Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 07 Sie 2018 19:09 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 4
@kaya

Rozumiem, że planujesz podróż na Ko Phi Phi przez Phuket. Proponowałbym Ci jednak załatwić podróż na Phi Phi z Bangkoku przez Krabi w ciągu jednego dnia. Wyjdzie szybciej i taniej. Temat opisany tu https://rajska-phi-phi.blogspot.com/201 ... z.html?m=1

Jeśli chodzi o Ko Ngai to nie liczyłbym na zbyt duże fale na surfing, ale na sup powinno być w sam raz ;)

Chiang Mai - bezpośredni przelot z Krabi do Chiang Mai może być dość drogi. Alternatywnie można zaplanować przesiadkę w Bangkoku. Oprócz tego, zastanawiam się czy nie zostawiasz sobie za mało czasu jak na tak fajną okolicę.

Generalnie, Twój plan wydaje mi się dosyć napięty. Rozważyłbym rezygnację z jednego z wymienionych miejsc

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#882 PostWysłany: 07 Sie 2018 19:56 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@kaya zamiast wracać z Chiang Rai do Chiang Mai rozważ powrót z Chiang Rai samolotem na DMK, skąd łatwo, szybko i tanio dostaniesz się pociągiem do Ayutthaya.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#883 PostWysłany: 08 Sie 2018 15:58 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
@maes @Mar77 Dziekuje za cenne wskazowki - Gdyby decyzja zalezala tylko ode mnie, te 16 dni rozlozylabym tylko na Bangkok/Ayyuthaye oraz Poludniowa Tajlandie, zostawiajac sobie Chiang Mai na inny raz, ale lece wraz z grupa 6cio osobowa, a i wszystkim trzeba dogodzic ;)
Zastanawiam sie nad wyrzuceniem Ko Ngai z planu na rzecz dodatkowych dwoch dni w Chiang Mai... warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#884 PostWysłany: 08 Sie 2018 16:27 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja rozumiem, ale tutaj nic nie tracicie, a zyskujecie czas. Zamiast tracić kilka godzin na powrót do Chiang Mai tylko po to, żeby wsiąść w pociąg, wsiadacie w samolot w Chiang Rai i po nieco ponad godzinie jesteście w Bangkoku.

kaya napisał(a):
Zastanawiam sie nad wyrzuceniem Ko Ngai z planu na rzecz dodatkowych dwoch dni w Chiang Mai... warto?

Ja mógłbym w Chiang Mai siedzieć i tydzień, bo to jedno z moich ulubionych miejsc w Tajlandii. Pytanie czy 5 dni dla Twojej ekipy to nie będzie za dużo. Na szczęście w samym mieście jak i okolicy jest dość atrakcji, więc jak je ogarniecie, to nudzić się nie powinniście.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaya lubi ten post.
 
      
#885 PostWysłany: 08 Sie 2018 16:53 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Absolutnie sie zgadzam, dzieki za rade. Przedstawie nowy plan grupie i zobaczymy na czym finalnie przystanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#886 PostWysłany: 10 Sie 2018 10:38 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 1
Proszę o ocenę planu mojego pierwszego wypadu do Tajlandii. SPontaniczniego, bilety kupione 2 tygodnie temu, a wylot 23.08.
Leci para, nastawienie na zwiedzanie, jedzenie i plażowanie (+snorkel).

24.08 Przylot Bangkok
25. Bangkok (zwiedzanie)
26. Bangkok (zwiedzanie)
27. Ayutthaya & Lop Buri - da radę ogarnąć w jeden dzień te dwa miejsca, czy lepiej osobno?
28. Phuket (zwiedzanie)
29. Phuket (może słonie w https://elephantjunglesanctuary.com, ale zastanawiamy się nad tym)
30. Phuket / wycieczka (może Banana beach, Pattong)
31. Phi Phi - głównie relaks, jeżeli będzie możliwość wycieczki na inne wyspy
1.09 Phi PHi
2. Phi Phi
3. Phi Phi
4. Phi Phi
5. Ao Nang (zwiedzanie)
6. Ao Nang - Railay
7. Ao Nang - wycieczka (może Hong Island)
8. Bangkok - sklepy
9. Powrót do Polski

Przeczytałem całe forum + poradniki i wydaje mi się że w kwesti wycieczek to decyzję będziemy raczej podejmować na miejscu - co wpadnie, co się wydarzy. Chyba że macie może coś wartego do dopisania do planu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#887 PostWysłany: 10 Sie 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@tok4r Ayutthaya & Lopburi w jeden dzień to raczej tylko jeśli podróżujecie własnym autem.
Co do reszty planu to radzę uwzględnić możliwość szybkiego ewakuowania się na drugie wybrzeże (wschodnie), bo na zachodnim pogoda jest w tym czasie więcej niż niepewna.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#888 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:01 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
olus napisał(a):
Co do reszty planu to radzę uwzględnić możliwość szybkiego ewakuowania się na drugie wybrzeże (wschodnie), bo na zachodnim pogoda jest w tym czasie więcej niż niepewna.

Na przełomie sierpnia i września, to zarówno na zachodnim jak i wschodnim wybrzeżu nie liczyłbym na wiele, chociaż fakt, istnieje prawdopodobieństwo, że na wschodnim będzie nieco ładniej. Generalnie średni okres na wizytę w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#889 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@Mar77 Ja to wiem, ale mimo wszystko na wschodzie odrobinę większe szanse na lepszą pogodę. No i po prostu można też na bieżąco śledzić prognozy i być przygotowanym na szybkie zmiany planów.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#890 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:35 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 4
@tok4r, zastanawiam się czy zamiast Ao Nang nie lepiej od razu zatrzymać się na Railay - wydaje mi się, że tam jest trochę ładniej. Z Railay polecam zrobić wycieczkę 5 island. Na Ko Phi Phi odradzam lokowanie się w centralnej części wyspy od strony Loh Dalum Beach (nocą może tam być ciężko o spokojny sen :D )

Zgadzam się też z przedmówcami - trzeba będzie obserwować pogodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#891 PostWysłany: 21 Sie 2018 15:34 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 42
Hej. Zacząłem planować nasz wyjazd do Tajlandii i narazie wygląda to tak:

15.01 Lądujemy w BKK ok 13. Tego dnia spacer w okolicach naszego hotelu
16.01 Wat Arun, Wat Pho, Wielki Pałac Królewski i wieczorem Khaosan Road
17.01 Ayutthaya. Po zwiedzaniu Ayutthayi transport do Kanchanburi
18.01 Elephants world albo Elephants Haven
19.01 Park narodowy Erewan, Powrót do Bangkoku. (I tu teraz mam pytanie, otóż planuje się przemieścić do Khao Sok i zastanawiam się nad nocnym pociągiem do Surat Thani albo samolotem dnia następnego wcześnie rano. Nie ukrywam, że bardziej pasuje pociąg, ale po całym dniu atrakcji przydałby się prysznic a nie wiem jak to wyglada w Bkk jest szansa gdzieś znaleźć takie miejsce gdzie moglibyśmy się wykąpać? )
20.01 khao sok
21.01 khao sok
22.01 khao sok 》Ao Nang
23.01 Ao Nang (Railey)
24.01 Ao Nang (Hong island)
25.01 Ao Nang (jakiś trening w głąb lądu)
26.01 Ao Nang 》PhiPhi
27.01 PhiPhi
28.01 ?
29.01 ?
30.01 powrót o 8.30 do domu

Co myślicie? Jakieś rady dla mnie? Dodam, że lecimy w 4 osoby po ok 30 lat. Powiem, że na te ostatnie 2 dni kusi mnie Singapur tylko trochę mało czasu... Może udało by się gdzieś urwać dzień i skoczyć tam.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Magdalena Palutek lubi ten post.
 
      
#892 PostWysłany: 23 Sie 2018 22:57 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 15
-- 23 Sie 2018 22:53 --

bong napisał(a):
Hej. Zacząłem planować nasz wyjazd do Tajlandii i narazie wygląda to tak:

Plan jest fajny ale bez SIN, SIN to przynajmniej 3-4 dni.
BKK jak najbardziej must to see.
Ao Nang jest bardzo dobrym miejscem na (dalsze) wycieczki.
Pomyśl na wycieczką na Similany.
Phi Phi to taka Ibiza albo Majorka, ale mimo wszystko polecam na krótki wypad.
Kho Sok nie byłem ale w tym terminie powinno być OK.
a

-- 23 Sie 2018 22:57 --

arkus napisał(a):
bong napisał(a):
Hej. Zacząłem planować nasz wyjazd do Tajlandii i narazie wygląda to tak:

Plan jest fajny ale bez SIN, SIN to przynajmniej 3-4 dni.
BKK jak najbardziej must to see.
Ao Nang jest bardzo dobrym miejscem na (dalsze) wycieczki.
Pomyśl na wycieczką na Similany.
Phi Phi to taka Ibiza albo Majorka, ale mimo wszystko polecam na krótki wypad.
Kho Sok nie byłem ale w tym terminie powinno być OK.
a

BKK nie zrobisz w jeden dzień. Zapomnij
Góra
 Profil Relacje PM off
Magdalena Palutek lubi ten post.
 
      
#893 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2014
Posty: 3
Witajcie,
Tajlandia - jedno z moich must see póki zdrowie dopisuje. Zakładam że taniej jest samemu sobie taką podóż zorganizować, niż opierać się o biuro podróży. Problem jest taki, że nie mam najmniejszego doświadczenia w samodzielnym organizowaniu takich wyjazdów :? Czytam tutaj i widzę że Wy jesteście expertami :D
Chciałabym poleciec do Bangkoku ok połowy grudnia lub w lutym. Fajnie by było poleżeć na tajskiej plaży, ale i tez coś zobaczyć. Czasu nie będzie wiele, ok 12 dni. Co Wy na to? Od czego zacząć przygotowania? Jak znaleźć fajne ceny biletów? etc.
Pomóżcie proszę postawić pierwsze kroki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#894 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Cześć,

zacznij tutaj:

jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-3,8,57900
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#895 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2014
Posty: 3
Czesc,
dziekuję! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#896 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:39 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
bong napisał(a):
planuje się przemieścić do Khao Sok i zastanawiam się nad nocnym pociągiem do Surat Thani albo samolotem dnia następnego wcześnie rano. Nie ukrywam, że bardziej pasuje pociąg, ale po całym dniu atrakcji przydałby się prysznic a nie wiem jak to wyglada w Bkk

Jechałem nocnym pociągiem z Bangkoku do Surat Thani (i dalej łączonym transportem - autobus plus prom - na Samui) - ciekawa przygoda i alternatywa dla samolotu. Wagon sypialny, wygoda bez szału, no ale to pociąg a nie hotel.

Zapytaj w miejscu gdzie spędzasz poprzednią noc, pewnie pozwolą Wam zostawić bagaże do wieczora co stwarza okazję przy ich odbieraniu - w moim przypadku banknot 100THB załatwił szybki prysznic dla pięciu osób :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 27 Sie 2018 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Mam straszny mętlik w głowie :)
I w sumie nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze. Pierwszy raz w Tajlandii, zależy mi po prostu na poplażowaniu, dobrym jedzeniu i w miarę spokoju. Imprezowi nie jesteśmy. Nie chcemy też zbyt wiele czasu tracić na przemieszczanie się między poszczególnymi miejscami.
Trip pomiędzy 7 a 20 listopada.

7-9 listopada BKK, później ewakuacja gdzieś- no właśnie - gdzie? Bo im więcej czytam, tym bardziej nie ogarniam tego chaosu. Na pewno 19 listopada wieczorem z powrotem BKK, bo 20 rano lot do PL.
Krabi/Phi Phi /Phuket? czy może Kho Samui i Phangan?

A czy w ogóle ktoś ogarniał żeglowanie tam na miejscu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 29 Sie 2018 11:16 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 11
Czy był ktoś na Koh Samui w listopadzie ?
Jakie doświadczenia co do pogody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 02 Wrz 2018 18:24 

Rejestracja: 22 Lut 2016
Posty: 5
Również mam mętlik w głowie . Ląduje w BKK 25 lutego,gdzie planuję spędzić kilka dni,a dokładnie do 28 lutego,a może jeden dzień dłużej.
Później jednak pojawia problem ,bo nie mam pojęcia jak ugryźć resztę pobytu,czyli pozostałe 2 tygodnie .
Chciałbym pojechać na kilka dni w okolice Chiang Mai ,oraz na południe ,w okolice Khao Sok , Krabi. Interesuje mnie również krótki pobyt w Kambodży. Nie dłużej niż 3 dni na zobaczenie Angkor Wat .
Samolotem nie byłoby problemu ,ale to
droższa opcja ,jak i chciałbym doswiadczyć podróży pociągiem .
Nie ukrywam ,że chciałbym również poleżeć na plaży przez kilka dni .
Czy ktoś przerabiał podobną wyprawę ,w 3 tygodnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#900 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@Boowates Przeczytaj kilka stron tego tematu a na pewno znajdziesz jakieś przykładowe plany na 3 tygodnie....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group