Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Okolice Ushuaia
#1 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Będę miał 2x 1 dzień wolnego w Ushuaia. Jakie są ciekawe opcje na miejscu? Może coś zorganizowanego?
Czy do/z Parku Narodowego Ziemi Ognistej jeździ jakiś regularny transport? Jaki szlak warto?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#2 PostWysłany: 23 Lip 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@cart Jeździ zorganizowany transport. Busy bodajże spod informacji turystycznej Ushaia. Kila razy dziennie, rozkład dostaniesz w informacji turystycznej. Dostaniesz tam też mapkę szlaków turystycznych w Parku Narodowym. Ja wybrałem trzydniowy, zahaczający o Bahia Lapatia i Lago Roca. Szlaki świetnie opisane, trekking to sama przyjemność :)

Warto popłynąć w rejs kanałem Beagla i zobaczyć z bliska kormorany i pingwiny. Jak masz więcej funduszy >2000 USD to pewnie warto popłynąć na przylądek Horn.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#3 PostWysłany: 24 Lip 2017 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Super, dzięki. Co polecasz na 1 dzień w Parku?

Kanał Beagle, kormorany i pingwiny zobaczę na rejsie na Antarktydę :-). Dlatego mam dzień przed rejsem i dzień po rejsie do zagospodarowania.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#4 PostWysłany: 24 Lip 2017 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@cart uchylisz rąbka tajemnicy i napiszesz z jaką firmą płyniesz/kiedy i za ile?
Będę wdzięczny za taką garść informacji.

Pozdro i zazdro ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#5 PostWysłany: 24 Lip 2017 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Napaliłem się na Antarpply na listopad 2018 jak wrzucili nowy rozkład i dali cenę 4770$ i nawet założyłem wstępną rezerwację. Potem jednak szukałem na coś wcześniej i znalazłem Oceanwide Expeditions za 4550 euro na marzec, gdzie rejs nazywa się Whale Watching Voyage. Zdecydowałem się więc na marzec, choć to już końcówka sezonu, ale wieloryby do mnie zdecydowanie przemawiają :-)

Kupiłem do tego przeloty za mile do wodospadów Iguassu, a powrót z Montevideo. Nie było nic dostępnego do/z Buenos. Przeloty po Argentynie udało mi się chyba z błędem, bo za trasę IGR-USH-AEP zapłaciłem 650 zł.

Masa kasy, ale marzenia trzeba realizować. Oryginalnie chciałem z South Georgia, ale rejs wtedy to 3 tygodnie (i cena x2), no i nie chciałem przeginać z żoną, bo jadę sam ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#6 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:31 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Podbijam temat bo też będę miała 1 dzień w Ushuaia. Czy punkt informacyjny skąd odjeżdzją busy do Parku jest jeden w miasteczku ? to daleko od portu ? może ktos pamięta przyblizone godziny odjazdów,albo z jaką częstotliwością jeżdzą, ?
Czy można to jakoś połaczyć z pociągiem End of the World ?
Ile srednio czasu zajmuje trek do Laguny Esmeralda?
dzieki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#7 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja bym osobiscie na jeden dzien polecil albo jakas wycieczke lodka - zazwyczaj albo wyjazd rano albo po poludniu i albo zobaczyc pingwiny badz tez te podstawowe poogladac malutkie wyspeki dookola i z tamtad jest super widok na góry.

Tak jeszcze z ciekawych miejsc polecam Laguna Esmeralda - mozna dalej wspinac sie na góre jak ktos ma wiecej czasu.
https://www.google.co.uk/maps/@-54.6926 ... 704!8i4352

Ile zajmuje trek? Z Ushuai? Skorzystaj z google map i zobacz ile sie idzie. Z parkingu przy glownej to ok. 1h piechota.

Ogólnie polecam podrózowanie na stopa, Argentynczycy z checia zabieraja jak i tez turysci, autobusy tam niezbyt czesto jezdza a samochody drogie zlwaszcza ze ciekawe miejsca z Ushuai nie sa tak wcale daleko wiec wypozyczac samochód zeby przejechac 20km to troche bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#8 PostWysłany: 22 Paź 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Pół dnia byłem na lodowcu Martial. Można podjechać taksówką za 20zł.
Drugi dzień byłem w parku. Autobusy są rzut beretem od portu i jeżdżą co 30-60 minut (jest konkurencja). Można zrobić treki na cały dzień, ale ja miałem siły na pół dnia.
Zobacz antarktyda-czyli-jak-zdobywalem-moj-7-kontynent,1567,131549?start=40#p1113515
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#9 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Ja polecam Lagunę Esmeralda, krótki trekking a widoki zapierają
Załącznik:
IMG_1629.JPG
IMG_1629.JPG [ 115.64 KiB | Obejrzany 3399 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#10 PostWysłany: 22 Paź 2018 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam lodowiec Martial, ja sie jeszcze zalapalem jak funkcjonowal wyciag.
Poza tym mozna wypozyczyc awionetke i polatac nad okolica i kanalem Beagle, tak jak wspominalem w mojej relacji o Antarktydzie, widoki niesamowite, ale strasznie rzucalo, gdyz pogoda potrafi sie szybko zmienic w Ushuaia. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#11 PostWysłany: 28 Paź 2018 18:26 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dziekuję wam za podpowiedzi i jeszcze podrążę troche temat.
Przylatuję do Ushuaia o 11 a statek odpływa o g. 18. Czy czasowo jest szansa,aby po wejściu na pokłąd jeszcze wyjść na miasto tzn bardziej w góry i coś zobaczyć ?
Statek płynie przez kanał Beagle,czy z pokładu będzie widać zwierzaki na wysepkach , czy jednak lepiej dodatkowo popłynąć katamaranem ? nie chciałąbym za bardzo dublować planu, bo mam tylko jeden pełny dzień w U. po rejsie i chce go na maxa wykorzystać.
Bardzo mi sie podoba trek do Laguny Esmeralda. Czy na drugą połowe dnia jest sens planować lodowiec Martial ( czy wyciągu już nie ma?) albo Park Ziemi Ognistej ?
Czy ktos jechał do Parku pociagiem ? jak widokowo, czasowo?
Aha i jeszcze jedno - czy może wiecie gdzie kupić plaster za ucho Transderm V na chorobe lokomocyjna . Wiem,że jest w US ,ale niestety tylko na recepte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#12 PostWysłany: 28 Paź 2018 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Płyniesz na Antarktydę? Jeśli tak to plastry ma lekarz. U mnie kosztował 15 euro i zdecydowanie warto kupić.

Masz mało czasu, więc polecam Ci lodowiec Martial. Zanim się wytoczysz z lotniska, coś zjesz to będzie 13. Trek na 3-4h (zależnie od kondycji). Kolejka nie działa. Trzeba podjechać taksówką na rozpoczęcie treku.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#13 PostWysłany: 28 Paź 2018 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nelciowata napisał(a):
Dziekuję wam za podpowiedzi i jeszcze podrążę troche temat.
Przylatuję do Ushuaia o 11 a statek odpływa o g. 18. Czy czasowo jest szansa,aby po wejściu na pokłąd jeszcze wyjść na miasto tzn bardziej w góry i coś zobaczyć ?
Statek płynie przez kanał Beagle,czy z pokładu będzie widać zwierzaki na wysepkach , czy jednak lepiej dodatkowo popłynąć katamaranem ? nie chciałąbym za bardzo dublować planu, bo mam tylko jeden pełny dzień w U. po rejsie i chce go na maxa wykorzystać.
Bardzo mi sie podoba trek do Laguny Esmeralda. Czy na drugą połowe dnia jest sens planować lodowiec Martial ( czy wyciągu już nie ma?) albo Park Ziemi Ognistej ?
Czy ktos jechał do Parku pociagiem ? jak widokowo, czasowo?
Aha i jeszcze jedno - czy może wiecie gdzie kupić plaster za ucho Transderm V na chorobe lokomocyjna . Wiem,że jest w US ,ale niestety tylko na recepte


Po przylocie polecam wyluzowac, np. spacer po miescie, a pozniej zakotwiczyc w fajnej knajpce, napic sie browarka Cape Horn czy podelektowac winkiem. ;)
Załącznik:
Cape Horn.JPG
Cape Horn.JPG [ 64.27 KiB | Obejrzany 3176 razy ]


Napisz cos wiecej co to za statek i jaka trasa dokladnie. ;)
Ja bylem dodatkowo katamaranem, widzialem na wysepkach lwy morskie, kormorany i inne ptaki, a pingwiny sie gdzies pochowaly.

Wyciag na Martial juz nie funkcjonuje, pewnie sie nie rentowal, bo praktycznie nie bylo chetnych, ale mi sie udalo jeszcze zalapac, tak jak wspominalem. :D
Załącznik:
Wyciag Martial.JPG
Wyciag Martial.JPG [ 83.24 KiB | Obejrzany 3176 razy ]

Pociagiem w parku jechalem, ale jedzie b. wolno, nie pamietam dokladnie ale chyba z godzine jechal, mysle ze pol dnia powinno sie zarezerwowac.
Transderm V nie uzywalem podczas mojej wyprawy na Antarktyde to nie wiem.

BTW jesli startujesz na Antarktyde to chetnie przesle linka do mojej relacji przez pw. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#14 PostWysłany: 29 Paź 2018 08:49 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
tak Antarktyda :D
Czy po zaczekowaniu sie na statek można jeszcze bez problemu wyjśc na ląd ? nie zawsze jest to możlwe, nie w wiem jak jest w Ushuaia.
Czy trek na lodowiec Martial bedzie krótszy ( licząc dojazd) niż laguna Esmeralda? Wtedy może lagunke zostawie na po rejsie a przed pójde na lodowiec.
Ale jak bede zmeczona po locie to opcja miasto i piwko z taką nazwą ! też brzmi nieżle.
Czy może ktoś robił trek na lagune szmaragdowa? ciekawsza od Esmeralda?
Czyli rozumiem, że płynąc statkiem po kanale niewiele jednak zwierzaków widać ? rozważam wiec opcję dodatkowego rejsu katamaranem,ale nie wiem czy po rejsie nie będe miala serdecznie dosyć kołysania he he
Czy widoki z pociągu warte zachodu ? czy jednak lepiej czas spedzic na trek ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#15 PostWysłany: 29 Paź 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@nelciowata sprawdz sobie odleglosci w google maps. ;)
Po zaczekowaniu na statek prawdopodobnie nie bedzie takiej mozliwosci, ze wzgledu na kontrole paszportowa, zreszta musialabys zapytac crew.
A jaki statek i jaka trasa?
Anyway polecam dodatkowo katamaran.
Btw na Drake Passage kolysanie gwarantowane.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 29 Paź 2018 13:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#16 PostWysłany: 29 Paź 2018 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Jak wypłyniesz o 18 to i tak już będzie ciemno i z oglądania kanału nici. Ja miałem wypłynąć o 16, ale czekali jeszcze na spóźniony samolot i wypłynęliśmy po 18.30. Jak się zadekujesz na statek to już nie wyjdziesz, a warto wejść jak najszybciej (nawet przed godziną oficjalnego rozpoczęcia) to sobie zajmiesz dolne łóżko (u mnie nie były przydzielane z góry). No chyba, że masz kabinę dwuosobową.
Plaster bierz od razu pierwszego wieczoru, bo po północy zacznie bujać a mija ze 3h zanim plaster zacznie działać.

Czym płyniesz i jaka trasa?

PS. rozważ przylot dzień wcześniej. Mój samolot odwołano z powodu burzy i byłem na styk, ale miałem właśnie ten dzień zapasu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#17 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:26 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
CCC wyślij mi pls relację na priva. Chetnie poczytam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#18 PostWysłany: 12 Gru 2018 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@nelciowata, wyslalem. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#19 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:06 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
@cccc Ja też poproszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#20 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Chan nie ma sprawy. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group