Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lut 2017 13:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
piszecie o china town i Little Italy,Little Odessa nikt tu nie wspomniał o południowej części Williamsburga zamieszkałej przez ortodoksyjnych żydów mieszających sie z kultura hipsterów .W Nowym Jorku mieszka największa, po Izraelu, społeczność żydowska. Myślę ze to jest dość unikatowe i bardziej ciekawe . nie było tez o Greenpoint ale w sumie zasadne bo to juz raczej jako ciekawotka o nizszym priorytecie, jest tam jeszcze kilka sklepów i restauracji ale to już nie to samo co było

generalnie gdzie by sie nie było to i tak będzie ciekawie, oczywiscie sa punkt must see ale ja polecam po prostu zagubić się w gąszczu tego miasta

-- 07 Lut 2017 14:28 --

zawiert napisał(a):
Top of the rock, Empire - warto iść na oba, jeden w dzień, jeden w nocy. Empire lepszy ;)


ja udałem się tam po prostu przed zachodem słońca
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 07 Lut 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@‌luke_ro‌ kilka odpowiedzi wcześniej pisałem ;) ...
Cytuj:
No i oczywiście jak wystarczy czasu to przejazd albo spacer po dzielnicy Chasydów na Brooklynie.


Proponowana trasa: Metrem z Manhattanu (M, J) pojechać na Lorimer St., tam przesiadamy się w autobus B84 jadący na południe, zaliczamy wycieczkę po dzielnicy z rabinami, autobusami szkolnymi opisanymi w jidisz, koszernymi sklepami, wysiadamy przy Brooklyn Museum (można zwiedzić) i wracamy na Manhattan liniami 2/3.
Oczywiście można po dzielnicy spacerować na nogach, ale jak zaczęliśmy robić zdjęcia to delikatnie rzecz ujmując nie spotkało się to z aprobatą ludności lokalnej.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2017 15:29 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Naszych starszych braci w wierze można też spotkać w ich drugiej brooklinskiej dzielnicy, a mianowicie w Boro Park.( suway D,F) Handlową ulicą tej dzielnicy jest 13 aleja między 39 a 60 ulicą, zawsze zapełniona przez pejsatych mieszkańców. Można tam zrobić też ciekawe zakupy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
w 2014 wjazd na Empire State Building był możliwy na nyc pass 2 razy - za dnia i wieczorem - to była fajna opcja :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Polecam wjechać na taras widokowy Top of the Rock budynku Rockefeller Center. Powody są dwa: przeszklony widok (a nie dziwne kraty w Empire State Building) + z Rockefeller Center widzimy Empire State Building (jak już ktoś wspominał)

jeśli by zabrakło czasu na Statuę Wolności to polecam darmowy prom na State Island - świetne widoki na wieżowce Dolnego Manhattanu (należy ustawić się z tyłu promu płynąc na Staten Island), przepływa się dosyć blisko Statui. Wycieczka krótka więc się nie znudzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Ja bym polecił jeszcze (oprócz niektórych wyżej wymienionych) także:
- mecz NBA (na najgorsze miejsca bilety są śmiesznie tanie a i tak z tych miejsc jest niezły widok i w zupełności wystarczy żeby poczuć "klimat" takiego meczu),
- musical na Broadway (polecam Les Miserables!) - to już trochę droższa "zabawa" ale warta każdego grosza (mimo, że nigdy nie byłem fanem tego typu rzeczy).
A z darmowych rzeczy:
- spacer mostem Brooklińskim i przede wszystkim wieczorne zdjęcia dolnego Manhattanu z nabrzeża obok mostu (po stronie Brooklynu) - niesamowicie to wygląda w nocy jak się ściemni i cały Manhattan rozbłyśnie,
- spacer po parku High Line (dawna napowietrzna linia metra biegnąca przez środek Manhattanu przerobiona na park) - fajne widoki z tego parku a przede wszystkim klimat tego miejsca,
- Times Square wieczorem/nocą,
- Grand Central Terminal - dworzec znany z wielu filmów, warto chociaż na chwilę wejść, pstryknąć fotki i lecieć dalej; obok znajduje się także jeden z symboli NY czyli Chrysler Building,
- no i koniecznie Central Park - jak ktoś lubi biegać to koniecznie przed właściwym zwiedzaniem warto podjechać z rana metrem pod park i obiec go dookoła (ja miałem w planach tylko chwilę pobiegać ale klimat tego miejsca jest tak niesamowity, że przebiegłem po nim 14 km a i tak chciałem więcej ale musiałem wracać do ekipy zwiedzającej ;-) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
własnie szukałem informacji jak ten park ze stacji metra sie nazywa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:52 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Osobom odwiedzającym NYC w okresie wielkanocnym polecam wizytę w Macy'sie na 34 ulicy. Wszystkie stoiska na pierwszym piętrze (po naszemu- parter) są dekorowane egzotycznymi kwiatami. Jest ich tysiące, wszystko wygląda jak podzwrotnikowa dżungla, wrażenia nie do zapomnienia. Innym bardzo ciekawym wydarzeniem około wielkanocnym jest NYC International Car Show w Javits Center. Hala jest?, a na pewno była w swoim czasie największą halą wystawienniczą na świecie, a więc zapewnia to ogrom imprezy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Lut 2017 18:01 

Rejestracja: 20 Lis 2015
Posty: 4
Loty: 36
Kilometry: 64 516
Na 3 dniowy pobyt wybrałabym zdecydowanie:
- wjazd nocą na któryś z wieżowców (One WTC, Rockeffeler lub Empire), osobiście Empire mnie rozczarowało, byłam na wszystkich trzech i najlepszy widok za dnia był z One WTC, nocą może być Empire)
- Times Square (też NOCĄ!)
- Central Park (ale ja byłam latem i dwóch dni nie wystarczyło na przejście całego)
- Metropolitan Museum of Art (ale to też 2-3h minimum plus piękny widok na Central Park z dachu)
-MUSICAL NA BROADWAY'U!! Ja byłam na Cirque du Soleil i się zakochałam!!
- spacer po moście Brooklińskim
- rejs na Staten Island mnie rozczarował, tak jak Statua Wolności
- Flatiron Building (wysiadasz z metra, robisz fotę, jedziesz dalej ;-)
Pozostałe atrakcje: Natural History Museum, Wall Street nie koniecznie, NHM lepsze w Londynie.
New York Pass napewno opłaca się kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 07 Lut 2017 19:48 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Jeśli jesteś fanem fotografii, polecam miejscówkę, o której pisał @‌poszwin‌, czyli park pod brooklińskim mostem. Cały dolny Manhattan jak na dłoni. Sugeruję również wizytę w Gentry Plaza State Park (dojazd subway 7). Tu uwiecznisz środkowy Manhattan. Moja próbka. :oops:

-- 07 Lut 2017 18:51 --

Teraz zdałem sobie sprawę, że nikt nie polecił wizyty w ONZ, a przecież to też jest duża atrakcja

Załączniki:
mn.jpg
mn.jpg [ 219.06 KiB | Obejrzany 1871 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 07 Lut 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
No to ja nieskromnie pochwalę się swoimi zdjęciami ;-) Na ścianie, w bardzo dużym formacie prezentują się fantastycznie :D
Zdjęcia robione w środku tygodnia koło godz.24 - jak widać to miasto chyba faktycznie nigdy nie śpi...

Załączniki:
Komentarz do pliku: No to ja nieskromnie pochwalę się swoimi zdjęciami ;-)
12366070_1026302477393022_3038881382828079203_o.jpg
12366070_1026302477393022_3038881382828079203_o.jpg [ 411.62 KiB | Obejrzany 1863 razy ]
Komentarz do pliku: No to ja nieskromnie pochwalę się swoimi zdjęciami ;-)
11412031_957023220987615_3235540692796625896_o.jpg
11412031_957023220987615_3235540692796625896_o.jpg [ 299.72 KiB | Obejrzany 1863 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 07 Lut 2017 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
W październiku byłem 5 dni, z czego jeden w Waszyngtonie, jeden na spokojne włóczenie gdziekolwiek. Zostają plus minus 3 pełne.

Mój plan był taki:
Dzień 1:
https://www.google.pl/maps/dir/One+Worl ... !3e2?hl=pl

Dzień 2
https://www.google.pl/maps/dir/The+High ... !3e2?hl=pl

+ zwiedzanie lotniskowca

Dzień 3
- Północ Queens (nie polecam, nic tam ciekawego nie ma)
- Południe Brooklynu (mega polecam) czyli Coney Island
- Przepłynięcie obok Statuy Wolności
- Brooklyn od strony Brooklyn Bridge

Załączniki:
dzien2.png
dzien2.png [ 557.4 KiB | Obejrzany 1833 razy ]
dzien1.png
dzien1.png [ 576.37 KiB | Obejrzany 1833 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Jak ktoś chce zobaczyć salę posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego lub Rady Bezpieczeństwa, to można zarezerwować wycieczkę do Siedziby Głównej ONZ. Jako, że jest to strefa eksterytorialna, można zdobyć ciekawy stempelek w paszporcie ;-)

-- 07 Lut 2017 23:20 --

Oferta imprez sportowych nie ma sobie równych na świecie. Poziom w zasadzie też światowy. Dwie drużyny koszykówki NBA: New York Knicks i Brooklyn Nets. Trzy drużyny hokeja NHL: New York Rangers, New York Islanders, New Jersey Devils. Futbol amerykański, dwie drużyny: Giants i Jets. Baseball, dwie drużyny: Yankees i Mets. Rozgrywki są znacznie bardziej intensywne niż w lajtowym polskim sezonie piłkarskim. W zasadzie nie ma dnia, żeby jakiegoś meczu nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Lut 2017 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
fortuna napisał(a):
newyork pass zdecydowanie sie przydaje, kiedy ja bylem w NY jakies 8 lat temu, to dzieki niemu w nektorych muzeach nie musialem stac w zwyklej kolejce do wejscia tylko przechodzilem przez VIP, co zaoszczedzialo mnostwo czasu.

Dzieki, wlasnie zakupilem 3-dniowy newyorkpass, kolega @‌Joker‌ rowniez polecal, a nie lubie stac w kolejkach.
Musze tylko poczytac na jakie stateczki jest wazny.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 08 Lut 2017 02:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lut 2017 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Wszystko już zostało polecone albo odradzone.
Dodam więc tylko, co na mnie zrobiło wrażenie i gdzie bym (nie) wrócił. Kolejność przypadkowa, co tam się przypomni:
1. MET (wstęp co łaska a przy wejściu sugerują chyba 30 USD :lol: ) dla mnie super jednak warto iść parę razy, bo na raz zbyt męczące.
2. Frick Collection, całkiem niedaleko MET, mniejsza galeria a bardzo ciekawa, jak ktoś nie ma siły ogarniać ogromnego MET albo już był ileś tam razy to polecam. Ponieważ to prywatne muzeum, to NewYorkPass może nie działać.
3. Intrepid, bardzo dobre "muzeum wojska" a raczej lotnictwa, fajne przy dobrej pogodzie. Ja się umęczyłem, bo lało.
4. Central Park, jak wiele osób pisało, urzekające. Pokręciłem się trochę po północnej stronie parku- mniej eleganckiej i mniej turystycznej. Stamtąd wkroczyłem do Harlemu, który się ucywilizował (grunt podrożał do zwykłych cen manhattańskich), jest bezpieczny i nadal bardzo interesujący. Jeśli @‌cccc‌ lubisz popatrzeć na ludzi- polecam wycieczkę do Harlemu.
5. Fotografowie opisali już widoki ze strony Brooklyn Bridge (Brooklyn Heights) na Manhattan oraz kilka atrakcji Brooklynu. Żeby zobaczyć Manhattan od strony zachodniej, można się wybrać do Hoboken pociągiem z Penn Station. Niezły widok. Poza tym w Hoboken urodził się Frank Sinatra 8-) .
6. Mnie się darmowa wycieczka statkiem na Staten Island bardzo podobała, byłem 2x, można połączyć ze zwiedzaniem okolic Wall Street.
7. Wizytę w siedzibie ONZ warto rezerwować wcześniej, bo na miejscu kolejka, a na zwiedzanie wnętrza w tym Sali Zgromadzenia Ogólnego dostanie się bilet za kilka godzin. Czy w ogóle warto? Jak ktoś poluje na fajne pieczątki- to tak (jak ktoś napisał to teren eksterytorialny) a poza tym raczej nie. Przy krótkim pobycie moim zdaniem nie warto. ONZ można połączyć z przejażdżką na wyspę Roosvelta kolejką zwaną tramwajem, bo to niedaleko.
8. Empire SB czy Rockefeller Center? Empire ładniejszy, bardziej stylowy. Prawdziwy zabytek z perspektywy amerykańskiej historii. Ale polecam jako atrakcję zdecydowanie Top of the Rock z następujących powodów: widać ładnie Empire SB (właśnie) i dobrze widać Central Park, ogólnie lepsza perspektywa Manhattanu.
9. Ciekawe miejsce do odwiedzenia: Union Square. Serce miasta. Nie sprecyzuję, dlaczego, po prostu warto tu zajrzeć. Gdzieś w okolicy jadłem zaskakującą, na miejscu wymyśloną pizzę z ciężkim, śmietanowym sosem- taki posiłek dał energię na tygodniowy pobyt. Niestety nie pamiętam nazwy pizzerii.
10. Jak już się jest na Union Square, to bardzo blisko w pewne legendarne miejsce na 7 ulicy:
https://mcsorleysoldalehouse.nyc/
zazwyczaj dobra sława "legendarnych" miejsc jest już tylko legendą. Ja ten najstarszy pub w Nowym Jorku naprawdę lubię z paru powodów:
A. bardzo dobre piwo, dwa style;
B. przystępna cena, ba, można powiedzieć - rewelacyjna - jak na procenty w knajpce w NYC i mam nadzieję, że to się nie zmieniło;
C. atrakcyjne, zabytkowe wnętrze przybytku;
D. niespotykany(?) w NYC luz w temacie alkoholu: nieletniemu (16) podróżującemu w naszej 3 osobowej gromadce serwowali piwo za barem bez mrugnięcia powieki, ja nie musiałem ruszać się ze stołka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Lut 2017 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
moje zdanie o MET - jeśli się było w muzeach typu Luwr, National Gallery etc, to szkoda na nie czasu :))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tylko ze MET bije pozostałe
Francuzi jeżdżą do NY oglądać prace swoich artystów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
jasne, co kto lubi :))
My machnęliśmy ręką, po obejrzeniu kilku sal, szczególnie, że zauważyliśmy, że pojawiło się słońce po paru ponurych dniach w NYC.

Aaa i dodam jeszcze zakupy ciuchowe - Century21. Zdecydowanie lepsze niż TJMaxxx.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@‌Akna‌
To jednak kwestia osobistych preferencji. Do takich muzeów chodzę głównie popatrzeć na malarstwo. Galerie starych mistrzów w METsą zachwycające. Tych obrazów Vermeera, które są w MET, w Europie nie zobaczę.
Ale masz sporo racji: niektóre działy np. zbiory egipskie nie są lepsze niż w British Museum, w sumie dość podobne.
Strata czasu jest istotna przy krótkim, 3-dniowym pobycie, dlatego proponuje coś mniejszego np. Frick.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:42 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Przyłączam się do opinii @‌becek‌'a , dzieła impresjonistów powalają.
Polecam również, tak jak @‌sko1czek‌ wizytę na Union Square, Ma to miejsce swój klimat, Mały park z niepozornym pomnikiem Ghandiego, piękne wejście do subwayu w stylu art deco i market, przypominający nasze targi , na którym rolnicy z Long Island sprzedają swoje ekologiczne warzywa i owoce. A może odwiedzający będzie miał szczęście i akurat trafi na odbywającą się tam właśnie bitwę na poduszki puchowe. :lol: U.Sq. przecina 14 ulica, która jest pełna ciekawych sklepów.
Jak do tej pory nikt nie polecił Washington Square i Greenwich Village, a przecież dla osób pragnących poczuć "atmosferę" są to miejsca must see. Wielbiciele szachów mogą stracić majątek mierząc się z zawodowcami grającymi w W.S. Park za grube stawki, wielbiciele dymka mogą się tam w niego zaopatrzyć, ale ostrzegam, w stanach istnieje prawo zezwalające policji na prowokację i może się okazać, że łachudrowato wyglądający mu... przepraszam, Afroamerykanin, który wam zaproponuje transakcję, po jej finalizacji wyciągnie blachę i was aresztuje. Proszę się nie zdziwić jeśli w pewnym rejonie G.V. mężczyzna, idąc ulicą, będzie delikatnie potrącany przez innego mężczyznę. To znak, że trafiliście do rewiru środowisk LGBT i jesteście podrywani ;) . G.V. jest też miejscem gdzie można posłuchać muzyki na żywo, naganiacze wręcz siłą będą próbowali wciągnąć Was do tych lokali.


Ostatnio edytowany przez merlot55, 08 Lut 2017 11:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group