Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3053
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Dla mnie to już koniec latania w tym roku ( i proszę nie dzwonić, po północy z Aten :P ), więc pozwolę sobie założyć kolejny wątek z podsumowaniem, Naszych podróży :)

Jakimś cudem, znów udało się zanotować wzrost kresek ;) z 23 w 2016 roku na 42 w roku bieżącym :)
Załącznik:
scr.png
scr.png [ 8.98 KiB | Obejrzany 13660 razy ]

Załącznik:
2017.png
2017.png [ 374.39 KiB | Obejrzany 13660 razy ]


"Pierwsze razy"
- kontynenty: Australia
- kraje: Rumunia, Australia, Singapur, Indonezja, Armenia jak również... Włochy :D
- linie lotnicze: British Airways, Cathay Pacific, Jetstar Airways, SAS, Aeroflot oraz Singapore Airlines
- samoloty: A380, A350, A330, A321 i A319 ;) a także ERJ-170

i małe kalendarium 2017
Styczeń:
Malaga trochę słońca i przyjemnych temperatur w styczniu zawsze mile widziane
Załącznik:
DSC_0137.jpg
DSC_0137.jpg [ 517.46 KiB | Obejrzany 13660 razy ]


Luty:
Bukareszt ilość zdjęć odzwierciedla moją sympatię do tego miasta zimą i po zmroku ;) i pewnie @tom971 również się z tym zgodzi ;)
Bergamo wreszcie udało się odwiedzić jedno z tych miejsc, które są abecadłem, każdego forumowicza ;)

Marzec:
Budapeszt i kolejny Zlot F4F 8-)

Kwiecień i Maj:
Australia to był czas spełniania podróżniczych marzeń, ale trzeba wrócić po więcej :!:
Załącznik:
DSC00505.JPG
DSC00505.JPG [ 371.99 KiB | Obejrzany 13660 razy ]


Czas wakacji, to czas wzmożonej pracy, ale jak się mieszka w Trójmieście, to w przerwach pomiędzy kolejnymi opadami deszczu też jest co robić ;) Więc latanie zostało zawieszone, po to żeby czekać na...

Wrzesień:
i Bali + Gili
Załącznik:
P_20170917_100917_PN.jpg
P_20170917_100917_PN.jpg [ 221.8 KiB | Obejrzany 13660 razy ]


a jesień wyszła "na sportowo" za co wielkie podziękowania i ukłony za wydanie zgody, na te wypady, dla mojej lepszej połowy :)
Październik:
Armenia i mecz Armenia vs Polska, podczas którego powstało to, oto dzieło ;) bdquo-jestesmy-zawsze-tam-hellip-rdquo-armenia-vs-polska,214,118456

W tym miejscu pozdrowienia dla całej ekipy :)
Załącznik:
P_20171005_180943_BF.jpg
P_20171005_180943_BF.jpg [ 734.6 KiB | Obejrzany 13660 razy ]



Listopad:
Rzym czyli intensywne zwiedzanie połączone z derbami Roma vs Lazio
Załącznik:
raz.jpg
raz.jpg [ 461.49 KiB | Obejrzany 13660 razy ]

Załącznik:
dwa.jpg
dwa.jpg [ 642.55 KiB | Obejrzany 13660 razy ]




Do zobaczenia w 2018 roku :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 03 Mar 2020 16:39, edytowano w sumie 1 raz
odpięcie
Góra
 Profil Relacje PM off
35 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 20 Lis 2017 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Gratulacje, ale czemu przekreslasz rok, skoro jeszcze nie minal?
Ja zalatwiam wiele moich wyjazdow spontanicznie, krotko przed odlotem. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Dodaj jeszcze, że pracujesz w korpo, masz 30lat, 26dni urlopu, psa, i patnerkę do podróży za każdym razem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:56 

Również mogę podsumować ten rok. Zostały mi jeszcze co prawda trzy loty, ale to co najważniejsze jest już za mną.
Wyszło 38 lotów, czyli nieco powyżej wartości z dwóch poprzednich lat. Nie miałem w planach tak dużo latać, po prostu tak się złożyło. I tak:

1. Styczeń
- Gdańsk z Radomia. Tak dla żartu.
- Wilno na weekend. Więcej do Wilna zimą nie jadę. Chodniki okryte lodem, można się zabić. Nikt o to nie dba by było normalnie.

2. Luty
- Australia z Tasmanią i przejściem Overland Track. Fajnie było, a po drodze jeszcze jeden dzień w Katarze i jeden we włoskiej Pizie.

3. Marzec
- z kolegami na Czarnogóra - Polska. I tutaj postawmy kropkę.

4. Kwiecień
- na Wielkanoc.

5. Maj
- bez lotów

6. Czerwiec
- Lwów. Jak zwykle Lwów to pewny sposób na weekend.

7. Lipiec
- Kowno. Miasto jest ok, ale na pół dnia.

8. Sierpień
- Kijów

9. Wrzesień
- z kolegami na Dania - Polska.

10. Październik
- Pakistan, ZEA, Praga i Wrocław w jednej podróży. Najlepsza z tegorocznych podróży i jedna z najlepszych w ogóle. Polecam wszystkim, którzy chcą skonfrontować dziennikarskie bajkopisarstwo z rzeczywistością. Będzie brudno, będzie trudno, będzie duszno i gorąco ale warto.

11. Listopad
- Włochy: Bari i Bergamo
- Hiszpania: Madryt i mecz Realu

12. Grudzień
- na Święta

Nie będę zanudzał zdjęciami. Wstawię jedno i wybieram fotkę z trekkingu w Naltar Valley.
Image

PLANY NA 2018
1. Ekwador. Zobaczymy co tam mają ciekawego. Niewiele wiem o tym kraju, nigdy też nie byłem w Ameryce Południowej. Albo mi ten kierunek "siądzie", albo nie - za 950 zł mogę się przekonać.
2. Marzec - zanosi się na tydzień w Pakistanie, ponieważ będę miał coś do załatwienia.
3. Majówka - tutaj na razie nie mogę za wiele ujawnić.
4. Wrzesień - dwa tygodnie w Uzbekistanie.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 21 Lis 2017 11:10, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 PM off
33 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Lis 2017 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Luty - Kotlina Kłodzka objazdówka typowo turystyczna, poznanie regionu
Kwiecień - Maroko off-road
Lipiec - Roztocze objazdówka
Sierpień - Roztocze off-road, ale dojechałem tylko do Ryk, bo rozwaliła się turbina i poszedł silnik, ale za to trafiliśmy nad zalew w Firlej i cuuudne kilka dni byczenia się. Polecam to miejsce każdemu z rodzinami, krystalicznie czysta woda bardzo ciepła i piaszczyste dno. No mini Karaiby :)
Wrzesień - Tunezja, byczenie się na plaży
Październik - Armenia off-road

Edycje - no za uja nie umiem wstawić obrazka :(
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2017 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ja w tym roku na lotnisku byłem 1 raz żeby pożegnać kolegę.
Dopiero dziś mogłem sobie pozwolić na wykorzystanie 150€ vouchera na lot, którego celem będzie pożegnanie tego roku i przywitanie nowego. Gdzieś po południowej stronie Alp (gdzie dokładnie to nie wiem, bo to zależy od atrakcyjności ofert znalezionych w przeciągu najbliższych dni), dokąd wyruszę z lotniska imienia Caravaggia.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Gru 2017 18:07 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 4
Moje podróżowanie kręci głównie wokół zabytków, przy okazji odwiedzając punkty "obowiązkowe" czy malownicze miejsca. W 2017 udało mi się zobaczyć:

Maj: Stambuł - Zwiedzenia miasta, od obowiązkowych punktów jak Hagia Sophia, Błękitny Meczet po mniej znane jak Forteca Rumeli, mury Konstantynopola czy Wieża Leandra.

Image

Czerwiec; Portugalia z nastawieniem na zamki Templariuszy. Punkt obowiązkowy - Tomar, zamek Almourol, do tego zamek Pombal oraz Monsanto. Z czego ostania miejscowość sama w sobie jest wyjątkowa. Przy okazji udało mi się odwiedzić zamek Marvao. Pozostałe dnia spędziłem na "wizytówkach" Portugalii, Lizbona i Sintra oraz Fatima.

Image

Wrzesień: Hiszpania. Z nienastawieniem na Rzymskie zabytki jak Wieża Herkulesa czy Teatr w Meridzie, pozostałości po Templariuszach czyli zamki Ponferrada, Miravet i niestety remontowany Monzon.
Do tego św. Graal z Walencji
Ukryty w skałach klasztor San Juan de la Pena,
Zamek Loarre
Zamek de Calatrava la Nueva.
Segowia z bajecznym pałacem, rzymskich akweduktem oraz kościołem templariuszy.
San Juan de Gaztelugatxe
Malownicze wiatraki w Consuegra z zamkiem
I oczywiście Barcelona

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Gru 2017 18:55 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
To był naprawdę dobry rok! Mimo sporych kłopotów pogodowych podczas dwóch podróży.

Styczeń
Sylwester w Brnie - 10/10 / Polskibus

Luty
Miał być karnawał w Viareggio, ale lało tak, że odwołali :-( Była więc w zamian Florencja / Ryanair

Marzec
Indie - Kerala - trekkingi i plaże ❤ - Tamilnadu - Karnataka / Finnair i AirIndia

Maj/Czerwiec
Sycylia i Apulia / Wizzair
Jedna z najlepszych podróży ever, choć Etna po raz drugi nie pozwoliła nam wyjść na szczyt. Cóż, do trzech razy sztuka. Ale dwa trekkingi na niej i tak były niezwykłe. W Apulii głównie rowery w Otranto i okolicy. Wspaniałe miejsce!

Sierpień
Tatry Słowackie / Polskibus + Strama

Sierpień/Wrzesień
Kassel / Ryanair do Dortmundu + autostop + blabla
Tegoroczna edycja Documenta trochę padaka.

Październik
Pierwszy raz w Karkonoszach. Bardzo się podobało! / Polskibus + PKS

Listopad
Sardynia / Ryanair
Miała być eksploracja rowerowa półwyspu Sinis, skończyło się na głównie uciekaniu przed deszczem

Plany

Grudzień 2017/Styczeń 2018
Indie - Kerala / KLM/AirFrance/IndiGo
Boże Narodzenie i Sylwester w Koczinie. Trekkingi w Munnarze i Wayanad. Kannur + Bangalore

Luty
Berlin / Polskibus
Zakopane / Polskibus

Marzec
Brno / Polskibus

Kwiecień/maj
Indie - Sikkim - trekking / Turkish
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2017 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 551
niebieski
Dla mnie to też był bardzo dobry rok, mnóstwo wrażeń i pozytywnych wspomnień. Ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy.

Styczeń: Praga, weekend z @lagergirls F4F 8-)
Marzec: Bergamo - Mediolan - Como
Maj: Madryt - Toledo - Segowia; później urodzinowa 1-dniówka w Bad Muskau
Czerwiec: lednicko-valtický areál na Morawach
Sierpień: Ryga i Tallinn
Wrzesień: Moguncja i Dolina Renu
Październik: Lanzarote & Fuerteventura
Listopad: 1-dniówka w Poznaniu - żeby nie było, że Polski nie zwiedzam ;)

Załącznik:
podsumowanie.jpg
podsumowanie.jpg [ 244.12 KiB | Obejrzany 12881 razy ]

Na przyszły rok długa lista zaległych "must see", które jak zwykle zweryfikuje rzeczywistość. Na razie mam bilety do Singapuru, z czego się bardzo cieszę. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2017 22:32 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
U mnie raczej skromnie

Grudzień 16/styczeń 17: Sylwester w Oxfordzie

Luty: Krótka Szwecja

Marzec: Korea Płd i ponownie Oxford

Kwiecień: Wałbrzych i Nowa Ruda

Maj: Wiedeń i Praga

Czerwiec: Lubuskie

Lipiec: ponownie Lubuskie :mrgreen:

Sierpień: Warszawa

Wrzesień: Lubuskie, polskie morze i Berlin

Październik: Irlandia Płn, Irlandia, Panama i Kolumbia

Listopad: Oxford

Grudzień: Ukraina

Sezon kończę na Sylwestrze w Berlinie
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 11 Gru 2017 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 764
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Szybko minęło - niemal dokładnie rok temu pisałem podobnego posta ;)

Rok 2017 rozpocząłem styczniowym wypadem do Krakowa oraz do Oświęcimia – pierwszy raz w życiu miałem okazję odwiedzić największy nazistowski obóz zagłady. Trzyipółgodzinna wycieczka z przewodnikiem była dość mocno szokującym przeżyciem.

Image

Pierwszymi zagranicznymi wypadami, były kolejno Bułgaria oraz Bośnia do których, udałem się z dziewczyną w lutym. Był to tak naprawdę pierwszy raz, kiedy miałem okazję odwiedzić któryś z bałkańskich krajów (wcześniej tylko raz zdarzyło mi się przejeżdżać przez Serbię i Macedonię). Bardzo spodobała mi się stolica Bośni ze swoim wielokulturowym klimatem i przepysznym bałkańskim burkiem podawanym z miejscowym kefirem. Duże wrażenie zrobiło na mnie również Kino Bosna - kultowa wśród sarajewskiej młodzieży knajpa z muzyką na żywo - taka trochę speluna, ale można się poczuć jak w innej epoce :) Miejscem wartym odwiedzenia z pewnością jest również muzeum ludobójstwa w Srebrenicy, które stanowi ponurą pamiątkę końca XX wieku

Koncert w Kino Bosna
Image

Pyszny bośniacki Burek
Image

Cmentarz w Sarajewie
Image

Image

W Bułgarii z kolei fantastyczne wrażenie wywarł na mnie Rylski Manastyr - to miejsce ma w sobie coś mistycznego i aż żałowałem, że nie dane mi tam było być wcześnie rano, przed przyjazdem turystów :) Stolica kraju wydała mi się miejscem znacznie mniej interesującym od Sarajewa, choć niemal 3-godzinny walking tour obfitował w interesujące fakty i anegdoty z historii Sofii.

Riliski Manastir
Image

Image


Katedra Aleksandra Newskiego, Sofia

Image

Image


Kolejną podróż odbyłem na przełomie kwietnia i maja i był to dla mnie highlight roku 2017 :D Moja pierwsza samodzielna podróż do Afryki (i pierwsza podróż do Afryki w ogóle!) - moim celem było Malawi. Kraj urzekł mnie niezwykle przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami, fenomenalnymi warunkami do nurkowania w jeziorze Malawi oraz fascynującymi zwyczajami praktykowanymi przez Malawijczyków. W czasie dwutygodniowej podróży miałem okazję być na meczu piłkarskim, uczestniczyć w śpiewanej mszy odprawianej w języku chichewa czy podróżować z malawijskim Edem Sheeranem na pokładzie rowerowej taksówki... :D Swoje wrażenia z wyjazdu zamieściłem w relacji na f4f, która została przez Was wybraną najlepszą relacją miesiąca, za co bardzo dziękuję ;)

Link do relacji:

malawi-opowiesci-z-goracego-serca-czarnego-ladu,213,112128


Image

Image

Image

Image

Image

Na następną podróż czekałem dość długo, bo aż do listopada. W międzyczasie wyskoczyliśmy z dziewczyną na weekend w Góry Sowie, aby podziwiać piękną polską złotą jesień. Trafiliśmy idealnie - w weekend 14/15 października, niebo w Dolnośląskim było bezchmurne, a termometry pokazywały niemal 20 stopni!

Image

Image

Image

Image

Na początku listopada Oman Air zabrał nas w podróż w ramach pamiętnego deala „Zanzibar za 750zl”. Na miejscu spędziliśmy tydzień, choć cały wyjazd trwał dwa tygodnie. Oprócz rajskiego Zanzibaru odwiedziliśmy również Luksemburg, Oman oraz Belgię.

Bruksela
Image

Parlament Europejski
Image

Brugia
Image

Luksemburg
Image

W Omanie mieliśmy 14-godzinną przesiadkę. Na lotnisku wypożyczyliśmy samochód i pojechaliśmy do oazy Wadi Schab, po drodze odwiedzając wielki meczet sułtana Kabusa w Muskacie.

Meczet Sułtana Kabusa, Muscat, Oman
Image

Wadi Schab, Oman

Image

Image

Image

Image

Zanzibar to głównie wypoczynek. Większość czasu spędziliśmy w południowej części wyspy – w wiosce Jambiani. Odwiedziliśmy również stolicę Stone Town, byliśmy w rezerwacie wielkich żółwi na Prison Island, na plantacji przypraw oraz pływaliśmy z delfinami.

Image

Image

Darjani Market, Stone Town
Image

Jambiani

Image

Image

I to była tak naprawdę ostatnia podróż w roku 2017. Miałem jeszcze ochotę na szybki wypad do Maroka, ale mój paszport niestety ma już mniej niż 6 miesięcy do końca ważności i nowego bym pewnie nie zdążył wyrobić, więc wolałem nie ryzykować (wniosek o nowy oczywiście już złożony) :P



Podsumowując, w roku 2017:

- Odwiedziłem 1 nowy kontynent (Afryka) oraz 6 nowych krajów (Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Malawi, Luksemburg, Oman, Tanzania)

- Odbyłem 19 lotów (jeden mniej niż w 2016), na pokładzie 6 różnych linii lotniczych, z czego czterema leciałem po raz pierwszy (Luxair, Airberlin, Ethiopian Airlines, Oman Air)

- Odwiedziłem 11 nowych lotnisk (dokładnie tyle samo co rok temu! :D) Były to: SXF, SOF, TZL, TXL, LLW, BLZ, LUX, MCT, ZNZ, CRL, MUC


Poniżej mapka uwzględniająca plany na 2018r, spośród których mam między innymi Izrael w styczniu (Jerozolima oraz Morze Martwe + Masada) oraz Peru w lutym (Cusco, MP, Arequipa, Kanion Colca) …plus całodniowy stopover w Mexico City :D

Kolejny dłuższy wypad pewnie dopiero jesienią. Rozważam Chiny (Syczuan), być może kolejne kraje z „Czarnej Afryki” – po Malawi załapałem mega zajawkę na ten kontynent. Kusi mnie też złożenie jakiegoś składaka do irackiego Kurdystanu lub do Somalilandu – być może w połączeniu z Dżibuti (dzięki za inspirację @Don_Bartoss :D @sko1czek jakbyś wciąż był zainteresowany tym Somalilandem jesienią, to możemy coś ogarnąć :D), Tak dla klimatycznej przeciwwagi, w grę wchodzi też Svalbard odkładany już chyba od dwóch lat (ale to już latem i max na tydzień) .

Image
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
34 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Gru 2017 18:24 

gecko napisał(a):
- Odbyłem 19 lotów (jeden mniej niż w 2016), na pokładzie 6 różnych linii lotniczych, z czego czterema leciałem po raz pierwszy (Luxair, Airberlin, Ethiopian Airlines, Oman Air)

A zarazem przynajmniej jedną po raz ostatni :)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Gru 2017 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
U mnie też już (chyba ;) ) koniec jak na ten rok.A działo się całkiem sporo.Ale po kolei.

Image

Styczeń:

Zaczęło się od fantastycznego zimowego wejścia na najwyższy szczyt południowej Norwegii - Gaustatoppen.



Luty:

Islandia po raz czwarty i drugi raz zimą.Z pewnością nie ostatni.Śnieżny armagedon i piękny przedłużony weekend z piątku na poniedziałek.Relacja: another-one-drives-a-duster-hellip-na-zasypanej-islandii,1507,109349

Marzec:

Nie stricte lotniczo, ale jak najbardziej podróżniczo.Marzec to dla mnie przede wszystkim wielkie wyróżnienie jakim była własna prelekcja na gdyńskich Kolosach.

Image

Kwiecień:

Przełom marca i kwietnia pod znakiem zlotu w Budapeszcie, przedłużonego przeze mnie o krótki pit - stop w Amstedamie.

Maj:

Druga w życiu wizyta i nocleg nad przepięknym Lysefjordem (Preikestolen).

Image

Lipiec:

Islandia po raz piąty.Wyprawa na bezludny Hornstrandir. Relacja miesiąca sierpnia => hornstrandir-tam-gdzie-nie-ma-nic-a-w-sumie-jest-wszystko,1507,115333



Sierpień:

Wyprawa na Grenlandię, po raz trzeci, i jak wielu z Was wie, o włos, by była definitywnie ostatnią. Mój ciężki wypadek i ostatecznie wyjście (ale nie bez szwanku) obronną ręką.Z tego miejsca wielkie podziękowania dla @OradeaOrbea (wie za co ;) )

Wrzesień:

Powrót z Grenlandii i stopniowe lizanie ran.Wizyta u krakowskiej sekcji Fly4free na przełomie września/października (nie takie staszne to Philo :P )

Październik:

Pod znakiem World Travel Show w podwarszawskim Nadarzynie ;)

Listopad:

Krajówka do Wrocka oraz weekend w Norwegii.

Grudzień:

Gorące południe, czyli zlotowe Ateny + Bergamo ;) Plus krótki weekend w Holandii.

I to by było na tyle.

Planów sporo, z pewniaków baardzo ciepłe kraje dzięki Fly4free w połowie stycznia (co to będzie !?!?! :shock: ) oraz (nie inaczej) powrót na Islandię w lutym.Na razie nic więcej nie wiadomo.Wypada się jeszcze do końca poskładać. ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
32 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Gru 2017 21:14 

Rejestracja: 05 Lis 2016
Posty: 22
W tym roku nauczyłam się tanio latać. Całe życie (mam 60 +) albo góry, albo turystyka po Polsce, albo góry, albo zagranica z biurem podróży, albo góry.... A w 2017 nowe odkrycie .
Marzec: jednodniówka do Bergamo ( wymyśliłam sama zanim wyczytałam w F4F)
Kwiecień: Barcelona,
Majówka: Podlasie ale nie ja organizowałam,
Maj: powtórzone Włochy północne - Como i Mediolan,
Czerwiec bez lotów ale Park Sowiński i okolice ( tylko wtedy była pogoda nad morzem ),
Lipiec :jednodniówka Londyn - pierwszy raz i samotnie,
Sierpień: piękna Brugia oraz Toruń i Festiwal Świateł,
Wrzesień: Łódź i Festiwal Świateł oraz Szczeliniec z okolicami, który to wyjazd nie był przeze mnie organizowany ale pogodę to chyba ja gwarantuję,bo gdzie nie pojadę to jest ( był to jedyny piękny weekend jesienią w Polsce)
Październik: Faro i Lagos,
Listopad: Rzym,
Grudzień: Malta.
Na 2018 zaplanowane są dopiero styczeń - powtórzony Londyn i w lutym Lizbona
Góra
 Profil Relacje PM off
45 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Gru 2017 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
To był kolejny udany rok :D

Luty
Zimowy Kijów

Marzec
Londyn

Maj
Pierwszy raz w pięknych Tatrach

Czerwiec
Amsterdam, Groningen i holenderska prowincja
Poznań i Wielkopolski Park Narodowy
Jednodniówka w Tel Avivie
Lublin - Pozdrowienia dla @sprocha @smatekk @kemot :)

Lipiec/Sierpień
Mediolan, Czarnogóra, Albania, Macedonia

Grudzień
Jednodniówka w Barcelonie


Plany 2018:
Izrael Tel Aviv - Eilat
Rejs i zwiedzanie Karlskrony
Kazachstan, Kijów, Budapeszt
Zakopane - Kolejne szlaki

Załączniki:
IMG_3961.JPG
IMG_3961.JPG [ 681.02 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
IMG_3764.JPG
IMG_3764.JPG [ 880.14 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
IMG_3637.JPG
IMG_3637.JPG [ 814.16 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
IMG_3350.JPG
IMG_3350.JPG [ 511.15 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
DSCN8355.JPG
DSCN8355.JPG [ 300.4 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
DSCN8119.JPG
DSCN8119.JPG [ 327.49 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
DSCN7936.JPG
DSCN7936.JPG [ 265.2 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
DSCN7828.JPG
DSCN7828.JPG [ 299.03 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
20170803_190314.jpg
20170803_190314.jpg [ 363.07 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
20170803_065848.jpg
20170803_065848.jpg [ 400.22 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
20170629_145304.jpg
20170629_145304.jpg [ 356.53 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
20170518_154200.jpg
20170518_154200.jpg [ 338.91 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
20170303_110643.jpg
20170303_110643.jpg [ 322.78 KiB | Obejrzany 12366 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Gru 2017 11:31 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Wszystkie loty już odbyte, więcej chyba nic się nie wydarzy :)
Rekordowy rok - 42 loty vs 35, także pod względem kilometrów - ponad 107 000km. Zdecydowanie dominowała Azja.
Loty - 42
Państwa - 19

podsumowanie-sezonu-2016,18,104385#p854750

Cytuj:
Plany na 2017: Meksyk, RPA, Filipiny, Tajlandia, Birma, Białoruś oraz coś z poniższych: Ekwador, Seszele, Tanzania, ZEA+Oman, Uzbekistan, Kirgistan, Azerbejdżan, Panama i Kostaryka, Nepal, Sri Lanka, Tajwan, Borneo, południowe Chile+Argentyna i Urugwaj, lot transpacyficzny, Grenlandia lub Wyspy Owcze


udało się zrealizować dość dużo, ale po kolei:
Styczeń: sylwester w Meksyku, do tego Tikal w Gwatemali i Cayo Caulker w Belize na początku miesiąca, pod koniec wodospady Wiktorii po stronie Zambii i Zimbabwe oraz safari w Botswanie
Luty: RPA (Park Krugera i Kapsztad)
Kwiecień i maj: Filipiny (Puerto Princessa, Bohol i Panglao)
Czerwiec: Kazachstan i Kirgistan
Lipiec: weekend na Białorusi w Grodnie i Białymstoku
Sierpień: weekendy w Belgradzie oraz Zagrzebiu i na Słowenii
Październik: weekend w Bolonii oraz 14h stop w Pekinie (kolejny raz)
Listopad: Birma z Tajlandią (Chiang Mai i Bangkok) oraz weekend na Teneryfie
Grudzień: pierwszy raz w Bergamo i dzień w Mediolanie

linie: Volaris, Arke Fly, KLM, Air France, SAA, Comair, China Southern, Cebu, Air Asia, UIA, Lot, Ryanair, Air China, Nok air, Thai Vietjet (nowe pogrubione)

Plany? mam ich mnóstwo, choć jeszcze nic nie kupiłam, poluję na promocję. Mam nadzieję, że uda się odwiedzić Panamę i Kostarykę, Seszele, Azerbejdżan, Uzbekistan, szukam pomysłów na drugą połowę roku (myślę o Ekwadorze i wyspach Galapagos lub Kolumbii, a może we wrześniu jakiś chillout na Wyspach Zielonego Przylądka lub Chiny - Syczuan, Xian i Tajwan)

Cele na najbliższe lata to: Ekwador, Kolumbia, Tanzania i Zanzibar, ZEA+Oman, Nepal, Sri Lanka, Tajwan, Borneo, południowe Chile+Argentyna i Urugwaj, Nowa, Zelandia, wyspy Pacyfiku (Fiji, Vanuatu, Samoa, Tahiti, Wyspy Cooka), zachodnia Kanada i parki narodowe, Namibia, Etiopia, Bhutan, Korea Północna, lot transpacyficzny, Grenlandia lub Wyspy Owcze - czas i promocje pokażą, co uda się zrealizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy :)

Załączniki:
mapa.jpg
mapa.jpg [ 179.54 KiB | Obejrzany 12236 razy ]
birma.jpg
birma.jpg [ 61.72 KiB | Obejrzany 12236 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Gru 2017 13:43 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
U mnie jak zwykle skromnie i bez szaleństw:
- Londyn w kwietniu
- Florencja/Piza w maju
- Bratysława/Wiedeń w sierpniu
- Rzym

Oczywiście wszystko FR/W6 ;). Odcinki Piza-Florencja-Piza oraz Bratysława-Wiedeń-Bratysława pokonane pociągiem.

Przede mną jeszcze Porto. W drodze powrotnej w planach mam jeszcze godzinkę w Eindhoven ;)

Załączniki:
f4f2017.jpg
f4f2017.jpg [ 90.77 KiB | Obejrzany 12166 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Gru 2017 14:34 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 47
Loty: 184
Kilometry: 460 876
Styczeń - Sylwester w Singapurze + KUL + Borneo + Langkawi
Luty - Bolonia
Marzec - Nowa Zelandia + Bangkok
Kwiecień - Haugesund + Bari
Maj - intensywna majówka w Prowansji + Luxemburg
Czerwiec - Kopenhaga + Sarajevo
Lipiec - Nisz ( Serbia )
Sierpień - Rotterdam + Brugia
Wrzesień - Turku i Helsinki + Azejberdżan
Październik - Malta + Sycylia + Rumunia
Listopad - Majorka + Gdańsk :)
Grudzień - Neapol + Eilat.

Przede mną wyjazd 25.12 na który czekam od kwietnia --> Fiji :)

56 lotów / 13 nowych krajów na mapie / 3 kontynenty a to wszystko pracując w korpo mając 26 dni urlopu i wyrozumiałego szefa
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:31 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
ale fajny temat :)
rok zaliczam do udanych, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc zobaczymy co czas i promocje pokażą na 2018 i jak poradzimy sobie z tematem "szkoła"
Jeżeli pamięć mnie nie myli to:
Styczeń - weekendowe narty
Luty - Apulia intensywnie (przedłużony weekend bez dzieci) - cudo!
Marzec - Paryż intensywnie na rowerach (przedłużony weekend bez dzieci)
Kwiecień - ZEA co prawda AI z dziećmi ale też intensywny Dubaj wypożyczonym samochodem (prezent w postaci mandatu przyszedł później...)
Kwiecień/Maj - przedłużony weekend na Roztoczu i Zamość po raz kolejny - dzieci sztuk 5...
Maj/Czerwiec - Bułgaria wyjazd AI ale wynajęty busik 9os. i na własną rękę Nessebar, Sozopol i wybrzeże na południe od niego (dzieci sztuk 5)
Sierpień - Pacanów, Sandomierz i okolice (dołączyłam z dziećmi do drugiej połówki, która robiła podróż motocyklową szlakiem Wisły)
Październik - nieoczekiwana prawie służbowa Djerba (przedłużony weekend bez dzieci)
Listopad - the best of 2017:) Wietnam na własną rękę z kitesurfingiem (i meduzami niestety...) - Mui Ne, Da Lat, Ke Ga, delta Mekongu i Saigon - na tyle intensywnie na ile dzieci pozwoliły (bilety upolowane za 799PLN/os czarterem LOTu)
Grudzień - mój pierwszy weekend w SPA

26 dni urlopu + 2 dni opieki nad dziećmi zdrowymi + kilka dni z 2016 + część jako szkolenie (Djerba) = stan urlopu i tak niestety -1
Plany:
Styczeń - Neapol/wybrzeże Amalfi bez dzieci (zapewne intensywnie)
reszta co się trafi i spontan ale na pewno do końca sierpnia jakiś dłuższy egzotyczny wypad (niestety później szkoła się zaczyna, więc trzeba się będzie trochę dostosować)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Gru 2017 10:05 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Wykonany ostatni przelot w tym roku. Kolejny bardzo udany rok. Pracując w korpo, 2 dzieciaków, posiadając 26 dni urlopu + 2 dni opieki udało się odbyć 72 loty (w 2016 było to 62). Łącznie 91,969 km – 12 nowych krajów – 2 nowe kontynenty.
Po raz pierwszy osiągnięty status FT w *A.
Kilka razy przysłowiowe oczy na zapałki w pracy po locie nocnym :).
Serdeczne podziękowania dla rodziny za akceptację i udział w większości tripów. Jeszcze większe dla ludzi z forum za inspirację, pomoc i wsparcie.
A zatem miesiąc po miesiącu:
Styczeń: Glasgow-Edynburg, Szczecin
Luty: Neapol-Bari , Bangkok - Nowa Zelandia
Marzec: Wrocław, Cypr ze stopem w Atenach, Wilno - Ryga
Kwiecień: Bolonia-Florencja-Piza
Maj: Faro-Sevilla-Cordoba
Czerwiec: Kraków- Oświęcim-Wyspy Owcze
Lipiec: Tallin, Rzeszów, Poznań, Gdańsk- Bergen - Trolltunga
Sierpień: Kijów-Odessa-Tyraspol-Kiszyniów
Wrzesień: Bergamo-Como-Garda, Szczecin
Październik: Kijów-Baku-Iran (Tehrean - Shiraz by Mahan Air - Eshafan - Kaszan), Wrocław
Listopad: Szczecin, Rzeszów, Nicea- Monako
Grudzień: 2xWrocław

Nowe linie lotnicze to: Thai Airways, Brussels Airline, Jet Star, Atlantic Airways, Mahan Air, Azal Airlines

Najciekawsze podróże: Nowa Zelandia – mógłbym się spakować i przenieść choćby jutro :), Iran- absolutny top krajów w jakich byłem… :), Wysypy Owcze – natura w najpiękniejszej postaci…, Monako – ale przepych i bogactwo …, Tyraspol – czyli państwo, którego nie ma i powrót do przeszłości…

Plany na 2018: Kuba, Azory, USA, Gruzja, Dubaj i niestety ale urlopu zaczyna brakować…
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group