Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@Akna jak byłem pierwszy raz w Tajlandii wybrałem Phangan + jedna noc na Nang Yuan. Nie żałowałem ani chwili spędzonej na Phangan. Świetna wyspa, z pewnością znajdziecie luz, spokój i genialny klimat. Polecam plaże Haad Yao lub Haad Salad. Obie są naprawdę bardzo fajne, puste. Taka kwintesencja tajskiego raju. Byłem też po drugiej stronie, na Krabi i Lancie. Pomimo pięknych widoków w okolicach Krabi, wolę jednak Phangan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#902 PostWysłany: 04 Wrz 2018 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@dziabulek wystraszyłam się niestety listopadowej pogody w tamtej okolicy, inaczej pewnie bym tam wylądowała
Generalnie padło na kółeczko
9.11 Lot na Phuket
10.11-13.11 Phuket
13-15 Chyba Phi Phi
15-19 Ao Nang ? czy też może coś innego na Krabi ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 04 Wrz 2018 11:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
Witam planuje podróż do Tajlandii
12.01 powrót koło 24.01.
Lot Wawy do Bangkoku , planuje 3 dni zwiedzania w samym mieście. Pozostają mi kolejne 3-4 dni na zwiedzanie .
Co warto zobaczyć w okolicy nie oddalając się za bardzo od miasta , gdyż ostanie 5 dni chciałem spędzić na relaksie na wyspie KOH SAMET , czytałem że jest rajska , nie znajduje się daleko i mogę spokojnie dojechać tam busem za 30$ za parę.
Czy polecacie tę wyspę czy proponujecie coś innego (np Koh Chang.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@Akna
Ao Nang jest dobrą bazą wypadową na wycieczki, m.in na Phi Phi na którym już będziesz. Jeśli natomiast chodzi o wypoczynek to plaża jest słaba i raczej nie zachęca do pobytu, a samo miasteczko dość duże i głośne. Jesli chcesz poplażować to obok jest Railay na którym już warunki do plażowania i wypoczynku są o niebo lepsze, do tego fajne widoki na skały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#905 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:03 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
witam prosze o ocene i korekte jeśli źle kombinuje
12-14.01 przylot o 4.00 rano zakwaterowanie Bangkok Dang Derm Hotel 2 noce zwiedzanie
14.01 rano Z BKK do pattaya transport bus itp tam 2 dni
14.01 Zwiedzanie Pattaya (The Sanctuary Of Truth Pattaya Floating Market, Walking Street)
15.01 Z pattaya na wyspe Koh Lan Ko Phai ??? plaze itp
16.01 Wylot Z Pattaya do Phuket 100 zł osoba ok 10:25
16.01 od 14 w Phuket zwiedzanie miasta itp
17.01 Phuket Elephant Jungle Sanctuary Phuket
18.01 z Phuket na KO PHI Phi leh
18.01-23.01 na wyspie hotel
23.01 z KO Phi Phi powrotem do Phuket
23.01 Lot do BKK ok 100 zł osoba 23.01 co godzine lot
23.01 po południu zakwaterowanie w Hotelu w BKK na jedna noc
24.01 jeszcze raz BKK zakupy itp , wylot 21.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 13
DO usunięcia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#907 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Witam,
będę w Tajlandii 11 dni i mam je tak zaplanowane:
1. Przylot poranny na Phuket, aklimatyzacja, plaża, kokosy itd
2. Wyjazd rano z Phuket do Khao Sok, treking, słonie, nocka
3. Khao Sok, kayaking/rafting, po południu do Phuket, przyjazd wieczorem, nocka na Phuket
4. Rano wycieczka na Phi Phi, snorkeling, zwiedzanie, Maya Bay, nocleg
5. - 9. Phi Phi -> Ko Ngai (noclegi), Ko Kradan (noclegi), Ko Muuk Emerald Cave (wycieczka) -> Phuket. Jak tutaj sensownie rozdzielić cztery nocki? Ile czasu potrzeba aby wrócić spowrotem na Phuket (pół dnia?)? Czy cztery nocki to nie za długo/krótko?
10. Phuket, Phang Nga wycieczka
11. Wylot z Phuket

Pewnie sporo osób było w tych okolicach. Co sądzicie o powyższym planie? Może zamiast 4 nocek na Ngai/Kradan przedłużyć sobie pobyt na Phi Phi i tam poszukać wycieczek? Czy na Ngai/Kradan są też opcje na jakieś ciekawe wycieczki typu snorkeling/inne wysepki? Zastanawia mnie też transport do Khao Sok, ale to już umieściłem zapytanie w odpowiednim dziale. Myślałem również o 4 islands tour 10. dnia ale chyba jest ono dostępne tylko z Krabi a poza tym chyba lepiej do Phang Nga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zamieniłbym Koh Kradan/Ngai na Koh Mook - tam spanie i kajaki do Emerald Cave, Mook zachowało jeszcze trochę swojego wyspiarskiego klimatu. Nie wiem jak bardzo lubicie kręcić się po okolicach, a jak bardzo leżakować - jeżeli to drugie to Kradan/Ngai wam bardziej podejdzie.
Spędzenie dłużej niż to konieczne na Phi Phi uważam za kompletną stratę czasu.
Tak jak pisałeś,z najdalszego punktu powrót na Phuket zajmie kawałek dnia - powroty są po południu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki uważa post za pomocny.
 
      
#909 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Dzięki! W sumie to o Ko Muuk wiem najmniej, jedynie gdzieś Emerald Cave mi się przewinęła. Plan na te wyspy to snorkeling, spacery, kajaki. Czy Ko Muuk oferuje coś innego? Lepsze plaże czy przez to że jest większa, po prostu więcej miejsc do eksploracji? Z Ko Kradan do Phuket promy odpływają po południu i są wieczorem na miejscu? Jeśli tak to idealnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 06 Wrz 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli chodzi o plaże to moim zdaniem w tych okolicach Ngai wygrywa.
A co wybrać?

Jedni wolą przebywać wśród autochtonów w małych, rodzinnych "biznesach" , inni wśród słabo opłacanych pracowników lekko przydrogawych kurortów którzy w dzień kłaniają się w pas wielmożnym paniczom turystom a w nocy, z powodu wykorzystywania przez pracodawców śpią "pod chmurką" bo koszt łódki Kradan/Lipe/Ngai-Pak Bara Pier, gdzie mieszkają ich żony/mężowie/dzieci to ich dwudniowa wypłata a nocleg u pracodawcy - trzydniowa. Wszystko zależy od tego, jak i wśród jakich okolicznościach zamierzasz wykorzystać swój wolny czas.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#911 PostWysłany: 06 Paź 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Czy ma sens taki oto początek mojego 17-dniowego pobytu w Tajlandii w grudniu (przylot i wylot BKK):
dzień kolejny / opis

1 / przylot do BKK o 10 rano, dzień na odpoczynek po nocnym locie, zwiedzanie parku i centrum miasta
2 / dalsze zwiedzanie BKK, świątynie i wszystko wokół centrum (dwa dni chyba wystarczą + 1 dzień na Bangkok przed powrotnym lotem)
3 / przed południem wyjazd do Kanchanaburi, ogólnie zwiedzanie miasteczka
4 / wyjazd rano autobusem do wodospadów Erawan i spędzenie tam czasu ile się da do ok.16, koło 16 jest ostatni bus do Kanchanaburi
Tego samego dnia powrót do Bangkoku na lotnisko krajowe i wieczorny lot do Krabi z transferem do Ao Nang.
5 / Ao Nang - Ko Hong island, wypad jednodniowy
6 / Ao Nang - 4 islands - wypad jednodniowy
7 / Ao Nang - Railay becach + transfer na Phi Phi
8 / Pobyt na Phi phi dzień 1, zwiedzanie wyspy i odpoczynek
9 / Pobyt na Phi phi dzień 2, zwiedzanie wyspy i odpoczynek
10 / wyjazd z Phi Phi gdzieś dalej...

Wodospady wydają się fajne pod kątem widoku, możliwości popluskania się jak podejrzewam ciepłej wodzie. Szkoda mi tych 2 dni na to by nad nie pojechać ale chyba wyjścia nie ma bo jednodniowy wypad z Bangkoku wydaje się karkołomny (zrywanie się o 6 rano by złapać busa koło 7, jechać 3 godziny, potem bus nad wodospad godzina i być nad wodospadami tuż przed południem, o 16 powrót do Kanchanaburi, przejazd do Bangkoku - raczej wyczerpie nas). Pytanie więc zatem czy da radę przyjechać do Kanchanaburi dzień wcześniej i z rana pierwszym busem o 8 pojechać nad wodospady (unikając zatłoczenia) i czy damy radę tego samego dnia wrócić na lotnisko krajowe Bangkoku na jakiś lot do Krabi z transferem do Ao Nang.
Ao Nang ponoć piękne nie jest ale jest świetną bazą na "4 islands" itp. Potem chcemy się przenieść na Phi Phi dla obejrzenia fajnych widoków, wypoczynku itp. Z racji zatoczenia zostalibyśmy ze 2 dni i w nogę gdzieś dalej - pytanie - co jeszcze polecalibyście?
Czy mając tyle dni ma sens lecieć też do Kambodży czy raczej dołożyć do tego tylko drugą stronę wybrzeża?
Które miejsca w szczycie sezonu (grudzień) będą mniej obłożone - marzą się palmy i biały piasek ale zdjęcia i relacje w internecie z "niebiańskiej plaży" itp. burzą ten obraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#912 PostWysłany: 12 Paź 2018 07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Witam
Zweryfikowałem plan i proszę o info, czy jest on wykonalny i sensowny (powyższego posta nie mogę usunąć) - oto plan na kolejne dni grudnia:

11: BANGKOK. Przylot do BKK po godzinie 10. Dzień na aklimatyzację (lub spanie jak ktoś padnie-jedziemy w 4 osoby w tym zabieram osoby którym taki klimat jest dość obcy), zwiedzanie na luzie miasta, park Lumphini
12: BANGKOK. Zwiedzanie Bangkoku, główne atrakcje w centrum
13: KANCHANABURI. Wyjazd z Bangkoku do Kanchanaburi, prawdopodobnie jakimś busem z dworca Mo Chit (pociąg ponoć jest rano, pewnie zbraknie sił na wstawanie). Dzień na popołudniowe zwiedzanie Kanchanaburi, centrum miasta i okolice mostu który chyba jest średnią atrakcją.
14: ERAWAN. Z rana wodospady Erawan tak aby być tam koło 10-11 i uniknąć tłumów turystów. Pojedziemy tam pierwszym busem po 8 albo wynajmiemy skutery wówczas resztę dnia na nich spędzimy, odwiedzając na nich Wat Tham Suea.
15: TRANSFER DO CHIANG MAI. Powrót busem lub pociągiem do Bangkoku i dalej na lotnisko - przelot do Chiang Mai. Jako że przejazd jest niepewny bo busy różnie jeżdżą i nie wiadomo ile będziemy jechać jeszcze z Bangkoku na lotnisko to pewnie wyruszymy wcześniej i poczekamy na wieczorny lot.
[Cały ten transfer z Kacha. na lotnisko i lot do Chiang Mai to najgorszy punkt wycieczki ale chcemy zobaczyć wodospady a miasto to nie leży na żadnej innej trasie by je sensowniej odwiedzić i nie tłuc się tyle.Jednodniowy wyjazd z Bangkoku nad wodospady i zrywanie się o 5 rano jeszcze gorzej by wyszło.]
16: CHIANG MAI. Zwiedzanie Chiang Mai - stare miasto oraz Wat Phrathat Doi Suthep. W międzyczasie zorientowanie się czy są jakieś wycieczki/trekkingi jednodniowe.
17: CHIANG MAI. Dzień w którym pojedziemy pewnie do Sanktuarium Słoni - jednodniowo. Zamiennie: trekking jednodniowy aby zażyć dżungli lub pól ryżowych.
18. CHIANG MAI. Wyjazd do Doi Inthanon. Wiem, że można wykupić sam przejazd pick-upem a potem chyba po prostu idzie się do świątyni która jest na górze i oferuje popołudniowy rewelacyjny widok wśród gór.
19. TRANSFER CHIANG MAI-AO NANG. Przelot z przesiadką w BKK i przelot do Krabi, podjechanie do Ao Nang które chyba piękne nie jest ale ma opinię dobrej bazy wypadowej.
20. AO NANG. Wypady jednodniowe zależnie od oferty i naszych sił na miejscu - Ko Hong, Railay, 4 islands, Phra Nang, wyspa Bonda itp. W programie :lol: wynajem skutera i podjechanie do Tab Kak Hang Nak Nature Trail - wejście na górę widokową. Być może Emerald Pool, raczej nie
21. AO NANG. Drugi pełny dzień w Ao Nang.
22. PHI PHI - Transfer z Ao Nang do Phi Phi i zwiedzanie wyspy.
23. PHI PHI - zwiedzanie wyspy
24. Transfer z Phi Phi na Ko Muk lub Ko Lipe - w zależności co okaże się łatwiej dostępne, tańsze i ciekawsze
25. Drugi dzień na Ko Muk/Ko Lipe - założenie jest takie aby spędzić dwie noce już z dala od Ao Nang i Phi Phi z nadzieją, że w tych pierwszych będzie gwarno i atrakcyjne a tutaj, że będzie spokojnie, bez natłoku turystów z opcją po prostu odpoczynku, spacerów, łódki do Emerald Cave itp.
26. PRZELOT TRANG-BANGKOK. Transfer z wyspy na lotnisko w mieście Trang. Późnym wieczorem lądowanie w BKK celem zabezpieczenia się przed powrotem do Europy.
27. Wylot z BKK około 12 do AMS.

Jak na 17 dni to rozważałem jeszcze w tym planie upchnąć wizytę w Siem Rap (Angkor) tak aby jednego dnia tam przyjechać, kupić jednodniowy bilet z wejściem popołudniowym i na następny dzień, zwiedzić wszystko następnego dnia i trzeciego dnia wracać do BKK->Chiang Mai.
Jednakże stwierdziłem, że chyba nie ma sensu płacić za wizę do Kambodży a przede wszystkim za dość drogie loty do/z SiemRap wszędzie tylko po to by jeden cały dzień biegać zapewne wśród dzikich tłumów i oglądać kupę kamieni (nikogo nie urażając - to określenie jakie przeczytałem na paru stronach).
Co o tym sądzicie?
Generalnie plan w części wyspowej (Tajlandia płd.) nie jest jeszcze pewny. Bo po pierwsze loty do/z Phuket są tańsze niż na Krabi a dwa, że transfer z okolic AoNang/Phi Phi do Ko Muk kosztuje ~200 zł. Więc alternatywnie mogę spędzić 2 noce w Phuket, 2 w Ao Nang, resztę też w AoNang lub Phiphi i na pewno będzie taniej - ale boję się że tą oszczędnością wyląduję na brzydszym Phuket i nie będę w żadnym wolnym od zgiełku turystycznego miejscu.
Wymyśliłem ten powrót z Trang bo wydaje się sensowniej zrobić trasę po kilku miejscach (Ao Nang, Phi Phi + coś jeszcze) i wylecieć z Trang a nie znowu cofać się do Krabi czy na lotnisko Phuket - ma to sens?
Przed kupnem biletów marzyły mi się "bezludne" plaże z palmami zakrzywionymi w stronę morza i krystalicznym białym piaskiem, niestety po zgłębieniu tematu widzę, że plaże te i widoki nie są aż tak rewelacyjne (plus natłok ludzi) dlatego w ogóle upchnęliśmy to Chiang Mai w planie aby nie doznać zawodu siedząc ciągle nad morzem. Ale może z czymś się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 15 Paź 2018 15:02 

Rejestracja: 11 Kwi 2014
Posty: 9
Cześć,

Za miesiąc lecę do Tajlandii na ponad 2 tygodnie.
Praktycznie wszystko mam ogarnięte, jedynie waham się czy rezerwować promy przez internet czy nie będzie z tym żadnego problemu na miejscu?

Przykładowo - w Krabi ląduję o 8 rano i jak najszybciej planuję dostać się na Koh Phi Phi i co w takim wypadku polecacie:
1) Bus do Krabi town i tam szukanie promu
2) Rezerwacja przez internet bus z lotniska+prom?

Podobnie prom z Koh Phi Phi na Koh Lantę, bus z Koh Lanta do Krabi airport?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 15 Paź 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ani to ani to. Albo na lotnisku załatwisz sobie od razu dojazd na przystań + prom, lub dojedziesz na przystań i tam oddzielnie kupisz sobie bilet na prom. Zerknij do tematu Dojazd z/na lotnisko, w sekcji forum o Tajlandii.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 24 Paź 2018 23:52 

Rejestracja: 24 Paź 2018
Posty: 3
Hej :D
Proszę o ocenę mojego planu wyjazdu do Tajlandii:

11.11 - przylot do BKK ok 11, odpoczynek po locie, zwiedzanie BKK
12.11 - dalsze zwiedzanie BKK
13.11 - rano wylot do Krabi, nocleg w Ao Nang - zwiedzanie okolicy Ao Nang
14.11 Ao Nang - Raialy Beach
15.11 Ao Nang - wyeiczka 4 islands
16.11 Ao Nang - wycieczka na Phi Phi/ ewentualnie chill na plaży w Ao Nang
17.11 rano rejs na Koh Ngai, zwiedzanie okolicy, nocleg do 21.11
18.11 chill na Koh Ngai
19.11 jednodniowa wycieczka na Kho Lipe
20.11 chill na Koh Ngai
21.11 rejs do Phuket, zwiedzanie okolicy, nocleg do 25.11
22.11 Phuket - chill i zwiedzanie / ewentualnie tutaj Phi Phi
23.11 jednodniowa wyieczka na Similany??
24.11 chill na Phuket
25.11 wylot do BKK, wieczorny spacer po Bkk
26.11 wylot do PL

Dajcie proszę znać, czy to ma sens :) Czy nie za dużo tego przemieszczania?
Przy okazji może orientujecie się jaki jest koszt jednodniowej wycieczki z Phuket na Similany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 25 Paź 2018 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
kinkar25 napisał(a):
18.11 chill na Koh Ngai
19.11 jednodniowa wycieczka na Kho Lipe
20.11 chill na Koh Ngai

23.11 jednodniowa wyieczka na Similany??

:roll: nie widzę tego i nie za bardzo to sobie wyobrażam, jak można zrobić jednodniówkę na Koh Lipe z Koh Ngai, to samo z jednodniówką na Similianach z Phuket
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 25 Paź 2018 09:43 

Rejestracja: 24 Paź 2018
Posty: 3
cypel napisał(a):
kinkar25 napisał(a):
18.11 chill na Koh Ngai
19.11 jednodniowa wycieczka na Kho Lipe
20.11 chill na Koh Ngai

23.11 jednodniowa wyieczka na Similany??

:roll: nie widzę tego i nie za bardzo to sobie wyobrażam, jak można zrobić jednodniówkę na Koh Lipe z Koh Ngai, to samo z jednodniówką na Similianach z Phuket


Z tego co czytałam na Koh Lipe z Koh Ngai można dostać się speedboatem, który płynie około 3-4 godziny.
A z Phuket są nocne rejsy na SImilany.
Nie wiem tylko, czy to nie będzie zbyt męczące.
Może masz jakąś lepszą propozycję, wycieczek z Koh Ngai i Phuket?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 25 Paź 2018 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Koh Lipe to wyspa do pobyczenia się. Jest malutka i tam nie ma co zwiedzać. Można popływać, snorkować, poleżakować, kajak wypożyczyć. Moim zdaniem nie ma sensu tam jechać na kilka godzin.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 25 Paź 2018 10:49 

Rejestracja: 24 Paź 2018
Posty: 3
Hm a gdzie najlepiej wcisnąć w ten plan nurkowanie? :)
Zeby nie bylo w takim razie tak daleko jak Similany, ale tez jakies super miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:45 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 5
Hej, planuję wyjazd od 16 stycznia do 4 lutego i mam kilka pytań. Przede wszystkim o to, czy plan ma sens i jest wykonalny :)

17 stycznia – przylot do Bangkoku, nocleg
18 stycznia – przylot do Krabi, transport na Ko Lantę, zameldowanie
19 stycznia – łażenie po okolicy, Phra Ae Beach
20 stycznia – może Mu Ko Lanta National Park, plaża, okolica
21 stycznia – Ko Ngai/Ko Kradan z Saladan Pier albo Old Town Pier lub prywatna wycieczka Ko Ngai-Ko Muk-Ko Kradan
22 stycznia – zorganizowana wycieczka na Phi Phi (jakie plaże są dostępne?) lub Saline Hot Spring (warto?)
23 stycznia – Ko Poda, Railay Beach, Phra Nang Beach, Ao Phra Nang Beach – co się da ogarnąć w jeden dzień/na jednej wycieczce
24 stycznia – przemieszczenie się na Phuket, okolice Bang Tao
25 stycznia – Phuket, plaże, skuter – Kamala, Surin
26 stycznia – Phuket, plaże, skuter – Nai Yang (plaża przy lotnisku), Nai Thon
27 stycznia – przejazd autem do Donsak Pier i stamtąd na Phangan
28 stycznia – Phangan i transport na Ko Tao/Koh Nang Yuan
29 stycznia – Ko Tao, transport do Bangkoku
30-31 stycznia – Bangkok
1 lutego – przejazd autem do Ayutthaya, nocleg po drodze do Sukhothai/Si Satchanalai
2 lutego – Sukhothai/Si Satchanalai
3 lutego – powrót do Bangkoku
4 lutego (rano) – wylot

Nocleg od 18 do 24 na Ko Lancie jest już zabookowany - spotykam się na miejscu z kuzynem, dlatego wiem, że plan od początku nie jest optymalny :)

Na pewno wygląda to odważnie. Wrzuciłem tu wszystko, o czym czytałem. Jeśli któreś plaże wyglądają identycznie lub po prostu nie ma po co jechać w jakieś miejsce - dajcie znać.

Biorąc pod uwagę planowaną liczbę wycieczek i podróży między wyspami dość dużym kosztem będą łódki i promy. To też zajmuje trochę czasu.

Będę wdzięczny za wszystkie przemyślenia i uwagi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group