do Khao Sok, ale to już umieściłem zapytanie w odpowiednim dziale. Myślałem również o 4 islands tour 10. dnia ale chyba jest ono dostępne tylko z Krabi a poza tym chyba lepiej do Phang Nga.
 Relacje PM off  

#878 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:26 
Awatar użytkownika

srebrny
Zamieniłbym Koh Kradan/Ngai na Koh Mook - tam spanie i kajaki do Emerald Cave, Mook zachowało jeszcze trochę swojego wyspiarskiego klimatu. Nie wiem jak bardzo lubicie kręcić się po okolicach, a jak bardzo leżakować - jeżeli to drugie to Kradan/Ngai wam bardziej podejdzie.
Spędzenie dłużej niż to konieczne na Phi Phi uważam za kompletną stratę czasu.
Tak jak pisałeś,z najdalszego punktu powrót na Phuket zajmie kawałek dnia - powroty są po południu.
Nowitzki uważa post za pomocny.

#879 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Loty: 40
Kilometry: 118 431
Dzięki! W sumie to o Ko Muuk wiem najmniej, jedynie gdzieś Emerald Cave mi się przewinęła. Plan na te wyspy to snorkeling, spacery, kajaki. Czy Ko Muuk oferuje coś innego? Lepsze plaże czy przez to że jest większa, po prostu więcej miejsc do eksploracji? Z Ko Kradan do Phuket promy odpływają po południu i są wieczorem na miejscu? Jeśli tak to idealnie :)
 Relacje PM off  

#880 PostWysłany: 06 Wrz 2018 22:56 
Awatar użytkownika

srebrny
Jeżeli chodzi o plaże to moim zdaniem w tych okolicach Ngai wygrywa.
A co wybrać?

Jedni wolą przebywać wśród autochtonów w małych, rodzinnych "biznesach" , inni wśród słabo opłacanych pracowników lekko przydrogawych kurortów którzy w dzień kłaniają się w pas wielmożnym paniczom turystom a w nocy, z powodu wykorzystywania przez pracodawców śpią "pod chmurką" bo koszt łódki Kradan/Lipe/Ngai-Pak Bara Pier, gdzie mieszkają ich żony/mężowie/dzieci to ich dwudniowa wypłata a nocleg u pracodawcy - trzydniowa. Wszystko zależy od tego, jak i wśród jakich okolicznościach zamierzasz wykorzystać swój wolny czas.

[ 972 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 49  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości