Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:04 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Cześć
w listopadzie miałem podobny plan z tym że po PHI PHI udaliśmy się na Koh Lanta gdzie robiliśmy typowy relaks, na Ao Nang byliśmy łącznie 3 dni przed Phi Phi. Według mnie trochę za długo w rejonie Ao Nang chociaż to zależy od upodobań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#802 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:39 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
@bamber7

Jeden dzień skoczymy do Krabi, jeden dzień na wycieczke całodniową i już się robi lepiej :) Nie będziemy siedzieć na tyłkach cały ten czas a alternatywą była zmiana noclegów co 2-3 dni co jest chyba jednak troche bardziej męczące :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#803 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
My w Ao Nang spędziliśmy też 3 dni i uważam że to ok pod warunkiem że nie spędzasz czasu w mieście - które samo w sobie jest dość koszmarne - tylko traktujesz je jako bazę wypadową. Jednego dnia zrobiliśmy 4 Island tour a dwa pozostałe dni relaks na Railay i to było w sumie ok. Ten drugi dzień na Railay mogliśmy sobie darować i zrobić kolejną wycieczkę ale już nam się nie chciało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#804 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:55 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Co do zmiany miejsc to ok, oprócz wymienionych w poście maginiak miejsc proponuję Nang Cave Beach a co do Krabi to myślę że można je odpuścić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#805 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:41 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
Witam,
na początku marca lecę z dziewczyną do Tajlandii, od razu zaznaczam, że jesteśmy z natury raczej leniwi i celujemy bardziej w 'zwiedzanie' plaż. Lecimy z Warszawy przez Pekin (19h przesiadka) do Bangkoku gdzie spędzamy 4 dni i dalej na Phuket.
1 dzień - wylot z WWA 13:30
2 dzień - 4:40 lądowanie w Pekinie i 19h na zwiedzanie miasta, myślę, że będzie to Zakazane Miasto i plac Tiananmen, wylot do BKK 0:15
3 dzień - 4:30 lądowanie w BKK i podejrzewam, że tego dnia nie będziemy mieli zbyt wiele sił więc pewnie spędzimy go na aklimatyzacji w hotelu i okolicach.
4 dzień - Bangkok (jeszcze nie wybraliśmy co będziemy zwiedzać)
5 dzień - Bangkok
6 dzień - Bangkok
7 dzień - Bangkok, wylot na Phuket o 12:05, check in w hotelu i wieczorem wyjście w okolice hotelu
8 dzień - plaża i leniuchowanie (kolejność odwiedzania plaż ustalimy po wyborze hotelu)
9 dzień - Tiger Kingdom (wiem, że koty są szprycowane, ale i tak chcemy je zobaczyć)
10 dzień - leniuchowanie i Patong
11 dzień - plaża i prom na Phi Phi
12 dzień - Phi Phi
13 dzień - Phi Phi, prom na Koh Lipe/Koh Lanta/ewentualnie jakieś propozycje od was?
14 dzień - któraś z wysepek z dnia 13
15 dzień - któraś z wysepek z dnia 13 > prom powrotny na Phuket
16 dzień - plaża na Phuket
17 dzień - miasto Phuket (nie wiem czy warto)
18 dzień - plażing
19 dzień - plażing
20 dzień - nurkowanie / 4 island tour?
21 dzień - plażing
22 dzień - plażing
23 dzień - powrót, lądanie w BKK o 14:30 i lot powrotny o 19:45 przez Pekin (tym razem 2h przesiadka) do Warszawy. (z Phuket lecimy na to samo lotnisko z którego mamy wylot do Pekinu)

Myślałem po locie z BKK wynająć hotel po wschodniej stronie wyspy a po powrocie z Phi Phi i drugiej nie wybranej jeszcze wysepki zameldować się z hotelu po drugiej stronie Phuket. Mam też pytanie odnośnie hoteli na Phuket, patrzyłem na booking i ceny hoteli są znacznie wyższe od apartamentów/willi/ośrodków wypoczynkowych. Nie oczekujemy nie wiadomo jakich warunków, ale czy opłaca się brać coś innego niż hotel? Czy robienie międzynarodowego prawa jazdy jest niezbędne aby wypożyczyć skuter? Czytałem, że nie sprawdzają tego, ale jak już policja zatrzyma to może być mandat, często spotkaliście się z kontrolami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#806 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
zmien koncowke, jesli sie opozni lub odwolaja lot, to nie zdarzysz na powrot.

koh lipe bez sensu na 3 dni, daleko i drogi prom.

tygrysy, jesli placisz za wstep to wspierasz. pod rozwage.

zamiast wracac na phuket, moze lepiej railay/krabi. i tam powrot do bkk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#807 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
ko Lanta - nie warto
miasto Phuket - nie warto

zamiast tego zostań na PhiPhi albo wybierz się dalej np. na Ko Ngai
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#808 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Z tym że Koh Lanta nie jest warta uwagi się nie zgadzam, choć oczywiście zależy czego szukasz.
To bardzo spokojne miejsce z szerokimi i prawie pustymi plażami. Spędziliśmy tam 5 dni z czego jeden dzień na wycieczce na Koh Rok i Koh Ha - fajne lokalizacje na nurkowanie z mnóstwem różnorodnych kolorowych ryb i wciąż żywą rafą. Na Koh Rok jest też typowo rajska plaża z białym piaskiem jak mąka i lazurową wodą.
Polecam też wycieczkę do lasu namorzynowego - małpy, rzeczne delfiny i orły - dla mnie było super.
Koh Lanta na pewno nie jest najlepszym miejscem dla imprezowiczów ale jeśli ktoś szuka spokoju to jest godna polecenia. I zachody słońca są tam wyjątkowo piękne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#809 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:40 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
Trochę schrzaniłem sprawę bo już mam bilety kupione BKK > Phuket > BKK a faktycznie lepiej byłoby wracać z Krabi. właśnie czytałem w googlach, że na Koh Lanta plaże są ładne i zachody słońca robią wrażenie. Z tego co czytałem na forum promów nie warto rezerwować przez internet, bo na miejscu można znaleźć dużo przewoźników i jest szansa na niższą cenę, zgadza się? Na stronie tego ośrodka z tygrysami patrzyłem ceny to są trochę kosmiczne. 2500bht za wstęp, 1200bht za fotki, serio tyle wychodzi? Jeszcze 2 miesiące do wyjazdu więc na spokojnie sobie jeszcze to przemyślimy.
Dzięki wielkie za tak szybkie odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#810 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
lanta jest dobra na chill out, mozna skuterem pojezdzic, duzo plaz, jakis park i latarnia na poludniu. ogolnie cisza w porownaniu z phi phi

na prom pewnie najtaniej bedzie bezposrednio w porcie, ale trzeba tam dotrzec. jesli masz nocleg na patongu, to taxi do przystani w phuket bedzie odpowiednio kosztowac, wiec moze sie okazac ze taniej bedzie zamowic caly transfer w jakiejs agencji lub hotelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#811 PostWysłany: 05 Sty 2018 17:17 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
postanowiliśmy, że z phuket popłyniemy na phi phi później na lante i na obu wyspach po 2/3 noce, w związku z tym rodzi się pytanie czy jest możliwość przechować gdzieś bagaż na phuket? nie chcemy płacić za dwa hotele jednocześnie (zostawiać samych bagaży na phuket, wziąć plecaki z gaciami, t shirtami i spać na phi phi i lancie). może da radę napisać do hotelu czy za jakąś mniejszą opłatą moglibyśmy zostawić im bagaż by po powrocie z lanty do tego hotelu się zameldować i wynająć pokój do końca pobytu? Czy może brać cały bagaż na prom na phi phi i lante? patrzyłem promy przez neta i znalazłem za 84€ za dwie osoby phuket>phi phi>lanta>phuket. mega mało jak za dwie osoby, nie wiem czy nie zarezerwować i mieć z głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#812 PostWysłany: 06 Sty 2018 12:18 

Rejestracja: 20 Gru 2017
Posty: 6
Kilka postów wstecz umieściłem swój plan w którym zastanawiam się na wyborem Ko Ngai lub Koh Lipe. Która wyspa Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem? A może zrobić obie kosztem Langkawi na której ograniczyli byśmy się tylko do wylotu w stronę Singapuru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#813 PostWysłany: 07 Sty 2018 10:05 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
co do zostawiania bagażu to większość hoteli ma taką opcję więc nie powinno być z tym problemu
odnośnie zakupu promów online, będąc w listopadzie robiłem zakupy online i na miejscu sprawdzając ceny na stronach wychodziło mi że taniej jest kupować na bieżąco, często trafiała się też jakaś promocja, poza tym jak zakupisz to niestety musisz się trzymać terminu a w Tajlandii niejednokrotnie następuje zmiana planu to na bazie własnych doświadczeń...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#814 PostWysłany: 13 Sty 2018 15:56 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
dobra to teraz pytanie, skoro mówicie, żeby nie planować za bardzo bo w Tajlandii plany często się zmieniają to na Phi Phi i Lancie nie rezerwować noclegów przez internet tylko liczyć na to, że na miejscu coś się znajdzie? trochę się cykam, że zostaniemy na lodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#815 PostWysłany: 13 Sty 2018 16:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
jak podplyniesz promem, to beda czekac na przystani z folderami rooms/zimmer ;-)

na Lante mozesz na Phi Phi w agencjach cos znalezc i negocjowac. w sezonie pewnie bedzie mniejszy wybor.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#816 PostWysłany: 13 Sty 2018 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja rezerwowałam wszystkie noclegi z bardzo dużym wyprzedzeniem, w ciągu trzech tygodni spaliśmy w siedmiu różnych miejscach i ani razu nie musieliśmy zmieniać planów.
Jeśli rozsądnie i z dużym zapasem planujesz transport to ryzyko jest raczej niewielkie. Ale oczywiście istnieje i to że u nas nie było niespodzianek nie oznacza że u Ciebie będzie podobnie. W Polsce też możesz utknąć na kilka godzin w różnych miejscach z różnych powodów i nie ma na to złotej rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#817 PostWysłany: 13 Sty 2018 20:14 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
Witajcie,

będę w Bangkoku od 8 do 15 marca. Zakładam, że zwiedzanie tego miasta nie zajmie mi więcej niż 2-3 dni (lubię intensywne zwiedzanie). Mogę zatem przyjąć, że w przedziale czasowym 9-14 marca jestem w stanie "wyskoczyć w okolice" na 3-5 dni. Myślę o Ko To, Ko Samui, Phanang (ale myślałem także o Ayutthaya). Preferuję loty samolotem ze względu na stosunkowy krótki czas pobytu w tej części świata, aby nie tracić czasu na dojazdy, ale biorę pod uwagę także inne środki transportu. Nie jestem zwolennikiem długotrwałego plażingu, ale doceniam piękne widoki, zabytki. Wolę być w wielu miejscach niż kontemplować ;)
Po tym wprowadzeniu, proszę o wskazówki gdzie, jakimi środkami transportu i z jakich powodów powinienem się udać. Oczywiście doceniam dotychczasowe wpisy, ale być może ktoś z Was podpowie inne, sensowne propozycje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#818 PostWysłany: 13 Sty 2018 20:49 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
bede od 11.03 do 18.03

lece z DMK AirAsia -wykupiony lot plus transfer na ko tao
powrot z panang na dmk- tez wykupiony transfer plus lot

niy troszke drozej ale jak samemu to nie ma krzywdy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#819 PostWysłany: 15 Sty 2018 15:17 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 3
21.02.2018 r. rozpoczynamy naszą podróż poślubną. Kierunek – Tajlandia.
I tutaj serdeczna prośbą o spojrzenie Waszym czujnym okiem, czy nasz wstępny plan ramowy na ten wyjazd ma sens.
22.02 Przylot do BBK, zakwaterowanie
23.02 BKK
24.02 BKK
25.02 Wycieczka do Ayutaya + Erewan, nocleg w BKK
26.02 Transfer (samolot) do Chiang Mai
27.02 Trekking
28.02 Trekking
01.03 Transfer (samolot) do Khao Sok
02.03 Khao Sok
03.03 Transfer na Similiany
04.03 Similiany
05.03 Similiany
06.03 Transfer na Phi Phi
07.03 Phi Phi
08.03 Phi Phi
09.03 Transfer do BKK
10.03 Wylot do PL

Z góry serdecznie dziękuję za słowa konstruktywnej krytyki;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#820 PostWysłany: 15 Sty 2018 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ayutthaya i Erawan w jeden dzień, jeszcze z dojazdem i powrotem do Bangkoku to raczej nie jest dobry pomysł.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group