Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 29 Mar 2022 12:48 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Sprawdź cenę na stronie linii lotniczej. Jeśli zbliżona - kup tam. Jeśli bardzo duża różnica albo lotu nie ma na stronie linii, to kup na Opodo. Ale dołóż pakiet wsparcia żeby nie mieć ewentualnych problemów ze zwrotami i zmianami.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#142 PostWysłany: 29 Mar 2022 20:00 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 22
cena u przewoźnika 1800, cena na opodo 1500, wiec nie ma co ryzykować i zamówiłem bilety bezpośrednio na stronie linii lotniczej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 30 Mar 2022 11:33 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
No nie jestem pewny czy daliście koledze dobrą radę, 300 zeta to duża różnica a prawdopodobieństwo że jakiś problem wyniknie - niewielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 30 Mar 2022 11:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Prawdopodobieństwo zależy od trasy, dat podróży i linii ; w wielu przypadkach jest IMO bardzo duże - wystarczy zmiana rozkładu wymagająca rewalidacji biletu i na ogół już zaczynają się w przypadku tych OTA schody, jeśli linia nie dotyka biletów agencyjnych (w praktyce większość przewoźników).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 30 Mar 2022 12:27 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Ze skandynawskimi OTA rzadko są problemy, tam bym spróbował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 01 Kwi 2022 19:13 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
@marek2011 generalnie masz rację a zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy załatwienie jakiejkolwiek reklamacji w OTA to jest droga przez mękę i walka z wiatrakami.
ale na swoim przykładzie widzę to trochę inaczej:
na około tysiąc biletów, które w ciągu ostatnich 10 lat kupowałem (dla siebie i innych) około połowa było kupowanych z różnych OTA (bo tanie linie to tylko na stronie przewoźnika). Z tego kilkanaście razy były jakieś komplikacje i problemy, a z tego jedynie kilka razy miałem totalną wtopę, nic nie udało się załatwić i byłem w plecy (największa moja porażka to Travelgenio).
Reasumując: kupując nie bezpośrednio na stronie linii tylko poprzez OTA oszczędziłem wiele tysięcy pln a straciłem kilka tysięcy.
Z kolei kupując bezpośrednio na stronie linii też ryzykujesz, że w razie problemów będą kombinowali, może trochę mniej niż OTA ale będą. Z Lufthansą moja zabawa o odszkodowanie skończyła się w sądzie, trwała dwa lata zanim wypłacili kasę (tutaj wielkie brawa dla kancelarii AirCompensa!).
Góra
 Profil Relacje PM off
miaga uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 11 Paź 2022 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Kolejny raz potwierdza się opinia na temat Expedii, że to chyba najlepszy pośrednik jaki obecnie jest na rynku.
Zakup biletu w lutym 2020 na lot w listopadzie 2020.
Anulacja ze względu na C19 i otrzymuję voucher od Air New Zealand do wykorzystania do końca 2021.
Oczywiście NZ ciągle zamknięta, a ja zapominam na jakiś czas o temacie.
Wracam po ponad dwóch latach i na czacie po kilku minutach miłej rozmowy z agentką Expedii dostaję potwierdzenie realizacji zwrotu środków w pełnej kwocie.
Klasa światowa!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Skyscanner / kayak
#148 PostWysłany: 16 Lis 2022 15:56 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Mam pytanie odnośnie sytuacji, która miała ostatnio miejsce, mianowicie: szukam lotów na trasie BER - CUN i od jakiegoś czasu wiszą na tych stronach bilety po 2k.
W końcu zdecydowałem się na zakup przez jedno z OTA ale dostałem dziś zwrotkę (po około kilku h od zakupu), że biletów w tej cenie niestety nie mają dostępnych i rezerwacja jest anulowana.
Na kayaku z kolei pokazuje jeszcze dostępność na powyższe połączenia ale w ramach linii American Airlines - przy chęci zakupu przekierowuje na stronę przewoźnika a tam wyskakuje error, że w tej cenie biletów nie mają.
Dodatkowo podczas wyszukiwania lotów pojawia się sporo opcji liniami iberia, finnair, british itp - wszystko w tym samym terminie tj. 9.01.23 powrót 21.01.23 -> ale gdy takie same daty wybieram np. na stronie finnair to wypluwa informację, że nie latają w ogóle w tych dniach.

Jak to możliwe, że wiszą te ceny od dobrego tygodnia na wyszukiwarkach, ale nie ma możliwości ich zakupić? Pierwszy raz mam taką sytuację, kiedyś raz korzystał z gotogate przy zakupie biletu i było okey, później zazwyczaj kupowałem bezpośrednio natomiast teraz nie ukrywam skusiła mnie dosyć niska cena na OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skyscanner / kayak
#149 PostWysłany: 16 Lis 2022 16:11 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Wyszukiwarki i OTA mają czasem nieaktualne ceny, zdarza się. Skończyła się promocja albo wyprzedały się bilety w najniższej taryfie, zmiana siatki albo jeszcze coś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skyscanner / kayak
#150 PostWysłany: 16 Lis 2022 18:05 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
loty aa kupuj przed expedia, zawsze tam sa dostępne jesli gdzie indzie nie da sie kupic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skyscanner / kayak
#151 PostWysłany: 16 Lis 2022 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Zamiast szukać na Skyscanner/Kayak wejdź bezpośrednio na Expedia, Orbitz lub Priceline i tam sprawdź czy są dostępne.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 17 Lis 2022 12:18 

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 39
Loty: 99
Kilometry: 151 091
Czy znajdę gdzieś w prosty sposób zestawienie opłat pobieranych przez poszczególnych pośredników?
Chodzi mi w szczególności o opłatę pobieraną w przypadku odwołania lotu.

Czy wszyscy mają takie złodziejskie stawki jak ticket.no? Kupiłem 2 bilety po 900 zł za sztukę, BA odwołało lot a ticket.no potrącił mi opłatę za 600 zł z rezerwacji kosztującej 1800 - czyli ponad 30%.
Teraz widzę tanie bilety do USA z Berlina, ale trochę boję się kupić, bo znowu ja nie polecę a ktoś na mnie zarobi kasę. Jednym z pośredników jest SuperSaver. Czy dobrze rozumiem, że w przypadku anulacji tego lotu przez linię potrąconego zostanie tylko 70 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 17 Lis 2022 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kup bezposrednio u lini?

Badz tez expedia, priceline, booking, orbitz, kiwi - one nie maja oplat. Z innymi to loteria, jedynie ma sens jak lot u lini kosztuje 2000zl a tam <1500zl to warte ryzyka.
Srednio tak z 1/100 lotów jest anulowany (im wczesniej kupimy lot tym szansa wieksza) wiec kazdy musi sobie oszacowac ryzyko i zrozumiec dlaczego OTA jest w stanie sprzedac bilet za 2000zl w cenie 1800zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 07 Lut 2023 00:17 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 8
Szanowni,
mam za sobą w sumie kilkanaście lotów Wizz Airem oraz Ryanairem. Do tej pory zawsze kupowałem bilety bezpośrednio na stronach ww. Teraz mam zadanie kupić bilety dla większej ekipy i zauważyłem, że Kayak, Skyscanner przekierowują na strony pośredników typu Go To Gate, czy podobnych. Oszczędność na bilecie to około 80 zł, więc przy ośmiu biletach to już 640 zł.
Czym ryzykuję dokonując rezerwację przez takiego pośrednika? Dodam, że chodzi o najprostsze, bezpośrednie połączenia - żadnych składaków, itp.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 07 Lut 2023 09:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 07 Lut 2023 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@baltin
ota,forum,1568

A tu konkretnie o GoToGateHell

gotogate-pl,1568,49542

W6 i GTG to nie jest dobre połączenie. W razie zmiany rozkładowej/anulacji dość prawdopodobny klops.
BTW, to raczej zły dział na takie pytania, panie @baltin ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 07 Lut 2023 01:12 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Jeśli lot jest w mało odległym terminie to przy tej różnicy cenowej warto. Tylko módl się, żeby nie było zmiany rozkładowej ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 07 Lut 2023 13:45 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 8
Dzięki za odpowiedzi i za przekierowanie do właściwego działu.
Jeszcze pozwolę sobie dopytać: zmiana rozkładowa oznacza w tym przypadku istotną zmianę połączenia (wycofanie, zmiana dni, strajki pracowników/pilotów) dokonaną przez Ryanair, ale nie zwykłe opóźnienie?
Tak jak wspominałem podróżowałem low costami już kilkanaście razy i nigdy jakiejkolwiek przygody nie miałem, więc nawet nie wiem co sobie wyobrażać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 07 Lut 2023 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak, te co wspomniales choc pewnie i nawet wieksze przesuniecia godzin z 9 na 12 pewnie daloby niektórym OTA pole do pobrania oplaty.
Te oplaty sa rozne od 50-100e za bilet wiec przy 8 osobach mogla by byc spora kwota, nawet jak taki Wizzair anuluje lot bo np. usunal z rozkladu to odda kase, gdzie OTA pobierze oplate za obsluge i ostatecznie nie dostaniesz zwrotu.
Równiez przejrzyj ceny bagazy i innych opcji bo tam tez sa czesto drozsze, nizsza cena jest po to zeby cie przyciagnac a potem ostatecznie jak dokupisz bagaz, bedzie chcial zaplacic swoja debetówka Visa to sie okaze ze cena jest wyzsza niz bezposrednio. Wiec nie porównuj ceny z Kayaka, porównaj cene po wpisaniu karty platniczej i przed kliknieciem przycisku "Kup" 8-)

Jak lot za 2-3 miesiace, bezposredni z podrecznym to mozna próbowac, wiekszosc tu za 80zl zniki ryzykowalaby - tylko trzeba wiedziec ze jak cos pojdzie nie tak to kasa stracona i trzeba albo odpuscic wakacje badz kupowac nowy lot na jutro gdzie indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
baltin uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 13 Mar 2023 20:39 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Nigdy nie kupowałem przez pośrednika i zastanawiam się nad kupnem biletu. Ale trochę się obawiam, bo czytam opinie ludzi i co drugie są nie najlepsze.
Czy jest sens kupować, ryzykować?

Które z tych wszystkich jest teoretycznie najlepsze/najpewniejsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 13 Mar 2023 21:18 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
A jakie OTA do wyboru masz?
Ja korzystałem z kiwi, gotogate, opodo, mytrip i żadnych problemów nie było.
Brałem i przeloty ryanairem za 100zl, i np do Azji czy Ameryki południowej po 2000+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group