Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Sie 2017 21:03 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na przełomie wieków w czasie rządów Gulianiego spędziłem w Nowym Jorku 3 lata ( tak , troszkę sie zasiedziałem ;) Mimo tego , że pózniej odwiedziłem jeszcze mnóstwo pięknych miast zawsze stwierdzę , że Nowy Jork jest "the one and only". Każdy ma swoje zdanie -jest brzydki , jest brudny , jest piękny....I z każdym się zgodzę. Ale dla mnie Nowy Jork jest po prostu jedyny , wyjątkowy!!!
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#62 PostWysłany: 25 Sie 2017 21:09 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@samaki9
Dla mnie byl tez wyjatkowy i wyjatkowo stracilem duzo kasy przez dlugi weekend. :D
Niemniej uwazam za fascynujace miasto.
Zapomnialem tylko kupic fajnych szklanek do Whisky, swietne szklanki byly w hotelu pana Prezydenta, ale zapomnialem zapytac, czy by odsprzedali.
Anyway, bedzie okazja znow poleciec. ;)
Napisz cos wiecej, jak znajdziesz czas, wzbogacisz forum, bo ostatnio relacje topnieja, jak sniegi Antarktydy...

Pozdrawiam i fajnego weekendu.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.

#63 PostWysłany: 25 Sie 2017 23:02 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Niestety , ale jestem słabym pisarzem...A i kącika wspomnień to chyba na forum nie prowadzimy...;) . Dawne czasy i raczej moje doświadczenie jest już nikomu nie potrzebne. No bo komu może się przydać informacja o wjezdzie na 102 piętro WTC z 2000 roku ?
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#64 PostWysłany: 25 Sie 2017 23:48 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Sluchaj, mnie akurat interesuje, moj przelot AA do NY w 2001, kilka dni po zdarzeniach byl anulowany i NY zwiedzilem dopiero w tym roku.
Napisz prosze o swoich wrazeniach, a jak nie chcesz, to rozumiem. :)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 25 Sie 2017 23:51 

wawaking napisał(a):
Witam szukam porady czy warto odwiedzić muzeum 9/11?
Widzę że są 4 opcje
1-9/11 muzeum i memorial za 26$
2- 9/11 tribute muzeum,gallery admision i walking tour za 25$
3- 9/11 tribute muzeum gallery admision
4-Ground Zero Museum Workshop hands on 9/11 tour za 25$
Którą opcję wybrać? Czym to sie różni?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

https://911groundzero.com/img/911site.jpg

Memorial jest za darmo, tylko muzuem jest płatne. Ja akurat byłam we wtorek, bo od 17 jest darmowe wejście. Z tym, że po bilety trzeba stać w kolejce już od przynajmniej 16, no i w samym muzuem są tłumy. Jeżeli szkoda Ci czasu to wg oficjalnej strony (https://www.911memorial.org/visit-museum-1)

24$ samo wejście do muzuem
44$ muzuem z przewodnikiem
39$ muzuem+oprowadzenie z przewodnikiem po 9/11 Memorial

Według mnie koniecznie.
 Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.

#66 PostWysłany: 28 Sie 2017 15:39 

@cccc jeśli to nie tajemnica, to zdradź swoje miejsce noclegu na manhattanie, to też poszukuje czegoś fajnego :)
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 28 Sie 2017 15:45 

srebrny
Cytuj:
zdradź swoje miejsce noclegu na manhattanie

Się zdziwisz...;-)
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 28 Sie 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
rasing napisał(a):
@cccc jeśli to nie tajemnica, to zdradź swoje miejsce noclegu na manhattanie, to też poszukuje czegoś fajnego :)

Nie ma problemu, wzialem te 2 ostatnie hostele 2+1, ktore kolega @boots mi polecil, szukalem blisko Central Park, przy czym tego ostatniego nie polecam, gdyz wyjatkowo sztywna atmosfera. :)
W razie czego, to kolega @boots jest winny. :D
boots napisał(a):
The Plaza, The Pierre, JW Marriott Essex, Trump International Hotel & Tower,

Tak na marginesie, mogla byc fajna relacja, ALE...ALE...ALE... ;)

Pozdrawiam.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 29 Sie 2017 08:55 

troszkę za niski standard dla mnie chlopaki :) bede musial poszukac czegos na wlasna reke :D
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 29 Sie 2017 18:20 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@rasing
Rozumiem, nie koniecznie nalezy sugerowac sie poradami z forum, pozdr. 8-)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 12 Lis 2017 01:05 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
jaco027 napisał(a):
Czesto najciekawsze widoki sa nie z samej atrakcji turystycznej, tylko "na" atrakcje turystyczna: vide Empire State, Elis Island, Roosvelt Island, Times Sqaure, Broadway/off-Broadway/off-off-Broadway, itp, itd...TIP: Times Sqaure mozna sobie dobrze obejrzec z gory z kawiarni w Marriott Marquis (jakies 10 pietro). Zdecydowanie tylko rozczarowuje ChinaTown, nie tylko, ze nie rozniace sie od innych na swiecie, ale do tego brzydkie i smierdzace.

Przyznam, ze Chinatown w NYC, czy w Chicago sa wyjatkowo nieciekawe, a najladniejsze widzialem w Yokohamie, w Japonii.
Nie przepadam za chinszczyzna, ale wydaje mi sie ze w Yokohamie bylo najlepsze jedzenie, jakie kiedykolwiek jadlem w Chinatown. :)

Wracajac do NY, probowal ktos serniczka u Eileen's Special Cheesecake czy brunch w Sadelle's, gdzie sa najlepsze buleczki w miescie?

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 12 Lis 2017 08:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Niektorzy powiedza, ze Brooklyn to nie New York, ale od kilku lat slysze od znajomych, ze niesamowicie zmienila sie tam atmosfera i kuchnia. Sam jeszcze nie mialem okazji sprawadzac, ale sa ulice na ktorych znajdziesz podobno kuchnie z kilku kontynentow i kilkadziesiat dobrych lokali/knajp na przestrzeni kilkuset yardow. Moze warto, jesli masz szanse...
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 14 Lis 2017 03:24 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@jaco027, jaki lokal/knajpe polecasz?

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 14 Lis 2017 08:56 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Niestety nie znam z autopsji, a tylko z opowiadan znajomych i jednego tambylca, bo jakos za kazdym razem nie mam czasu na Brooklyn i tylko sie tam ew. prezesiadam :-(
Ale tutaj mozesz znalezc inspiracje. Facet juz mi kilka fajnych knajp na swiecie zapodal i nparawde bylo warto - 3ci link nawet z mapka:
http://www.travelchannel.com/shows/anth ... s/brooklyn
http://www.travelchannel.com/shows/anth ... yn-journal
https://www.yelp.com/search?find_desc=A ... klyn%2C+NY
http://www.dailymotion.com/video/x18eef2
 Relacje PM off
Akna uważa post za pomocny.

#75 PostWysłany: 26 Lis 2017 03:24 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@jaco027 dzieki za linki.
Tydzien temu wrocilem z kolejnego weekendu w NY.
Jest masa fajnych barow, mam nadzieje ze nastepnym razem pograsuje po Brooklynie, gdyz ostatnio czasu zabraklo i zwiedzilym tylko puby na Manhattanie.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 26 Lis 2017 17:41 
Awatar użytkownika

HON fly4free
To jak bedziesz sie wybieral do NYC, to daj znac. Moze sie daty zgraja i bedzie nam po drodze... :-)
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.

#77 PostWysłany: 26 Lis 2017 17:47 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, bede przez 2 kolejne weekendy, tyle ze ten pierwszy chcialbym polaczyc z Montrealem, gdyz @oskiboski wsponal ze serwuja dobre browarki rzemieslnicze. :)
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 15 Gru 2017 02:58 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Kolejne 2 weekendy spedzone w NY byly mega, przy czym ten pierwszy polaczylem z Montrealem.
BA zgubilo mi walizke, ktora odnalazla sie dopiero po kilku dniach, ale to inny temat.
Znow nie udalo mi sie zrealizowac 2 planow, pospacerowac po Central Parku, jak rowniez przejsc przez Brooklyn Bridge, mimo iz hotele byly blisko, za to zwiedzilem rozne restauracje i bary, miedzy innymi roofbar 230 Fifth w ta sobote, skad jest wspanialy widok na Empire.
Mile wspominam fajne spotkanie z kolega @kubaa96.
Podobala mi sie dinner cruise ze wspanialym skyline, muzyka live na pokladzie oraz wysmienita kolacja.
Fajnie zobaczyc ladnych i bogatych ludzi w niektorych restauracjach, np. w jednej z moich ulubionych restauracji "The Palm", gdzie za kazdym razem dostaje moje ulubione miejsce. :)
W ostatni weekend troche padal snieg i NY wygladal magicznie w bialej szacie, ale szkoda ze nie polezal.
Mozna wtedy spotkac Krolewne Sniezke, albo dobra wrozke spelniajaca zyczenia. :D
Udalo mi sie zwiedzic Bank Rezerwy Federalnej oraz American Museum of Natural History.
Bylem na 4 przedstawieniach: Chicago, Miss Saigon, Aladdin i Christmas Spectacular i warto bylo.
Poza tym poznalem 2 sympatyczne Niemki, pracujace dla AA i troche zwiedzalismy wspolnie, miedzy innymi Top of the Rock wieczorem.
Na pewno przyjemniej zwiedzac w towarzystwie anizeli samemu.

W poniedzialek rano, niedaleko mojego hotelu przy Time Squere terrorysta zdetonowal bombe, 4 osoby ranne:

https://www.washingtonpost.com/news/pos ... 25640b0b95

Prezydent Trump zada kary smierci dla oprawcy, chce zmienic przepisy imigracyjne oraz powstrzymac program laczenia rodzin dla przyjezdnych.
Mialem wrazenie, ze nikt az tak bardzo sie nie przejmowal i zycie toczylo sie dalej.
Nie tak dawno, 31.10.2017 inny terrorysta przejechal pick-upem ludzi na Manhattanie, 8 osob zginelo, 4 ciezko i 5 rannych.
Byl to pierwszy atak terrorystyczny z osobami smiertelnymi w NY po 11 wrzesnia 2001.

A jak ktos bedzie odczuwal przesyt tego fascynujacego miasta, ktore nigdy nie zasypia, to polecam wypad na spacer poza miasto do przepieknego Bear Mountain State Parku.
W sumie spedzilem juz 4 wyjatkowo fantastyczne weekendy, przyznam ze to miasto mnie mocno zaskakuje i za kazdym razem odkrywam na nowo.
Wiele sie jeszcze dzialo, ale tak krotko w telegraficznym skrocie. :D
Dobrej nocki.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#79 PostWysłany: 15 Gru 2017 14:59 

jak bylo w banku rezerw ?? jak bylem miesiac temu to nadal nie organizowali wycieczek indywidualnych ;/ a chcialbym to zloto kiedys zobaczyc :D
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 15 Gru 2017 17:40 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@rasing z tego co wiem to nie organizuja wycieczek indywidualnych, chyba ze jestes big mac-iem w jakiejs ciekawej i mniej podejrzanej organizacji i chcialbys tam zdeponowac minimum tone zlota. :lol:
Nalezalo byc wczesniej i dlugo stalismy na dworze zanim nas wpuscili, pozniej czekalismy na przewodnika.
Pani przewodniczka opowiadala przez pol godziny o historii oraz jak ten bank funkcjonuje, mozna bylo zadawac pytania.
95% zlota nalezy do roznych krajow i organizacji na Swiecie, glownie spoza USA.
Ktore kraje i jakie organizacje trzymaja tam zloto jest wielka tajemnica i nawet Pani przewodniczka nie moze o tym wiedziec. 8-)
Ja zapytalem co sie dzieje ze zlotem tych krajow, ktorych juz nie ma.
Otrzymalem odpowiedz, ze b. dobre pytanie, ale Pani przewodniczka nie potrafila odpowiedziec. 8-)
Dopiero pozniej zjechalismy na dol, aby zobaczyc te sztaby czystego zlota za kratkami.
Tak sobie pomyslalem, ile czekolad moglbym kupic dla Bezdomnych za taka jedna sztabke?
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

[ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości