Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 03 Gru 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
@wiater, skoro mogles wybrac miejsca i nie policzyli to Twoje szczescie!
Na wszelki wypadek sprawdz sobie w Locie czy te miejsca sa rzeczywiscie zarezerwowane. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 23 Sty 2019 10:10 

Loty: 165
Kilometry: 215 783
srebrny
Jak to jest z tym bagażem przy bilecie zakupionym na OTA? Znalazłem na google flights dogodne połączenie ORD-KRK-ORD, różne kombinacje *A w podobnych cenach, loty głównie United, Lufthansą, czasem Swiss. Przechodzę na stronę przewoźnika i jest informacja że bagaż rejestrowany nie przysługuje w tej taryfie i można dokupić np. za 110 USD. Wyszukuję dokładnie te same połączenia na dowolnym momondo, ceny są prawie jednakowe, a Opodo czy GoToGate podają, że 1 szt. rejestrowanego jest wliczona. Czy faktycznie mogę liczyć, że go dostanę, czy to błędne wyświetlanie taryfy i po zakupie okaże się, że i tak muszę dokupić?

#103 PostWysłany: 23 Sty 2019 11:34 

niebieski
Najprawdopodobniej błędne wyświetlanie, chociaż może tak być że np. wystawią to na innych numerach lotu albo stoku innego przewoźnika i wtedy bagaż będzie wliczony. Jeśli jesteś roszczeniowy i Ci się chce, to kup u agenta, zrób print-screeny i w razie czego dochodź zwrotu.
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#104 PostWysłany: 13 Mar 2019 17:46 

Cześć ;)
Dzisiaj kilka godzin użerałem się z infolinią ticketsów tylko po to, żeby na koniec stwierdzili, że płatność revolutem nie przejdzie.
W związku z tym szukam OTA, które pozwoli mi na długie przesiadki w Doha po drodze do Bangkoku (na tickets.pl są możliwe 19h przesiadki).

Uratuje ktoś moje wakacje? ;)
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 13 Mar 2019 22:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Skoro to tickets.pl to nie możesz zapłacić kartą PLN?

#106 PostWysłany: 06 Maj 2019 09:43 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 2 169
Wyszukiwarka mi nie podpowiada aby był kiedykolwiek poruszany ten temat, więc zapytam - Czy ktoś korzystał z Almundo lub Aviatur?
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 29 Maj 2019 20:57 

Co lepiej wybrać - gotogate, mytrip czy tripair?

Pierwszy raz mam kupować przez stronbę pośrednika i trochę się cykam negatywnymi opiniami :oops:
 PM off  

#108 PostWysłany: 29 Maj 2019 21:08 

Odradzam tripair, ponieważ pokazuje cenę w złotówkach, ale obciąża kartę w euro. Można być w plecy na kiepskim kursie policzonym przez Twój bank.
 Relacje PM off  

#109 PostWysłany: 29 Maj 2019 21:28 

Loty: 116
Kilometry: 251 354
srebrny
@zolty: wielu pośredników tak robi jak za bilet od razu kasa pobierana jest przez linię lotniczą, to zależy od linii i od biletu.
 Relacje PM off
apadlo lubi ten post.

#110 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:29 

niebieski
gotogate to ta sama firma co mytrip. Jeżeli jest to lot punkt-punkt po EU, który raczej nie zostanie odwołany/zmieniony to możesz kupić u najtańszego. Jeżeli wieloodcinkowy lot na inny kontynent to u żadnego wymienionego.
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 30 Maj 2019 07:32 

@opo, chciałam kupić bilet do Ho Chi Minh z Air Cina (z przesiadka w Pekinie).
Przyznam, że teraz to już poważnie zaczęłam się cykać :o :o
 PM off  

#112 PostWysłany: 30 Maj 2019 10:11 

niebieski
Jeżeli zależy Ci głównie na spokoju to kup na stronie linii lotniczej albo u innego pośrednika (ale wtedy będzie tylko minimalnie taniej niż w Air China lub wręcz drożej). Jeżeli zależy Ci na zbiciu maksymalnym ceny to kup u najtańszego pośrednika.
Jeżeli zysk np. w mytrip to powiedzmy 100zł na całej rezerwacji to szkoda nerwów. Osobiście w mytrip i klonach kupuję tylko bilety po EU u dyżych i stabilnych linii lotniczych, które nie żonglują specjalnie rozkładem.
 Relacje PM off  

#113 PostWysłany: 30 Maj 2019 10:23 

@opo, bardzo dziękuję za odpowiedź ;)
Właśnie jeszcze nie zdecydowałam, czy mój spokój ducha jest cenniejszy niż pieniądze :lol:
Ceny na gotogate i mytrip to jakieś 1600 zł, a bezpośrednio u Air China prawie 2500 zł i po prostu jestem trochę zaskoczona tak dużą różnicą....
A opinie gotogate i mytrip wszędzie są bardzo negatywne :>
 PM off  

#114 PostWysłany: 30 Maj 2019 10:44 

niebieski
@Margot95
skoro różnica jest znacząca to sprawdź na multiwyszukiwarce np. momondo czy skyscanner czy inny, lepszy pośrednik nie ma jedynie delikatnie gorszej ceny niż mytrip/gotogate. Nie zawsze warto klikać w pierwszą, najniższą ofertę, bo różnica w cenie przy kolejnych, czasami lepszych, czasami gorszych OTA, może to być raptem +/- kilka złotych.
 Relacje PM off  

#115 PostWysłany: 31 Maj 2019 00:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Kupowałem kilkakrotnie na gotogate i mytrip, w tym jedna rezerwacja Air China do Taipei. Nie miałem zastrzeżeń, wszystko było w porządku. Raz trafiła mi się zmiana rozkładu w Aegean - zrezygnowałem z lotów, zwrot pieniędzy po 3 tygodniach. Na stronach .pl zawsze obciążenie w złotych.
Potwierdzam "problem" walutowy z tripair.pl - pisałem tutaj tripair-opinie,1568,123268#p1145104

#116 PostWysłany: 31 Maj 2019 08:15 

niebieski
Również kupuję z mytrip/gotogate, bo jestem ryzykantem i świadomie wiem co kupuję i z czym się to wiąże. Też kupowałem Air China z przesiadką w PEK na mytrip i też było wszystko OK ale miałem świadomość na co się godzę i w przypadku problemów trzeba będzie zapłacić ponad 100zł/os za "obsługę". Problem z OTA jest taki, że dopóki wszystko jest OK to jest dobrze, wieszanie kotów zaczyna się po pojawieniu się pierwszych problemów i konieczności kontaktu z OTA. Dla osób, które mało latają i cenią sobie spokój ducha ponad kilka złotych polecam zawsze kupowanie na stronie linii ew. wybieranie droższych OTA z którymi da się coś sensownie zrobić niż tylko płać i płacz.
 Relacje PM off  

#117 PostWysłany: 04 Lip 2019 08:18 
Awatar użytkownika

Czytam o tych pośrednikach i mam mieszane uczucia.

Będę kupował niebawem lot do Stanów. Zastanawiam się czy kupić w gotogate.pl, mytrip.pl itp czy na stronie linii lotniczej.
Nie ukrywam, że chce mieć spokój przy kupnie biletu. Żeby potem nie było komplikacji.
Dlatego nie wiem czy kupować na Janusza i oszczędzić, czy po prostu przez linie lotnicze.
 Relacje PM off  

#118 PostWysłany: 04 Lip 2019 08:27 

platynowy
Dużo zależy od skali oszczędności.Jeśli różnica na korzyść OTA nie jest spora,to lepiej kupić bezpośrednio na stronie linii.
 Relacje PM off
szalona ostryga uważa post za pomocny.

#119 PostWysłany: 04 Lip 2019 09:07 
Awatar użytkownika

Właśnie będę starał się na bieżąco porównywać ceny

Na pewno LOTem nie chcę lecieć.

Jest jakaś strona z porównywaniem cen pośrednika z linia lotniczej?
 Relacje PM off  

#120 PostWysłany: 04 Lip 2019 09:11 

platynowy
Zobacz np. https://www.skyscanner.pl/
 Relacje PM off
szalona ostryga uważa post za pomocny.

[ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości