Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
akurat Union Square warto odwiedzić jeszcze z dwóch powodów;
występów tanecznych Afroamerykanów i najlepsza z najlepszych czekolada na gorąco u Maxa Brennera :!:
mniaaaam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#42 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
i najlepsza z najlepszych czekolada na gorąco u Maxa Brennera :!:
mniaaaam

Uuuups jesli czekolada na mleku, to nie moge, ale za to inne napoje przejda. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
na pewno warto tam zajrzeć, dają tez burgery :lol:
http://maxbrenner.com/

najlepsze BBQ
https://www.google.pl/search?q=dinozur+ny&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=1uGaWPvkC6Li8AezvZXYBg#q=dinozaur%20bar%20ny&tbs=lf_od:-1,lf_oh:-1,lf_pqs:EAE,lf:1,lf_ui:3&rflfq=1&rlha=0&rllag=40747788,-73972475,7864&tbm=lcl&rldimm=14061650740099443617
ciekawostka*
200 m dalej jest słynny Cotton Club
http://cottonclub-newyork.com/
gdzie bije serce czarnego luda :mrgreen:

najlepszy bufet(w mojej opinii)

https://www.google.pl/maps/place/IchiUmi/@40.7465366,-73.9849793,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x5e5442b4eef0141!8m2!3d40.7465366!4d-73.9849793


pierwszy raz jadłem stone fisha, pychota

ktos wspominal High Line
obok jest rewelacyjne miejsce gdzie można zjeść świeżego homara w rozsądnej cenie

https://www.google.pl/maps/place/IchiUmi/@40.7418937,-74.0047444,3a,75y,274.03h,118.63t/data=!3m8!1e1!3m6!1s--wEIVNhGvSE%2FVMbbY7TFt5I%2FAAAAAAAArJA%2Fkxlk9jfKXpcgCOPVtF9yWuRjdN_P_zV5ACJkC!2e4!3e11!6s%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F--wEIVNhGvSE%2FVMbbY7TFt5I%2FAAAAAAAArJA%2Fkxlk9jfKXpcgCOPVtF9yWuRjdN_P_zV5ACJkC%2Fw203-h100-k-no-pi-6.318091-ya190.97977-ro4.255631-fo100%2F!7i3584!8i1792!4m5!3m4!1s0x0:0x5e5442b4eef0141!8m2!3d40.7465366!4d-73.9849793
bardzo ciekawe miejsce

warto tez zajrzec do Eataly
https://www.google.pl/search?q=eataly+nyc&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=-OmaWK_0KbLi8AeH2YYQ


@‌cccc‌
co do ciekawostek
ja zawsze po NY piechota i zawsze odkrywam nowe miejsca
to moje ulubione miasto
ale na pewno warto wybrać się na Broadway do teatru
w NY są dwa miejsca gdzie można kupić bilety last minute;
jeden jest na Time Square i tam jest zawsze kolejka, drugi jest w Sea Port i tam jest pusto
https://www.google.pl/maps/@40.7064413,-74.0045599,3a,75y,12.01h,89.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1szsATDjsJvjUr0IuwK5WSig!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 08 Lut 2017 12:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki wielkie, ale burgery, czy steki w nietypowych rozmiarach, to raczej nie moje klimaty, wole poszukac jakiejs fajnej japonskiej restauracji, gdzie serwuja dobre Sushi i Sashimi. Wystarczylo zobaczyc potezne steki np. w Amarillo, w Texasie i od razu apetyt przechodzil. ;)
Lubie rowniez dobrze przyrzadzona jagniecine, czy baraninke, pod warunkiem ze nie bedzie podana w rozmaiach XL, czy XX..L, przydala by sie jakas fajna restauracja libanska.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja nie podałem knajp gdzie są wielkie porcje tylko te które są ogromnie popularne ze względu na jakość jedzenia
do tych knajp są kolejki a to jest wyznacznik ich jakosci
dinozaur jest na końcu Harleemu a jest tam zawsze full, a bylem tam parę razy
zresztą oni serwują typowa amerykańską kuchnie, ale robią to bardzo dobrze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:15 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 2
nie wiem kiedy sie wybierasz, ale polecam kupic wejsciowki do niektorych miejsc juz teraz, nam na nie udalo sie dostac niektorych, chociaz pol roku wczesniej probowalismy je zakupic
my spedzilismy NY 4 dni, potem jechalismy dalej, kupilismy 2 dniowa wejscowke, do najbardziej znanych miejsc polecam isc z samego rana to nie stoisz w kolejce przy wejsciu, to byl 2 dni planowene reszty nie planowalismy szczegolowo, tylko spontanicznie zwiedzalismy i to bylo najlepsze np. odkrycie pierwszej otwartej na Manhatanie pizzeri - wciaz otwarta :-) , ostatni raz tak dobra pizze jadlam we wloszech, polecam
japonskie restauracje znajdziesz prawie na kazdym rogu, i nie wazne do jakiej wejdziesz jedzenie zawsze dobre, ja sie nie zawiodlam nigdy
mnie brakowalo jedynie dobrej kawy bo to co pija nowojoczycy to dla mnie woda, to co oni pija nie mozna nazwac kawa,

-- 08 Lut 2017 12:15 --

nie wiem kiedy sie wybierasz, ale polecam kupic wejsciowki do niektorych miejsc juz teraz, nam na nie udalo sie dostac niektorych, chociaz pol roku wczesniej probowalismy je zakupic
my spedzilismy NY 4 dni, potem jechalismy dalej, kupilismy 2 dniowa wejscowke, do najbardziej znanych miejsc polecam isc z samego rana to nie stoisz w kolejce przy wejsciu, to byl 2 dni planowene reszty nie planowalismy szczegolowo, tylko spontanicznie zwiedzalismy i to bylo najlepsze np. odkrycie pierwszej otwartej na Manhatanie pizzeri - wciaz otwarta :-) , ostatni raz tak dobra pizze jadlam we wloszech, polecam
japonskie restauracje znajdziesz prawie na kazdym rogu, i nie wazne do jakiej wejdziesz jedzenie zawsze dobre, ja sie nie zawiodlam nigdy
mnie brakowalo jedynie dobrej kawy bo to co pija nowojoczycy to dla mnie woda, to co oni pija nie mozna nazwac kawa,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌piros12‌

Dzieki, ale jak juz wczesniej wspominalem, 3-dniowy newyorkpass juz zakupiony i mysle ze dodatkowych wejsciowek nie potrzeba.
Z kawa mam doswiadczenia z moich wczesniejszych pobytow w USA, dlatego jak bylem teraz w Tanzanii, to kupilem wysmienite i mocne kawy rozpuszczalne, ktore na pewno ze soba zabiore. :)
Przypomniala mi sie jedna historia, jak bylem pierwszy raz w USA, Route 66 (2000 rok) i w Oklahomie tak mialem dosyc tej ich kawy, ze postanowilem poszukac na sile jakiegos baru, gdzie dostane moce Espresso, albo cos co nazywa sie kawa. Znalazlem jakis bar, a Pani uswiadomila mnie: "Sorry, I don't have louisiana coffee".
Za kare, jak polecialem drugim razem, pojechalem specjalnie do Louisiany, ale o takiej kawie nikt nie slyszal. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
akurat w NY jest mnóstwo włoskich kafejek z wyśmienitym espresso
jak podróżowałem samochodem po usa to czasem na jakimś "odludziu" trafiałem na prawdziwą kawę
pewnie jaki refugees otworzył bizness :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Nie przyszłoby mi do głowy, że kawy rozpuszczalne mogą być wyśmienite :idea: ;)
Poważnie, akurat kawę w NYC można wypić bardzo dobrą, tak jak prawi @‌becek‌. Nie idziesz do sieciówek - porządnych włoskich kawiarni jest sporo. Najwięcej w Little Italy, ale gdzie indziej (choćby West Village) też. Do tego zamówiłbym np. cannoli, nie gorsze niż na Sycylii i robi się sympatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 08 Lut 2017 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
Jak wolisz takie azjatyckie jedzenie to w Chelsea Market też serwują.
Jest tam knajpa co można kupić i od razu Ci robia żarce ;)
Azjatow turystow było tam pełno.


W dzielnicy Chelsea jadlem też najlepsze donuty.

https://www.tripadvisor.co.uk/Restauran ... _York.html
https://www.google.pl/maps/place/The+Do ... 73.9998292
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 08 Lut 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
pamiętam jak kiedyś w NY wybrałem się "pierwszy raz"" to tego słynnego Starbaka :roll:
w :shock: bylem ze ten sik jest tak tam popularny
a z rozpuszczalnych toleruje tylko kopiko :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Lut 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sko1czek napisał(a):
Nie przyszłoby mi do głowy, że kawy rozpuszczalne mogą być wyśmienite :idea: ;)

Jedyna kawa rozpuszczalna, ktora mi smakuje, mimo iz nie jestem fanem kaw rozpuszczalnych, na dodatek pachnie jeszcze Tanzania...
Nawet bylem na plantacji, gdzie rosnie. Poza tym jest to jedyna kawa rozpuszczalna ze wschodniej Afryki, ktora trafila na rynek japonski.
Poswiecilem prawie caly dzien w Arusha, aby dostac nie w puszce, tylko w torebeczkach. ;)
Mialem okazje zwiedzic nie tylko miasto, ale rowniez sklepy. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 30 Maj 2017 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wlasnie wrocilem z dlugiego weekendu, "mega" miasto, ktore nigdy nie spi i ja nie spalem razem z nim. :D
Jak sie zmobilizuje, to napisze wiecej. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Lip 2017 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
A wiec tak w duuuzyyym skrocie.
Wszedzie byly ogromne kolejki, aby odebrac 3-dniowy New York Pass musialem stac ok. 1,5 godz. w kolejce.
Widocznie trafilem na mocno zajety weekend. ;)
Pojezdzilem "Big Bus - hop on" po miescie, ale na przejazdy do konkretnych atrakcji traci sie troche czasu.
Powinno sie miec jakis konkretny plan, ja traktowalem to bardziej spontanicznie, nie mialem takiej motywacji, aby zobaczyc jak najwiecej, a poza tym chcialem przede wszystkim poobserwowac ludzi i poszukac Bezdomnych.
Wieczorem przejechalem sie statkiem pod Statue Wolnosci.
Empire State of Building udalo mi sie zrealizowac dosc poznym wieczorem, ale byla potezna kolejka.
Z dzielnic, ktore zdazylem zobaczyc chyba najbardziej podobaly mi sie okolice Brooklyn Bridge oraz Harlem, gdzie wydawalo mi sie, ze panuje calkiem inna atmosfera.
Widok z 1WTC byl niesamowity, ale nie mozna na New York Pass, po dlugich oczekiwaniach w kolejce na dworze przed budynkim musialem kupic bilet.
Ostatniego dnia spoznilem sie na nocny sightseeing z przejazdem przez Brooklyn Bridge i musialem kupic bilet na inny Bus.
Ja nie wykorzystalem New York Pass i w moim przypadku sie nie oplacil. Aby wykorzystac 3-dniowy New York Pass powinno sie zwiedzic 6-9 atrakcji. ;)
Mysle, ze najwieksza atrakcja byl jednak helikopter, polatac 30 min nad NY, przeloty z Downtown Manhattan Heliport, 6 East River Piers.
Podobalo mi sie rowniez pojezdzic po miescie dluga biala limuzyna. Nawet nie wpadlbym na taki pomysl, ale jak skonczylem przelot helikopterem, to stala taka limuzyna. Uprzejmy pan kierowca z Kolumbii o wygladzie mafioso z lat 70-tych zaproponowal przejazdzke i dogadalismy sie.
Ciekawe byly rowniez przejazdy metrem po godz. 23 przez Manhattan, jak rowniez wloczylem sie do bardzo pozna po miescie i fajnych pubach z muzyczka, ale mialem wrazenie, ze jest bezpiecznie.
Najlepsze, ze hotel mialem przy samym Central Park, ale parku nie zdazylem zwiedzic, widzialem za to z helikoptera, coz moze nadarzy sie kolejna okazja zwiedzic NY. :D
Zapomnialem zabrac ze soba kawy, ale w hotelu i w restauracjach serwowali nawet dobre wloskie espresso. :D
Jesli chodzi o jedzenie, to jadlem w roznych restauracjach i pubach, ale najlepsze jedzenie bylo w The Palm West Side z polecenia recepcji hotelowej, gdzie mozna zamowic nawet 5-funtowego lobstera. Dostalem tez przepyszne lody ze swiezymi truskawkami o smaku truskawek, mimo ze w karcie deserowej nie bylo takiego deseru.
Znow niedaleko 1WTC natrafilem na fajna i niedroga restauracyjke o nazwie Bento Sushi & Noodles, przy 173 Broadway, gdzie bylo nawet sporo Japonczykow.
W barze Trump International Hotel and Tower pilem nawet ciekawgo crafta japonskiego o nazwie: KOSHIHIKARI ECHIGO. Bylem kiedys w Japonii, ale takiego browarka nie spotkalem.
A tak poza tym degustowalem rozne piwa, ale najbardziej smakowal mi browarek o nazwie Bronx.
Ciekawa sprawa z napiwkami, gdzie recommendation na rachunkach bylo 15-18-20%, 18-20-22%, czy tez 18-20-25% i na pewno napiwki sa bardzo wazne w USA, ale mysle, ze to oddzielny temat.
Czy Nowy York fascynuje i przyciaga? Mysle, ze tak, chociaz na dluzsza mete potrafi byc meczacy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 02 Lip 2017 15:29 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No to ja nie wiem, czy wbiję kij w mrowisko czy po prostu udowodnię, że jestem kompletnie dziwny.

Mnie się NYC kompletnie nie podoba. Jestem w stanie docenić specificzny klimat wynikający z szeroko pojętej wielokulturowości rozumianej klasycznie, doceniam kontekst historyczny tego miasta a nawet jego gospodarcze znaczenie dla USA.

Ale niestety nikt mnie nie przekona, że to miasto jest ładne / piękne, perełkowate czy zasługujące na nie wiadomo jaką turystyczną uwagę.

Wysiadasz na którymkolwiek w zasadzie lotnisku (najbardziej przyjazne, znamienne, jest EWR) i zastanawiasz się czy to New York czy New Delhi- bez urazy dla tego drugiego, bo to drugie nigdy nie miało takich aspiracji ani marketingu.
Miejscowi i mieszkajacy tu mówią wprost: bród syf i smród. Zakochani w tym mieście odpowiadają beztrosko "NYC bez śmieci, brudu i bezdomnych nie byłby NYC".
Bogu dziękować za Giulianiego i s-kę, bo przynajmniej morderstwo co minutę to już przeszłość. Fajnie musiało być w latach '80.

Architektura mówi sama za siebie. Manhattan potrafi być imponujący, ale przede wszystkim jest szpetny. Ściąganie azbestu z budynków- to nie powiedzenie, to fakty. Jest na świecie 101 ładniejszych nowoczesnych i wysokich miast. Mnie się ostatnio bardziej podoba nawet warszawski downtown.

Poświęcać na to miasto 3 dni? Jeszcze przy tych cenach? Mój plan byłby następujący: przejść się 9h i wieczornym pociągiem udać się na EWR albo autobusami (wow, cóż za nowoczesność i przyjazność wielkomiejska komunikacji w NYC...) na LGA i polecieć Spiritem gdziekolwiek. Wszędzie w USA będzie ciekawiej. Zobaczcie np. Nowy Orlean.

A jak już ktoś musi, to błagam: nie ograniczajcie wizyty w USA do tego szpetnego miejsca albo przynajmniej nie sądźcie na jego podstawie całego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Lip 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
żaden kij tylko norma-jednemu się podoba drugiemu nie musi,
no i nie jest to brudne miasto
brudna to jest Manila
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@john_doe
Cytuj:
Ale niestety nikt mnie nie przekona, że to miasto jest ładne / piękne, perełkowate czy zasługujące na nie wiadomo jaką turystyczną uwagę.

A po co Cię przekonywać? Co mnie obchodzi, ze nie podoba Ci się miasto, które mnie zachwyciło? ;-)
Cytuj:
Wszędzie w USA będzie ciekawiej

To Twoje zdanie. Ale obiektywnie to bzdura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
john_doe napisał(a):
Zobaczcie np. Nowy Orlean.

tam jest do zobaczenia jedna (słownie j e d n a )ulica ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Wiele juz w temacie NYC zostalo napisane zarowno przez @cccc, jak i innych komentujacych. Krotkie podsumowanie jest chyba takie, ze niezaleznie czy NYC sie SPODOBALO, czy tez NIE, raczej nie warto wydawac 100/200USD na NYCpass, bo wymuszone tempo zwiedzania z masa turystow z calego swiata jest szalone, a i tak do glownych atrakcji sa kolejki. Na szczescie jest sporo darmowych i pol-darmowcyh atrakcji, ktore dostarcza wrazen na kilkudniowy pobyt. Nie bylo to chyba wspomniane ale Brooklyn i Queens, tez ostatnio zyskuja na popularnosci (klimat/lokale/kuchnia), nie wspominajac juz o Long Island i kolorycoie bardzo wschodnio-europejskim. Czesto najciekawsze widoki sa nie z samej atrakcji turystycznej, tylko "na" atrakcje turystyczna: vide Empire State, Elis Island, Roosvelt Island, Times Sqaure, Broadway/off-Broadway/off-off-Broadway, itp, itd...TIP: Times Sqaure mozna sobie dobrze obejrzec z gory z kawiarni w Marriott Marquis (jakies 10 pietro). Zdecydowanie tylko rozczarowuje ChinaTown, nie tylko, ze nie rozniace sie od innych na swiecie, ale do tego brzydkie i smierdzace. Zamiast tego lepiej sobie zrobic spacer z Upper East side odwiedzajac po drodze wiekszosc atrakcji NYC od Central Park'u az po Battery Park .
Ja chetnie tam wroce, zwlaszcza w kontekscie reklamy wody :-)

Załączniki:
NYC9.jpg
NYC9.jpg [ 159.54 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC8.jpg
NYC8.jpg [ 153.33 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC7.jpg
NYC7.jpg [ 121.43 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC6.jpg
NYC6.jpg [ 129.94 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC5.jpg
NYC5.jpg [ 237.27 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC4.jpg
NYC4.jpg [ 302.72 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC3.jpg
NYC3.jpg [ 582.57 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC2.jpg
NYC2.jpg [ 481.37 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
NYC1.jpg
NYC1.jpg [ 303.93 KiB | Obejrzany 1235 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sergio_ lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:15 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Witam szukam porady czy warto odwiedzić muzeum 9/11?
Widzę że są 4 opcje
1-9/11 muzeum i memorial za 26$
2- 9/11 tribute muzeum,gallery admision i walking tour za 25$
3- 9/11 tribute muzeum gallery admision
4-Ground Zero Museum Workshop hands on 9/11 tour za 25$
Którą opcję wybrać? Czym to sie różni?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group