Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#101 PostWysłany: 04 Gru 2015 17:18 

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 9
no wg strony egged to w soboty tam nic nie rabotajet :v jak już to eilatshuttle.

Pytanie do tych, którzy byli: przystanki egged (te 700m od lotniska) są w obydwie strony? I czy da się stamtąd łapać stopa?

-- 04 Gru 2015 16:18 --

no wg strony egged to w soboty tam nic nie rabotajet :v jak już to eilatshuttle.

Pytanie do tych, którzy byli: przystanki egged (te 700m od lotniska) są w obydwie strony? I czy da się stamtąd łapać stopa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#102 PostWysłany: 04 Gru 2015 17:21 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 13
Loty: 455
Kilometry: 479 087
Witam leciałem 24.11.2015 KRK-OVDA wracałem 01.12.2015 OVDA-KRK
1.Jest okienko bez nazwy kantor na lotnisku OVDA zaraz po kontroli paszportów po lewej stronie.Bardzo niekorzystny kurs wymiany 15$-45 szekli,10$-26 szekli przesyłam screena.(możliwe ,że w sobotę nieczynny)
2.OD jutra autobus 282 będzie kursować w soboty informacja niepotwierdzona wypowiedziana przez Polkę,która mieszka w Eliacie od 10 lat którą spotkałem w autobusie 282 jadąc z Eljatu na lotnisko OVDA dnia 01.12.2015

Załączniki:
SAM_2444.JPG
SAM_2444.JPG [ 63.53 KiB | Obejrzany 2256 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#103 PostWysłany: 04 Gru 2015 17:39 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 13
Loty: 455
Kilometry: 479 087
Tak pod sam terminal.Ejlat Ovda Airport-Taba Border.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#104 PostWysłany: 04 Gru 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
kfas napisał(a):

Pytanie do tych, którzy byli: przystanki egged (te 700m od lotniska) są w obydwie strony? I czy da się stamtąd łapać stopa?


Ruch aut w dwie strony dość spory i o ile zabierają stopowiczów to myślę ,że jest to dobre rozwiązanie na dojazd do Eilatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#105 PostWysłany: 05 Gru 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Image
Plotki Polaków spotkanych tu na miejscu głoszą, że egged jeździ też dziś, tj. soboty. Jak na zdjęciu. My przyjechaliśmy teraz eilatshuttel, ale to wyprawa, a nie szybki transfer, bo autobus krąży po Eilacie około półtorej godziny zabierając pasażerów. Na lotnisku w sali odlotów jest woda, maszyny z kawą i colą za jedyne 5 szelki!


Eilat to typowy nadmorski "kurort" przypominający Las Vegas. Dużo Rosjan. Przaśny klimat. Dla dzieci super!

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#106 PostWysłany: 05 Gru 2015 12:08 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
A autobus Egged 392 w kierunku Be'er Sheva również podjeżdża pod sam terminal czy trzeba iść te 700m drogą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#107 PostWysłany: 07 Gru 2015 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
gyfik napisał(a):
A autobus Egged 392 w kierunku Be'er Sheva również podjeżdża pod sam terminal czy trzeba iść te 700m drogą?

My jechaliśmy do Beer Sheva z przystanku poza lotniskiem.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#108 PostWysłany: 07 Gru 2015 16:58 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 2
bardzo prosze o pomoc bo juz zglupialem. wylatuje z krakowa 15.12 wtorek godzina 8 powrot z ovda sobota 19.12.
chcialbym dostac sie do Jerozolimy, czy szukac jakiegos buas czy moze auto mozna wynajac na jeden dzien i zostawic w jerozolimie?
a jak wrocic w sobote z jerozolimy ? Moze ktos leci w tym terminie i ma juz koncept na podroz.
Z gory dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#109 PostWysłany: 07 Gru 2015 22:53 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Rozumiem ,że w tej sytuacji najbardziej korzystne jest zakupienie biletu 6-dniowego Rav Kav Card za 39 nis . Można pojechać z i na lotnisko oraz podróżować w strefie Eilat ?

There are three types of ticket:
Ovda -> Eilat -> Ovda: round trip ticket for NIS 42.5
Ovda -> Eilat: one way ticket for NIS 25
A 6-day unlimited city bus pass to go around Eilat for NIS 39 only (6 days at the price of 5)*
*subject to purchasing of the Rav Kav Card for NIS 5.00 at Ovda Airport, from the bus driver or at the Eilat Central Bus Station. The payment can only be made in Israeli Shekels.

The Rav Kav Card is a rechargeable non-personal bus pass. The card enables the bearer to receive discounts while boarding public transportation in Eilat, as well as on routes to and from Eilat. The Rav Kav card may be purchased for NIS 5.00 at Ovda Airport, from the bus driver or at the Eilat Central Bus Station.

http://www.egged.co.il/Article-4917-Ovd ... nsfer.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#110 PostWysłany: 08 Gru 2015 13:35 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Ktoś wraca może 12.12 z Ovdy? W zwiazku z tym, ze przylatuje do TLV, to boje sie troche o sobotni powrot z Eilatu (tam przyjezdzam w piatek wieczorem ostatnim busem z Jerozolimy). Brac arabski shuttle, czy Egged (nie znalazlem zadnego info o kursowaniu sobotnim linii 282).
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#111 PostWysłany: 10 Gru 2015 14:50 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
W Tel Awiwie egged nic nie wiedzą o sobotnim kursie 282.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#112 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:07 

Anonymous napisał(a):
Ludzie też piszą, że jeździ. ktoś w końcu sprawdził to na żywo? Może ktoś zrobi zdjęcie jakiegoś rozkładu jazdy, gdzie będą napisane godziny kursów i dni kursowania??


a co masz w poście 127 tego tematu, łącznie ze zdjęciem???
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#113 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:18 

komentarz pod zdjęciem jak dla mnie jest jednoznaczny, poza tym jak będziesz w Izraelu to się przekonasz, że transport publiczny rusza, ale z nastaniem zmroku, czy niewiele wcześniej (a na zdjęciu środek pięknego słonecznego dnia :) )
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#114 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:33 

ok, jak dla mnie sprawa obecnie jest oczywista, ale poczekamy zapewne na dodatkowe potwierdzenie ze strony @grzegorz84

Swoją drogą wystarczy dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać ten temat, by być spokojny o sobotni transport arabski, koniecznie rezerwowany online
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#115 PostWysłany: 10 Gru 2015 17:47 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
A jakaś inna [tańsza, więc o Taxi nie pytam] metoda niż EilatShuttle na dotarcie z lotniska do przejścia granicznego z Jordanią W SOBOTĘ?
Egged chyba tam nie jedzie (?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#116 PostWysłany: 10 Gru 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Anonymous napisał(a):
ok, jak dla mnie sprawa obecnie jest oczywista, ale poczekamy zapewne na dodatkowe potwierdzenie ze strony @grzegorz84

Swoją drogą wystarczy dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać ten temat, by być spokojny o sobotni transport arabski, koniecznie rezerwowany online


Tez denerwowałem się ta sobotą. Ale spokojnie, na własne oczy widzieliśmy, że ludzie przyjeżdżali w sobotę egged, a autobus czekał na kolejny przylot. Dla dodatkowego uspokojenia - na lotnisku jest niczym nielimitowany Internet!
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#117 PostWysłany: 11 Gru 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 7
john_doe napisał(a):
A jakaś inna [tańsza, więc o Taxi nie pytam] metoda niż EilatShuttle na dotarcie z lotniska do przejścia granicznego z Jordanią W SOBOTĘ?
Egged chyba tam nie jedzie (?)


Też planuję tam dotrzeć. Tak jak york671 pisał, czytałem, że rzeczywiście można iść z buta.
Poza tym, wg moich obliczeń (licząc 2 osoby) opcja: Egged + taxi (Eilat=>granica) + taxi (granica=>Akaba) wyjdzie taniej niż zdzierski Eilatshuttle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#118 PostWysłany: 11 Gru 2015 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja nie wiem jak wyszły Ci te obliczenia. Wg strony Egged z Ovdy Airport do Ejlatu jeździ autobus 392, który kosztuje 25szekli, a shuttle bus 8$, ja tu widzę różnicę ok. 5 zł. To takie wielkie zdzierstwo? Czy coś źle patrzę? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#119 PostWysłany: 11 Gru 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
rzelrzel napisał(a):
Poza tym, wg moich obliczeń (licząc 2 osoby) opcja: Egged + taxi (Eilat=>granica) + taxi (granica=>Akaba) wyjdzie taniej niż zdzierski Eilatshuttle...


Od siebie dodam,że za te 2 osoby trzeba doliczyć 200nis(~200zł) opłaty wyjazdowej z Izraela
+ jak wrócisz 20jod(~110zł) o ile nic się nie zmieniło :?
to niech ktoś poprawi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#120 PostWysłany: 11 Gru 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 7
LaVarsovienne napisał(a):
Ja nie wiem jak wyszły Ci te obliczenia. Wg strony Egged z Ovdy Airport do Ejlatu jeździ autobus 392, który kosztuje 25szekli, a shuttle bus 8$, ja tu widzę różnicę ok. 5 zł. To takie wielkie zdzierstwo? Czy coś źle patrzę? ;-)

Ja pisałem o przejeździe VDA - Akaba ;)

[2 osoby w dwie strony]
1) Eilatshuttle: 4 x 25USD
SUMA: ok. 400PLN
2) Egged VDA=>Ejlat: 2 x 42,5ILS (90PLN)
Taxi Ejlat=>granica i z powrotem: 2 x 35ILS (72PLN)
Taxi granica=>Akaba i z powrotem: 2 x 12JOD (135PLN)
SUMA: ok. 300PLN


Cytuj:
Od siebie dodam,że za te 2 osoby trzeba doliczyć 200nis(~200zł) opłaty wyjazdowej z Izraela
+ jak wrócisz 20jod(~110zł) o ile nic się nie zmieniło :?
to niech ktoś poprawi.

Jeśli chodzi o opłaty wjadowe/wyjazdowe to wg tego co czytałem:
101 ILS opłata wyjazdowa z Izraela
80 ILS opłata wjazdowa do Izraela
10 JOD opłata wyjazdowa z Jordanii (wjazd do Jordanii na przejściu Ejlat/Akaba jest za darmo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group