Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#121 PostWysłany: 11 Gru 2015 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ok, ale najpierw chcesz się dostać do Ejlatu, to mnie zmyliło;-)
A cena za przejazd Egged z Ovdy do Ejlatu skąd Ci taka wyszła, mi się wyświetla 25szekli, u Ciebie 42,5 za dwie os.?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#122 PostWysłany: 11 Gru 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 218
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):
A cena za przejazd Egged z Ovdy do Ejlatu skąd Ci taka wyszła, mi się wyświetla 25szekli, u Ciebie 42,5 za dwie os.?


Bilet OW 25 a RT 42,5 . Wydaje mi się, że dobrze policzył
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#123 PostWysłany: 11 Gru 2015 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja nie sprawdzałam biletów RT,bo nie planuję wracać z VDA tylko z TLV, więc nie znałam takiej zniżki:))
Niemniej reasumując 25$ za shuttle to zdzierstwo, ale ten do Ejlatu za 8$ uważam że spoko, zważywszy, że podwozi Cię pod wybrane miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#124 PostWysłany: 11 Gru 2015 14:57 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Cytuj:
Od siebie dodam,że za te 2 osoby trzeba doliczyć 200nis(~200zł) opłaty wyjazdowej z Izraela
+ jak wrócisz 20jod(~110zł) o ile nic się nie zmieniło :?
to niech ktoś poprawi.

Jeśli chodzi o opłaty wjadowe/wyjazdowe to wg tego co czytałem:
101 ILS opłata wyjazdowa z Izraela
80 ILS opłata wjazdowa do Izraela
10 JOD opłata wyjazdowa z Jordanii (wjazd do Jordanii na przejściu Ejlat/Akaba jest za darmo)[/quote]

Nie ma opłaty wjazdowej do Izraela, a przynajmniej 4 tygodnie temu nie bylo.
101 szekli za wyjazd z Izraela i 10jd z Jordanii
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rzelrzel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#125 PostWysłany: 12 Gru 2015 03:55 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 12
Będę 15 lądować z dziewczyną w Ovdzie. Wiem, że ten wątek był już poruszany, ale mam chce potwierdzić na 100%: czy w autobusie Egged można płacić w USD?
Planujemy prosto z lotniska jechać Egged do Jerozolimy, zastanawiam się czy nie pojechać najpierw do Eilat i stamtąd do Jerozolimy (można zyskać może nawet ze 2 godziny, o ile się zdąży... Natomiast płaci się więcej o ok 25 zł. Czy ktoś korzystał z takiej opcji??). Z Jerozolimy natomiast zawijamy się przed szabatem do Eilat i w sobote rano Eilat Shuttle (jak zamawiałem to nie wiedziałem, że Egged ma kursować w soboty).
P.S. Proszę o dokładne wskazówki dojścia do przystanku z którego można jechać do Beer Shevy?
Pozdrawiam, i dziękuję za cenne rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#126 PostWysłany: 12 Gru 2015 23:14 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
Hej toomas1986. Jechaliśmy Egged z Ovdy do Jerozolimy przez Been Sheva. Kierowca przyjmuje tylko szekle. My kupiliśmy w Krakowie po dobrym kursie 0,86. Na lotnisku otworzyli kantor jednak kurs wymiany bardzo niekorzystny wiec polecam kupić w Krakowie 162 szekle na busa. Dojazd ok, trzeba wyjść z lotniska i przejść 700m do głównej drogi na przystanek gdzie staje egged. Bus jedzie bardzo szybko. Do Been Sheva dojechaliśmy godzinę przed czasem. Cała podróż do Jerozolimy zajęła niecałe 5h. Autobusem jechała głównie Izraelska armia wiec wrażenia niezapomniane :D Nie jedź przez Eilat bo to na około i wychodzi dużo drożej i dłużej (egged do eilat rusza dopiero godzine po przylocie). Co do eilatshuttle wszystko ok. Rezerwacja przez neta, można płacić nawet debetówką. Bus podjeżdża pod wskazany hotel w sobotę i jest współgrany z lotem Ryanair więc jesteś 3h przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#127 PostWysłany: 13 Gru 2015 18:13 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 12
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Właśnie tak zrobię. Kupię szekle w Krakowie. Odbiór kolczyka już załatwiony więc nie proponuje już tego. Krzysio, odczytałem Twoją wiadomość, ale nie mogłem odp bo masz zablokowane PW. Możesz wysłać mi w PW nr tel to się jakoś zgadamy na lotnisku. Razem raźniej :-)
Mam jeszcze jedno pytanko w związku z transferem eilat ovda w piątek. Żeby wejść do busa to trzeba pokazać to co przyszło na maila( booking reference: tam jest imię, nazwisko, numer vouchery, skąd- dokąd itd)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#128 PostWysłany: 14 Gru 2015 15:18 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 17
Wróciliśmy w sobotę z Ejlatu. Na lotnisko do Ovdy można dojechać autobusem 282 z miasta - z "głównego" ma odjazd o 9,30. U nas się spóźnił z pół godziny. Cena za bilet 25 szekli.

Taksówka z miasta na przejście graniczne do Jordanii niecałe 50 szekli. Z buta (szliśmy z powrotem) idzie się do centrum około godziny. Na google jest ścieżka pokazana - zaraz z przejścia w lewo. Po drodze atrakcje - las palmowy i pole minowe :)

Autobus w kierunku Taby (najładniejsze miejsce do snurkowania w okolicach ostatniego hotelu przed granicą) numer 15 z powrotem 16. Cena 8 szekli.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#129 PostWysłany: 14 Gru 2015 23:13 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Mam trzy pytania.
1. czy na lotnisku w VDA jest wbijana jakaś pieczątka do paszportu czy tak jak na innych przejściach granicznych, nie jest?
2. czy obecnie można się kąpać w morzu czy woda jest za zimna?
3. przewijał się tu temat jakiegoś podatku wyjazdowego/wylotowego. W tamtym roku byłem w Izraelu i nie przypominam sobie, abym jakiś przy wylocie (ale z Tel Avivu płacił)?
Z góry dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#130 PostWysłany: 14 Gru 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
ad2. kąpałem się 5 XII woda ciepła,aż się nie chciało wychodzić na zewnątrz odczuwalna była niższa spokojnie można pooglądać rybki :)
ad3. opłata wyjazdowa to jest ,ale jak przekraczasz granicę koło Eilatu do Jordanii,albo Egiptu.
Z Tel Awiwu nie płaciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#131 PostWysłany: 14 Gru 2015 23:27 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Woda nadal jest bardzo ciepła - sporo powyżej wieloletniej średniej, jak zresztą tej zimy większość południowych mórz.

http://www.surf-forecast.com/breaks/Eil ... ch/seatemp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#132 PostWysłany: 15 Gru 2015 14:38 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 3
Hej, może to głupie pytanie, ale czy ktoś próbował wypłacać szekle z bankomatu (uwaga, żart: ściany płaczu ;) ) na lotnisku Ovda?
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#133 PostWysłany: 16 Gru 2015 09:31 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 17
Na lotnisku nie wypłacałem, ale odnośnie bankomatów - nie wszystkie czytają nasze karty. Są takie gdzie się kartę wkłada i ona nie zostaję wyciągnięta do środka, z tych mi nie chciało wypłacić.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#134 PostWysłany: 17 Gru 2015 15:55 

Witam mam pytanie odnośnie transportu z lotniska Ovda do Taby

Lecę Ryanairem z Krakowa

Wylot
9 Styczeń (Sobota) 8:50-12:50
i powrót z Izraela
12 Styczeń (Wtorek) 13:15-16:05

Chciałbym dostać się do Egiptu do Taby (Chyba tam są najtańsze hotele w okolicy) najtańszym środkiem transportu. Jakie obecnie są koszta transportu i wszystkich opłat z tym związanych ?? (przekraczanie granicy itd)

Czy nie ma żadnego ryzyka, że transportem publicznym nie zdąże na samolot powrotny ?

Pozdrawiam
Góra
 PM off
jmyitaly lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#135 PostWysłany: 17 Gru 2015 18:39 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Przy tam krótkim pobycie trochę jest to bezsensu, jeśli głównym motywem są oszczędności.
Opłata wyjazdowa z Izraela to 101 szekli + transport + ewentualna opłata za wizę (nie wiem czy jest za darmo na Półwysep Synaj, czy trzeba płacić)- za tyle będziesz miał 2 noclegi w Eilacie...
Ponadto nie masz żadnej gwarancji, że przejście graniczne pokonasz szybko, więc bardzo ryzykowane będzie wracanie z Egiptu w dniu wylotu.
Osobiście wybrałbym opcję Eilat + Morze Martwe
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#136 PostWysłany: 17 Gru 2015 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
@rowerzysta888, a ja jestem innego zdania. Uważam, że możesz spróbować, problemu z czasem na pewno nie będziesz miał jeśli rano wyjdziecie. Chociaż wiadomo przejścia przez granice nigdy się nie da przewidzieć.
Co do 101 Szekli to jeżeli mieszka się w Hiltonie Taba to jest to specjalny region i wtedy nie płaci się opłaty wyjazdowej ani w Izraelu ani w Egipcie. Opłaty 0zł. Wszystko sprawdzane w tamten weekend. Na granicy 2 razy przechodziliśmy i 2 razy pustka. Po stronie Izraelskiej przykładają się, ale już w Egipcie totalna olewka i my ok. 30 minut czekaliśmy aż celnik sobie skończy czytać gazetę/grać w grę i rozmawiać. Także o ile możliwe jest (z opaską na ręce Hiltona) przechodzenie codziennie przez granice do Eilatu i powrót bez żadnych problemów to raczej odradzam ze względów czasowych.
W Hiltonie pustka, może z 20% obłożenia, śniadania super, pokoje dosyć stare, basen otwarty tylko w dzień i nikt się nie kąpie. W morzu woda daję rade.

Warto też sprawdzić ceny na porównywarkach hoteli np. HotelCombined bo jeżeli znajdziesz niższą cenę i zarezerwujesz w Hilton.com po czym zgłosisz to oddają różnice oraz -50$. Także nas pierwsza noc kosztowała tylko ok. 4$.

Autobus 282 do Ovdy rusza jak coś spod przejścia z Tabą, co już raczej wiesz.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#137 PostWysłany: 18 Gru 2015 13:56 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 7
My lecieliśmy pierwszym lotem 7.11 do Eilatu, powrót 14.11 - docelowo do Jordanii. Była sobota, więc zdecydowaliśmy się na Shuttle Busa, co serdecznie wszystkim odradzam.

1. Eilat Shuttle bus to tragedia organizacyjna ( przynajmniej tak było wtedy, może od tej pory się poprawili ). My mieliśmy wykupiony przejazd z lotniska do Eilatu, z wysiadką na granicy izraelsko - jordańskiej. Autobus pełen ludzi, żadnego podziału na miejsce wysiadania. Pan oznajmił nam, że najpierw pojedziemy do Aqaby, następnie do Taby,a potem centrum Eliatu. Ludzie jadący do Jerozolimy mieli wysiąść w Eilacie, skąd miał ich zabrać kolejny autobus - tu uwaga - o 20 (! - była 13).

2. Oprócz organizacji, przynajmniej podczas pierwszego przejazdu, zaprezentowali czyste oszustwo. Pan przewodnik w autobusie poinformował podróżnych jadących do Aqaby, że wysiądą na przejściu, skąd odbierze ich przedstawiciel firmy, przeprowadzi przez granicę i przetransportuje do centrum Aqaby. W tym celu należy przygotować 60 USD na "governmental taxes". Łaskawy pan przedstawiciel próbował nas zgarnąć pod swoją opiekę na granicy, jednak podziękowaliśmy. Za przejście zapłaciliśmy 106NIS/os opłaty wyjazdowej i tyle ( podczas powrotu tą samą drogą z Jordanii do Izraela nie płaciliśmy nic ani po stronie jordańskiej, ani izraelskiej ). Jednak wielu ludzi udało się im na to naciągnąć...

Przy okazji mogę tutaj też przestrzec przed radami pani w okienku izraelskim, która doradzała nam wymianę pieniędzy u niej po horrendalnym kursie (+ opłaty ), mówiąc że po stronie jordańskiej już nic nie ma. Po stronie jordańskiej jest i to całkiem przyjemny kantor, gdzie dolary standardowo można sprzedać za 0.69JOD ( bez opłat )

3. Podczas powrotu dostaliśmy maila o przesunięciu godziny odjazdu Shuttle Busa z 10 na 9. Siedzieliśmy godzinę na dworcu, po czym zadzwonilismy do nich po 10 ( co kosztowalo ze 20 zl ) na inflolinię aby dowiedzieć się że odjazd tak naprawdę mamy zaplanowany na 10.30 ( odjechaliśmy po 11 ).

Tak jak mówiłam, był to pierwszy kurs, więc może były to praktyki stosowane na początku, a teraz jest całkowicie inaczej, ja jednak wybierając się ponownie do Izraela zrobię to w dzień inny niż sobota, żeby mieć alternatywę w postaci transportu publicznego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#138 PostWysłany: 18 Gru 2015 15:18 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
[quote="pmisz"]My lecieliśmy pierwszym lotem 7.11 do Eilatu, powrót 14.11 - docelowo do Jordanii.

Jak było w Jordanii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#139 PostWysłany: 18 Gru 2015 15:22 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 7
Super, piękny i ciekawy kraj, pełen zabytków. Dużo taniej ( oprócz Petry:P), dużo przyjaźniej niż w Izraelu. My czuliśmy się całkowicie bezpiecznie, każdy napotkany Jordańczyk witał nas słowami "Welcome to Jordan". Oczywiście próbowali nas naciągać, jak w każdym arabskim kraju, trzeba po prostu się targować :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Gru 2015 04:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#140 PostWysłany: 18 Gru 2015 21:45 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Mógłby się ktoś dowiedzieć u źródła jak to jest z tym busem Egged nr 282 w soboty. Jak na razie nikt nie pisał, że jechał tym autobusem w sobotę, tylko, że słyszał od kogoś. Coś mi tu nie gra...
Na stronie jest cały czas info: Please note that No.282 does not operate on Saturday.
Ja słaby jestem z angielskiego to wole się nie kontaktować osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group