Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 10 Kwi 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Łukasz Gołąb napisał(a):
6 godzin busem odpada, szkoda mi czasu... do Krabi lece w 1,5h i gdzie z stamtąd ? co polecacie ?
Albo Railay albo wycieczka 4 Islands.
A najlepiej wpisz w Google frazę "co robić w Krabi"




Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#862 PostWysłany: 25 Kwi 2018 14:28 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 1
Witam.Mam ogromna prośbę o pomysl jak zorganizować 2tyg w Tajlandi.Bedzie to koniec sierpnia.Nie wiem czy bedzie to Bangkok czy Phuket.Interesuje mnie odwiedzenie Kanchanaburi(elephant haven),phuket,krabi,koh samui... i co sie jeszcze da. Jest to do ogarnięcia w 2tyg? Od którego miejsca zaczac? Czyrezerwowac od razu noclegi? Jak najlepiej sie przemieszczac? DZIĘKUJĘ za pomoc. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket i co dalej?
#863 PostWysłany: 07 Maj 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Arekkk polecam Mai Khao Beach. Ciągnie się na północ od lotniska. Bardzo mało turystów. Szeroka, długa piaszczysta plaża, którą można dojść pod sam płot lotniska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#864 PostWysłany: 04 Lip 2018 12:44 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 8
Hej, planuje właśnie mój pobyt w Taj. Lecę pierwszy raz i oczywiście jak wszyscy chyba chciałabym za dużo na raz zobaczyć. Plan oczywiście jest podobny do innych, ale proszę o rady i sugestie.

23.02 23.11- o 07:00 lądujemy w Bangkoku, zwiedzanie
24.11 - Ayutthaya
25.11 - BKK
26.11 - przelot na Phuket i transfer na Phi Phi
26-29 - Phi Phi
29.11-02.12 - Ko Lanta
02.12 - transfer na Krabi
02.-04.12 -Krabi (Raily, Tiger Cave Temple lub 4 Island tour) co tu wybrać ?
04.12 - transfer kao Lak
05.12 - Similany - czy jednodniowa wycieczka ma sens ?
06.12 - lot z Phuket do BKK wylot o 18:30
07.12 -Wodospady Erawan - jednodniowy wypad na własną rękę
08.12 -BKK, o 19:30 wylot do PL

To jest wstępny plan. Mam kupione loty wewnętrzne i pierwsze noclegi w BKK. Ostatnio znalazłam jeszcze Elephant Jungle Sanctuary Phuket i chciałabym je odwiedzić, ale niewiem gdzie mam te słonie wcisnac w plan. Z czego zrezgnować ? Może najpierw zostać w Phuket, zaliczyć słonie i jechać na wyspy ? Czy Similany na jeden dzień mają sens, czy z nich zrezygnować ? Czy skrócić pobyt na wyspach lub nie zatrzymywać się na Krabi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#865 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Kod:
05.12 - Similany - czy jednodniowa wycieczka ma sens ?


nie ma sensu, wrecz to niemozliwe.

sprawdz loty z Krabi albo okolic, zamiasta wracac na Phuket tylko na lot powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off
angkie uważa post za pomocny.
 
      
#866 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Wywal słonie i tygrysy, bądź świadomym "turystą". Ja bym pierwszego dnia po przylocie została w BKK a kolejnego jechała do Ayutthaya, nie odwrotnie. Phuket, Krabi, wyspy wszystko jest podobne... Nie pędź, złap oddech i przeżywaj a nie odhaczaj.
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#867 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@Margita Akurat ta świątynia, poza nazwą, nie ma nic wspólnego z tygrysami, a schronisko słoni na Phuket zdaje się, że też jest w porządku, chociaż oczywiście warto dokładnie je najpierw sprawdzić w internecie, zanim tam się pojedzie.

@angkie Ja bym chyba całkiem wyrzuciła z planu Ko Lanta, wydaje mi się, że z tych wszystkich miejsc jest powiedzmy najmniej spektakularna. Dzięki temu miałabyś więcej czasu na pozostałe miejsca, np w okolicach Krabi. W Świątyni Tygrysa nie byłam ale następnym razem to punkt obowiązkowy, patrząc po zdjęciach. Railay moim zdaniem najprzyjemniejszy jest wieczorami, kiedy odpłyną tłumy turystów, dlatego raczej rekomendowałabym nie wybieranie się tam tylko na parę godzin, ale na 1-2 noclegi, wtedy można docenić piękno tego miejsca.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#868 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
@olus Nie, nie są w porządku. Żadne "świątynie", "sanktuaria", schroniska czy jak je zwał obecnie w Tajlandii nie są przyjazne dla słoni. To jedynie maszynki do zarabiania pieniędzy na turystach a słonie są tam wykorzystywane! To pudrowanie i zaklinanie rzeczywistości i trzeba to sobie jasno powiedzieć.
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#869 PostWysłany: 04 Lip 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@Margita Nie zgadzam się z tym, chociaż trzeba powiedzieć, że rzeczywiście ogromna większość takich miejsc nie powinna istnieć. Ale nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka. Trafiają się też te dobre. Byłam kiedyś w takim miejscu i naprawdę ludzie tam robili dobrą robotę (nie wiem czy się coś przez ten czas nie zmieniło, więc rekomendować nie będę). Dla słonia, który ma kilkadziesiąt lat, zdecydowanie lepsza jest "emerytura" w takim przybytku niż na przykład stanie na ulicy i pozowanie do zdjęć, aż w końcu padnie ze starości. Takiego słonia (zresztą żadnego, który był wychowany w niewoli) nie da się wypuścić na wolność.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 05 Lip 2018 08:26 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 8
Dzięki za odpowiedzi.

ibartek napisał(a):
Kod:
05.12 - Similany - czy jednodniowa wycieczka ma sens ?


nie ma sensu, wrecz to niemozliwe.

sprawdz loty z Krabi albo okolic, zamiasta wracac na Phuket tylko na lot powrotny.


@ibartek - znajomi byli w zeszłym roku na jednodniowej wycieczce na Similany z Kao Lak. Tylko właśnie nie wiem czy jest sens jechać do Kao Lak na 3 dni tylko po to żeby płynąc na Similany.
Loty wewnętrzne juz mamy kupione, także musi zostać Phuket.

@Margita- świątynia tygrysów, tak jak pisze @olus nie ma nic wspólnego z żywymi zwierzętami. Też myślę że nie wszystkie miejsca tegotypu są złe, te słonie na wolnosc już nie wrócą, a jeść coś muszą. I wierz mi krzywda zwierząt nie jest mi obojętna. BKK to dowolnie zobaczymy jak bedziemy się czuć po przylocie, Ayutthaya może być i następnego dnia. Piszesz żeby nie odhaczać, ale też nie chce siedzieć w jednym miejscu przez cały pobyt. Co wtakim razie radzisz konkretnego ?

@olus- właśnie słyszałam, że Ko Lanta nie jest tak zachwycająca. Choć właśnie tam miałam plan zarezerwować nocleg w jakimś lepszym hotelu z widokiem na morze i z basenem na plaży, jednak ceny tam są niższe niż na Phi Phi. Znowu na phi phi marzą mi się domki na drzewach, nocleg albo Vicking albo Sunset bay.
Na Lancie pochilować sie nad basenem z ładnym widokiem, wypozyczyć skuter i objechać wyspę. Na Phi Phi połazić, popłynąc na Maya Bay.
Chyba 3 noce na każdej z wysp to takie minimum i nie ma co skracac do dwóch. Niewiem co zrobić z Krabi ( czy wogóle tam nocować) może odrazu do Kao Lak i popłynąc na Similany, a może je zupełnie odpuscić. No i gdzie i kiedy ewentualnie te słonie wcisnąć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#871 PostWysłany: 05 Lip 2018 09:02 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
W zeszłym roku robiłem podobny trip i z moich doświadczeń :
Krabi a raczej Ao Nang - ok plaża Railly + 4 islands (do 3 dni z transferem włącznie)
PHI Phi - jeśli lubisz klimat Ibizy to polecam dłuższy pobyt (byłem dwa dni i to w zupełności wystarczyło)
Ko Lanta - spokój i ładne plaże ponadto ceny o wiele bardziej normalne niż na Phi Phi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#872 PostWysłany: 12 Lip 2018 22:43 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 1
-- 12 Lip 2018 22:30 --

Witajcie :D w listopadzie wylatujemy na wymarzone wakacje do Tajlandii. Chciałam się podzielić naszym planem podróży.
1. sobota - przylot do BKK godz. 13,15 - zwiedzenie Wat saket (20min od hotelu), chillout khao san road
2. BKK, - wat arun, wat pho , chatuchak market, chainatown/ lub ayutthaya rowerem/ lub Bang Kachao rowerem
3. Rano przelot z BKK do Suratthani, przejazd z Suratthani do khao sok busem - nocleg w domku na drzewie
4. Khao Sok - OVERNIGHT TOUR TO CHEOW LAN LAKE KHAO SOK- nocleg na jeziorze
5. Khao sok - powrót z jeziora ok godz.15, spotkanie ze słoniami (karmienie, kąpiel) , nocleg w domku na drzewie
6. Rano przejazd do Krabi Railey Beach - chillout -nocleg railey
7. krabi- wycieczka 4 islands- nocleg railey
8. krabi - wycieczka james bond island- nocleg railey
9. krabi- wycieczka phi phi, maya bay- nocleg railey
10. Rano przejazd na ko ngai- nocleg ko ngai
11. Ko ngai-chillout
12. Ko ngai-chillout
13. Ko ngai-chillout
14. Ko Mook- chillout
15. Ko Mook - emerald cave
16. Ko Mook- chillout
17. Ko Lipe- chillout
18. Ko Lipe- chillout
19. Rano wyjazd - speedboat i autobus na lotnisko w Trang- BKk - nocleg w bkk
20. bkk
21. po północy przelot do PL

co myślicie o tym planie ? do khao sok mamy wszystko zaklepane , reszta chyba na miejscu w zależności od pogody. Czy nie za dużo tego chilloutu? może warto noc na phi phi
? bilety z tang tez już zaklepane
bilety:
Pl-bkk 2100/os
Bkk- suratthani 60pln/os
trang-bkk- 100pln/os

szczepienia ,ktore planujemy : żółtaczka A+B, tężec, błonica, wścieklizna
plecaki zakupione Deuter 35+10l, 45+10l
Wskazówki mile widziane :roll: :P :P

-- 12 Lip 2018 22:43 --

Z racji tego , ze nie mogę edytować postu... brak ikonki zmień ((why :twisted: )) zagalopowałam się ko ngai 1 dzień mniej ko lipe również. Czyli przejazd do bkk w 19 dniu. :roll:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Lip 2018 23:12, edytowano w sumie 1 raz
Poprawiam dni 15 i 20*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#873 PostWysłany: 27 Lip 2018 09:11 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 4
W Bkk polecam przejść się na drinka do baiyoke sky tower (klub na najwyższych piętrach najwyższego budynku w Bangkoku ;) ) Początkowo, cena za wejście wydaje się być dosyć wysoka jak na tajskie warunki, ale po przeliczeniu na złotówki, mając na uwadze, że do biletu dołączone jest wejście na taras widokowy i drink gratis, jest to opcja godna polecenia.

Na Railay polecam nocleg w Rapala - drewniane domki w środku dżungli. To chyba najtańszą opcja w okolicy. Jest całkiem fajnie. Jedzenie mają obłędne.

Mam wątpliwości czy wycieczka z Krabi / Railay na Maya Bay to dobry wybór. Warto się tam dostać bardzo wcześnie albo.... wcale. Około południa robią się tam niesamowite tłumy. Zdecydowanie najlepsza opcja na Maya Bay to speedboat o świcie prosto z Ko Phi Phi Don połączony ze snorkelingiem w okolicy koło południa. Aby jednak to zrobić trzeba przenocować na Ko Phi Phi Don.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)


Ostatnio edytowany przez michzak, 27 Lip 2018 09:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 27 Lip 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Wg mnie rozbijanie pobytu na wyspach na 3 odcinki, a zwłaszcza wypad na Koh Lipe tylko na 2 dni (przy jednoczesnym braku innych planów w tej części kraju) to nie jest dobry pomysł.
Po pierwsze, Koh Ngai i Koh Mook są blisko siebie i lepiej będzie wybrać jedną z nich (wg mnie tą pierwszą), a zrobić sobie tylko jednodniowy wypad na tą drugą.
Po drugie, o ile nic się nie zmieniło, rejs na Koh Lipe trwa coś ok. 5 godzin. Tłuczenie się tam tylko na dwa dni jest trochę bez sensu. Co innego, gdybyście mieli jeszcze jakieś inne plany na dalekim południu, np. odwiedziny w Trang (oprócz przybycia na lotnisko), czy Songhkla. Wtedy byłby to element większej układanki.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#875 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:28 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 12
Po przestudiowaniu forum, taki moj plan ramowy na 2 tygodnie w listopadzie.
Moze ktos skomentuje, moze ktos skorzysta - zapraszam. Glowne polaczenia mam ogarniete, ceny wstepnie sprawdzone, ale sa jeszcze znaki zapytania.

4-5.11 Bangkok
5-6.11 pociag Bangkok-Chiang Mai (kuszetka)
6-9 .11 Chiang Mai, 6-zwiedzanie okolic, 7-8 trekking, 9 spacer po Chiang Mai przed wylotem
9-10.11 Krabi
Prom Krabi – Phi Phi 9.92 EUR /godz. 13:30 – 15:15 /ok 425BAHT
10-13.11 Phi Phi
Prom Phi Phi – Ngai ok 29,77 EUR, wyplyniecie 9:30
13-16.11 Koh Ngai,
Prom Ngai – Trang ok 20.96 EUR, wyplyniecie do Trang 11:15, (ew.szukac tanszego promu na miejscu)
Z Trang autobusem do Krabi (public bus z portu Pac meng na dworzec i stamtad autobus do Krabi)
16-17.11 Krabi
17-19 Bangkok

Wydaje mi sie, ze to sie sklada na logiczna calosc.

Pytanie 1: czy ma ktos aktualne ceny promow miedzy wyspami? Czy podane online sa takie same jak na miejscu, czy np. na miejscu taniej?
Pytanie 2: Pociag Bangkok-Chiang Mai. Bedziemy miec jeden dzien w Bangkoku na ogarniecie biletow, wiec moze warto kupic online? Jesli tak, jaka strone polecacie?
Pytanie 3: trekking 2 dniowy w Chiang Mai, trafil ktos na cos mniej komercyjnego? Chyba klasyczna oferta to orchidee/motyle, wodospad, slonie, wizyta w wiosce, splyw na bambusowych tratwach. I to wszystko jest spoko, ale jak sie trafia na tabun turystow, sztuczne wioski z przebierankami, miejsca gdzie slonie traktowane sa zle i pod turystow - to juz nie jest. Dajcie znac jesli trafiliscie na cos mega i za jaka cene.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#876 PostWysłany: 06 Sie 2018 16:01 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
odnośnie pytania 2 - https://www.thairailwayticket.com
kupowałem online pociąg 19.35 w dniu odjazdu nie było już dostępnych biletów
byłem w listopadzie 2017
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#877 PostWysłany: 07 Sie 2018 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Wiem, że listopad się łapie na koniec pory deszczowej. Który kierunek obrać, żeby jak najwięcej skorzystać z plażowania i leniuchowania? Podpowiecie coś na pierwszy raz ? (między 10 a 20 listopada mniej więcej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Byłem na krótkim, dwudniowym wypadzie do Trang i Koh Mook od 16.11 i nie widziałem ani jednej chmury i kropli deszczu.

Tłumów też nie było.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#879 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:16 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
W zeszłym roku robiłem trip 9 - 29 listopada Bangkok - Chiang Mai - Krabi /Ao Nang/ - Phi Phi - Koh Lanta - Bangkok jedynie na Koh Lanta dopadł nas deszcz /padało 2 dni/ poza tym Ao Nang i Bangkok sporadycznie krótkie deszczyki - nawet przyjemne ... :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#880 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:54 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Prosze o ocene planu mojego pierwszego wypadu do Tajlandii:

21-23.11 – Bangkok
23.11 – Phuket
24-27.11 – Ko Phi Phi
27-29.11 – Ko Ngai (lub inna wyspa na ktorej bedzie okazja wypoczac, ale rowniez spedzic czas aktywnie np. nurkowanie / surfing / trekking)
29.11 – 02.12 – Railay / Krabi + island hopping etc. + okoliczne atrakcje
03.12 – wylot z Krabi do Chiang Mai
03.12-06.12 Chiang Mai / trekking jednodniowy / Chiang Rai
06/07.12 – nocny pociag do BKK (mozliwy przystanek w Ayyuthaya)
08.12 – powrot do Polski w nocy (01:00)

Cos zmienic? Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek rady i uwagi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group