Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Okolice Ushuaia
#41 PostWysłany: 20 Paź 2019 07:13 

złoty
@nelciowata
Jeszcze jedno miejsce, jeśli czasu zabraknie. Koło hotelu Arakur, już poza miastem, z 10 minut jazdy, zaczyna się niesamowity las. Jest ścieżka, można zrobić pętlę, a widoki są więcej niż niezłe 8-), także z góry na miasto i Kanał. Świetne miejsce i warto, wystarczy 1-2h. Spacer zajmuje mniej czasu i wysiłku niż Martial, a miejsce może się nawet bardziej podobać, omszały bukowy las jest niepowtarzalny.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 28 Lis 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Loty: 153
Kilometry: 451 125
platynowy
Hej,

Mam kilka pytań o całodzienną organizację atrakcji w Ushuaia, Będę tam 12h od 9.00 do 21.00
Obawiam się, że nie zdążę na pociąg poranny (9.30). Wg rozkładu jest jeszcze o 12.00 i 15.00 w związku z tym pytanie, czy ta kolejka jest warta tworzenia planu pod nią, czy lepiej taxi bądź busem dojechać do PN Tierra del Fuego, a np. na godzinę 14.30 lub 16.00 zarezerwować katamaran po kanale Beagle ? Ile przeznaczyć czasu na park ?
Z tego co podaje expedia to koszt łódki po kanale to 50$/os. Czy to stała stawka czy zawyżona?
A może inaczej ułożyć dzień, jakieś sugestię ?
Z góry dzięki

#43 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:26 
Awatar użytkownika

srebrny
@J.1 ja chyba bym łódkę odpuścił zwłaszcza, że jak dobrze pamiętam płyniesz na C7 ;) na kanale poza latarnią i wylegującymi się lwami morskimi to za dużo nie zobaczysz, pingwiny widzieliśmy pływające w porcie. Te 50$ wydaje się dość zawyżone ale byliśmy tam kilka lat temu i nie pamiętam dokładnie kosztu biletów ( kupowaliśmy koło portu) a peso od tego czasu przeżyło kilka upadków . Park wydaje mi się dużo ciekawszy bez problemu dojedziesz busikiem a przy dobrej pogodzie jest tam co oglądać. Udanej wyprawy :D I nie powiem zazdroszczę tego C7 ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.

#44 PostWysłany: 30 Lis 2019 11:02 

niebieski
Ja bym podzieliła czas między Park i Lagunę Esmeralda. Park jest absolutnie wspaniały, można tam śmiało spędzić i cały dzień,ale trek do Laguny i sama laguna też jest super i warto to przeżyć.Spacerek po mieście też wskazany
Kanał Beagle rewelacja,ale jesli płyniesz dalej, to będziesz go mógł i tak podziwiac
Fota z parku
Image
Laguna Esmeralda
Image
Kanał Beagle
Image
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 01 Lut 2020 23:52 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 480 643
niebieski
Aktualne ceny transportu w Ushuaia, busy odjeżdżają co godzinę, z tego co zrozumiałem kobietę w budce to startują od 10 rano (kwoty w dwie strony)
- laguna Esmeralda 600 peso
- lodowiec Martial 400 peso
- park 900 peso
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#46 PostWysłany: 09 Lut 2020 23:46 

Loty: 221
Kilometry: 299 444
niebieski
Całkiem dobrze działa też autostop. Nam chwilkę zajęło zarówno złapanie transportu do Laguny jak i do parku. Z powrotem też nie było problemów.
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 10 Lut 2020 08:15 
Awatar użytkownika

Loty: 229
Kilometry: 506 407
niebieski
Potwierdzam również te dwa miejsca robiłem autostopem , nie było problemów .

Image
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 22 Sty 2021 15:36 

Loty: 190
Kilometry: 267 279
niebieski
-- 22 Sty 2021 15:28 --

gecko napisał(a):
@cart Jeździ zorganizowany transport. Busy bodajże spod informacji turystycznej Ushaia. Kila razy dziennie, rozkład dostaniesz w informacji turystycznej. Dostaniesz tam też mapkę szlaków turystycznych w Parku Narodowym. Ja wybrałem trzydniowy, zahaczający o Bahia Lapatia i Lago Roca. Szlaki świetnie opisane, trekking to sama przyjemność :)

Warto popłynąć w rejs kanałem Beagla i zobaczyć z bliska kormorany i pingwiny. Jak masz więcej funduszy >2000 USD to pewnie warto popłynąć na przylądek Horn.

A czy nie ma lotów helikopterem z Ushuala na przylądek Horn? Coś gdzieś o tym czytałem. Nie wiem czy nie w Rough Guide.
I te 2000USD to nie jest przypadkiem za kurs statkiem? Bo chyba są inne ceny za kurs prywatną łodzią?

-- 22 Sty 2021 15:36 --

Cena na rok 2020/21 - Ushuala Beagle Channel – 3 godzinny kurs to koszt ARS1300 + ARS20 (podatek). Razem jakieś 58PLN
Okręcik płynie do Isla de los Labos oraz Faro Les Eclaireurs (latarni)

Dodam też trochę informacji o parku
Parque Nacional Tierra del Fuego – 8-20, ARS350 - 15PLN
- dojaz bus co godzinę 9-17 ARS500/22PLN return z przystanku Maipu i Fadul
- taxi do Lago Roca ARS930/41PLN, Bahia Lapataia – ARS1115
- stop
- pociąg – 9:30 i 12 – https://www.trendelfindelmundo.com.ar – ARS3200/139PLN. Stacja znajduje się 8km od miasta, dojazd taxi - ARS650
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 22 Sty 2021 18:21 

złoty
Nie wiem, skąd wziąłeś te ceny i po jakim kursie, ja pamiętam natomiast, że cena wstępu do tego parku mnie przerosła. Co prawda byłem tam prawie 4 lata temu, peso było wtedy dość stabilne i generalnie nie było tanio. Nie wydaje mi się, żebym był jakiś strasznie skąpy ;) i 10 dolców/os nie jest kwotą zaporową, ale tyle to tam kosztował wstęp dla obywateli Argentyny :? Dla mieszkańców Tierra del Fuego był nawet trochę taniej. Dla cudzoziemców natomiast było to około 50 USD/os :shock: Pojechaliśmy tam ostatniego dnia pobytu wynajętym autem na kilkugodzinną przejażdżkę i zwyczajnie zrezygnowaliśmy z wjazdu do Parku, zapłacenie za 2-3 godzinną przejażdżkę 100 USD wydało nam się przegięciem. Droga jest przegrodzona, po prostu dalej nie pojedziesz. Miejscowego też trudno udawać, nawet znając co nieco hiszpański, po 3 słowach poznają :lol: .
Jak widzę dywagacje są czysto teoretyczne, bo park jest otwarty tylko dla lokalesów.

Ps. Loty helikopterem czy wynajęcie łodzi w tych rejonach świata to raczej atrakcja dla osób, które nie szukają info na forum podróżniczym :lol:
 Relacje PM off  

[ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości